CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mizz_dania

APA TIPS UTK DPT JODOH YG BAIK?

skrg ssh nak carik lelaki yang betul2 lelaki...jantans byk la....tapi apa2 pun;

1. byk2 berdoa kepada Allah supaya dipermudahkan jodoh (jgn mandi bunga tau..tapi nak mandi utk kesegaran leh jugak)...
2. selalu tersenyum...senyum tu satu sedekah..jgn asyik nak marah tak bertempat..impressi itu penting
3. jgn tergopoh2 nak cari jodoh..rilek jer..sebab jodoh nie masing2 ditentukan oleh Allah..
4. jgn cari jodoh kat tempat syaitan berkumpul...(tempat maksiat)..sebab nanti yang dapat pun perangai mcm setan jugak...

nie i cilok dari blog org;
1.  Amalkan membaca doa Nabi Zakaria a.s. (surah Al-Anbiya, ayat 89)

Yang bermaksud:

“Dan (ingatlah kisah) Zakariya, tatkala ia menyeru Tuhannya ‘ya Tuhanku, janganlah Engkau membiarkan aku hidup seorang diri, dan Engkau adalah Waris Yang Paling Baik’.”(QS. Abiya/ 21: 89)

Selain itu, adalah lebih baik juga jika anda lanjutkan doa tersebut dengan doa berikut ini:

“Ya Allah… Cukuplah Engkau saja yang menjadi pemeliharaku di dunia dan akhirat kelak. Dengarkanlah rintihan hamba-Mu yang dhaif ini. Jangan Engkau biarkan aku sendirian di dunia ini maupun di akhirat kelak. Sebab itu menjuruskan aku ke arah kemaksiatan dan kemungkaran. Maka, kuruniakanlah aku seorang pasangan yang beriman, supaya aku dan dia dapat membina kesejahteraan hidup ke jalan yang Engkau redhai. Dan kurniakanlah padaku keturunan yang soleh, Amin… Amin… Ya Rabbal Alamin.”

Memanjatkan doa..

2.  Amalkan ayat 131 dan 132 daripada Surah Toha selepas solat setiap solat fardu, bermula dari :

“Walaa tamuddanna’ainaika illa ma mata’na bihi azwajanminhum zahratul hayattu linaftinahum fiih, warizqo robbikaa hairu wa abqa, wa’ mur ahlakaa bisSolaati,wastabir ‘alaiha, laa nas aluka rizqo, nahnu narzukuqa, wal’aqibati lit taqwa…….”

Ertinya:

“Jangan lah pandangan mata kamu terpesona melihat perhiasan kehidupan (yang Kami beri kepada orang2 kafir) yang menjadi ujian padanya. Dan rezeki kurniaan daripada tuhanmu (Allah) itulah lebih baik dan kekal(balasan Syurga). Dan suruhlah /arahkan ahlimu (keluarga dan anak2 serta org terdekat) mengerjakan solat, dan bersabarlah kamu atas perkara itu. Tidak lah Kami minta rezeki dari mu, tetapi Kamilah (Allah) yang mengurniakan rezeqi kepadamu dan ‘akibat kesudahan baik itu adalah bagi mereka yang bertaqwa”

3. Perbanyakkan amalan membaca selawat Nabi Muhammad s.a.w seperti di bawah ini. Hendaklah dibaca paling minimum 1000 kali dalam sehari semalam. InsyaAllah doa anda akan termakbul oleh Allah SWT.

“Allahumma shalli wasallim ëalaa sayyidinaa Muhammad. Waíalaa aali sayyidinaa Muhammad.”

Ertinya:

Ya Allah, semoga kesejahteraan dan keselamatan tercurah kepada junjungan Nabi Muhammad saw., dan segenap keluarga beliau.

4. Doa bagi mendapat bakal isteri yang baik – amalkan membaca surah al-Furqan, ayat 74

Yang bermaksud:

“Ya Tuhan kami, anugerahlah kami, isteri kami dan keturunan kami, sebagai penyayang hati kami, dan jadikan kami imam bagi orang-orang yang bertakwa (Muttaqin)”

5. Baca Surah Yusuf, ayat 4 pada semangkuk atau segelas air, kemudian sapu air itu pada muka. InsyaAllah doa akan dimakbulkan.

6. Cubalah membaca Surah Yusuf pada sebekas air yang bersih sebanyak 3 kali pada malam Jumaat. Gunakan air itu untuk mandi pada tiga pagi berturut-turut dan diminum 7 kali setiap hari selama tiga hari berturut-turut. InsyaAllah doa akan dimakbulkan.

7. Amalkan membaca surah Yassin pada setiap malam. Sebelum membaca, niatkan di dalam hati supaya Allah SWT menyegerakan jodoh, memberikan jodoh yang terbaik dan beriman untuk anda.

8. Surah al-Fatihah juga mengandungi banyak faedah dan keberkatan jika sentiasa diamalkan. Salah satu kebaikan yang datang daripadanya ialah dikurniakan jodoh. Amalkan membaca surah ini sebanyak yang mungkin sambil berniat diberikan jodoh yang baik dan beriman kepada Allah SWT.

rujukan:-http://setelkahwin.com/blog/amal ... hkan-bertemu-jodoh/

Reply 20# puccafan

skang status dah b'tuko ker??

Reply 21# leylapple

mekasih byk2.....

Reply 15# mizz_dania

Berapa umor dia? Leh rekemen kat aku?

ha..lupa nak tambah..kalau dah jumpa calon2 yang baik, segerakan lah pernikahan...jgn membazir...jgn nak perkahwinan glemer persis artis malaysia or hollywood...jgn ikut perangai syaitan yang suka membazir....

