CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: apple_honey

plan untuk mencari jodoh

Reply 240# apple_honey

1) beriman- leh membimbing anak isteri (ai jdi iman boleh)
    2) berakhlak baik -rajin, btanggungjawab, hormat wanita (ramai ckp ai baik)
    3)penyayang, caring (ramai anak buah dan adik)
    4) tidak merokok (memg x merokok)
    5) leh terima i seadanya (xthu sbb xpenah jumpa)
    6) kalo leh yg dpt jadi teman, kekasih dan suami (jawapan mcm no.5)

Rate

1

Reply 241# B.K

nk cari 3 in 1 tu yg ssh...
    ade yg just leh jd kwn je tp tak sesuai jd kekasih...
    ade yg sesuai jadi kwn ngan kekasih tp nk jadi suami kene pikir byk kali...
    lgpun i jenis yg pemalu... kuar ngan laki tu ramai2 penah la.. tak tau nak borak ape ngan diorg.. so mungkin tu yg ssh nk dpt kot...
    u bukan da ade awek ke?

Reply 242# apple_honey

kdg3 kena tgk serasi kot sbb ai penah kawan dgn gurl nie yg jenis xlayan lelaki... tpi dgn ai leh jdi sekepala
p/s: bru tukar status single...

Reply 243# B.K

i pon certain2 org leh masuk...
    amik mase gak nk kenal2

da ngantok la... k gdnite everybody!

Reply 233# missmirmo

sama la kita.. ;) tapi takpe.. sabar je la.. doa byk2 insyaAllah ada la tu..

Follow Us
Dorang nak buat geli2 je la tu. Bukan stok bini.
cik.panda Post at 22-8-2011 00:07

haha. setuju.

kebanyakkan kawan2 aku memang suka dekat2 dengan perempuan ala2 pasah sandah tapi bila sudah hendak kawin masing2 cari isteri yang 360 darjah berlainan daripada perempuan2 seperti itu.

kalau ada yang kawin dengan perempuan yang nampak sosial pun, lepas kawin perempuan dan lelaki itu masing2 berubah jadi baik.

oleh itu, mungkin betullah kata2 lelaki baik hanya untuk perempuan baik.

Rate

1

ciri2 lelaki idaman:
    1) beriman- leh membimbing anak isteri
    2) berakhlak baik -rajin, btanggungjawab, hormat wanita,jujur
    3)penyayang, caring
    4) tidak merokok
    5) leh terima i seadanya
    6) kalo leh yg dpt jadi teman, kekasih dan suami..
    7) memahami
     dr segi rupe yg sdp mata memandang..ekonomi..asal dia rajin keje.. leh tanggung keluarga..
apple_honey Post at 28-8-2011 00:38

semua ciri2 ini ada dengan boipren aku sekarang (kecuali tang menjadi suami itu - belum dapat dibuktikan lagi pasal belum kawin).

tapi malangnya, beliau gagal juga menghadapi ujian 'sejauh manakah kesetiaan anda dalam pjj' apabila beliau tersasar seketika dengan perempuan lain. cis. (mereka tidak kapel la. perempuan itu pun kata mereka tiada apa2. cuma rapatnya luar biasa sekali dan mampu mengundang spekulasi negatif. cis. cis.)

tapi takpa la. aku suka untuk berfikir bahawa Tuhan membenarkan perkara ini untuk terjadi agar kami belajar sesuatu daripada kesilapan2 yang telah kami lakukan.

pelajaran hidup itu selalunya pahit tetapi berbaloi.

Rate

1

Reply 235# apple_honey
ye xyer gaks... but i juz explain yang forumer tu story cik apple hunykalau ku skang da 26 nie... paling2 1 tahun jer kot... hahaha

Reply  ruffleen
    tenkiu kaka ruff ats tip2 ...hmmm... kalo diorg tak siyes.. kite pon tak yah nk siyes2 bagai kan..
apple_honey Post at 28-8-2011 00:30

yup betul tu

Post Last Edit by darwisharwen at 29-8-2011 13:30

koswer g clubhouse
g masjid time2 asar kat  shopping mall. time2 tu akan berjumpa ngan jantz yg semayang asar, susah hokey nak jumpe.

pastu kalau ada makcik2 tu senyum2 lah, recommendation dr makcik2 neh kuat kesannye hokkay.

haku rasa kalau nak dating2 neh buang masa je, nak raba2 lah, nak kena pose lentik2 mengada2 so very not me.

aku nyer choice simple je, bijak, berugama, bermoral, berbudibahasa, kalau hensem tu aku akan pikir panjang2 psl banyak dugaan nyer, kalau kaya aku nak kena buat background check dulu, aku taknak duit haram or duit kroni. bijak tu tak bermakna grad with honors, tak sekolah pun hokay janji bukan bodoh piang dan ahli2 kumpulan2 mana2, tak kuasa aku nak melepak ramai2 kat kedai2 kopi ngan org2 yg aku tak kenal. N definitely yg takde lebih dr 100 kawan dalam facebook. lebih dr tu je aku akan anggap die nih main add je tah sapa2, yg g tadika sekali tahun 90 pun nak add sekali dlm fb.

