CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: I.d

Seksanya hidup tanggung hutang gara2 MLM

Reply 139# zarul427

thanks 4 the advice..

Reply 140# tarabas1976

bukan skim pyramid.. win-win.. sape buat die dpt,sape goyang kaki die lingkup.. mane de biz yg duk goyang kaki duit masuk.. lg x logik..

baca jer rintihan awak nie. aku rasa nak bakar jer org yg menipu dlm MLM...

Baik buat insuran lg senang..tak payah buat loan bagai..
Aku start insuran prudential start modal rm200 sbb amik exam utk lesen insuran punya pasal..
Member2 lain dok gelak..yg buat lamb beger laa uptrend laa..
Skrang habuk pun tak masuk..Kembali menanggung hutang yg overlap

Reply 1# I.d

org melayu ni banyak sikap tamak..semua nak jd jutawan tanpa kerje keras...so banyaklah kena tipu...buat kerja sendiri..usaha betul2..x de benda yg senang didunia ni.

saja nak bg nasihat kat sini,,...pada saya mane ade benda yg boleh jd kaya cepat kalau x berusaha,...setiap kali berusaha sekiranya gagal sekali x bermakna gagal lagi....barulah nampak hasilnya...samalah juga dgn bisnes MLM ni....bukan kira bangsa melayu sj...cina dan india pun ramai yg masuk dan ramai yg berjaya sebenarnya...
tp melayu ni lain sikit x mcm bangsa asing...modal dah le susah nak keluar nak senang cepat plak tu.....dah ade modal yg bnyk tu plak...x fikir mcmane nak settle kan brg yg dibeli tu...malas...kalau rasa x blh nak handle..knp dr mula x fikir.... jgn hangt2 tahi ayam..bisnes macam ni..mmg kene tahan hati..banyak sabar..sentiasa berdoa..pasti Allah tunjukkan lorongnya...lg satu niat di hati tu..sentiasa nak kene bersih..kalau semata nak join utk dpt keuntungan sj...tentulah sia2..cuba buat sesuatu dgn niat untuk menyampaikan maklumat..kebaikan barang tu sendiri kan bagus....

Follow Us
satu lg nak share kat sini...berusaha ..berusaha,,berusaha..itu adalah senjata utk dpt kejayaan yg sebenar...kalau kita dok menyalahkan MLM...maka xdelah org yg berjaya dlm MLM tu...lg satu xkan lah bila dh join nak harap upline plak carikan org/customer utk kita....kitalah sendiri kene usaha...sbb tu namanye sistem piramid...saya percaya upline pun membantu downline dr segi untuk menaja...sbb biasanya downline yg baru x pandai nak bcakap pun...kalau  dia nak berjaya dia juga kene workout wt their upline juga...dan seorang yg join MLM ni perlu berkawan dgn org yg berjaya juga...kalau berkawan dgn org yg suka rendah2kan org...suka jatuhkan org...lame2 u all yg mmg semanagt nak meniaga pun boleh down...

Saya suka MLM..dan saya pilih MLM yg saya fikirkan sesuai untuk saya...ye ..betul saya pernah jatuh sbb MLM ni...tp kemungkinan tu semua adalah disebabkan kesilapan diri sendiri...kesilapan yg dimaksudkan ialah...sikap malas...x study psl barang..x faham sistem...x berusaha...mudah putus asa...x sabar.....tp kali ni Insyaallah sy berada di landasan yg betul..sekiranya x berjaya dpt apa yg sy mahukan //impikan..sy xkn anggap itu satu kegagalan dlm hidup kerana apa yg saya keluarkan..sy gunakan untuk kegunaan diri sendiri dan faedah bersama keluarga saya....

ada pulak puak dok menyokong MLM nih
pi main jauh2 boleh x?

pendapat masing2...

jenis selalu makan hasil dgn keperitan org ni mmg xkan terasa apa..

Mmg pembohong semua..
Janji mcm2.. dah lepas diri sendiri.. org lain dibiarkan.
muka pembohong2 MLM ni aku rasa nak pijak benam dlm tanah je..

Cubalah cari hasil rezeki yg halal..
ni jual brg xde kualiti, tp duk temberang mcm org kena strok sihat boleh lari kalahkan usian bolt..
sembang kencang mmg kriteria puak2 MLM haramjadah ni..

