CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kernaDY

Kisah seram di kampus Universiti Pendidikan Sultan Idris (UPSI)

pada 1 petang.. ada sorang staf perempuan bsm OT smpai kul 6 lebih.. pastu tetiba dia dgr bunyi org  ...
nurul_anati Post at 26-4-2012 09:22

gegege..kalo gad tu tegur jugak budak kecik tu, mau pingsan kakak tu...huwaaa......anak sape la tu ekkk

pernah gak time dlm dewan kuliah.lecturer tgh pesan, jgn ada kt kampus esp bila dah nk magrib. masa die tgh ckp, tibe2 lampu dewan kuliah padam. (masa tu dlm kol 5pm lebih kot).. muka lect berubah tp die cpt2 cover cakap, biasalah, bukan kite je yg hidup kt dunia ni. masa tu aku duduk bersimpuh atas kerusi, rasa ada jari sentuh kaki aku, bila aku pandang kwn sebelah, die sedang berpeluk tubuh. tp aku still tanya " kenapa ko sentuh kaki aku?" dia hanya jawab " hah?? " terus aku diam.

Rate

1

macam2 cerita ada ek. syok baca awal pagi buta macam sekarang ni...

mengikut cerita pakcik driver van jenazah yg bwk jenazah student yg bunuh diri tu.. jenazah tu mengerang2 masa dlm van on the way ke bakri.. psl yg pelik kenapa x de darah kat tpt student tu jatuh sbbnya kwn2 dia dah bersihkan dulu darah2 tu..

kwn aku yg keje kat bangunan e-learning tu pun kata skang seram je kat situ.. sume dah x berani nak OT.. nak gi blk file pun seram.. nak naik lift sendiri pun takot... pas student tu bunuh diri kabornya ada beberapa org student nak bunuh diri kat tempat yg sama.. upsi pun dah kuarkan memo kat sume jabatan mintak kenalpasti student2 yg ada problem..

Post Last Edit by caricari at 8-5-2012 14:12
satu lagi tempat dikataka paling berhantu adalah tadahan selatan, dikatan tempat penyembelihan orang ...
kukukatablog Post at 14-9-2011 16:32

akak pernah mengajar kat upsi dulu tahun 2002 mula...pernah la berpejabat di tadahan selatan ni...pada tahun diadakan konvo yg ahli payung terjun jatuh tembus bumbung tu akak masih di situ...

penah satu ketika, masa akak duk kat pejabat di tadahan selatan ni, sebelah tu ada kelas dan ada sorang lecturer math tengah mengajar, tiba2 sorang anak murid dia histeria...bila azan, dia diam..abis azan, dia jerit2 balik...last2 panggil guard...hantar berubat...lecturer lelaki tu siap tunggu luar, seriau kot...akak pun sama terjengah2 tapi takut sebenarnya...

di bilik yg sama, waktu akak nak mulakan kelas...as usual, student akan beberapa orang datang lambat...
tiba2, terdengar orang bagi salam dekat bunyinya kat telinga akak..halus suaranya...akak pun beriya la menganggukkan kepala dan jawab salam itu...yg murid2 akak melihat tengok muka akak dan bertanya nape puan...akak toleh ke belakang akak, dan cakap kat mereka tadi saya dengar ada orang bagi salam, mana orangnya....? students akak senyap semua dgn sendirinya...akak pulak naik bulu roma kat situ...

baidewei, toilet kat tadahan selatan tu scary laa...pun terkena gak kat situ...masa akak baru2 masuk kerja situ, dekan akak pesan, kalau dah takde kelas, pukul 6 tu paling la dia kata, dia suh balik....tak yah nak stay2 back bagai kat tadahan tu...

Rate

1

Tragedi oktober.....

Lecturer kitorang pernah cerita, pada satu tarikh dalam bulan oktober (tak i ...
naq_j Post at 11-4-2012 10:10

versi akak dengar pulak masa kerja kat sini...pemuda itu kata depa adalah lecturer sendiri...tapi tak nak bertanggungjawab...baby ditinggalkan dalam almari sebuah kelas, tapi tak bernyawa la...wallahu 'alam...moga roh semuanya dicucuri rahmat...

