CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2924|Reply: 13

wajarkah aku berpatah balik..

salam korang semua..aku just nak mintak pendapat semua agar boleh melegakan pe yg ade dalam
fikiran aku ni.positif dan negatif x kesah...
cenggini..jan11 aku join comp ni as asst exec.dlm bulan 6 aku resign sbb aku ade hal personal yg lgsg xde
kaitan ngn tmpt keje aku.terus terang aku mmg happy giler keje sini.ade la dlm 2 bulan aku x keje di mana2
sbb nak menyetel hal aku ni.pastu aku mmg berterus terang ngan bos n supervisor aku yg aku benti keje tu
mmg x apply keje lain pon.so aku dengar dorang pon da ade pengganti.ok la..

aug11 aku dpt keje as administrator kat 1 co.then aku pun start la kat situ.start learning new things.but here
i've to work alone without guidance.pandai ko la nak idup....tapi aku anggap tu cabaran n still leh survive.then
last two week, aku join makan2 ngan ex co lama aku.aku pon borak2 n bos tanye,u wat pe now?so aku btau
la aku dah keje..bla bla so n so...he just listening n keep quite.x kisah la..
last friday,he call n ask me to come.nak discuss katenye.aku pon datang n dapat agak kot ape dlm kpale org
tua tu.hehe.memang pon..dia nak ajak aku masuk balik..counter offer.tapi sbb jawatan aku asst exec,die xleh
la bg tinggi sgt.die offer rm100 kurang dr co skarang.(tp klu kira blance still berbaloi la sbb kat co lama ni aku
xyah byr parking n 1/2 way perjalanan ke co baru-jimat minyak)

so persoalannya:
1)xpeke aku men"downgrade"kan balik keje n gaji aku?
2)bos nak confirmation dr aku so that die xyah confirmkan budak yg keje tempat lama aku skang.(x rase cam
cantas rezeki orang ke?)

(sorry la kalau panjang sangat aku melalut...)

Yang penting hati kita happy.....
kalau kita serasi dengan tempat lama, tak kisah gaji lebih rendah atau pangkat lebih rendah dari skrg, yang paling utama, kita tak tension.....

Saya pernah di offer transfer kat payroll, supervisor tu nak sgt2 saya masuk payroll sbb ada sorang kakak kat situ memang ada pblm...tapi saya pikirkan hati orang, saya tarik diri, supervisor tersebut pujuk saya & kata, jgn susah, dia tau lah nak buat mcmana & bagitau kat boss saya....tapi di sebabkan saya nak jaga hati kawan, saya ambil keputusan tak terima....akhirnya saya menyesal sbb boss saya memang teruk....tak tahan dengan tekanan dengan boss, saya  berhenti kerja, padahal boss dekat payroll memang best giler....memang nampak TT selfish kalau terima offer dari tempat lama semula, tapi kalau TT tak terima pun, belum tentu boss tu nak confirm kan pekerja baru tu....mungkin dia cari orang lain jugak....

yep, saya setuju ngan jazaa, patut pikir diri sendiri dulu sebelum org lain, sebab kdg peluang x datang banyak kali. best man win hehe

Reply 3# Kakigossip

Bukan apa Kakigossip....
Dulu saya terlalu pikir orang lain, akhirnya saya yang rugi.....pernah seorang senior saya tawarkan kerja Acc Exec kat saya dari comp yang besar...iyalah, dia pun tau saya jugak dari Multinational company, tapi sbb masa tu saya pikir, tak baik saya ambik rezeki orang sbb dia dah ada calun yang nak di offer tapi cuma tunggu samada saya nak ke tidak jawatan tersebut....kalau saya nak, dia takkan bagi offer letter tu kat calun tersebut....tapi saya tolak....

skrg terasa ruginya....
kalau tidak, dengan senior saya sekali saya boleh rembat.....

TT..see my reply in red below...

so persoalannya:
1)xpeke aku men"downgrade"kan balik keje n gaji aku? maksud ko downgrade position ek?tp gaji pun kurang rm100 je kan?ok ape as long as ko still dlm bidang yang sama....once da banyak experience ko still bleh apply post ko skang balik...lgpun ko lg hepi keje company lama kan...dekat ngan umah..free parking...kalo environment keje best nak pegi keje pun semangat beb...tu akula..xtau la ko camana....

2)bos nak confirmation dr aku so that die xyah confirmkan budak yg keje tempat lama aku skang.(x rase cam
cantas rezeki orang ke?) mane ade cantas..kalo ko x accept pun mybe bos tu akan cari org lain gak replace budak tu..xkan ko nak kat org tu cantas rezeki budak tu plak...adat keje camtulah...and normal la company akan keep the best only...kalo ko ade company pun ko akan buat camtu kan?