Korang tunggulah.. aku tgh kumpul data dan kepakaran..
Nak buat laman web khusus.. nama gambar dan no ic kaki penipu dan sembang kencang.. kita masukkan dlm laman web khusus.. WWW.KAKIPENIPU.COM..

jom menabung & tambah pendapatan dgn cara bijak ?!

salam ,
masalah ada duit ? @ masalah tiada duit ??

saya ingin mengajak sesiapa yang masih mencari-cari bagaimana hendak mengembangkan wang yang ada. Supaya dapat menjamin masa depan.
disini ada satu pgram dimana kita mendapat faedah melalui SIMPANAN+INSURAN+MEDICAL+MENAMBAH PENDAPATAN SEDIA ADA!

Sgt berbaloi, hanya RM100!sebulan(Rm 3.33 sehari).

JANGAN RISAU bkn MLM,skim cepat kaya, mendapat kelulusan BNM dan syarikat yg kukuh! ALLIANZjika berminat untuk lebih lanjut bole call@sms
013-2017062 / pm foconcept@gmail.com utk details.

TQ

dlm facebook aku ada sorg member tak abis2 ngan status pasal MLM dia..dok promote corset abjaid dia tu..aku tgk badan dia idok pun kurus2nya..gedebab jgk..poyo je lebih...

pada aku la kan, baik aku niaga goreng pisang dr jin MLM ntah2 apa2 ni..tambah2 sampai nak keta buat loan puluhan ribu ringgit tu..

kalau jual goreng pisang, aku takyah cari customer, tp customer yg cari aku..

bisnes MLM ni memang btol menipu ke? byk je masuk dalam paper...?
musykil gak aku... byk btol aku dapat flyers tentang bisnes MLM yg macam2 dalam peti surat...
diaorg tu semua betul berjaya ker...?

sian yang jadi mangsa MLM tak bertgjwb.aku pun join MLM jugak.tapi sah dan lulus kerajaan malaysia.

nak detail PM aku.takleh sembang sini..nti momod marah.tq

jenis selalu makan hasil dgn keperitan org ni mmg xkan terasa apa..

Mmg pembohong semua..
Janji  ...
tampinus Post at 18-1-2012 19:40

mat salleh dah buat dah  http://www.lucemfx.com/index.html (scamville).
Org malaysia pun included.

aku pun nak citer pengalaman aku...sharing is caring...

Aku memang jenis xminat ngan benda2 gini...tapi laki aku sgt2 minat, fikir pendek, mudah terpengaruh dan last2 tanggung utang...tapi yg tanggung utang...adalah aku... sbb aku keje gomen, loan sgt2 mudah ngan gaji aku yg leh thn sedap... plus, aku mudah kesian, bagi peluang pada laki aku setiap kali dia nak wat biz aku yg tolong... tapi aku bukan laa pegawai besor... gaji sedap tahap diploma aku jerk laa.. ermm... benda dah jadi, aku xleh wat aper...now dah 10yrs marriage kami still byk utang di bank... dan now, aku memang anti sgt2 kalu ada yg ajak buat itu ini..... tapi itu aku...dia pulak aku harap dah tertutup pintu hati nak join2 benda gini.... jenuh dah aku nasihat...dah aku marah, sampai merajuk2 bawak diri pun ada ngan sikap laki aku.... dan, semoga Allah tolong aku dan tutup pintu hati aku dan suami aku ke arah benda2 gini laaa.... forever!!!

Ape yg aku pegang skrg...rezeki Allah tu ada... dan walaupun dgn rezeki yg ala2 cukup2 makan kdg2 xcukup nie pun, bagi aku ada sesuatu yg Allah selitkan sebagai pengajaran buat kami sekeluarga.... dan benda2 begini dari sehari ke sehari menginsafkan aku dan suami....

Time kita senang...sgt senang ko jumpa kawan yg boleh bergather2 bersuka2...time ko susah... amat2 susah ko nak jumpa kawan yg leh susah sama2 ko!

Reply 113# azmanal

hahaha...bgs btul ayat lu bro. Bole la tiru psni. Dari situ pn dh bole nmpk kwn sndri sanggup pedajal kwn sbb nk raih keuntungan. Itulah kalau bis MLM ni takde yg telus dan jujur.

Melingkaup lah kau puaka jahanam MLM!

Buat insuran prudential je la
Tak perlu beli stok
tak perlu mula modal dgn hutang, nama pun tak blacklist
Borang pun diberi percuma
Kursus pun semuanya free
Tinggal berckp aje, dgn modal air liur jer

Hasil nya:
gaji masuk 2x sebulan
tiap2 thn dpt bonus
melancong ke luar negara setiap thn
Bole gak beli bmw/mercs/audi/vw or banglo