CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Al Lebam

Anggaran jumlah sebenar PATI kat Malaysia???

aku pelik gak dgn najib yg dilihat terlalu lemah dan berniat jahat dlm memerintah negara.. ...
Dunhill. Post at 15-8-2011 22:46

yg bangangnya pemimpin mereka naikkan najib kuhnunnya membalas jasa tun razak jerk.. bukan sebab kredibiliti najib yg bagus kerana dari awal sejak dulu kala lagi najib dilihat pemimpin yg lemah dan bongok... tapi apa bleh buat.. dalam kalangan mereka tuh tak takder cerdik pandai bleh jadi pemimpin dah.. dah ketandusan pemimpin cerdik.. tengok ajerk laa menteri2 kabinet mereka.. sapa yg pandai.. tarak...

cuma aku harap dgn negara indonesia yang semakin maju skrg, aku harap mereka tidak lagi memandan ...
Dunhill. Post at 15-8-2011 22:49

mereka kemari hanyalah untuk mengutip wang untuk dibawa pulang ke indon untuk terus memajukan indon lagi... malaysia juga bodoh serah bulat2 pada mereka malah menghalalkan lagi...

tu pelan jangka amsa panjang...aku dah jalan tjawab aku ....  skrg pelan jangka masa pendek l ...
mehmet Post at 15-8-2011 22:14

ops.. silap... pembersihan yg patut dilakukan.. bukannya pemutihan... 2 perkara yg berbeza dan mengkhianati negara...pembersihan patut dilakukan dengan terus menghantar pulang secara segera.. tak pelru guna wang rakyat pembayar cukai untuk tampung mereka2 semua nih tinggal di kem2 tahanan selama beberapa bulan malah hingga bertahun..

Post Last Edit by Dunhill. at 15-8-2011 23:06
salah satu kemungkinan bagaimana ini berlaku ialah kerana hubungan sejarah orang melayu malaysia d ...
Al Lebam Post at 15-8-2011 09:47

kalo kes masa perang dunia ke-2 org melayu lari ke selatan thailand kemudian menetap di sana sampai dpt kerakyatan sana kemudian anak cucu dia claim dia org melayu dan kendian senang2 dapat mykad

undang2 tetap undang2.. tak kira lah ada hubungan sedara mara ke????

cara diorang nak jadi rakyat Malaysia tu senang sgt.. kalo mcm tu semua org indon boleh claim..

mcm org dari jawa tengah boleh claim diorang ada sedara kat sembrong atau parit sulong..

yang original nak apply sbb berkahwin dgn org tempatan tak dapat, yang jolok duit boleh dapat..

mcm sedara aku, berpuluh2 tahun dok Malaysia masih pegang IC merah sampai dia fedup nak turun naek.. dah nak bercucu pun..

that true.. saya tak kisah walau sekuat mana dia penyokong BN, tapi dalam bab menjadi talib ...
slippergombak Post at 15-8-2011 12:48

dulu pun aku ada kenalan dari sungai padi, katanya asal dari Jerantut, Pahang terpaksa lari krn nak elak tentera Jepun pd perang dunia ke2.. so boleh lah suruh dia apply mykad skrg ni..

dulu pun aku ada kenalan dari sungai padi, katanya asal dari Jerantut, Pahang terpaksa lar ...
Dunhill. Post at 15-8-2011 23:09

owh sudah tentu boleh... malaysia sekarang kan dah jadi indon no.2.... PM sendiri pun asal indon...

Follow Us
ooo..bab tukar kerajaan tu mmg aku dah sokong aa .... tapi macam aku cakap,,,pembersihan mesti dil ...
mehmet Post at 15-8-2011 13:51

negara kita ada 96 pintu masuk, pilih aja yang mana satu.. kalo tak silap Johor mempunyai pintu masuk yang paling banyak..

kebetulan dari segi geografi johor memang dekat dgn Riau & Kepulauan Riau.. senang lah PATI ni nak masuk.. biometrik ker, nenek biometrik ker tu semua main wayang jah..

