CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mizz_dania

APA TIPS UTK DPT JODOH YG BAIK?

Reply  zienur

dkat dgn putra lrt setiawangse tu
plainjane Post at 31-10-2011 22:00

owh.... yg tpt yg masuk tb tu ari eh....program cari jodoh tuh x silap aku....
situ mmg slaloo meriah je aku tgk...

Reply 340# zienur

khen.. salu mesti dieowg sombong mcm kite nk rampas boipren dier.. haha

Reply  zienur

khen.. salu mesti dieowg sombong mcm kite nk rampas boipren dier.. haha
plainjane Post at 31-10-2011 22:31

hahaha... btol2... ade tu mmg aku nmpk la mcm x lei berenggang langsung ngn boipren... hish hish hish....
xpe la...
dier ade bf kiter xdek... tgk n abaikan sudeyyy... hehee

Reply 343# zienur

Reply  ruffleen
    ooo aku pun ader surf pasai kursus kat masjed tu, ruff bg aku kontek no tu ...
plainjane Post at 31-10-2011 22:02

nahh amek ni:

kursus kahwin masjid TTDI

Reply  ruffleen
    kalu aku gi sesowg ko rase nnti aku mcm org utan tak ek?..
plainjane Post at 31-10-2011 22:03

tak aih...aku pegi aritu pun dgn bestfren aku...

zienur & plainjane,
haha cakap pasal sombong ni, memang pun, masa aku pegi aritu, rasanya aku dgn bestfren aku je datang tanpa tunang/bf, yg lain2 tu hah...memang betul yg datang berpasangan ni, yg perempuannya memang sombong2, pakai sedondon bajet pasangan serasi bersama tu wajib la khen nak tunjuk "he's mine..jangan kacau" , pastu ramai yg masih budak2 muda - yg umur 18 tahun pun ada, lepas tu ketara sangat niat diorang cuma nakkan sijil kursus supaya dapat bernikah, bukan nak tuntut ilmu sangat....dah la pakai tudung pun tak betol - boleh pakai tudung fesyen lilit2 almost keluar jambul, pastu dgn baju kurung moden yg JARANG sampai nampak warna BRA????? pastu dlm kawasan masjid boleh pegang2 tangan dgn bangganya, WTF

patut la kadar perceraian pasangan Islam kat negara kita tak pernah turun2. dari awal dah nampak tak betul, so how?

Follow Us
Reply 345# ruffleen

ok tengkiu ruff..

Reply 346# ruffleen

khen,, aku dh hagak dh..ciss..

Reply  ruffleen
    ok tengkiu ruff..
plainjane Post at 1-11-2011 09:28

no problem, happy to help
Reply  ruffleen
    khen,, aku dh hagak dh..ciss..
plainjane Post at 1-11-2011 09:29

ko jangan jadik camtu taw? (peringatan utk diri sendiri gak)

Reply 349# ruffleen

aku dh tue la.. bf aku pun dh tue.. haha.. takkan nyer mcm tu.. kompom..

Reply 346# ruffleen

heh kalo dh nama nk kawen sbb hanya nk menghalal yg satu tu.. itu la dia..
niat hanya nk ke arah itu.. leh berdua2an sbb halal kununnya.. so parents n org keliling tk marah diorg
aku tgk kebanyakan bdk2 muda skang tujuan kawen diorg lebih pd biar diorg dpt lesen utk berdua2an camtu
tujuan nk kawen lebih pd tu..
padahal kalo ko nk kawen bkn itu jek ko pikir..
bersiap sedia utk lahirkan generasi yg lebih baik
bersiap sedia menjadi isteri dan anak yg baik sekaligus..
ntah ler... org yg bersedia sgt2 tk dpt jodoh
org yg ala kadar cepat plak..
NTAH LER

heh kalo dh nama nk kawen sbb hanya nk menghalal yg satu tu.. itu la dia..
niat hanya nk ke arah itu.. leh berdua2an sbb halal kununnya.. so parents n org keliling tk marah diorg
aku tgk kebanyakan bdk2 muda skang tujuan kawen diorg lebih pd biar diorg dpt lesen utk berdua2an camtu
tujuan nk kawen lebih pd tu..padahal kalo ko nk kawen bkn itu jek ko pikir..
airuszzdy Post at 1-11-2011 13:51

pada diorang....itu ler tujuan paling utama kawen (selain pakai cantik2 dan upload gambar dlm fesbuk supaya kawan2 puji, pastu letak relationship status sebagai "MARRIED TO SIPOLAN SIPOLAN"

kurang2 boleh la eksyen kat member yg relationship statusnya SINGLE

dan supaya dapat duduk serumah (walaupun terpaksa menyewa sampai anak tiga ) dan tak perlu keluar kalo nak berjumpa...tak perlu susah2 cari 'port' utk mengawan...tak perlu bayar denda kalo ditangkap khalwat....dan paling penting tak perlu risau kalo termengandung....sbb HALALLLLLLLL katanya....

bersiap sedia utk lahirkan generasi yg lebih baik...bersiap sedia menjadi isteri dan anak yg baik sekaligus..
ntah ler... org yg bersedia sgt2 tk dpt jodoh...org yg ala kadar cepat plak..NTAH LER
airuszzdy Post at 1-11-2011 13:51

Ada sorang opismet aku, umur 39, dah 17 tahun kawen takde rezeki dapat anak.

