CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: I.d

Seksanya hidup tanggung hutang gara2 MLM

pertamanya, awal2 masuk  dah kena sedia modal sampai 20k, dah la tu pulak meminjam. Produk yg dibeli secara pukal tu pun belum tentu lagik sampai ke end-user.

Cariklah MLM yg patuh syariah.

simpati sangat kat tt..baru je semlm kenalan lama my mum a chinese uncle tempat kitaorg jahit baju melayu dulu2 dok promo aku join A*WAY under dia..tp aku tolak cara baik sal aku mmg malas nak join benda2 n suma..baik aku fokus je kat kedai aku yg tak seberapa ni jd lagi maju...

to tt : byk2 bersabar n berusaha, insyaallah akan ada jalan keluar..

bersabar banyak2 ye bro..
nak inform juga ni..jgn mudah terpedaya dgn MLM yg menjanjikan PULANGAN YG TDK MASUK AKAL.
ANTARA MLM YG PATUT DIJAUHI
1. Pelaburan BIO-AUra
2. NetSTAR(Friend Club 8282)
3. dan seangkatannya.....

Fikir sebelum kena..

salam...sy pun pnah mgalami situasi cm ni...dgn abah aku skli join..sian abah aku..last2 aku cri wet sikit2 byo blik wet dia...nsib yg 2ribu lbih je..klu puluh2 ribu tu mau terduduk aku...huhuh...skng ni bkak bisnes wat carbon fiber dlman keta...pd i.d byk2 lah bersabar n try r meniaga kcik2...insyAllah ada gak hasil dr nk kne menipu org lain n belagak kaya...kan??

same goes with me,mula2 tu sedap la dengar cite,kite pun semangat,siap dia provide loan,tinggal nak sain je,alih2 senyap sampai skang,seb la dapat jual separuh,ade gak la dapat skek,tapi seksa gak la nak mengkaber utang 15 tahun,moral :
1. x semua orang ade luck dalam MLM
2.kenali kemampuan diri kita sendiri
3.baik niaga kecil2an

nk share cerita, seorang kawan yaya yg join MLM dulu tu dah pun meninggal dunia..salah satu sbbnya ialah tekanan hutang yang banyak...

sulu keje gomen dah elok2 berenti sebab janji2 palsu dr MLM ni...bila comp MLM dah bungkus, dia plak kene tanggung hutang kt bank sebanyak 41k...mana nk bayar..tension punya tension..skang dh jadik arwah..innalillah

Follow Us
Post Last Edit by mata_bulat at 3-11-2011 14:23

Memang tak di nafikanlah kalau tersalah pilih jalan join MLM ni memang banyak hutang.......teman dulu pun ada juga join pada mula nya tak berminat nak join sekadar nak jadi ahli jer sebab nak pakai produk.......tapi tu la kan pandai pujuk mcm2......last terjebak juga.......memang cukup aktif .......mcm biasalah suruh beli barang banyak2 dulu utk buat biz.......tapi teman ni jenis yg tak sampai hati walaupun upline kata kalau nak buat biz undang2nya tak boleh beli satu kena beli banyak2 ........banyak pulak syaratnya.........teman sorok2 juga bagi ahli beli satu set juga utk mencuba buat biz dulu.......kalau tak boleh jalan tak rugi sangat.....biasalah dah depa war2kan keuntungan yang banyak.....memanglah boleh untung tapi kalau tak boleh jalan nak buat lagu mana.......biarlah tak dapat untung banyak mana pun tapi yg penting teman tak akan sekali nak pergunakan org utk mencari keuntungan.......mana yg terkena tu bukan ahli  teman kesian teman negoknya sebab ada yg tak karuan sebab biz tak jalan....duit pulak buat pinjaman bila tak jalan laki mesti marah sebab tak ada hasil.....kesian pulak tengok tapi buat lagu mana....upline kata jual jer lah pada sesiapa kalau tak boleh jalan....senang jer suruh jual masalahnya jual gan saper produk banyak2 tu kalau murah tak apalah......tak tahulah apa jadi dengan kakak tu gaduh laki bini....tak dengar cerita dah tujuan utama nak ubah kehidupan.....tapi lagi menyusahkan adalah ler.

