CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: I.d

Seksanya hidup tanggung hutang gara2 MLM

Reply 13# I.d

ADOYAI...ko dok mana?ko wat la burger kat rumah ko...pastu anta..kira delivery...mcm2 leh wat dr rumah ko...nk pk xnk pk je...

TT blh gak wat bisnes burger,jual keropok lekor goreng/air batu,ambik upah mesin rumput...blh gak ta ...
hyldia Post at 6-9-2011 11:54

ni aku stuju...

So belajar dari kesilapan, bukan senang nak senang, tp sekelip mata kita blh jd susah..

Masa promote bukan main lagi janji2 manis, bila kita failed lgsg x nampak muka..
Nak kaya boleh tp bukan dgn MLM.. tokey MLM kaya pon masih blm tercalon antara top 40 terkaya di Malaysia..

Kumpul duit berniaga kecil2an.. itu langkah pertama untuk tambah pendapatan..

fuhhh...hai o nie...bukan calang2 org yg ajak aku join....pompuan cun kawan masa U dulu yg ajak...perghh..dah ler gue minat dia...

tapi sebelum jumpa die, mmg niat taknak masuk,just nak tau jerkkk....dah mcm ada shield kat sekeliling badan aku..

alhamdulillah..aku tak masuk.

gara2 bio auta la ni..

Tak pe, TT jadikan pengajaran... usaha, doa, tawakal.. Insya-allah pintu rezeki yg lain akan dibuka... Yg penting, TT takde aniaya org coz sekali kita dah aniaya org, sampai bila2 hidup tak selamat, rezeki pun susah nak dpt...

Follow Us
Huhu... Rasa mcm bersyukur sbb tak berpeluang invest2 dlm mlm ni. Tt bykkan sabar. My fren lg kesian. Wat loan 100k maaaa... Mlm gak dgr2nyer.. Last2 tak jadi. Bayangkan bulanan kena byr bape? Dah la baru amik keta besar. Ayo... Keje gomen gak. So phm2 je la income mcm mana kan. So.. Bersyukur tt sbb Allah uji sekadar rm20k. Walaupun 20k itu banyak...

(posted by mobile)

btul lah... mlm ni bnyk mnipu org melayu.. d tnjuk nye kete mecedes la, pdahal kete cmpany nk bg yakin kt org..

saba ye TT..nasib baik aku xterjebak bende2 cm nih...aku lbh sng bisnes kecik2...
sndr kuar modal..sendiri rase senang..sendiri gak rase susah....ha..haa....

btul lah... mlm ni bnyk mnipu org melayu.. d tnjuk nye kete mecedes la, pdahal kete cmpany nk bg yakin kt org..
k-rollmobile Post at 7-9-2011 00:12
sebenarnya bukan melayu je...macam2 bangsa yg kena...omputih kat amerika & eropah pun kena...deme bukan pandai sangat pun...

kat Malaysia ni, cina dan india pun kena...cuma mungkin bangsa melayu ni ramai sikit sebab masih ramai yg pendapatan kurang dan berangan nak kaya dengan cara senang...dan mungkin juga sebab kaum melayu ramai yg keje kerajaan dan mmg target geng2 skim camni ialah orang keje kerajaan sebab senang nak wat loan...

bab kete mewah tu, mmg tu strategi kompeni...diorang wat tabung kereta mewah, kompeni tolong bayar d/p kete (bulan2 bayar sendiri ar) untuk galakkan mereka pakai kereta mewah....senang nak umpan orang...

ye la, mentaliti orang kita, pakai merc/bmw mesti kaya walaupun hanya masterpiece atau 3 series 2nd hand...sebab tu geng2 ni akan beli gak 3 series, jangan beli kete jepun...kalau nak beli kete jepun, pastikan estima/alphard/vellfire...untuk yakinkan prospek katanya....hehehe

sy ada seorang sedara... dulu kejenya di tnb.. mmg dulu dia sgt2 aktif dgn mlm... mcm2 dia

join, smpai ada yang kt xpernah dgr... smpaikan sedara2 yang kt kg pn dihasutnya suh

join..  last2 korang tau apa jadi..dh dkat setahun xg keje, sy dgr skang dh kena buang,

sbnya gara-gara dibomohkan org supaya dia xnak g keje.. ktorang speku, kawan2 dia

yang bomohkan sb duk amik duit org...huhuhu..tp xtahu la btul ke idak..

so kesian... ada anak 2 , skang bini tgh pregnant...bini pn keje krani aja..tggal kat kl...

