CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: apple_honey

plan untuk mencari jodoh

Reply 131# sixret

aku mase darjah 6 dh ader lelaki anto surat cinta kat aku, pdhal aku maseh kanak2 ribena, cehh memg geli siot.. biler dh form 1 to form 5 lg teruk, kesah cinta monyet menimpe2 aku, haha. sebb tu makcik aku semue pelik naper smpai skrg aku tak kawen2 lg. tp mase sekolah dh sebok berboipren..

Rate

1

Reply 160# plainjane

ntah le nak jumpa ke tak, skrg saya pulak x de hati dah nak jumpa, tu pun kalau dia ajak jumpa, hu...hu....

mm.. im 32...still single.... lepas putus dgn ex bf... i start kenal n kawan org kat alam maya..sebab i xde kawan yg rmai luar...pernah jumpa n kenal 2-3 org lelaki....mmm 2 i rejek....sebab isu2 sensitif...memang lepas sekali jumpa diorg akan berminat nk teruskan dgn i.. cuma....mmm xlayak nak jadi lelaki yg leh membimbing i.....

Rate

1

i rasa cam nak je ckp kat my cousin(laki),suh dia kenalkan dgn kawan dia yg masih single.....
logik ke cara ni??

Reply 147# ruffleen

ruff, lips nak komen bab melayan frust ni la..

ni pendapat lips, pd pandangan mata kasar lips ni la kan, mrk ni bukannye melayan frust & x mahu terima gadis yg ada depan mata yg mencintai mrk dgn ikhlas, tp sbenarnye gadis yg berada depan mata beliau tu MUNGKIN la x menepati citarasa beliau, itu yg membuatkan beliau seolah-olah x nampak kewujudan gadis2 suci ini..

cuba yg kat dpn mata tu menepati citarasa beliau, rasanye paling tidak pun mrk akan cuba gak test market..

ini pendapat lips je la, for me kalu ruff da gigih b'usaha utk mendekati lelaki yg ruff suke tp x m'dpt layanan yg spatutnye, maybe ruff perlu tgk option yg lain juga la, x perlu tunggu sbb lelaki ni kalu mrk da ada mind setting nk gurl yg mcmni, mcmtu slalunye they will look for that type of person, letak la gurl sesuci & seikhlas kat dpn mata mrk tp kalu xde taste di situ susah nk kata

cinta ni b'kaitan dgn hati, hati da suke sume pun jadi

Rate

1

mak aihhh...b ertuah la dpt macam Imam Muda  mintak masin lah molot sepul
fukadaminchi Post at 24-8-2011 01:10

InsyaAllah.... Barakallahhu feekum
psssttt!! iolls pon selalu sekodeng ATM..opss!!
lelaki & wanita perlu saling belajar memahami baru laa rukun damai rumahtangga yerrr

Follow Us
Reply 163# ayang79
teruskan lagi usaha... kte nie kena laa ikhtiar & berdoapastu ape yg kte leh wat cume tawakal kan...

kte merancang & Allah menentukan...

Reply 164# chintacanduri
u pernah tengok & berkenan kat kawan cozen u tu ker?cube laa, Khadijah pon suruh pembantu die sampaikan hajat die melamar Rasulullah

kalau kte usaha, insyaAllah berjaya

tapi tak tau dengan siapa & ble
sbb jodoh tu kan rahsia Allah

Rate

1

Reply 161# plainjane

ko nie sama jer plak macam aku...dolu2 memang kire banyak peminat, gf, SA laaa

tengok2 sampai sekarang idok kawen2 lg
member ku yang simple2, gf 1 pon da kawen... dgn gf tu & ade anak & sedang menambah anak lg...
adoiii... kefofularan satu ketika dahulu tak menjamin kebahagiaan masa kini

Reply 169# syaiful

khennnn.... cian kite ..

ada sorang yang ai kenal..kapel ngan kawan skolah..jumpa semula kat fb..time sekolah x pernah ckp sgt sbb malu..bila dah jumpa kat fb..masing masing single, then kekawan lain pon mula la kenen kenenkan..alhamdulillah menjadi..dah kawen pon..

Rate

1

hahahaha....aq pon bru clash..tp maleh r nak pkir boipren2 ni
kalo susah2 ko kawen je ngn abg aq ni..dye pon pening crik jdoh..
asek koje jep...tue la...hahhahahhahha (pomot abg plak)

Rate

1

plan cari jodoh? ... dh buntu dah laaa
lagi la pompuan nk plan mende.. karang kita yg mulakan .. ade la kata2 sinis dilemparkan..
mulut ckp la "alah tkpe zaman moden tk kesah kalo pompuan mula dlu" ..hati mana tau..
nnt mula la.. "eh dlu ko tu yg muka tekel aku tau" ...
pikir negative la plak ek ..
kan best angan2 mak aku .. kwn dia iaitu bekas cikgu sekolah aku tu ..btol2 nk match makingkan aku ngan anak dia ..di mana anak dia adelah schoolmate aku dlu tu menjadi kan senang...
tk yah risau2 nk kenal lelebih... sbb mmg kenal cuma tk penah bertego sapa la dlu2 ...
leh tamatkan kesah dongeng aku nk jumpa mr right .. leh tutup buku dah kesah tu nnt..
kesah dongeng cm ala2 lagu stacy lak ..