Mana2 teman join pun kalau  yg jenis minta suruh dowline beli banyak2 lagu tu.......teman tak berapa nak syorkan kecuali betul2 depa mahu sendiri......tiada rayuan, paksaan.......biasalah upline janji hanya janji jer depa yg dapat untung....hu3.

buat biz ni untung sikit pun jadilah....  kekadang menyesal pun dah tak berguna kalau dah buat tu terus jer jalan kan....sekadar jadi penjual jer tak apa lagi pun produknya pun bagus juga.....nak join diaorg mencari mangsa lagi  tak kuasa teman.......

senang citer, jauhilah MLM....
rujuk post #79...

Ada yang buat ok menjadi tapi ada yg tak menjadi tu yang kesian......kekadang upline yg atas tu mcm2 ragam.....itu tak boleh ini tak boleh......kena pergi traning tak pergi tak boleh join banyak betul ugutannya.......naik menyampah teman dibuatnya......biz tu boleh jalan tapi meluat mcm2 pulak kerenahnya.....lebih baik buat sendiri tak payah pening2 kepala......

bukan main ikut sistem tapi org luar leh ambil peluang

Reply 79# Brutal

Hai..assalamaualikum,dah lama sy xbukak thread ni, terima kasih pd yg sudi membaca dan sy ambil kata2 semangat tu dr anda semua.
Entahla...kdg2 sy terfikir. xtau nk salahkn sapa, patutkah saya salahkn upline sy krn kegagalan sy dlm MLM....? atau sy yg sememangnya bersalah krn tidak faham konsep MLM itu. Ada Org pnh kata, tak semua org ada LUCK dlm bisnes MLM...iyeke?dan ada juga org kata, kalu kita tak buat MLM sungguh2,mmgla kte tak berjaya. Sy cuma fikir 1 perkara jer....

Andai kata hrtu sy berjaya dlm MLM, tak perlu smpi jd jutawan HAI-O, dpt pakai keta Mewah pn dh kira ok...TAPI.... ADAKAH BERKAT KEMEWAHAN & KEKAYAAN SY ITU.....?????

BERKAT kerana apa ye? Krn sy berusaha mengumpulkan downline...maka ia BERKAT USAHA SAYA... Benarkah itu....?

Salah seorg kenalan dlm HAI-O pnh berkata bhwa sy tidak fhm konsep bisnes dan tidak berusaha seperti dia yg skg ini mampu berkereta mewah. Sy terfikir...betul ke dia mmg sesenang lenang spt yg dilihat. Atau hnya berpura2 mewah utk mengaburi mata org. Sebenarnya bisnes tak ada yg salah, yg salah ialah orang yg menyalahgunakan bisnes. Hmmmmm sy rs frust kenapa sy x bole buat MLM smp berjaya? Tp sy pnh terbaca, biz MLM adlh diragui krn m'gunakn sistem piramid, wpun kbykn MLM kata yg dorg bukan piramid,tp sy percaya...semua MLM mmg piramid, kalau x piramid nape perlu cr downline.

Tolong bg pendapat anda......tq..

lama jd penggu thread ni..

Reply 90# I.d

dear TT..kindly refer to this blog..

http://aididmuaddib.blogspot.com/search/label/Hai-O

harap maap bhsa nya agak kasar sedikit
tp biasa la org kita bila ckp lembut2 x jalan..kenkdg kena guna cr kasar skit

Reply 92# chaintea

blog adib tu bagus kan.. bykinfo.. tapi bahasa agak kasar.. pening bace

pernah sorang jutawan Hai O ni dtg rumah saya setelah dibawa oleh adik ipar.  bwk kereta mewah yg ada no. khas Hai O tu, tak ingat lah pulak nombornya.

lepas bung bang bung bang hal Hai O, pasal pinjaman bagai, suami saya pun cerita pasal student dia nak buat ibadah korban, so sesiapa nak join bolehlah. Jutawan ni setuju nak ambil 1 bhg, suruh catit nama, tp tak dapt bayar lagi, maklumlah duit cash tak bwk byk2, guna CC je.

Bincang dgn suami, kalau nak buat loan RM15K +++ sbb Hai O ni, baik tak payah.  Kita hutang tp duit tak dpt, pastu kena bayar bulan2, interest tinggi pulak tu, loan bkn islamic.  Baik kita buat loan biasa, beli tanah ke, rumah ke, dpt gak tengok, pastu bayar bulan2. gak.