ari raya jumpa..tnya bini , suami bt pe skang.. katanya duk umah jaga anak, smbil jadi

promoter streamyx..

nasib baik i blajar bisnes dolu, so apa depa mai promote psai plan vodo tu dptku tepis dengan jayanya, penah confront dengan upline besar dari KL katanya, last2 balik masam trus, baru dia taw i ni sape

Reply 32# md.jie

ce bgtau ckit ape ko sembur upline tu ms confront gn dia, leh la psni aku lak tepis dia.ikutkn aku nk je ckp, biz MLM ni mcm niaya org je sbb bergantung pd downline, klu ada mangsa dptla habuan, bkn jual produk tp dh mcm jual org. indah kaba dr rupa,pakai keta mewah konon pdhl byr guna duit sendiri,tp cover konon2 bonus tetiap bulan.piiiraahhhh
tp pepaham jela, dorg ni klu kte ckp cmtu kang kata kte buduh la, x phm la, xreti nk mik peluang la, pdhl dh tau byk buruknye mlm ni. Tp mmg ramai sgt aku dgr org yg dh join ni salunye bl sekali je ckp mls/xnk ikut kelas (patah semangat) trs dorg bt derk je kt kte. tinggal trs. klu sblm join tu tetiap hari wt muka tak malu dtg umh, cntc kte ajk kuar. blnje mkn. pstu hampeh.

tula antara sikap2 org MLM ni, tak guna punye org. bkn ke tu dh cekik drh kita, tak pegang pd janji, dorg x rasa bersalah ke?

salam..saya amat simpati membaca kisah saudara..perkara ini pernah berlaku kepada saya pada tahun 2008. saya buat loan sebanyak RM17k utk beli water filter RX water...dah la tu..saya kena beli produk utk maintenance...masalahnya adalah..buat skim bayaran ansuran.orang tak bayar..then upline ambil nak tolong jual..upline tipu..keseluruhan saya rugi dalam RM25k gak la..

tapi saya tidak putus asa..saya pasti ada jalan keluar..saya tidak lagi join mana2 MLM..sebab saya tahu MLM hanya kayakan upline saja..saya buat bisness kecil-kecilan..secara part-time, jual barang online..alhamdulillah..setelah 3 tahun buat bisness online..pendapatan makin bertambah..dan InsyaAllah..saya akan berhenti kerja pada awal tahun depan utk concentrate buat bisness online.

Reply 34# ahmad78
Alhamdulillah....ramai orang cakap aku pendengki bangsa melayu sebab lawan MLM...

tak kisah la...

yg aku tahu, aku gembira bila dengar anak bangsa aku berjaya bila wat bisnes yg sebenar cam ko buat ni...
keep it up bro...insya-Allah, jika ko ikhlas dan jujur, akan dapat profit yg baik...dan yg penting, berkat...

ade kawan mak ajak mak join lampberger tak lama dulu....tapi sbb mak nie lulusan luar negara, jadi mak pun amek langkah bijak dan google kt internet..Ya Rabbi...byknya negative feedback..nasib tak buat loan RM20 ++ ribu ...syukur sgt2....mak terselamat.... mamat kawan mak tuh, terpaksa ler byr loan bulan2 kt bank...

Reply 33# I.d

hamtam jah derang tuh, citer lar dari awal wujud bisnis dlm dunia ni, pembangunan produk, pasaran produk(market), saluran pemasaran, pasaran campuran, saluran pengedaran sumer... klau nak tulis semua sini mau 10pages mcm haku jawab exam dolu
last skali tanye derang grad business school mana?... konfrem larik

huhu...kisah MLM ni memang tak habih2. selagi ada manusia .... selagi tu ler... kepada tuan tanah...terima kasih sebab sudi cerita pengalaman sendiri ni. moga2 boleh beri pengajaran kepada orang lain.

tapi tu la kan...ada sesetengah penyokong tegar MLM ni...mcm tak leh terima kenyataan...walau kita cerita pengalaman sendiri pun...dia susah nak percaya.  org2 mcm ni tak dapat lah den nak tolong

kesian...sepatutnye org melayu sedar tp syg kite nak seng care seng....apepon bertabah la ye....usaha lain..cari duit pakai usaha dan ade produk...bkn cari downline...

Bertabahlah TT....nasib TT sama cam nasib adik saya....muda, baru dpt keje gomen, org jek ckit masuk MLM...dia pun ambik loan berpuluh ribu gak....last2 pe pun xder.....cian adik saya huhuhu...  

memang x aman ler hidup TOKEY2 MLM yg menipu kat luar sana tu....:@