Follow Us
kalo ko nak blaja kat UPSI x payah risau n takut, sbb UPSI sekarang da ada kampus baru, ja ...
kukukatablog Post at 12-4-2012 19:06

wow...makin cntik...rindu pulak dgn upsi...

lagi2 seronok pulak dgr citer2 seram upsi ni....kakak ipar bedah pon upsi nanti nak korek citer hantu dr die lah...

ni cite yang ak alami sndiri ms stay kat kolej za'ba upsi..ms 2 sume org da balik kg sbb cti sem..tp ak blik lwt ckit sbb ade buat skim kt upsi..dlm smggu jgk la dok sorg2 dlm kolej 2..mmg completely quiet dlm kolej 2..klu dgr suara pon, suara pakguard la yg lalu...sbnr ada arahan dari pihak kolej nk suh sape2 yg blik lwt, suh pindah blok lain..tp ak mls la..brg banyak & xlarat..done intro

ada satu malam 2..mmg ak sorg2 kt blok E..ak pon saje la dlm ati, nk test tgk2 kt luar..kot2 ade nmpak ape2 yang pelik ke..ak xde la brani sangat tapi, saje la nk test thp keberanian 2 takat mane..

yg ak nmpak, ade la bilik ni..lmpu dia terbukak kt level 4 xsilap, ok la..fine..mgkin bdk2 yg tggl 2 lupa nk ttp lmpu..then ak msuk bilik balik..bosan ak main game...dah abis main game dlm sejam, lebih kurang kul 12 la..ak g tgk blik kt luar..aik, lmpu bilik yang nyala da brubah tmpt..makin ak syok & syak ade benda...lmpu 2 terbukak kt level 2..level 4 da padam..ak prati lama jgk la..kalau2 ade orang yang msuk ke..tp xde...ok da mula frust la...

lps dlm 1/2 jam dok prati luar..ak nk msuk la bilik...dok rilek2 atas katil jap...pas 2 tibe2 lampu bilik ak plak berkelip2..seriauuuuu bulu roma..terbangun ak jap...ak pon ape lg, dgn nada biasa & gmentar...ak pandang kat atas, then tegur..gi main jauh2 la, buat ape nk kcau ak...ak pon try la ttp lmpu 2 & bukak balik..tp ttp sma...trus ak pindah bilik sebelah...dgn hrapan bnda 2 xkcau ak...

mcm cite spiritual dlm itnet...klu ade bnda yang datang dekat..energy yg dia bawak 2 boleh mnganggu energy biasa kita..so ak anggap dia ad dekat ngan ak ms 2..tp ak dgn nada slow, ak suh dia g main jauh2...nsb baik mlm 2 xde da yg kacau...tdur dgn lena jgk...da xde org, ak nk mtk tlg ngan sape...ngan Dia je la berserah....

keesokan harinya, ak try bkak lmpu blik 2...hai elok plak jadinya...biarpun tiada penampakan nyata tapi feeling 2 msih ada...

Rate

1

upsi tu area sekeliling nye camne?hutan ke tgh bandar ke tgh kg ke? **xpenah pegi

sy dulu kerja kt sna...sume bangunan dlm upsi tu sy masuk utk kerja2 technician, memang seram pn..mcm2 cite sy penah dngar tp sy x penah jmpa lg la benda2 alah tu..kt upsi tu ada bnyak arca2 yg mcm2 bntuk sy paling tkot lalu kt kwasan 2..ade akak yg kerja skali ngan sy tu ckp tmpat 2 angker sket jgn gatal2 nk tngkap gambar kt situ

Tumpang sekaki nak citer pasal anak aku kena kaco tapi bukan dlm kampus UPSI, tapi kat tepi jalan UP ...
maz1613 Post at 22-2-2012 17:09

alamak...sy pn slalu lepak2 kt protn city...tngah2 mlm ronda2 kt kwsn bangunan upsi yg bru 2..pasni x nak la lalu kwsan situ mlm2
member2 sy ade cite jln nk ke proton city dr arah politeknik behrang tu berhantu sket...ade hantu bertenggek kt trafik light...

second story

benda ni berlaku kat ak ms ak & geng nk g ke padang upsi tapi tah kenapa kawan ak ni msuk jalan shortcut iaitu kawasan lapang belakang bgunan suluh budiman bersebelahan dengan court tennis. ms 2 dkt2 kul 9 mlm kami jalan la lps solat klu xsilap..time ni ak sem 2..ak follow je member ak yg depan. time masuk kat kawasan 2 tibe2 bulu roma ak naik, apesal plak ni..padahal dlm otak, xde pon pikir sal benda2 pelik..ye la kami nk g padang ad aktiviti...

setiba kat tengah kawasan lapang 2, makin naik bulu roma abis kecut tangan ak...ak xtau kenapa..ak pon ape lagi trus lari2 anak kedepan..lepas je ak kuar dari kawasan lapang 2 trus terang ak ckp..bulu roma ak automatik stabil smula..dlm ati ak, whats wrong with that place??is it a forbidden place?.... ak tanya kawan2 ak, korang rs x ape yang ak rs td?diorg xckp xde pon...so ak diam la xnk ckp ape2...tp ak syak ade benda yg dok perati ak ms jalan kt dlm kawasan 2...seriusly..

ape pon, biarlah ia menjadi misteri yg tkkn mampu di ungkap...

