CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kernaDY

Kisah seram di kampus Universiti Pendidikan Sultan Idris (UPSI)

Post Last Edit by kukukatablog at 14-9-2011 16:30

aritu iols tengah lepak then ada sorang abang ni ceritalah waktu tu dorang g meeting kat dalam bangunan suluh budiman tu, dalam blik meeting tu ada dua lapis pintu,  dia tutup pintu yang mula2 then dia tutup pintu kedua, masa dia tutup pintu kedua tu tiba2 pintu pertama tu bukak balik, dia buat banyak kali then still sama...

yang kedua pula dalam bangunan suluh budiman ni ada satu piano, setiap malam akan dengar piano ni berbunyi sendiri samapai satu tahap dorang terpaksa pindahkan....

ni la bangunan suluh budiman tu

bhg dalam

Rate

1

satu lagi tempat dikataka paling berhantu adalah tadahan selatan, dikatan tempat penyembelihan orang pada zaman jepun dulu.

bahagian belakang fakulti muzik pula tempat tanam mayat...

ap lak citer rumah kolonial sberang jalan xjauh dari kampus utama upsi tu
rumah lindungan pokok depa kata
rumah kolonial besar tp dipayungi pokok yg dekat ngn tokong cina tu ...

masa aku ke UPSI dulu kitorang dibawa oleh MPP UPSI untuk melawat sekitar UPSI. tak silap masa tu lepas asar. kitorang dibawa masuk ke bangunan Suluh Budiman. Kata sorang MPP yg bawak kitorang tu Suluh Budiman ni asalnya gereja, betul ke? Tengok design memang nampak macam gereja, tapi tak kisahlah pasal tu.

tengah duk melawat tu, aku dgn 3 org kawan lagi follow sorang MPP ni. dia sporting sket. dia cerita kisah2 yg menakutkan kat Suluh Budiman. orang lain duk merayau kat bawah tapi kitorang dibawa naik ke atas, tempat yg selalu ada gangguan.

seingat aku ada satu patung kepala orang ke apa kat satu sudut. patung tu ada masanya akan berpusing ke arah kita walaupun pada mulanya ia menghadap arah lain. ada lagi tapi aku dah banyak lupa.

tambah MPP tu lagi pernah dia sendiri alami masa nak dekat exam. kalau tak silap Suluh Budiman ni tempat exam kan? sorilah kalau silap, dah tak berapa ingat sangat. katanya, lepas dia siap susun semua kerusi, lepas tu dia naik atas kejap then tiba2 terdengar bunyi kecoh kat bawah. jenguk2....semua meja kerusi dah berterabur.

agak dah pukul 6 gitu kitorang disuruh cepat2 keluar dari bangunan tu...takut ada perkara2 x diingini berlaku lak. risau benda tu ngikut kitorang balik ke kampus

Rate

1

citerla lg wey..blh tahan keangkeran upsi nih rupenye

masa aku ke UPSI dulu kitorang dibawa oleh MPP UPSI untuk melawat sekitar UPSI. tak silap masa tu le ...
amirezu Post at 18-9-2011 09:10

Lagi!Lagi!!

Follow Us
Reply 26# 7teen

erk..itu je kot. yang lain2 dah tak ingat hehe

mmg nampak macam gereja je design dalam dia...~

Reply 2# BENTARA

anak kandong ni maksudnya apa yer? seram2 plak aku bertanya..

aku citer ni masa UPSI 11-12 thn lepas kay...citer atas citer

Kat UPSI mmg seram masa dulu. Banyak bangunan lama..time tu UPSI baru jer wujud upgrade dr IPSI. Ada satu rumah NC bangunan kayu campur batu lah. I m not sure ada lagi tak bangunan tu or depa dah jadikan muzium. Kat tingkap2 rumah tu...penuh ditampal ayat2 quran...haaaa, korang faham2 jer lah sbb apa kan. Sampai NC pun tak mo duduk situ.

And yg angker menurut katanya, kat panggung wayang lama...kat kwsn kampus tu jugak..but now i rasa dah tak der bangunan tu. Kat suluh Budiman tu selalu ada citer2 from org yg balik opis lambat lah. Paling popular mcm ada yg jumpa kawan opis, tegur member senyap jer...masam jer muka. Padahal member tu tak der pun...kes menyerupai lah ni.

Citer gambar sultan yusof yg mata bergerak2 tu mmg famouslah. Pastu bunyi piano pun sama.

Kalau gi toilet kat bangunan lama tu..siang2 pun rasa scary jer...kena gi ngan kawan.

Lain2 aku dah tak igt...but mmg ancient kan...so tak pelik ada benda2 tu.

Rate

1

Tumpang sekaki nak citer pasal anak aku kena kaco tapi bukan dlm kampus UPSI, tapi kat tepi jalan UPSI. Aku stay kat Proton City. Ada satu malam, aku x larat nak masak so aku ajak laki aku makan kat luar.

