CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: I.d

Seksanya hidup tanggung hutang gara2 MLM

tahun lepas aku ngan adik bradik pakat balik kg saja2 nak cuti panjang.....pas tu ada satu petang tu anak jiran selang 5 bijik rumah bapak aku  dtg..pandai plak tu time kami adik bradik suma ada kat rumah... konon dtg nak tanya kabar lama x jumpa katanya.... kami pon layan mcm biasa buat air kluar biskut tiba2 dia kluar cita pasai hai-o ni ..cita pasal nak jadi kaya tak nak pakai keta mcm dia tak...suma sama mcm ayat2 yg  korang suma cita.... buat2 pergi kat kete amik fail2 dia... siap suruh buat loan 20k.... siap offer penapis air dia bayar sikit2 rm 50 jer sebulan...pujuk2 buat loan kami suma x layan bengang jugak dia...last dia blah tapi tinggal kan name kad mana tau kalau kami suma ubah fikiran nak jadi kaya mcm dia... sekarang tak tau apa cita budak tu........

sabar je la... hai o kah? ermmm ade kwn kengkonon nk try premiumbeautiful.. siap ajak aku join.. mintak maap la... org yg promote mmg la leh ckp mcm2.. aishhh terukk... harap ade jalan

yang xbole blah nape hai o niyh yg kene tipu melayu je? geram sungguh...

hi- o dah lama hai2 bye2 kat tmpt sy nie....ada jugak yg cuba2 merayu suruh join...tp depa tak berjaya....

skrng nie skor A pulak....mula2 citer kemudahan pembelajaran anak2...pastu citer perniagaan pulak...niat kami mmg nak masuk...sbb pentingkan pendidikan anak2...tp bila depa kaitkan dgn MLM nie terus jd tak minat...apa pendapat korang ttg skor A nie...

tp sy dah bincang ngan suami xnak join...nak cari cara lain pulak...

aku beli skor a utk anak aku, sebab aku pikir bagus dari segi jimat kos n masa, anak pun ok je buat ujikaji ni, tapi yg tak besh nyer, upline asik kol or sms suh g meetinglah, seminarlah, tanya dah promot kat kawan2 ke....aku benganglah sebab dari mula aku beli memang utk anak aku pakai ulangkaji n latih tubi, tak ada plan pun nak promot bagai ni.......cuma org tanya aku jawab je, dia minat nak tahu lebih lanjut itu citer lain, tak ada kije aku nak jumpa org semata2 nak promot, aku tak suka mlm so skrg mcm mlm walaupun konon kata bukan mlm......mcm mana tu???????

bank rakyat x dikenakan tindakan apa2  ker? mcm mn leh bg loan pd student? kan nk wt loan kena ada payslip & mesti seseorang yg keje? pelik aku...

Follow Us
Post Last Edit by estrellas at 6-5-2012 14:59
Reply  Ryu-NurESQue

kesian....dah terpedaya..ape nak buat...jom join monavie...masyuk..x pe ...
faisyah Post at 20-3-2012 23:32

ooooo MLM monavie rupanya ko nih....hari tuh dok pung pang kat bod gossip baru closed deal dgn petronas lah..gaji setaraf dgn CEO petronas ler...kes kes....baru jual rumah lerr harga 1.8 mil lerr..huhuhuhu.. kate nak join petronas kene cgpa kene 3.8 ler (penipu sungguh)..

Reply  Ryu-NurESQue

kesian....dah terpedaya..ape nak buat...jom join monavie...masyuk..x pe ...
faisyah Post at 20-3-2012 23:32

monavie kekdahnye ko nih...patut la ko rilek2 ek lepak kopi haus..MLM rupenye ..cite nak gempak je kt bod gossip..pakai Q7 laa..gaji 500k la...ikut cinun laa...

