CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mizz_dania

APA TIPS UTK DPT JODOH YG BAIK?

kira xdek jodoh la nih
5229 Post at 7-9-2011 15:03

mungkin bjodohan ngn org lain

penah terjadi .... dgn machonya ku bgtau jantan tu aku minat dia slps dia begitu mengambil berat etc etc .. in return dia leh ckp .. "salahkah ke aku layan ko baik selama nih" ..
ha kau itu yg aku dpt akhirnya...
airuszzdy Post at 7-9-2011 14:54
adeiii.....sadisnya.....patut la ramai yg cakap, men & women can't be friends without any feelings

Reply 62# ruffleen

tu yg sampai skang.. kalo ai minat someone .. org dok suh bgtau jek la nothing to lose..
oh no ..never .. chee (ala2 anjali kuch kuch hota hai)
sekali dh terkena cmtu ..aku rasa kan terkena berkali2 ...
tunggu je laa tika dan waktunya kalo ade ... mendpt jodoh yg baik dari segi agama, iman, akhlak, keturunan, paras & kerjaya

Reply 62# ruffleen
itu laa, kawan i pulak perempuan tu kata die anggap cam bes fren jer
huhu... cian kawan i, perempuan tuu tanye lak kat aku nape eh xleh ker jd BFF
adoyaiii... kawan aku dah g merantau... pompuan tu kate sedih kawan die dah pergi
die kawan dengan aku sekarang tapi eawal dh declare kte akan jadi kawan baek sajer taww

Reply 63# airuszzdy

mendpt jodoh yg baik dari segi agama, iman, akhlak, keturunan, paras & kerjaya

perfecto d amor

Reply 60# aechae

ececeh... haha... ke situ plak... tersasar pulok, kne masuk balik trek...

Follow Us
memang tak semua lelaki nak permainkan dia

tapi sayangnya lelaki yg tak suka mempermainkan pere ...
ruffleen Post at 7-9-2011 13:52

tkyah speku... mmg betul la ni ....
kalo pompuan tu minat lelaki tu lelaki tu sah2 tkde perasaan pon kat dia
kalo ade pon perasaan takat tuk stok main2 ...mainkan perasaan sbb mungkin awek atau tunang lelaki tu jauh..jd kunun nk cari pengganti sementara perempuan yg ade hati kt dia gak la dia cari..
lastly.. perempuan tu gak yg tanggung jiwa merana , hati patah bagai..
this is the real fact

kalo pompuan tu minat lelaki tu lelaki tu sah2 tkde perasaan pon kat dia
kalo ade pon perasaan takat tuk stok main2 ...mainkan perasaan sbb mungkin awek atau tunang lelaki tu jauh..jd kunun nk cari pengganti sementara perempuan yg ade hati kt dia gak la dia cari..
airuszzdy Post at 7-9-2011 16:06

ataupun, mungkin lelaki tu hanya nak jadikan dia sbg stok back-up sekiranya girl yg benar2 diminati, dihajati dan dikejar gila2 tak berjaya dimiliki. ala2 - "takpelah, dia ni buat back-up dulu, sementara tu aku kejar dulu girl yg aku gilakan ni, kalo yg aku gilakan tu aku tak dapat, baru aku amik yg back-up ni"

ini pun cebisan pengalaman aku jugak. ish, banyak betul pengalaman aku ni. kalo aku kawen umur 18 tahun,tak merasa kenal dunia dgn bermacam ragam manusia.

ini pun cebisan pengalaman aku jugak. ish, banyak betul pengalaman aku ni. kalo aku kawen umur 18 tahun,tak merasa kenal dunia dgn bermacam ragam manusia.
ruffleen Post at 7-9-2011 16:10

ade hikmah ...kita ditemukan dgn org yg salah.. sbb kita blajar pasal perangai & ragam org yg tk tau menilai dan menghormati perasaan org ..
sekali aku kena .. mmg aku berjaga2 smpai skang smpai la umo ni ..(tk terlajak lg kot ... )

waahh..dah musim2 raya ni..ramai betul yang pening pasal jodoh kan..maklumlah penangan kenduri kahwin banyak ngat...termasuklah aku...rasa2 cam dah terlajak dah umur ni..huhuhu

Reply 62# ruffleen
yup..aku pernah terbaca artikel yang mengatakan ..tiada istilah kawan baik antara lelaki dan perempuan..mesti ada tercetus juga sikit2 bunga2 perasaan tu....

dah musim2 raya ni..ramai betul yang pening pasal jodoh kan..maklumlah penangan kenduri kahwin banyak ngat
zangnara Post at 7-9-2011 16:42

memang pun, sampai satu tahap tu rasa mcm menyampah sangat nak pegi kenduri

Reply 22# adifrs

still student

Reply  ruffleen
yup..aku pernah terbaca artikel yang mengatakan ..tiada istilah kawan baik antara  ...
zangnara Post at 7-9-2011 16:44

sapa kata.. tu lelaki gay ngan pompuan boleh jer BFF

1. jadi perempuan yg baik, insyaAllah akan dapat lelaki yg baik jugak.. and vice versa lah..
2. pergi ke tempat yg baik2, join aktiviti yg baik2, insyaAllah akan jumpa org yg baik jugak.. (kalo pegi clubbing, ofkoz la jumpa yg kaki clubbing jugak..)
3. banyakkan berdoa mintak jodoh yg baik, dan positif, yakinkan diri Allah akan makbulkan doa tu.. bleh mintak mak doakan jugak, sebab doa ibu tu power beb..
4. jadikan pengalaman lalu yg pernah dikecewakan lelaki tu sebagai pengajaran untuk bezakan mana lelaki baik dan mana yg loser.. mungkin tu hikmahnya Allah temukan dgn yg salah dulu sebelum jumpa yg betul, so that u become wiser and know how to handle men..

