CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: I.d

Seksanya hidup tanggung hutang gara2 MLM

Reply  hyldia

ok lg la lebur 2-3k je, yg aku ni hah amik kau...meleburrrr 20K...klu buat h ...
I.d Post at 6-9-2011 12:07

siannye aku banyak..serius aku nak nangis ...actually semua org ada masalah kewangan..tambah2 hidup sekarang semua nak duit..Ya Allah perluaskanlah rezeki kami..biar xkaya raya asal cukup je..aminnnnn

sy pun hampir tertipu dengan mlm nie.... siap upline tue suruh saya sign agreement lagi.... tapi nasib sy jenis pikir dulu, buat macam2 alasan kata nak bw balik dulu, bincang dululah..... syukur juga tak terkena....kwn saya yg bw saya tue tak tahulah saya dapat buat mlm tue ker tak sebab dia pun labur 20k juga...... syukur alhamdulillah allah masih sayangkan saya kalau tak saya pun berhutanglah sekarang tanpa dapat apa2..... {:4_193:}

jgnla sesekali terlibat dgn ape2 benda yg menyuruh kita berhutang. Nak bagi dia senang, kita pulak yg kena berhutang.

aku dah terkena, tapi bukan MLM la, skim pelaburan hartanah.

Reply 114# yiyinlahn

barang2 tu apa akak buat?
kat majalah.co org lelong murah2 jerk penapis hai-o RM500 satu unit.
kad score-A tu pun ada jugak yg jual murah2 jerk kat situ.
janji balik modal.

Reply 124# meow_tompok

Bio aura tu akak jual murah2 5,6 ratus pun pyh laku..akak rugi lbh separuh dr harga beli.
pastu akak jual kat kwn/jiran ikut berapa diorang nak byr bulan2..
jgn kta untung,x blk modal langsung.rugi lg ada.
zhulian plak akak pakai je tilam tu.xde kesan apa pun..B young akak makan berkotak pn x cantik gak kulitnya.brg kemas tu ada akak pakai pastu jual kat kwn/jiran gak.pun x balik modal apa sgt klu bnyk pakai sdri.

ada satu mlm baru mcocean... serpihan lamp berger rasanya....

recruitment style baru... first time jumpa ajak makan2 malam2 kt satu kedai ni.. then ada la leader datang join... letak kunci bmw/merc atas meja... then tilik tarikh lahir... yg best tu smer x ckp pasal biz langsung... ckp pasal income je... kalau betul2 interested baru dia ajak pegi office tunjuk barang etc...

tp ada la bayang2 nak tau kenal ramai tak orang gomen?? sah sah la nak suruh recruit n buat loan...

korang berhati2 la bila ada approach style ni....

Follow Us
McOcean nama dia.... website pun x blh masuk... members je blh access... korang pikir la sendiri... lesen ajl konon ada tapi nak sorok2..

masa pegi tu nampak la sorang nyonya ni.. mcm big big big upline je... melayu2 ni dh beberapa lapis kat bawah... tp cakap besar income kaw2... yg penting starter dia cina jugak.. melayu ni jd booster sebab melayu population terbesar di mesia.... pasaran ada di situ...

korang tgk iklan kt tv dah la... produk2 baru yg lum kukuh akan ada iklan yg dilakonkan oleh melayu... nak target market...

Melayu Ligan Melayu (MLM)

Sabarlah bro, pasti bangkit satu hari nanti tu

Reply 125# yiyinlahni

Zhulian ada tilam ker? Saya ingat die jual emas jerk.
B Young tu ape? under zhulian jugak ker?

Tajuk tt, seksanya tanggung hutang. Tajuk saya pulak, malunya nk jumpa kwn2. Kita promote mcm nak rak. Kita x kaya, dia pun x. MLM ni kita buat ngan harapan nak hidup sng. Carik 10org, pas tu goyang kaki suruh dorang lak carik org. Biar upline yg ckp lebih2. Tapi atleast sya dh merase. Dan ambik pengajaran, tapi mane nk letak muke? Smpi bila bleh menyuruk ngan kwn2.

Yg bagusnya syarikat mlm ni sllu kuar ngan tajuk baru, mudus operandi yg same upten? Blogstd? Tokey same je. Pas few years, dia naik blk ngan barang baru pulak.

Reply 129# meow_tompok

tilam tu mcm tilam utk tujuan pengubatan lah...sakit belakang..beribu rega tu..
b young mcm supplimen yg mengandungi collagen etc...utk kulit...awet muda..