Rate

1

selamat hari raya semua...semoga bertemula jodoh ku di bln syawal ni... amin...
doakan la sekali ek...

aku lak umur da 25..kekawan memang majoriti kawin...rase cam dah mula tertekan dah kalau fikir soal jodoh...dulu aku bodoh....tak leh nilai mane cinta yg terbaik mane cinta yg palsu..aku byk wat silap..aku tolak lamaran org..aku penah curang dgn exbf aku..skarang aku rase mcm aku kene tulah atas perbuatan aku dulu..dulu aku byk pilihan tp aku tak pilih yg betul2..skarang aku menyesal sgt..mungkin ni la balasan Tuhan kat aku...skarang ni aku rase laki tgk aku mcm takdak nafsu je..mcm aku ni tak wujud..padahal aku rase aku tak de la kurangnye jugak dr segi penampilan diri n muka n body....ntah la kwn2...sampai bile aku harus begini..skarang ni ade la jugak bf..tp bf yg skarang ni pun mcm dah taknak kat aku bile dpt tau aku byk bf dulu2...ntah..die da mula pikir bukan2...die da tawar ati.......aku lak mengharapkan die jadi somi aku...tp mcm takdak harapan je....aku da malas nak mula kan segalanya balik..malas malas...nak cari ke ..nak bekenalan ke...da malas da

Rate

1

Reply 253# letni

rileks lu wei....aku lg tua dr ko...utk jodoh ni jgn kalut2 sgt...takut menyesal kemudian hari....aku ni dah takut dah...sbb mostly officemate aku janda..so dorg slalu nasihatkn aku...jgn kalut2...pelan2 carik yg serasi dan sesuai sambil tu berdoa dengan Allah jugak mintak jodoh2 yg sesuai dgn kite

informative sgt thread ni.... bravo tuan umah!

ni aku nak cite sket kisah idup aku... taun ni umo 23, aku plan nak kawen wkt 24-25 taun cmtu, paling2 lmbt pon 26. that means aku ada lg 1-3taun utk achieve target ni.. so apa aku perlu buat start dr skrang? first thing is grooming!

come on la beb, common sense... sume orang suka n terpikat pada benda yg cantik! so why not kita cantikkan diri sendri kan. aku pon penah ada pengalaman bab physical apperarance neh.. then, it's so obvious orang laki pentingkan bab luaran a.k.a cantik, cun ni sume dulu daripada bab dalaman a.k.a baik dll.

Rate

1

aku agak pelik orang cakap cmni :
"takpela..gemuk n xcantik pon takpe... kalo laki yg ikhlas dia akan terima jugak"
hmmm... bape kerat je la laki yg pesen mcm tu, jenis redha awek xcun

ekceli, kalo korang prasan trend skgni sume org nak jd cantek!
tengok je la produk2 kecantikan, berlambak2 skgni.... so apa kata, kita sama2 la spend sket duit tu utk diri sendiri.... then, org cantik konfiden level tinggi tau!

tgah plan nak cri jdoh gak ni.. dlu penah bercinta tp putus.. lpas tu x pnah berkwan dgan mana2 lelaki.. dlam masa tu parent ader nk kenen kan hana dengan anak kwan.. tp masa tu hana xready lagi.. hana x yakin dgan diri..bnyak kekurangan.. x baper cantik sgat..

lelaki tu nak kata hensem xder la..ekceli hana pun x tgok sgat muka dia.. sbb bila fmily dia dtg, hana asik mengelak jer.. dkat 2 taun fmili dia tggu jwapan hana n budak laki tu kalau boelh nk tgok hana secara dekat..(face to face)...
mak ayah bising gak sbb laki tu ok.. baik, rapat dgan fmili, ada pekerjaan tetap... tp msa tu hana  x bersedia lg...
raya ni fmili dia dtg lg,nk dijadikan crita, hna bru jer kuar umah masa dorang dtg.. parent hana x bgtahu pun dorang nk dtg.. kali ni hana pun x kisah kalau dorang nk dtg, hana x kan larikan diri dh macam sebelum2 ni.. tp mcm dh xder jodoh..hana dgar citer dia pun dah ada pilihan lain..kwan dia rekemenkan..

skrang ni hana dah pikir masak2, hana dah serahkan urusan cri jdoh ni pada ayah n mak hana.. hana pesan kat mak, kalau ader saper2 dtg menengok, x payah la bgtahu hana tujuan org tu.. sbb kalau kena rejek pun, xder la hana malu dah..

Rate

1

Reply 256# mizz_aurora

cousin aku jenis chuby, bf dia pun chuby gak... pas kawen sepupu aku makin naik badan dia, suami dia mcm tu jelah badan,
ayat dia, dah ada org syg bila aku ckp jaga badan, aku lak risau nak kawen sbb risau badan naik...
skrg nie pun aku nak turunkan berat badan balik...

di bln syawal .. pon tkde bayang bertemu jodoh...
p kenduri kawen sedara pon tkde byg.... nasib nasib... :cry:

Reply 259# airuszzdy

Sabar dik.. insyaallah adanya nanti.. yakin dan berdoa k...