Reply 208# limau_lemon

Itu just hobi utk support member2 jer...then just minum sendiri coz that product bagus utk kesihatan...main biz is property & investment

Reply 207# estrellas

Itu just minum sendiri utk kesihatan je sambil support member yg dh black diamond....main biz is property & investment

Poyo lebih..huhu

Reply 177# I.d

Kisah TT ni sama mcm kisah LG.. masa tue lebih kurang tahun 2007.. kwn ajak masuk hai o..
mcm2 dicanangnya.. siap tunjuk cek pertama yang dia dpat.. yp upline atas kawan Lg pun siap tunjuk kereta besar padahal kerja kerani saja... masa tu mmg terdetik hati gak nak masuk... nak cuba ubah nasih.... tapi last skali, LG fikir kita ni bukannya ada kawan yang poketnya sentiasa tebal... masing2 ada masalah masing2.. so LG pun ckp lah.. x mo sebab LG tak pandai nak tarik org masuk...
kwn yang ajak masuk Hai O skrg ni tetp jadi kerani kat putrajaya... takder apa2 pun yg berubah melainkan dah bertukar gelaran dari cik menjadi puan...

Reply  I.d

Kisah TT ni sama mcm kisah LG.. masa tue lebih kurang tahun 2007.. kwn ajak masuk ...
Lembaga Post at 9-5-2012 12:49

tu lah melayu....nk cpt kaye..kerje malasbuatlah biz betul2

Reply 213# faisyah

bkn malas...cuma MLM ni kurang dekat dgn jiwa LG..
takut menganiaya org.. takut balasan...

skrg pn LG berniaga gak tapi kecil- kecilan...
Hari jumaat jer waktu rehat LG menjual kat masjid..
Sabtu dan Ahad pun LG berniaga...
biarlah kecil- kecilan... keuntungan nya sedikit
tapi kita tak menipu org...menganiaya org...
dan paling penting duit tu dr penat lelah sendiri..
dr pg ke petang.. dari usaha sendiri
bukan dari usaha mulut berbuih keluar mcm2 cerita yg belum tentu betulnya...

Reply 209# faisyah

parents aku minum monavie...
dh dekat 6 bln... takder apa2 kesan pun...
sama jer aku nengok mak aku....
tetap kena makan ubat dari doktor...

Post Last Edit by lianabratz at 11-5-2012 11:54

assalammualaikum dan selamat sejahtera... sedih tgk ramai kena tipu... saya pun pernah tipu 5 tahun lalu dgn satu MLM saya dah lupa namanya... kalau ingat balik rasa macam hati tak maafkan lagi org tu..dah ambil duit tinggal kami terkapai2...call takde..kami call tak angkat... ntahler...sehingga 3thn lalu ada satu lagi MLM ...mula2 tak layan even husband taknak dengar yelahkan dah patah hati kena tipu dulu...ntahler saya tanya Mak saya... Mak kata tak salah cuba... saya takde duit nak join Mak bagi duit tu ..Mak kata cuba jer... Yup saya join... disebabkan saya seorg surirumah saja buat website sendiri...3 tahun lalu yg sokong saya hanyalah mak saya...husband yelah masih marah kena tipu dulu takpernah bincang pasal MLM.... sekarang dah berubah...selepas husband lihat duit yg masuk dalam akaun...dia mula tanya mana dapat duit...yelah surirumahkan...mana ada kerja..macammana dapat duit dalam akaunkan... alhamdulillah.. dulu guna produk utk family sekarang dah jadi fulltime... taklah jadi jutawan..tapi menambah income jer.. saya sendiri dah buat bisnes baju ...insyaAllah akan tambah lagi bisnes baru masa terdekat... apapun jika dilakukan cara yg betul dan ikhas serta tak tipu org dan mesti yakin..insyaAllah ..rezeki sentiasa ada ...macam husband saya kata tak semestinya kita kaya dgn MLM ...macam2 cara cari rezeki yg halalkan...nasihat saya sebelum join mana2 MLM siasat dulu...  system dia...cara dia... p/s: saya cerita pengalaman jer tak suruh join...harap faham...terima kasih

salam..
trimakasih ats panduan korang semua..aku yg bru2 nk menapak dlm hidup ni akn menjadikan panduan ni utk berjaga2..thaz

Reply 214# Lembaga

Buat biz betul...mula2 susah...lama2 ok..sy 5 tahun baru dapat return tinggi...skrg property tgh boom...beli 500k...jual 800k...untung  sebulan je 300k...

Reply 218# faisyah

alhamdulillah rezeki masing2.. dtg dr pelbagai cara..yang penting usaha..dan paling penting dlm hidup ini setelah
menerima kite mesti memberi semula kepada golongan yg septutnya
( ingtkan pada diri sendiri juga)

Reply 1# I.d

aku mcm tau je MLM yg ko join ni..Hai-O kan