Seminggu lepas tu dia call tanya jadi tak suami nak join Hai O ni, suami kata tak nak masuk.  Dia punyalah marah, hilang mulut manis, letak telefon, pastu SMS kta tak jadi nak masuk korban.  Siap perlekeh lg sbb tak nak join.  Mcm2 ayat keluar.  Lepas tu adik ipar pun cerita, en Hai O mengutuk suami. Dia pun tak nak join, dgn dia sekali kena kutuk.

Astaghfirullah...  inikah org Islam? mau je aku doakan dia mati tertimbus dlm penapis2 air yg tak laku...:@

mlm apa masuk ni...cuba bgtau kat sini supaya orang lain tak kena

Reply 94# wawin
hahaha...sila bagi link FB beliau kepada aku...biar aku tazkirah sikit...
dah lama tak berperang dalam FB nih...

Bio-Aura....musuh ketatku....

Reply 90# I.d
takpe la...
pinjam kata2 sahabat aku, "biar untung sikit kat dunia...jangan rugi teruk 'di sana' nanti..."

bukti kejayaan material bukan bukti kebenaran...mmg ada yg kaya dalam bisnes2 sampah camni...tapi adakah mereka benar?
firaun, qarun juga kaya...adakah mereka benar? bapak ayam, tokan dadah juga kaya...adakah mereka benar?

MLM... ni mmg byk tipu org... kwn2 semua berhati2...

sedih dengar nasib TT dan MLM...

tingat donald trump ader ckp katanya kalau dia tak buat apa yg dia buat hari ni dia akan buat bisnes mlm..hehehehe

apa apa pun sebab nila setitik rosak susu sebelanga...apalah nasib mlm

akak ni suka berniaga mlm...bukan semua mlm tu tak bagus...kena tengok marketing plannyer lah...jgn terpedaya dgn janji manis...kena tengok kekuatan produk dgn pesaing di pasaran dan buat homework skit..bukan senang nak senang

syarikat mlm yg kukuh mesti ader produk yg bagus, contohnyer CNI ada Royal Jelly memang best! New Image ada susu alpha lipid colostrum powder yg hebat! ..syarikat mcm ni lah yg kita kena join...CNI siap buat skim TEKUN lagi..bagi latihan bimbingan...

New Image ader rangkaian virtual office yg boleh di layari di 15 buah negara...semua itu membantu...perkara2 mcm inilah penting untuk menjamin keberhasilan kita berniaga dgn skim mlm...

Akak mmg ahli CNI dan New Image...jual barang sesikit dan guna utk diri sendiri..dapat bonus RM 100- RM 200 sebulan akak dah heppi ....bila org duk heboh pasal Hai-O...akak tek heran sebab akak tau marketing plan dia mengarot...produk kat luar boleh beli dalam harga 300-400 jer...korset..eleh cosway punya pun bagus gak..dalam 150 dah dpt sepasang....

utk TT akak doakan tabah...jgn putus asa dan jadikan itu panduan dimasa akan dtg

TT, nk tanya sket...ni TT join Hai-O jual penapis air dgn korset Premium Beautiful tu ke??...kalau betul, ada sorang kwn skolah dulu, skrg bkn main ligat lagi dok promote jual korset tu kt fb..dia siap citer bonus dia sebln dh RM4500 lagi...kita yang x tau apa2 ni, terpengaruh jgk dgr dia citer...tp rasa cam pelik la bila dia kata modal dia RM50 je utk start bisnes ni...bila tanya hubby, dia kata RM50 tu hanya pendaftaran je...pastu bila saya pm dia, sruh citer serba sket pasal produk, dia mati2 ajak jumpa jgk...susah nk citer kalu tak berdepan laa...

saya ni mmg byk hutang pon...tu yg dok terpikir nk buat side income bantu suami..pastu buka forum ni try carik kot2 la ada sesape yg tau psl korset PB ni sblm sy nk join...skali terjumpa thread ni, trus saya rasa saya ptut kansel kan aje niat saya nk join bisnes korset cam kwn saya tu...thanks TT & semua...korang dh pon selamatkan saya dari tertipu dgn bisnes mcm ni...