Reply 126# milo_888

x ckp pasal biz langsung... ckp pasal income je... kalau betul2 interested baru dia ajak pegi office tunjuk barang etc.

memang strategi dan plan deorg mcm ni.menunjuk2 tuk bg kita teringin gak..siap cerita bohong lagi tu....bukan takat kwn2 adik beradik pun deorg sanggup tipu DCHL ni.cthnya adik aku masa dia diajak tu dia pening sbb nk kawin antaran RM10 ribu.kwn dia nama ZUBIR tu yg sekarang jd speaker kot klu x silap DCHL ni ada event2 apa pun aku x faham.dialah org melayu penipu besar.dah berapa byk kengkwn dia termasuk adik beradik dia ditipu.diorg punya maqis tu nama ADIL ,ZICK  aku penah jumpa diorg ni memang penipu jgn percaya diorg2 ni.klu korg dengar nama ni.Apa yg korg nampak Kereta Besar ,mahal hanya itu yang diorang ada dan berhutang gak beli kereta pun.so anak2 muda memang senang sgt tertipu dgn kereta2 besar ni.Adik aku sekarang nk sewa umah bg bini duduk pun x mampu siannn...

terbaeekkkk!!!

Reply  zeeha77

Zeeha, DCHL opis kat tingkat bawah building akak nih. Tiap tiap petang akak ...
norbaya Post at 6-12-2011 10:03

kalo nak tengok bangsa-bangsa lain, cuba g kat Kuchai Entrepreneur Park.. kebetulan akak nak gi beli produk MLM dia (K-Link Chlorophyll)... malam2 indian2 n chineese ramai, malay boleh kira dengan jari je...

aku suka org mlm ni approach aku,sebab aku akan

1,pakok kawa - kaw beruk2 ni
order makan ,rokok bagai siap aku order rokok
3-4 bungkus smbil dgr depa kencing

2,aku order makan kaw - kaw gak
biar mereka terkencing bayar

3,aku pakok mereka siap bk kawan2 aku pakok

if mereka suruh buat loan kau buat strategi mcm ni

1,kau ckp nama kau blacklicted
dan kau sgttttt interested nk join dan mintak
beruk2 ni pakai nama depa dulu

2,kau ckapa kau nak pakai duit sikit
dlam 3-4 ribu sebab nk kuarkan duit kau
dlm bank yg kena beku

comfirmeddd beruk2 ni akan lari xcari korang lg

regards

Reply 34# ahmad78

Keep it up bro. Zakat jgn lupa, penyubur harta. Berkat n selamat.

aku suka org mlm ni approach aku,sebab aku akan

1,pakok kawa - kaw beruk2 ni
order makan ,rok ...
zarul427 Post at 19-12-2011 18:44

ha ha ha aku nak try strategi nih. Kikis duit depa nih

Reply 7# I.d

I.d.. cuba muhasabah diri... syarikat MLM x tipu org.. saya tau ape biz ape yg kamu join sebab i one of them.. tp alhamdulillah berkat usaha gigih dan pertolongan dpd up line saya berjaya.. sebab apa kamu join? sebab tau kan 9/10 rezeki dpd bisnes? sebab nak ubah hidup kan? sebab nak berjaya dlm bisnes kan? xde sape join biz ni utk gagal.. muhasabah diri, kamu dah keluar modal RM20K++ kenapa perlu simpan 10 brg tu? cuma share je dgn kawan2.. produk letak depan baru tunjuk marketing plan.. xsusah.. one more time syarikat MLM x tipu org... tp org yg tipu org.. kite berbiznes jumpa dgn org kan?? kamu tau kan perjalanan biz ni 100% halal? kenapa kamu masih ragu2? di mana semangat kamu yg mula2 join biz dulu? baru permulaan kamu dah give up, Allah baru nak uji sikit je tu.. tp kamu dah mengalah.. macam mana Allah nak bg rezeki 9/10 tu ke kamu? macam ni la, cuba kamu buat solat hajat/istikharah, mintak petunjuk dari Allah untuk kita buat ape yg terbaik, sebab Dia maha tau semua perkara yg berlaku dan akan berlaku. cuba jgn tiru org yg xberjaya.. tiru je org berjaya.. biz ni duplicate je.. tiru ape yg org berjaya buat insayaallah boleh!! saya cuma minta kamu muhasabah diri sebelum judge sesuatu MLM ni tipu org.. untuk pengetahuan kamu saya dari B32..

-mmg biasa mlm akan gunakan alasan agama segala bagai
-just berhati2 jeee

regards

Reply 138# fawida

Bisnis mlm tak tipu orang? MLM itu sebenarnya adalah skim pyramid. Untuk keterangan yang lebih detail, plz refer to aididleaks.