Reply 2# jazaa

betul gak ape jazaa cakap tu.cume tulah masa discuss ngan bos aritu dah bincang semua2 tu.mula2 ok.
tp bila dah balik umah,pk punye pk ade lak keluar isu mencantas tu.bos pun da cakap,there's no such thing
sbb dia memang xnak confirmkan budak tu.mcm jazaa kata la,klu mas x terima offer tu then they still need
to find other candidates.cume dorang terpikir utk offer balik since mas x confirm lg kat co baru ni n concern
pasal relation yg mas dah ade ngan team kitorang n jugak customer...

Follow Us
Reply 3# Kakigossip

ehehe..tu pun betul jugak..cume x pernah kene camni kan..tu sebab takut la pulak mcm mencantas org..

Reply 5# matchk13s

downgrade position tu xlah kisah sangat match..maksud aku mcm mendowngrade ability kowt.hehe cane nak
cakap ek?yelah kat co skang aku blaja wat seme mende sendiri n wat decision sendiri.xleh bgantung sgt kat bos.
tp bila balik tpt lama..aku akan sentiasa ade supervisor n bos yg sentiasa guide aku...
pasal mencantas..yes aku agree ngan korang semua.cume just nakkan lg kepastian daripada org lain.aku takut
la kot2 aku jer yg pikir camtu.cam prasan sendiri jek..hehe

Post Last Edit by matchk13s at 27-8-2011 03:33
Reply  matchk13s

downgrade position tu xlah kisah sangat match..maksud aku mcm mendowngrade abil ...
mas2882 Post at 26-8-2011 20:09

it sounds like you're into a challenge here...good for you...lagi banyak responsibility actually lg cepat kite improve...kalo ko rasa ko comfortable and boleh cope ngan current job so just go carry on jela..just explain kat ex-boss you need something more challenging..insyallah die paham situasi ko & perhaps die akan offer post exec terus kat ko nanti kat company die...who knows....

pepehal, mcm biasa aku sarankan dlm forum ni....once you're in doubt, jgn lupa solat istikharah utk mintak petunjuk...yakinlah Allah maha mengetahui ape yg terbaik utk hambaNya....

patah balik je la company lama.

sbb walaupun income turun 100 tp after tolak kos bahan mentah di kompeni skang (parking + minyak) keje kat kompeni lama lg berbaloi.

aku pun keje yg akan dtg ni gaji dekat 500 cut, tp dr segi career grow lg best.

bukan duit je yg perlu dilihat, bnyk lg faktor lain2.

aku rsa terima je la beb..sbb ko pn dah kata..environement kat tmpt lma ok..
bukan mcm aku...aku nak resign bln depn..tp bos cuba pujuk aku stayed...dan akan adjust nek kn gaji aku...
cuma aku tolak dgn baik..coz aku x serasi ngan comp dia...
banyak politik...& kekadang bos x fhm keadaan/masalah yg kami alami...

terima jelah dik...kalo akak mmg pentingkan keselesaan kt tempat keje...bile exbos tu sendri panggil nk offer keje maknya mmg die betol trust kt u lah...btw..gud luck ya!

selamat pagi & selamat hari raya semua..
ni nak update..since raya pun dah lepas,keputusan pon dah aku buat.
aku dah bagi surat resign kat co baru tu tp notis sebulan (mmg camtu pon
dalam offer letter aritu).

bos baru siap tanye memacam lagi.dia tanye kenapa semua la.pastu dia pun
kalau ikutkan xnak lepaskan aku.n harap lepas raya nnt ade good news la for him.
tp nak wat camne.die tanya sebab salary ke ape.bila aku kata sebab relation yg aku
ade since gaji yg dioffer pun kurang dari sekarang,so dia diam.dia kata kalau
pasal ni,i cant do anything.its something that people cant buy with money.

but still dia harap aku fikir abis2.dia kata if u love challenge,u are not
suppose to work within ur ability.u must always challenge urself n always
move forward..than only u can at least satisfy urself n succeed..(yes thanks boss,
but what can i do?ive made my decision..hehe)

so , thanks pada semua yg bagi pendapat .mekasih bebanyak.at least lega la
sikit kepala aku ni..tapi taktau nak menghadapi hari esok di office since aku
ade sebulan lagi nak menghabiskan baki hari aku kat sini..ade rase bersalah gak.

mcm dah bagi harapan,bos dah bagi kepercayaan..pastu aku sia2kan..hmm..
susah betul la aku ni..