CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: apple_honey

plan untuk mencari jodoh

yang penting orang tu berdikari, pandai bertanggungjawab kire ok laa kan...
hehe, akak dah oper ...
syaiful Post at 20-9-2011 12:42

sbb thread ni tajuknya : plan untuk mencari jodoh kandr 1st page  aku baca, semua cakap, kita kene berdoa, berusaha mencantikkan diri etc
then True X punye style, gi beli rumah (so, konfem la bukan harta sepencarian)
aku plak, selain beli rumah, ms frust menonggeng dulu pun aku berdoa agak Tuhan beri aku sst yg baru
aku x specify permintaan aku....cume berharap, akan ada yg baru utk aku
'baru' yg diberi Tuhan ialah pekerjaan baru
Alhamdulillah....sbb kalau new job, mestilah ada increment dlm salary kita kan
so,dgn excess suprplus dlm new salary tu la aku berusaha beli rumah, sesuatu utk aku HOLD dan fokus
mungkin apa yg berlaku sebelum ni, aku bleh consider as "Tuhan sedang merancang sesuatu yg terbaik buat kita"
consequences utk apa yg terjadi mmg benarlah kata2 org 'everything happens for reasons"
we might don't know what are d reasons
because we will realize that the reasons will come after we hv gone thru all d hassles and tests

Rate

1

sbb thread ni tajuknya : plan untuk mencari jodoh kandr 1st page  aku baca, semua cakap, ki ...
cmf_premierleag Post at 20-9-2011 12:53

wow, kagumnyer... girls sekarang sangat laa independent kan, semangat waja untuk bangun semula dari kekecewaan

Reply 441# cmf_premierleag

Faham maksud cmf tu.. Tapi danae tak nak dah cari job baru.. Stay dengan keje skrang je la kot.. Dah nampak prospect kan.. Develop je sampai dapat post yang diidamkan.. Hihi.. Nanti2 dah setel semua ada aim nak start a bussiness pulak.. Guna kepakaran yang ada.. ;)

Anyway girls, we should be thankful to the one who dumps us before.. Its because of them that we bounced back and become a better person.. Life seems to be happier and far more eisier than before!!  Nah.. Meh la danae include encik syaiful skali dlm statement ni..sib baik ada gak lelaki yg cam gini.. Kalau tak mau lagi danae kutuk lelaki yg hada..  And as for now, we need to make sure that we find just the right person to be our other half.. Ermmm.. Danae malas nak find da la.. Tunggu je lah.. Kalau ada alhamdulillah rezeki... Kalau takde, leh go on with my life as usual.. I dont mind.. Daripada dpt yg menyakitkan hati dan kaki kikis, baik la dok sorg2.. Enjoy decorate2 rumah, masak2 hidang2 guna pinggan portmeirion..

Rate

1

kat opis aku, adalah sowang guy ni, dia pun byk ajar aku psl property investment nihdlm uma ...
cmf_premierleag Post at 20-9-2011 12:23

I ada gak sorg kawan auw auw.. Sekarang ada gi offshore gak.. Kitorg pernah gak tnya dia kot2 la kena rogol kat sana..   Saje je gurau2..
      tapi the main point is danae respect dia.. Dia pandai manage properties.. Dah ada semua gak.. Kalau kawin, girl tu tinggal masuk rumah cuci kaki je la.. Tp sanggup kah? Dlu masa uni tgk mamat ni mcm merisaukan gak la.. Sekarang tgk kat fb mcm dah insap la skit jugak.. Tapi kalau ingt yime dolu2..

waaa... bestnya thread ni... slama ni ingt i sorang jerk yg trkial2 idup sorg diri... idup merantau jauh dari parents n d kelilingi kwn2 yg dah ada family.... memang rasa lonely sgt... tpi b careful my friends.. jgn letak status pasal our loneliness or depression on any social websites.. nanti ada jerk yg cuba amik kesempatan...

bersemangat akk baca kisah2 adik2 semua.. bgs..msg2 bg pendapat dan dorongan.. gud job everyone... lelaki dan perempuan pada masa kini sama je.. selagi bergelar manusia, pelbagai kerenah dan ragam perlu dihadapi...