Reply 70# kuewTiau

dulu kampus sultan abdul jalil (kampus lama) upsi ni terletak di pinggir pekan tg malim.. jalan raya depan upsi ni kira laluan utama la nak ke pekan.. tp sejak tg malim ni terputus 2 kerana pembinaan rel ketapi jln raya tu pun jadi sunyi.. nak kata kat kampung sgt tu idok le jugak sbb dlm waktu2 tertentu jem gak la kat sini...
klau kampus baru kat proton city ni mmg sunyi sepi la lagi2 klau student cuti.. dikelilingi gunung ganang banjaran titiwangsa... dihubungkan ke dunia luar dgn jalan berstatus highway yg sunyi sepi (tu siang klau malam lagi seriau).. kul 5.30 dah cabut jangan tunggu lama2...

Reply 74# nurul_anati

owh.patot la byk gak cite seramnya ek...thx 4 ur info..

dalam kampus UPSI ada satu kawasan bilik kuliah lama.....kalau tak silap kawasan itu adalah bangunan asal UPSI. lantainya papan dan rupa kelasnya macam asrama. nama tempat tu tak ingat dah sebab zaman UPSIku sudah lama berlalu....
time aku DPLI dulu ada satu kuliah diadakan di kawasan tersebut. 11 pagi, jadi aku pun pi kuliah awal hari tu....
awal sejam......sengaja jalan sendiri2 sebab nak hantar esainmen...lagipun UPSI ni bangunan dia cantik2 tau....ala2 British gitu....
jadi aku ni pun tunggu la tunggu punya tunggu...sampai sejam setengah pun tadak kosmet dan lecturer yg datang....
time tu tengahari tau.....jadi takla pikir yg bukan2.
tapi diri ini memang sorang2. tadak orang lalu-lalang pun time tuh.
jadi aku suda keboringan amat menunggu....tiba2 nampak 2 orang student perempuan lalu....
jadi aku pun kejar la dorang nih....manala tau kan dorang ada info kelas kensel ka apa ka....
aku masih ingat lagi 'diorang' jalan berdua sambil brcakap2...sorang pegang payung......macam student....
jarak aku dengan diorang ada la 4- 5 langkah gitu...
bila 'diorang' turun tangga, aku pun cepat2 la lg langkah.....
tapi bila aku sampai di tangga....DEAD END! yg ada depan tangga itu adalah dinding zink....sebab ada kerja2 pembinaan sedang dijalankan.
time tu aku belum seram lagi. aku pun balik tempat aku duduk tadi, amik laptop dan pulang....aku tinggal kolej zaaba, dekat proton city....
rupanya kuliah kensel....kawan tak bgtau....cet...sayang bedak kompek dan deodoran aku....
beberapa hari lepas tuh, aku dgn kawan2 lalu lagi tempat tuh.....pas tu aku recall cerita tuh....cerita dgn diorang.....
tak puas hati aku cuba lalu lagi tempat yg bertutup zink itu....memang orang tak boleh lalu.....kecuali kalo orang itu bersaiz kucing...
tapi member yg dari johor tuh kata aku ingat lagi...."dah la tu naq...tempat ni tempat lama....faham2 je la..."
pas tu, baru aku diselubungi misteri.... APA YG AKU NAMPAK TUH?

Rate

1

trebadoure7 posted on 24-4-2012 03:15 AM
Reply 50# kukukatablog
lalu bangunan ni rasa seram pula.. nak2 tgk tingkat yg arwah jatuh tu

sakura kan lepas kes ade org jatuh kt bngn tu terus sakura da x lalu kawasan tu... pernah sekali sakura ade kelas kt bngn tu tp sbb sakura x de geng nk g, sakura sanggup ponteng sbb x nak pegi kt bngn tu... huh giler penakut sakura nih.

salam.. serius saya belajar kat sana da 4 tahun, tapi tak pernah dengar cerita pasal ni.. ni sambung master balik.. saya jadi ejen 009 lak pasni.. siasat tol ke benda2 ni.. ada gak soal2 kawan.. diorg ckp ada gak.. tp taktau keadaan sebenar.. ish2.. seram lak pasni..

Nanti buat lah lapuran ... okay ....

yup2 nt sy wat laporan.. ari jumaat ni sy post dalam ni...