Rate

1

salam sume gurls kat atw...

rase ramai kat dlm ni yg single mingle lagi kan...
nak tanye la korg ...
apple_honey Post at 21-8-2011 13:33

hai, saya antara yang masih single. target kawen umur 26, maksudnya setahun dari sekarang dah kena mencari, tapi nampaknya macam tak tercapai jek target tu.
pernah gak fikir, kat mana nak cari jodoh. nak harapkan social network ( fb, myspace, wayn etc ) macam tak berapa nak percaya dan boleh diharapkan sangat. sebab semua tu more kepada tarikan fizikal. kalau kita comel lote, tayang muka ala2 artis korea, buat pose pipi kembung, mata besar baru lah ramai lelaki nak kenal. ( selalunyalah).pastu yg tak bes nye social network ni ramai sangat penipu berbanding yang jujur.

selalu gak fikir , kat mana lah agaknya saya ni nanti bertemu jodoh. pasar malam? pasar raya? masjid, kenduri kawen? etc. apa pun jodoh tu kan rahsia allah. kalau dia nak temukan jodoh kita kat mana2 pun boleh...

macam2 cara dah pernah cuba utk dapatkan jodoh; kontek kawan lama kat fb, mula2 ingat berhasil, tapi las2 ku saje yang syok sendiri. lepas tu try usha2 seorang lelaki yang bertemu secara kebetulan ( but i know his name lah),hantar mesej berkenalan...hasilnya? tidak menjadi jugak.... lepas tu selalu gak bila keluar jalan2 saya akan senyum dengan mannis sekali, kot2 lah ada yang tersangkut dengan kemanisan senyuman ku, pun tidak jugek.....

family arrangement? mak pun tanak amek pot. abah pun apatah lagi. lagipun dorang tak reti bab2 tu, lebih prefer anak2 cari sendiri. pernah gak mak saja2 sajeskan anak kawan dia, tapi saya tak nak. dah kenal dari kecik kot, dah rasa macam adik-beradik jek

suruh kawan kenalkan? dah pernah cuba, tapi kawan2 selalu kenalkan dengan stok2 lelaki yang tidak masuk dalam hati, apatah lagi utk dibuat suami.

sekarang berharap bertemu jodoh di tempat kerja. wpun ramai yang cakap tak bagus, tapi saya nak cuba. tu pun kalau dapat kerja lah, kalau tak dapat, haruslah saya fikir semula mana nak cari jodoh ni....

ok TT, sori dah merepek banyak sangat ni,. sekadar berkongsi cerita. harap kawan2 kat sini termasuk saya bertemu jodoh yang baik, yang seperti kita impikan. aminn

Rate

1

Reply 165# lipstickz

mungkin betul juga....pandangan lips tu...cuma satu perkara yg mereka harus consider, iaitu tak semestinya semua yg kita nak tu kita akan dapat.....mungkin dgn 'sekali pandang' jejaka2 yg pernah frust ni tidak 'nampak' akan personaliti sebenar gadis berkenaan...yelah sbb dia ala2 jual mahal dgn gadis tu kan...cuba kalo gadis tu dia beri peluang, try dulu berkawan, cari keserasian...who knows akan terbit bibit2 suka...dan seterusnya berlanjut menjadi cinta mati....kan?

ini.....bagi chance pun tak, terus je tolak....lebih2 lagi kalo piawaian yg diletakkan tu terlalu tinggi...what do they expect actually? tunggu bidadari turun dari kayangan kot.........

p/s: gadis dlm konteks ni, hanya gadis2 yg berperwatakan positif,sopan,dan ada ciri2 seorang isteri/ibu saja lah ye....yg kaki clubbing, merokok, bersosial tak hengat dunia tu tak include lah

Rate

1

aku ada jumpa sorang, tapi brader ni pernah putus tunang, tunang dia batalkan perkahwinan disaat s ...
ruffleen Post at 22-8-2011 14:17

ruff.. ko bkn dh ade kapel ke.. bile nk tawen

ruff.. ko bkn dh ade kapel ke.. bile nk tawen
cik.linot Post at 25-8-2011 08:55

hehe......ada tu mmg ada...tapi belom terjamin 100% gak....sementara masih belom terikat sepenohnya ni,ada peluang,teruskan aje pemburuan...........zaman skrg hati manusia mudah berubah...sbb tu kalo ko tengok,org skrg kawen mcm main kawen2 je....lafaz talak jadi gurauan....ni semua gara2 menikah semata2 nak halalkan dot dot dot je......supaya tak kena tangkap khalwat....padahal intipati perkawenan tu luas..bukan semata2 nak sedap 'main' je....

Reply 165# lipstickz

setujuk sgt... dulu ade gak kwn laki camtu... baru pas putus cinta.. masa berkwn ngn kite tu nampak la cam dia xleh nk trima pompuan lain.. kunun2 cam frust la... dlm pd masa yg sama duk kasi harapan kat pompuan lain (kwn sorang lg).. alih2 bile jupe yg berkenan trus tinggalkn kwn tu pastu kapel ngn awek baru ni.. kwn x lama trus masuk minang n kawen.. skang dh ade anak sorang... sian la kat pompuan yg kene tinggal tuh.. buang masa dia duk tunggu dh la masa tu umo dia dh 29...

so moral of the story... kalo terjupe ngn org yg dingin nih sbnrnya kite ni x memenuhi expectation dia.. n sedang mencari prospek yg lg bagus.. so JANGAN BERHARAP / TUNGGU... blah n cari yg lain...

Rate

1

Reply 177# ruffleen

ooo aku igt ko dh finalised hehe..

takpe ko cari lg calon yg btol2 puas ati... lg afdal cari yg dh sedia nk ade komitmen tuk berkawen.. baru cepat kawen

1. cari target yg sesuai
2. tgok ada kimia ke dak
3. bekawan dulu kalu ok teruskan
4. ikat
5. kawin

Rate

1