Follow Us
Reply 446# real_ery

lama tak nampak kak ina.....amacam skrg?

Reply 447# ruffleen

akak cam biasa je.. kerja.. kerja..kerja.. hehe... ju lak camana? jarang nampak di FB.. sibuk eh?

Reply  ruffleen
akak cam biasa je.. kerja.. kerja..kerja.. hehe... ju lak camana? jarang nampa ...
real_ery Post at 23-9-2011 14:57

eh jgnlah panggil nama betul
cam ni lah....takde apa yg berubah pun...cuma dah memandu kereta je...dulu tak ada kereta...hehe

plan mencari jodoh saya=plan penjenamaan diri sendiri

mak saya kata,selesaikan dulu semua urusan diri sendiri,urusan yg lain-lain tu akan jatuh ke tempatnya mengikut kadar waktu yg Allah tetapkan.

jadi ketika single ni belajarlah kemahiran-kemahiran baru,khatamkan Alquran,bersihkan hati,buat kebajikan dekat orang lain dan kikis semua tabiat buruk sikit demi sikit.

sambil-sambil tu elok juga selak-selak perbincangan dkt forum CARI ni dan ambil iktibar.tak boleh terlalu naif tapi dalam masa yg sama kena berani ambil risiko.

pendek kata,plan mencari jodoh tu hanyalah sebahagian dari plan hidup aku.usaha nak menjalani hidup berkualiti tak terhenti walaupun belum bertemu jodoh,malah peluang hidup yang masih ada ni aku nak guna untuk membentuk personaliti diri yang diredhai Allah.

Rate

1

Reply 440# syaiful

aku selalu juga terperasan kemunculan encik syaiful di thread2 jodoh. jadi apa ceritanya selepas putus tunang tu wahai encik syaiful? sedang mengenali hati budi seseorang lagi kah??

Reply 451# wallflower

Reply  syaiful

aku selalu juga terperasan kemunculan encik syaiful di thread2 jodoh. :lo ...
wallflower Post at 24-9-2011 01:14

sedang mencari lah cik wallflower... huhu...kalau lah da ade, syoknyer... hehe

Reply 441# cmf_premierleag

waa... byk input yg memberi semangat...
    kalo Allah tak mengabulkn permintaan kita.. mungkin Dia aturkan yg terbaik utk kita...
    tula..kkdg mase tgh frust tu tak terpikir psl ni yg asik pikir napelah perkara ni terjadi...
    sbb kite tak nampak hikmahnye lagi...

salam sume gurls kat atw...

rase ramai kat dlm ni yg single mingle lagi kan...
nak tanye la korg ...
apple_honey Post at 21-8-2011 13:33

dah plan and mission is done!....

bile bc posting korg, i sbnrnye kan berharap sgt dpt bertemu ngan jodoh i kt kedai buku or library. sbb i mmg suka membaca...dan i harapkan pasangan hidup i pun suka membaca.

tp yg dtg kedai buku ni kebanyakannye students cari buku teks or bapak budak belikan buku teks utk anak2. adakah i terlalu mengharap sbnrnye?
annehuda Post at 8-9-2011 12:12

last wk lepak mph....kemarin lepak popular...tak de pun aweks2 nak berkenalan

plan saye?...umm....

minta kakak n abang rekemen kan sapa2 yg diorg berkenan...
tapi cam xberjaya...
usaha sendri....xtau nk cri camne, kat mane, melalui apa,
tolong beri idea...

saye baru je msg somebody dlm fesbuk...harap2 saye xnmpk desperate sangat T_T

Reply 456# puteri_malam

hepi to hear that.. leh kongsi tak pe plan

plan saye?...umm....

minta kakak n abang rekemen kan sapa2 yg diorg berkenan...
tapi cam xberjay ...
pearl.silver Post at 25-9-2011 20:47

Usaha Tangga Kejayaan pearl.silver...biar gagal setelah berusaha dr gagal tanpa buat aper2..sekurang2nya ada usaha kita nak mencuba....tawakal....moga pearl.silver bertemu seseorang itu....Aminnnnn