Sedangkan budak2 muda kat opis kami (yg lebih muda daripada aku tentunya), memang hebat, menikah bulan 12 tahun lepas, bulan 9 tahun ni dah bersalin, memang laki diorang gelojoh sharp shooter sungguh la. Pernah sekali aku berbual dgn kakak ni, aku tanya, akak tak terasa ke bila tengok budak2 muda ni subur kemain, akak lak dah 17 tahun kawen dan berusaha macam2 tapi takde rezeki?

Kata kakak tu sambil tersenyum tenang, anak ni bukan semata2 bukti ketidakmandulan atau jadi bahan utk menunjuk2 "aku ada anak, kau ada?" anak ni adalah tanggungjawab. kena didik mengikut apa yg agama kita tuntut. kalo anak tidak menjadi seperti yg Tuhan kehendaki, kena jawab dgn Tuhan nanti. Ingat senang????

Dalam hati aku berfikir, bertuah jugak kakak ni. at least dia tak akan dipersoalkan di depan Allah kalo anak dia tidak menjadi seperti yg dituntut Islam. Taat pada suami je, insyaAllah syurga ganjarannya.

Kita? Alahai, taat dan berbakti pada ibu bapa je. Senang sangat2. Itu pun ramai yg tak mampu/tak nak buat.

pada diorang....itu ler tujuan paling utama kawen  (selain pakai cantik2 dan upload gambar dlm f ...
ruffleen Post at 1-11-2011 14:06

aku suka mind set kakak opis ko tuactually, sepatutnya ramai yg perlu berfikiran mcm dia...tp, majority orang2 melayu kita, mmg slalu akan cakap "aku ada anak..ko hade?".{:1_270:}...aku tgk kaum lain takde plak camtu

aku suka mind set kakak opis ko tuactually, sepatutnya ramai yg perlu berfikiran mcm dia...tp, majority orang2 melayu kita, mmg slalu akan cakap "aku ada anak..ko hade?".{:1_270:}...aku tgk kaum lain takde plak camtu
cmf_premierleag Post at 1-11-2011 17:39

sbb org melayu felda pprt bak kata vokuro, mmg suka bizibodi dan dengkikan bangsa sendiri
betul kan? kalo ditakdirkan jadi andartu sampai mati pun...aku rasa kita hanya perlu patuh ajaran agama dan taat pada ibu bapa....tak yah nak pening2 fikir pasa jaga hati suami, kaum kerabat suami, pastu tergalas tanggungjawab pada anak lagi...ingat senang ke semua tu....salah langkah, jenuh kena jawab depan Tuhan esok.....huiii...sanggup ke?

org yg dok pikir sedap mengawan dan seronok dapat anak (sbb terbukti tak mandul) semata-mata tu memang la tak akan fikir macam yg kakak opis aku tu fikir.

aku penah gak jd bahan ex aku....
"weyh anak aku da msk tiga..ko bile nk kawen?" cam vavi x ayat dier??

apakah??

tp btol gak...org yg bersedia sgt2 tk dpt jodoh
org yg ala kadar cepat plak..

janji kite bt ape yg Allah suruh tinggalkan ape yg dilarang...

Reply 355# zienur

patutnya ko jawab mcm ayat aku kat atas tu - kompem ke anak ko akan jadi soleh/solehah? kalo salah didik kena jawab ngan Tuhan nanti tau.
tu la....selalu org kata, kawen ni elak maksiat, tapi ramai je org dah kawen buat maksiat gak.

Reply  zienur

patutnya ko jawab mcm ayat aku kat atas tu - kompem ke anak ko akan jadi soleh/sol ...
ruffleen Post at 2-11-2011 09:56

da kawen maksiat ape kaka ruff?aku mls btol nk lyn ex itu...

da kawen maksiat ape kaka ruff?aku mls btol nk lyn ex itu...
zienur Post at 2-11-2011 09:59

aik takkan ko tak pernah baca tred2 kat bod FD sana....laki berzina dgn pompuan lain, bini berzina dgn jantan lain, bini org dgn laki org....mcm2 la..hahaaha toksah layan...aku ni lagi la, ex aku satu jabatan lagi dgn aku, aku buat tak kenal je kalo jumpa. dia pulak yg mcm terhegeh2 nak tegur aku

aik takkan ko tak pernah baca tred2 kat bod FD sana....laki berzina dgn pompuan lain, bini berzina ...
ruffleen Post at 2-11-2011 10:03

hehehe... owh... ok...psl tuh...hmm.. macam2 la skang ni...
kekke... jgn dier bt hal da ler... dok jaja aib kite... takut...mintak dijauhkan ler kaka...

hehehe... owh... ok...psl tuh...hmm.. macam2 la skang ni...
zienur Post at 2-11-2011 10:08

aku jijik betol baca pasal minah saleh yg pregnant bayi hasil hubungan dgn her own father tu