Reply  airuszzdy

pastu camne? jadi tak
puccafan Post at 7-9-2011 07:05

jadi tu tk ler... tp itu cikgu sudah ajak mak ku dtg beraya umah.. n mak ai pon ajak cikgu dtg beraya umah ...
(dlm ati .. mintak2 jadi la...(gatalnya aku )

Follow Us
Reply 17# adifrs

mengapa menolak... menolak sbb mmg tk berkenan ke ..
or menolak sbb .."takpe la makcik segan lah" ...

Reply  adifrs

mengapa menolak... menolak sbb mmg tk berkenan ke ..
or menolak sbb .."takp ...
airuszzdy Post at 7-9-2011 01:07 PM

ekekekkk.....
   yup, itulah yg aku ckp kat makcik tu... alahai...lepas peluang aku kan??
   ntah ler...aku ni jenis percaye ngan gerak hati...bile makcik tu mntak no pon...
   aku dah rase x sedap hati....tu yg aku tolak...
   la ni...aku dah x nmpak byg makcik tu dah...mne ntah die pegi..

ekekekkk.....
   yup, itulah yg aku ckp kat makcik tu... alahai...lepas peluang aku ...
adifrs Post at 7-9-2011 13:13

umo ko baper? kalo umo cam aku aku rasa aku on jek... takat bg no jek ape de hal.. kalo dh kenal tgk ler berkenan ke tk berkenan ...kalo kureng berkenan di mata & dihati maka chiawww jek laa kan...

umo ko baper? kalo umo cam aku aku rasa aku on jek... takat bg no jek ape de hal.. kalo dh ...
airuszzdy Post at 7-9-2011 01:26 PM

20+++
    ntah ler....aku jrg bgi no pon kat org yg bru kenal...cuak
    lbh2 lagik makcik tu...byk no tanye....
    keje kat maner....gaji sebulan brp??? dah ade calon ke blm...cuakk

20+++
    ntah ler....aku jrg bgi no pon kat org yg bru kenal...cuak
    lbh2 ...
adifrs Post at 7-9-2011 13:30

20+++ byknya plus ko.... kalo 20+ mesti ko buat ni ...   kalo 20++   kalo 20+++ dah ..mesti nk sama umo ngan aku la tu ... menanti jodoh di aidilfitri ...

20+++ byknya plus ko.... kalo 20+ mesti ko buat ni ...   kalo 20++   kalo 20+++ dah :' ...
airuszzdy Post at 7-9-2011 01:34 PM

huwaaa...... nak nangis jugakkkk.......

dah nmpk jodoh..cuma xtaw tu jodoh wa ke tak

cmne nk kenalpasti?

huwaaa...... nak nangis jugakkkk.......
adifrs Post at 7-9-2011 13:38

sesama la kita meratapi ...
tp kalo aku p masjid ke surau ke plak.. aku balik jek kwn2 mak aku tnya.. anak ke tu ? umo baper?
bila mak aku ckp umo sebenar  jwpn selalu mak aku dpt la.. "eh ye ke umo dia 20++++ ..mcm muda jek "
mak aku la ckp ...tipu mak aku tipu la aku ...
(jd ke tk cikgu dtg umah aku raya ni...:re: )

ni kes silap pilih laki la ni..
mesti ada silap mana2.
x kan semua laki nak permainkan dia?
adakah dia x bljr drp pengalaman?
otai_g Post at 6-9-2011 23:55

memang tak semua lelaki nak permainkan dia

tapi sayangnya lelaki yg tak suka mempermainkan perempuan, tak berminat pulak dgn dia.

masalah orang perempuan yg berat jodoh, cuma antara dua ni aje. lelaki yg dia suka tu, sama ada hanya nak mempermainkan dia,

atau memang tak berminat dgn dia.

penyudahnya, sama je. mengecewakan. itu yg buat perempuan ni rasa putus harapan.

p/s: aku speku je.

sesama la kita meratapi ...
tp kalo aku p masjid ke surau ke plak.. aku balik jek kwn2 m ...
airuszzdy Post at 7-9-2011 01:41 PM

ekekekk....btl la tu beb....umo nmpak tua..tapi muka still muda remaja....hahhaa
    ni plak aku nak citer....
    sblm raye tu ari aku ngan akak & abg ipo pegi shopping brg2 dapor...
    pastu terjumpa lah sorang dua yg knl ngan akak n abg ipo tu....
    pastu die org tnye aku ni anak ker??? muahaaa....kelako motip anak....
    tgk.....aku jalan ngan akak & abg ipo pun ade org sangke anak...gler tak gler...

cmne nk kenalpasti?
5229 Post at 7-9-2011 01:40 PM

hati ade rasa debor2 ker???
    pastu ade rasa segan2 malu2...kelu lidah tak??
    klu ade....kompem......

cmne nk kenalpasti?
5229 Post at 7-9-2011 13:40

bile dah bernikah , wa pasti tu jodoh lukkkk

Reply 34# airuszzdy

err....cg tu nak beraye sorang ke ngan rombongan sekali??

Reply  airuszzdy

err....cg tu nak beraye sorang ke ngan rombongan sekali??
adifrs Post at 7-9-2011 14:04

kalo rombongan kan bagus kan.. nak2 kalo anak no 2 tu ..sah2 aku kenal dr sekolah lg ...
tp pastu siap la kwn2 aku pukul canang thru Fb sume.. ye la cikgu tu adalah cikgu yg paling tk disukai oleh sume budak termasuk aku .. tp cikgu tu dlu suka tnya aku sbb aku selalu score subj dia ajar...