CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: I.d

Seksanya hidup tanggung hutang gara2 MLM

Reply 180# I.d

terima kasih atas perkongsian yang amat bermakna ini...memang ramai yang terjebak camtuh la gayanya..so sekarang buat ape...

aku pun dh terkena dgn MLM nie..
betul la ckp mak aku...
kawan le yang nk pekena kita pun..
sebab kawan le aku join hai-o..
gaji dah ler ciput...
keja pun status kontrak jer...
tapi tiap2 bulan kena potong angkasa sampai RM380...
klu beli kereta dah lama lepas byr...
hmm... nk buat mcm mna... sabar je laa...

adesss.. sadis dgr ramai yg terjerat...

banyak ahli MLM yg terkena lari masuk Monavie...modal kecik..masyuk banyak....

Reply 182# Ryu-NurESQue

kesian....dah terpedaya..ape nak buat...jom join monavie...masyuk..x perlu loan2 bagai...blh cover hai-o terkena tu...

Reply 36# itamrazali

Lampeberger.Nasib baik dulu amik pakej paling ciput.Huu..pastu bungkus kampeni tuh.Member ajak gak pi conference dia.Baik sangat baik Yesss!!Haha teringat kate2 semangat sampai sekrg.Bungkusss...

Follow Us
Banyak2 kan la m'baca n cari maklumat kt cni yer...tqvm.

Kpd pencinta MLM, sila baca nie...moga2 korg insaf...
http://zaharuddin.net/pelaburan- ... enurut-shariah.html
http://www.facebook.com/SNTMLM

Reply 180# I.d
perkongsian yg menarik. terima kasih kerana sudi berkongsi kisah.  mmg byk kisah sedih bab MLM ni.  saya pun hampir terkena...kakak saya pun dah terkena. sama2 lah kita ambil pengajaran

sabo la.. bende da jd..
cube ko try join bisnes kat bawah ni,,
aku da try, mmg la tak dpt untung smpai bepuluh puluh ribu tapi dapat la cover2 utang tiap2 bulan.
rase lege la sikit ade dwet sikit kat tgn bile ujung bulan..
kongsi rezeki same2..
semoga tidak tertipu lg..

http://www.kelabjutawan.org/index.php?ref=hawa84

klu nak buat ape2 tu,,baiklah kite mintak petunjuk dr Allah dulu...sbb hanya Allah yg tawu ape yg terbaik utk kita..solat istikharah dulu,,klu x pon,,berdoa moga diberi petunjuk ape yg kite nak buat ni baik utk kita n family ke x..insyaAllah,,setiap keputusan yg kita buat tu akan lebih yakin...

Dulu masa zaman aku belajar di IPTA, banyak sangat MLM yang berlegar menjerat student yang nak kaya cepat. Tiap2 tahun MLM company bertukar. Tapi student yang masuk muka sama. Tipu parents minta duit nak melabur. Lepas tu tipu kawan2 ajak bisnes. Siap ajak aku wat bisnes MLM. Tapi aku tak masuk. Pas tu, sindir2 aku tolak peluang bisnes yang SENANG & TAK PAYAH JUAL BARANG.

AKu tetap tak masuk. Tunggu je dalam 6 bulan atau setaun, MLM tu akan tepu & colapse. Masa tu boleh sembur balik kata2 hikmat, nasihat dan motivasi kepada MLMer itu. Biasa kawan2 aku akan insaf sendiri. Penganut MLM tegar akan terus hilang dan masuk MLM baru. Aku pun tak sempat nak bagi ceramah motivasi (motif sebenar nak balas dendam) kesian kat kawan yang insaf dan yang tegar terus ghaib....

Keywords/ciri2/tanda2 penipu:
1. Kerja senang tak payah susah2.
2. Upline akan tolong.
3. Target pakai kereta mewah.(kalau tahap ketamakan tinggi, dia target setaun je)
4. harga barang lagi mahal daripada pasaran.
5. Kadang2 tu tak payah jual barang.(bisnes apa tak jual barang. tapi geng MLM boleh buat)
6. Menyalahkan sistem pemborong peruncit menyebabkan harga mahal. Menyalahkan tempat kerja yang menindas sampai tak sempat nak jadi kaya.
8. Tiba2 nak belanja makan, lepak kat luar, datang rumah dan tanya khabar. Padahal biasanya buat2 tak tau je.
9. Tanda2 ni biasanya berevolusi seiringnya tahap kesedaran prospek(mangsa) dan pengalaman geng2 MLMmenipu.

Jadi sapa2 yang ada adik, anak, sepupu dan anak sedara yang ada kat IPT tu, silalah bagi nasihat supaya tidak menyusahkan abang, kakak, ibubapa, pak sedara mak sedara atau sedara mara lain. Kalau tiada tali persaudaraan, biarkan saja. Kita cuma boleh tumpang simpati saja.
Kalau ikut pengalaman hidup ni, kadar kawan2 masa IPT join MLM lagi tinggi daripada kadar kawan2 masa keje. Mungkin kerana student IPT kurang pengalaman hidup.

Kalau nak penjelasan ilmiah dan saintifik boleh jenguk blog aididmuaddib. Kalau student engneering atau medik tak faham penjelasan saintifik, baik berenti je..

Post Last Edit by dideal_2004 at 2-4-2012 11:13

So sapo2 dealer hai-o yg nak jual pb murah2 tu meh PM den yo..nak beli!  ..

bukan senang nk senang..bukan susah nk susah..mmg aku x perrcaya lgsg kt MLM ni..dulu husband aku ada gak invest dlm MLM ni tp nasib baik x byk..last2 apa pun x dapat..kesian dia..

