CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kernaDY

Kisah seram di kampus Universiti Pendidikan Sultan Idris (UPSI)

Tragedi oktober.....

Lecturer kitorang pernah cerita, pada satu tarikh dalam bulan oktober (tak ingat exactly, harap ada forumer sudi bagi info) tiada aktiviti dalam kampus UPSI...kerana pada tarikh itu adalah ulangtahun satu peristiwa bunuh diri.....

Kisahnya menurut beliau: seorang siswi telah bercinta dengan seorang pemuda. Mereka terlanjur lalu siswi itu mengandung. Tapi, pemuda itu tidak mahu bertanggungjawab.

Siswi itu akhirnya bersalin, tapi oleh kerana malu, dia pun membunuh dirinya sendiri....pemuda itu mengambil bayi itu lalu pergi meninggalkan UPSI....tetapi pada ulangtahun tarikh kematiannya (dalam bulan Oktober), roh siswi itu akan merayau-rayau di UPSI untuk mencari bayinya.....

Itu crita lecturer aku la...dan banyak lagi sebenarnya kejadian seram di UPSI....

Rate

1

tq ya mod san

rindu pulak nak belajar balik kat UPSI, tapi sekarang UPSI da ada kampus baru 8 km jarak dari kampus lama, x tau la apa pulak misteri kat sana nanti....

Tak jadi aku masuk UPSI. Takoot!
iskans Post at 8-4-2012 13:30

watpe nak takut sampai takmo masuk upsi plak? hantu je pun.. menuntut ilmu tu lagi penting. ni semua keje setan takmo kita pergi belajar elok2.. anggap la dugaan jek kalau terjumpa makhluk2 tu..

Reply 43# taji2906

Betul-betul. Takut saya cuma bisian syaitan di telinga dan dikaburi pandangan mata. ..... Err, belajar online lah kat UPSI...

Err.... Memang UPSI ni antara universiti dan institusi yang masih mengekalkan rekabentuk zaman kolonial... So, banyak misteri dan sejarah dapat dikongsi.. Dan diungkai.

Reply  taji2906

Betul-betul. Takut saya cuma bisian syaitan di telinga dan dikaburi pandan ...
iskans Post at 12-4-2012 17:09

kalo ko nak blaja kat UPSI x payah risau n takut, sbb UPSI sekarang da ada kampus baru, jauh lagi cantik dan lagi moden, baru tahun ni digunakan....

tengok plastik pon x bukak lagi

Tapi kalo kat kampus lama x payah takutlah sbb kolej kediaman  pon bukan dalam kampus pon....
tapi bangunan kat upsi yg lama2 tu mmg nampak angker.... bangunan Suluh Budiman tu pon da dijadikan Muzium Pendidikan, so kalo nak tengok buku2 teks korang belajar zaman 90an dlu leh la pg sana... tapi bangunan tu pun mmg da amat cantik berbeza dengan zaman dahulu, cuma kalau suruh aku round sorang2 terasa agak angker gak.....

Follow Us
Reply 46# kukukatablog

Huiyo! Lawa-lawa! Aku memang nak masuk! Nak masuk! Terima kasih bagi maklumat pada kiter.... Tapi mana-mana tempat pun ada keras dan lembut nya. Ada isi dan buahnya. Ada tua dan tetamunya. Tempat aku pun ada geng dan masa berkunjung lagi makhluk-makhluk alam ghaib nih.....

kisah kat kampus baru takde lagi ke? kampus baru tu dh lah luas, boleh tahan sunyi gak

oh ya dkat area bangunan canselori pun

Post Last Edit by kukukatablog at 23-4-2012 13:01

kes pelajar jatuh kampus lama nih.... makin haunted la, kampus lama UPSI da la bangunan ni bangunan yang terbaru du UPSI,
pelajar dikatakan mengalami masalah gangguan mistik, dalam keadaan tidak sedar ketika jatuh.... Al-fatihah kepada arwah...

Rate

1

yg pasal potret sultan idris menengok kte tu real ke?
sbb kat langkawi, kat galleria perdana tu ade potret tun mahathir
kte nyorok la celah mana pon, pegi la kat sudut mane pon, mata tun tetap menengok kte
terer sungguh pelukis tu.. teknik 3D

wah hebat sape yang lukis??

yg pasal potret sultan idris menengok kte tu real ke?
sbb kat langkawi, kat galleria perdana tu ade ...
JulietTheOrange Post at 23-4-2012 13:28

tapikan, kalo kita tengok gambar , x kisah la potret ke cover majalah ker, kalu figura dalam tu pandang kedepan, sememangnya ia akan kelihatan mcm tengok kita, walaupun kita duk belah kiri ke kanan ker....

Reply 50# kukukatablog
lalu bangunan ni rasa seram pula.. nak2 tgk tingkat yg arwah jatuh tu

sya selalu baca katanye makhluk2 ni tak boleh membunuh manusia.. tp dgn kejadian pelajar tu, terbukti la gangguan makhluk ni buley membunuh..

kene menuntut psikologi abnormal nie...

dulu waktu aku belajar kawan aku lelaki ni, balik kolej kediaman KUO, waktu dia nak naik tangga dia nampak ada budak pompuan menangis kat bawah tangga, dia panggil lah guard, lepastu bila guard tu sampai dia tengok budak pompuan tu dah x de.... rupa2 nya dia dah lari menyorok kat tempat lain ... rupa2nya budak pompuan nih, bila dia tengah malam, dia akan meracau, keluar dari bilik dia, sememangnya tiap2 malam dia jd bermasalah,.... kawan pompuan aku ada serumah dengan budak pompuan nih dekat kolej tu , dia cerita, satu malam tu budak pompuan kuar umah tengah2 malam, kawan aku kejar la, sampai jer dekat depan pintu budak ni terus lesap hilang....

kejadian kedua, di depan library UPSI, kitorang buat projek arca mozek, sapa yang pergi UPSI kampus lama mesti jumpa taman nih, sebelah taman tu plak ada dewan kuliah... so da nak dekat senja aku pon balik lah, kawan aku dia kata dia nak stay kat situ, tiba2 budak pompuan sorang ni menjerit2 lari keluar dari dewan kuliah ni, pastu ada sorang budak lelaki ni tangkap la perempuan nih, perempuan ni macam menjerit2 la kata lepaskan aku, kawan aku ingat kot lelaki tu nak rogol dia, tiba2 geng2 budak pompuan tu tadi pon datang tolong, rupa2nya budak perempuan yang sama meracau ime maghrib, berlaku kat kolej tuh....

Rate

1

seram sejuk aku baca cite korang nih

Scary mary nyaaa....

pada 1 petang.. ada sorang staf perempuan bsm OT smpai kul 6 lebih.. pastu tetiba dia dgr bunyi org ketuk2 cermin kaunter.. tp bila dia tengok x de org.. dia pun kemas2 la nak balik.. smpai bawah terserempak ngan guard yg jaga foyer bgn canselori tu..

guard tu tanya "baru amek anak ke?"... terus berubah muka staf pompuan tu... guard tu pun kata "x pe lah.. pegi la cepat balik.." esoknya staf pompuan tu gi jumpa guard and tanya naper semalam tanya dia camtu...

guard tu kata dia nampak ada budak pompuan pakai baju hijau ikut staf pompuan smbil pegang baju staf pompuan tu.. tp budak tu tunduk je.. sbb dia suh staf pompuan tu cepat2 balik..

seram tak...

Rate

1