Masa lalu jalan Proton City-Tanjong Malim (betul2 depan kampus UPSI yang baru buat tu), tiba2 anak aku senyap je. Aku pelik sbb anak aku ni jenis banyak cakap. Pastu aku tanya kenapa. Anak aku jawab "Mama, ada hantu. Mama fire ma". Mula2 aku x caya, pastu bila anak aku dah pegang aku kuat2 sambil merengek, laki aku pun baca ayat kursi.

Langsung xde mood nak p makan so kitaorang patah balik. Aku tanya anak aku ada lagi x? Dia ckp ada lagi satu so aku imagine benda tu melekat kat cermin la kut. Laki aku baca ayat kursi sekali lagi. Pastu anak aku ckp dah xde.

Sampai je rumah, malam tu aku asyik dengar anjing melolong je. Dlm kul 3 pagi, laki aku tiba2 demam. Dulu kawasan tu semak. Agaknya bila buat UPSI, benda2 tu berkeliaran kut...

Rate

1

Reply  BENTARA

anak kandong ni maksudnya apa yer? seram2 plak aku bertanya..
QwenRedha Post at 22-2-2012 16:11

anak kandung tu maksud nya pelajar2 upsi la. upsi tu sendiri dirujuk sebagai ibu kandung suluh budiman oleh pelajar2nya.tapi aku pun xberapa clear nape panggilannya camtu

aku bekas pelajar DPLI UPSI.....pernah juga lecturer kitorang crita tentang tragedi oktober nih....beliau kata setiap tarikh itu satu kampus mcm cuti....sebab tak ada aktiviti atau kuliah akan diadakan.....kata beliau la....
aku ada satu pengalaman yg aku rasa misteri di kampus UPSI....dan yg lebih misterinya ia berlaku di siang hari.......

Pernah beberapa kali masuk dlm upsi. Sbb hantar adik ipar yg belajar sana. Bg aku masa mula2 masuk tmpt tu dah rasa seram. Byk bangunan lama kan?

Tumpang sekaki nak citer pasal anak aku kena kaco tapi bukan dlm kampus UPSI, tapi kat tepi jalan UP ...
maz1613 Post at 22-2-2012 17:09

alamak.. aku duk proton city, selalu gak lalu jalan tu...

Tak jadi aku masuk UPSI. Takoot!

Post Last Edit by kukukatablog at 8-4-2012 19:13
aku citer ni masa UPSI 11-12 thn lepas kay...citer atas citer

Kat UPSI mmg seram masa dulu. Banya ...
greydove Post at 22-2-2012 16:33

nila bangunan rumah NC tu, memang menyeramkan, rumah ni terletak paling belakang kawasan UPSI, tepi sungai, kawasan sekeliling mmg cantik dan bersih, cuma kalo tengok umah ni mmg nampak seram

ni gambar sebelum rumah NC tu dibaik pulih....

Rate

1

Post Last Edit by kukukatablog at 8-4-2012 19:10

satu lagi ialah bangunan Galleri Seni UPSI, gallri ni kalau ditengok macam bangunan lama tapi dalam dia kira tip top jugak lah siap ada air cond and dalam diapon banyak da upgrade, cuma kitorang hairan la, kenapa bangunan ni still mcm tu jer, x de pnampabahan, atau apa2 pun dari pandangan luar bangunan ni.

Sebb banyak program dilakukan di situ, termasuk acara melibatkan universiti luar negara, x kan upsi x de duit nak wat renovation kat situ rupa2nya, masa kitorang sembang dengan seorang kurator galeri tu dia kata, bangunan itu ada "penghuni' so diorang x berani da buat renovation lebih2 takut diganggu.....

sec2 story, ini yang aku dengar lah ada sorang student lelaki dia ni kira 'berisi la ilmu agamanya' waktu dia tengah studi malam2 somewhere dekat dalam upsi, then dia nampak ada sorang perempuan pakai baju kebaya, lalu tepi dia, dia tanya perempuan tu nak ke mana malam2 nih, perempuan tu just tunjuk arah galeri seni tu, then lelaki tu sambung study.

abis study dia teringin nak tengok apa program dekat dalam galeri tu, waktu dia pergi, pintu tutup, then dia try bukak pintu galeri tu, dia nampak banyak hantu terbang2 dalam galeri tuh....

Tapi sapa duduk UPSI mesti akan terdengar 10 Oktober, satu tarikh dikatakan hantu UPSI akan mula berkeliaran....

ni gambar galeri tu dulu, gambar latest iols x de la... tapi mcm ni la bangunan tu, still macam ni sampai sekarang..... tapi dalam dia mmg da cantik...

Rate

1

terima kasih Santeira

Reply 35# shahx

Hati2 coz member2 aku pun x berani lalu jalan tu. Sbb diaorg ckp rasa semacam je kalau lalu jalan tu. Tapi maybe gak psiko je kut. Aku kalau lalu jalan tu buka surah Yassin yg aku save dlm hp