Reply 1# I.d

Melayu bodoh ditipu melayu...kesian

tapi yang jadi masalahnya bagi kau mentaliti la.
kau dah dpt duit byk melabur ke ape ke,
ni tak, beli kereta mahal, beli rumah, belanja boros.

warren buffet tu pon steady je pakai kereta lama.
padahal dah kaya gila.

tapi yang jadi masalahnya bagi kau mentaliti la.
kau dah dpt duit byk melabur ke ape ke,
ni tak, b ...
clueless Post at 2012/4/5 06:42

itu la pasal..mmbr aku asal dpt bonus je sure de je brg yg nk beli.. kalau kuar jmpa client sure kena makeup lawa..
imej katanya...aduahaiiii...

imej2 jugak tapi kalau takat imej je tinggi tapi poket makin menipis xseronok jugak kan?

Bismillahirahmannirrahim.... saya nak cerita pengalamn pasal MLM ni.... lg2 yg H**-O ni.
adik saya telah TERJEBAK masuk. masa tu dia baru kerja.kerja nurse. diorg ni pandai.attack budak2 yg baru kerja, yg x tahu ape2.... adik saya masuk ni ta kbgtau family. mcmne kantoi dgn familiy?? my parents g bank rakyat nk check /updates akaun anak2... sekali tu staff bnk rakyat bgtau yg aanak pakcik yg ni ada buat personel loan 30k. terkejut giler parents. mka i frust giler sbb nape buat menda ni tanpa refer kt famili.
then tya la kt adik i ni... Dia kata dia tak sedar sgt masa g bank buat loan tu... sbb adik i jenis berjimat cermat. dia duk dgn family. so mmg dia byk saving. dan dia kata kalau dia sedar, tak mungkin dia simply bg org 30 k dn nnti dia kena byr kt bank 50k.. dan dia bgtau, nape dia ta kbgtau parents sbb org MLM tu kata tak perlu bgtahu parents..kekonn nnti leh surprise kt parents bile dh kaya nnti... SURPRISE NGOKK DIA LA...!!! diorg ni sendiri yg bawak adik i pergi bnk rakyat bust losn.... ape ni!!! awal2 lg2 cara nya dah tak elok. TAK PAYAH BGTAU PARENTS.... kalau diorg jujur, mesti dia suh kita bincang dulu dgn parents ke sbb dis tahu adik i duk dgn family. dia tau adik i ni diantar dan diambil oleh ayah i g kerja.
alamat surat menyurat pun buh alamat tpt kerja...... dan kami assume org2 ni mesti ada baca2 ayat2 tertentu yg blh lembutkn hati kita pergi bank buat loan. dan jugs segala dokumen, bukti dh bg duit, bukti dh jd ahli..diorg tak bg lagi. menda ni dah nak setahun dah... takkn la ta kblh usaha sikit nk bg kat adik i kalau betul2 jujur. alasan susah contact adik i.... ak eeelleee!!!
hmm ok la takpe...menda dh jadi..!!! hadap je la. tp yg plg ta kblh terima ialah HA*-*  tu sendiri. adik i auditor halal JaKIM. dia pernah audit company ni sbb cmpany ni nk minta halal tp tak lepas...sbb.. diiorg adalah antara pengedar arak terbesar kt msia. selagi kompani ko jua lara kmmg x dapat halal... dan maafla yer , kalau company tu sendiri dh jual arak... so segala income org2 yg terlibat dgn hai -* ni mcmne statusnya??!!! wallahualam..... walaupun diorg akan kata segala income diorg adalah asing dr yg jual arak tu...tp kita blh teriam ke... ?? jgn main2 pasal halal hara m ni... jadi darah daging tu....
**ok sambung lg nnti

Salam,
Akak pun tak suka cara marketing Hai-O ni.
actually, kalau nak beli set PB (utk pakai sendiri) boleh je beli 1 set,tapi diorang letak syarat, kalau nak join member(utk dapatkan harga yg murah), must buy 2sets.
bagi dealer2 yang nak kaya cepat, tu yang diorang paksa suh beli 10sets (br boleh capai target bonus).

ni citer akak pulak, masa tengah kena usha dgn TOP SELLER dia yg nan hado tu,
masa tu office mate akak (dh labur 20k) ajak jumpa si MAI****H ni.jumpa kat kedai nasi ayam.cong-ceng-cong-ceng dekat 1 jam cerita pasal bissness ni,katanya income dia puluh ribu, every year g melancong bla2bla2..layannnn. at the same time, dia sempat show off dengan mengeluarkan porch bag FENDI dia (masa tu dia nak ambik brg apa tah).pastu siap ckp, ni br last week beli RM600, tak padan dgn harga tapi zip dia ni susah la nak bukak. (masa tu akak dh meloya dh..).so akak n 3 org kwn yg lain kata..nanti balik nak pikir dulu,20k ni bukan sikit. bizz ni mcm menarik (aku pun pandai jugak nak auta dia) hehehe..
akak n 1 org kwn ni, mcm nak pakat la 1org 10k,..tapi at last tak jadi, sebabnya si MAI tu dok gebang2 ckp bizz bagus bagai, cam mewah, tapi dia tak mampu pun nak belanja makan kitorang masa tu. nasi ayam RM4.50 je pun. kitorang masing2 bayar sendiri.

dan pasal servisnya pulak..soooo lembab. akak ada order 1 set, nak dekat 1bln baru dpt.
akak ada hantar servis bengkung (yg beli 2004,tulang dia patah, katanya ada guarantee 10years kan?..nak dekat 1thn br dapat balik barangnya, itu pun...tak repair pun..so, conclutionnya..memang TIPOOOOOO byk sgt. oleh itu, HAI_O sgt patut untuk dilahar.

sekian, wassalam.

nota kaki: kekayaan tidakm akan datang dengan mudah, ia perlukan usaha yang berterusan.