CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 15094|Reply: 20

Adakah anda pulangkan surat kepada pengirim untuk surat tidak di tuntut?

Salam aidilfitri.  Saya tinggal di asrama bujang tempat kerja separuh masa cuti semester.  Disana, saya lihat banyak surat di alamatkan kepada asrama saya tetapi penerima ada sudah berpindah.

Bagaimana caranya saya hendak kembalikan surat tersebut kepada pengirim, kebanyakkan surat tersebut dari bank, bil dan sebagainya.

Kalau pulang ke pejabat pos, jabatan mana perlu saya pergi?
Multiple Polls: ( Max 5 choices ), Total 39 Users voted
Your User group have no permission to vote

Rate

1

pej pos,masuk peti pos je.kat surat tu palangkan addrs n tulis penerima tiada di alamat ini..

aku amat jarang dapat kes camni....pernah dapat sekali dulu....aku tulis kat envelope tu " SALAH ALAMAT" gitew....letak kat atas postbox...esoknya dah takder...mebe Posmen tu ambik ....

biar betoi lepas vote tetibe posting TT ilang ditelan momok

gen lak letak balek dlm postbox tuh.. tulis slh alamat  gitew..

tak koser nak baca sorat owang .. len la sorat tu ala2 sorat chenta

selalunye pg hantor sendiei kat umah org tu..sbb selalu posmen silap area2 situ jugak

kalau dekat2 kawasan umah yg sama...
tolonglah antarkan balik...

kalau jauh, kasi balik sama itu posmen,
semoga lain kali jgn diulang kesilapan yg sama!

Follow Us
Reply 1# sauffie

senang je kalau dapat surat yg owner nye dh pindah atau surat tu bukan kite punye klau jumpe postman bg je kt dorang cakap dh pindah...kn kt surat tu ade alamat sender...pandailh dorang buat keje..lagi satu kalau salah alamt pulak,contohnye letak jesurat tu kt atas mail box...bg postmn tu nmpk ckit...jgn conteng2 nanti owner dia dapat surat yg ade ayat macam2 sebab penah dapat surat mcm tu...

pulangkan semula ke pejabat pos. tapi tak de lah sampai beriya pi post office. Cuma tulis note sikit kat envelope, then kasi mr postman

aku ada option lain.
tahun lepas ada posmen ni selalu benar salah hantar surat.yang dihantar tu bukan surat lah tapi majalah journal yang orang tu subscribe.dia salah hantar sebab no rumah sama padahal tu taman lain.mula2 aku ignore je tapi posmen ni ada sikit punya tingtong dekat 3 majalah dia salah hantar dan penerima tu adalah orang yang sama.

aku pun tunggu posmen tu datang lagi,bila dia datang je aku terus kejar dia dan cakap "pakcik,pakcik salah hantar ni sejak 3 minggu lepas.ni bukan kitorang punya".dia pun akui kesilapan dia dan minta maaf.aku ingat dah settle.

minggu depannya datang lagi majalah tu.haiiishhhhhh posmen ni takleh ke cek betul2...aku dah malas nak peduli.lantaklah.

Rate

1

masa ku duduk rumah sewa awal awal kahwin dulu sama cam TT, surat penyewa lepas punya banyak masuk box, ku akan biar dulu.. agak 2 minggu tak terbiang, ku buang aje tak kira aa surat biasa, surat penting atau surat bank.

benda macam ni bukan tanggungjawab kita penyewa baru, tapi tanggungjawab penyewa lama yang patut maklum tentang penukaran alamat mereka. tak kuasa ku nak pulangkan surat surat hutang sedang penghutangnya ntah hilang kemana..

pulangkan balik kat Mr Postmen dgn sedikit catatan supaya pengirim tahu yg penerima x tinggal kat situ lagi

Saya dah pulang ke pejabat pos, tapi petang tadi tengok, surat itu kembali semula.

aku buangkan aje. tak kuasa nak pulangkan bagai. mesti penyewa lama dah tukar alamat untuk yang penting juga. macam aku pun sama. dah pindah, tukar alamat untuk yang penting aje..

haha, kalau aku biarkan aje skrg ni.
dulu aku penah dpt surat. aku tick salah alamat & tulis alamat baru.
last2 smpai lg kt rmh aku. tu tandanya org keje pos tak cek betul2 pn tanda2 tick tu.

Saya selalu cross out alamat tu tulis return to sender, masuk dalam mail box.

aku pon sejak2 keje ofis baru ni slalu sgt dapat surat salah.ofis aku level 2.so kalo address they
will put 12,12B,12C.tp yg salah address tu cuma no 12 jek.so bile aku letak kat luar mailbox,
pepandai org ofis bawah  aku ni suka masukkan balik kat mailbox kitorang.dah terang2
nampak sgt org level bawah ni punye keje sbb address tu cume no 12 jek.n suddenly
ada dlm mailbox kitorang .
lama2 aku geram,aku amik letter tu, cross n put "REDIRECT-NO SUCH PERSON"n pos kat peti
pos tu balik.so far xde dtg lagi dah surat tu..

surat winda pernah dihntar ke rumah org lain...
nasib baik si penerima kwn winda..

rumah sepupu pula mnjadi tempat longgokn surat..
semua surat2 penduduk kg,diletakn dlm peti surat dia..
x pasal2 dia jd posmen x bergaji,dok agih surat2 ke rumah jiran...

buat bodoh

buat bodoh
zana811 Post at 31-10-2011 05:16 PM

Isyyyyyyyyy ko ni Zana.....{:4_233:}

2 kali jadi kat aku

yg petama rumah sebenar no 19, tp posmen tak nampak no 9 sbb enevelope jenis betingkap. Jadi aku hantar kan saja ke rumah bekenaan

kali kedua, no rumah sama to jalan lain. tepaksa bepusing2 mencari jalan ke rumah sebenar

12Next
Return to list New