Malaysia dah hilang identiti sebenarnya dek kerana sistem kepimpinan yang lemah sangat2. Kita terlalu bagi muka dengan orang luar. Fikirkanlah apa akan jadi dalam jangka masa panjang. apa akan jadi dengan generasi akan datang.

owh sudah tentu boleh... malaysia sekarang kan dah jadi indon no.2.... PM sendiri pun asal indon ...
slippergombak Post at 15-8-2011 23:13

Makassar beb makassar, aritu ada ura2 nak melabur kat tanah tempat tumpah darah sendri, diam aja sampai skrg.. agaknya org Bugis sana pun meluat tgk muka dia dgn rosmah

kalo kes masa perang dunia ke-2 org melayu lari ke selatan thailand kemudian menetap di sa ...
Dunhill. Post at 15-8-2011 23:04

dunhill.. apa kes saudara hang pegang IC merah jer???
dia mai dari mana???

kesian kan negara malaysia kita....negara lain nak bagi warganegara kat bukan warganegara asal sikit punya susah kan....

tapi malaysia dengan mudah bagi warganegara dekat golongan PATI ni...pulak tu bagi warganegara kat PATI yang langsung tak berkualiti dan jenis tak bertamadun. Senangnya bagi kerakyatan pada PATI yang sah2 kita tau masuk tanpa hiraukan udang2 di malaysia dan kesihatan PATI ni memang meragukan...entahkan bawa penyakit dari negara asal mereka selain membawa budaya kotor serta tidak berdisiplin dan tidak berpelajaran.

dunhill.. apa kes saudara hang pegang IC merah jer???
dia mai dari mana???
Al Lebam Post at 15-8-2011 23:32

pemutihan ke pengkloroxan ke, kalo ikut jalan yang betul, kahwin dgn jalan legal, anak berantai2 pun masih tak dapat nationaliti, nak PR pun kena tunggu 6 tahun.. padahal dah kahwin 25 tahun

ko taknak org politikkan benda ni tp kalo bukan psl politik kita nak salahkan sapa??? salahkan imigresen??? salahkan PATI???

takkan kita nak salahkan PATI kalo kita tak lock border kita, sama mcm rumah kita tak payah psg kunci kendian org masuk kita nak salahkan pencuri..

skrg kat JB ada ramai vietnam siap ada kopitiam vietnam, nak halau indon datang plak vietnam.. lama2 rosak lah budaya kita..

kalo ckp perlukan bangsa asing utk bekerja, kasi 2 tahun suruh dia balik kendian datang lagi buat work pass

memang kita taknak politikkan benda ni tp hakikatnya ramai org bersuara, takkan lah korang2 yg kononnya pro BN ni dok bawah kain bini main cak cak lampong.. org lain semua dah ckp psl ni, nanti anak2 kita tak kenal malaysia sepertimana kita kenal skrg

kat pekan nanas semuanya indon, bas stand semuanya indon, kita marahkan org asing tp yg sepatutnya buat kerja dok buat2 buta

ape nak kisah... kita kan serumpun...

kalu yg dtg tu stok2 muka Baim Wong,Dude Herlino mahupun pelakon2 senitron yg cun melecun xpelah jgak leh cuci mata.Ni yg dtg semua muka cam Mismah n totok2 asli  jawa kampongan...sakit je mata menontonnya....

masa aku nk renew permit worker bangla hari tu...embassy dia cakap...4 juta bangla di Malaysia...hanya 1 juta je ada permit..

mentaliti oang mesia cam guren pisang jekkk

memula..panasssss, peh tu sejuk lah

Alah, malaysia ni memang dah lama jadi pot pati. Tu pati2 yg siap buat parti politik bagai ie dap,mca,mic,hindraf semua tu siap buleh tuntut macam2 lagik. So apa nak hairan? yg pentingnya kalau buleh pati tu biarla yg islam, kalau kapiq pun, janganla specis kapiq harbi.So, everybody is welcomed. semua ni bumi Allah.

last2 melayu sendri pupus di tanah melayu

aku mencik ngan pati-pati nie, aku kuje kat putrajaya, balik naik bas, penuhnya lah indon2, bangla2, nepalnyer ngan myanmar nyer aku yg naik bas ni takut ngan pengankutan awam di NEGARA SENDIRI....

Aku tengok makin ramai ni. yang baru sampai pun berebut2 pegi register.