memang pun, sampai satu tahap tu rasa mcm menyampah sangat nak pegi kenduri
ruffleen Post at 7-9-2011 16:54

mmg ...sama tul feeling tu ngan aku..
kdg2 kalo sedara kawen aku just antar mak aku jek... dia dh siap aku call.. kalo nk lama lg aku pegi la window shopping..
sadis tk sadis..
kalo kawen kwn2 lak.. selalu aku buat2 alasan .. mak aku ajak teman balik kg la .. tgk kebun ke.. pegi umah makcik kenduri ke..
ye la.. kalo pegi pon nk pegi ngan sapa? ..sorang? ..lagi byk soklan kena tnya..
yg lain sure pegi ngan laki ke bf ke tunang ke..pastu memasing tunjuk anak... eeeeeeeeeeeeeee... . jeles sbnrnya ..ape nk buat..
INI LA NASIB KU ..(tetiba nk nyanyi lagu NICO lak.. ):cry:

memang tak semua lelaki nak permainkan dia
tapi sayangnya lelaki yg tak suka mempermainkan perempuan, tak berminat pulak dgn dia.
masalah orang perempuan yg berat jodoh, cuma antara dua ni aje. lelaki yg dia suka tu, sama ada hanya nak mempermainkan dia,
atau memang tak berminat dgn dia.
penyudahnya, sama je. mengecewakan. itu yg buat perempuan ni rasa putus harapan.
p/s: aku speku je.
ruffleen Post at 7-9-2011 13:52

kaka ruff...selalu yg baik ni, dia anggap kita sbg kwn je...
tp ada benda yg aqua x brp nak faham...
bila dia bg statement atas pagar...
'kalau ada jodoh kita, saya terima dgn hati yg terbuka'...

tx leylapple di atas tips yg diberikan..saya akan sampaikan pada sahabat saya tu

yg lain2 pun time kasih gak for sharing ur opinions and kisah korang..mmg menarik..hehehe

kalo kawen kwn2 lak.. selalu aku buat2 alasan .. mak aku ajak teman balik kg la .. tgk kebun ke.. pegi umah makcik kenduri ke..ye la.. kalo pegi pon nk pegi ngan sapa? ..sorang? ..lagi byk soklan kena tnya
airuszzdy Post at 7-9-2011 21:49

lucky me, aku tak perlu ngelak2 kalo kawan2 opis aku bagi kad undangan sbb seluruh opis aku memang dah sedia maklum perangai lone ranger aku yg hanya bercampur dgn diorang kalau perlu sahaja. aku just terima dgn senyuman dan jawapan InsyaAllah, tapi lepas tu aku terus letakkan kad tu dlm satu container utk bahan2 yg tidak diperlukan, cukup masa aku buang je (jahatnya aku) - sbb aku memang tak akan pegi, melainkan kalo kawan tu rapat sangat2 dgn aku dan weddingnya diadakan area KL. Nama nak travel jauh2 tu sorry la...jangan harap walaupun ada transport jabatan disediakan

kaka ruff...selalu yg baik ni, dia anggap kita sbg kwn je...
tp ada benda yg aqua x brp nak faham...
bila dia bg statement atas pagar...
'kalau ada jodoh kita, saya terima dgn hati yg terbuka'...

lavender_aqua Post at 8-9-2011 00:13

ko tak paham? meh sini aku bagi ko pahamkan. benda ni SANGAT SIMPLE sebenarnya. kdg2 kita paham tapi sengaja tak nak terima hakikat tu.

hakikat tersebut ialah ---> lelaki tu masih nak mencari, dan memburu sesuatu yg jiwa dia sangat idam2kan. tapi dlm masa yg sama, dia nak maintain friendship dgn ko supaya andaikata dia tak dapat miliki apa yg dia kejar tu, dia still ada ko yg tetap menunggu dia so dia tak payah susah2 memburu lagi, rembat je apa yg ada depan mata.

kalo betul dia sayang, dan tak sanggup kehilangan kita, agak2 dia boleh sebut tak ayat 'kalau ada jodoh kita, saya terima dgn hati yg terbuka' tu?

mmg ...sama tul feeling tu ngan aku..
kdg2 kalo sedara kawen aku just antar mak aku jek.. ...
airuszzdy Post at 7-9-2011 09:49 PM

nak nympok sat....la ni klu kawan2 sekolah kawen..aku masih lagi pegi...xde yg aku miss..
    sonok sbb jumpa kwn2 lamer.....
    dan..sbb aku masih ade lagi yg seangkatan ngan aku...
    tapi klu xde mmber....mmg aku x akan pegi...segan plak...makan sorang2....sadis btl...
    tak hidup aku kat mjlis org camtu.....