CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: neotoxin

Myvi 1.5 & Extreme (Spec/price updated @ page 1)

tapi kena fikir jugak pasal after sales servis..
sbb sblm ni la..kawan aku ckp..spare parts suzuki ni lambat sket nk sampai..
bukan suzuki swift ajer..new grand vitara..dan adik beradik suzuki ni parts dia susah nak dpt..kena tunggu utk barang sampai..itu maybe dulu la kan...mana tau mungkin dia punya spare parts manufacturing dah pantas ke..cepat ke wallahualam..

my duposen: aku hanya pengguna wira 1.5

Reply 178# yaya12

amek 1.5 punya la, mintak kat SA tu stiker mat kool sama. spoiler adjust leh terbang ke bulan, pastu kalo nak condifent bila memotong pakai stiker PASSO kat cermin depan ngan belakang. baru BMW, FERARRI, MASERATTI, MERCEDES, malahan HUMMER H2 pun bagi signal kiri......

amek maibih je, lagi power lagi best............
apa barang suzuki, dah la jenis jarang nampak dekat highway.....
kalo maibih nie, bila masuk highway. skali haibim, sume keta pergi duduk lorong kiri....

Post Last Edit by karipap at 10-10-2011 22:46

apa barang suzuki, keta kecik, rege mahal. baik beli moto

geram gak myvi 1.5 ni.

kalo bnyk duit harus tapau satu ;)

myvi baru depan cun,belakang haku xsuker, blom test drive lg myvi baru ni.myvi 1.3 penah la bawak dan naik.

korang ni tak agak2 komen..tapi aku suka terutama gambar myvi terbang ke bulan..nak pecah perut aku gelak..
pasal swift tu tahun pertama je 555 pastu tahun ke2 hingga 4 dlm 7 ratus lebih..tahun kedepan naik sikit lagi..,jadi aku rasa tak payah la..lagipun Suzuki ni after sales tak bagus..mekanik hampeh tak cekap.budget ciput nak hantar pergi kursus.
AKU PEMILIK VIVA..
dlm hati ada taman jugak nak pakai Maibi Yellow ni..dah test hari tu kat perodua sales..bini dengan anak2 aku pun ikut tes..my girls kat belakang siap nyanyi (lagi best woo ooo lagi best woo oo..)aku tak la reti nak komen pasal kereta ni..tapi keseluruhan ok sgt2.pikap memang terbaik tekan minyak je pergi..tekan je pergi..memang betul la BMW kena berenti kat tepi bagi Maibi ni lalu..yang aku test ari tu 1.5 Extreme Auto..kelancaran memang berbeza dri myvi 1.3 EZI..LAGI SEMUTTT..handling kalau 100 markah aku bagi 200..pasal stereng best giler..ringan je bila pusing lagi best dari pakai hidraulik.
apapun kesimpulannya..cukup tahun ni aku tolak Viva aku ni kasi tangkap itu Maibi yellow 1.5 SE.apa korang nak cakap korang cakap la..spoiler mcm rak kasut ke..(tapi boleh jugak aku jemur kasut sekolah anak aku kan)he hee..yang penting aku happy boleh pakai Maibi ni hari2.kalau aku ambik kereta yang bontot besar mcm korang pakai tu tapi kalau hanya sebulan sekali ( hari gaji ) je bawa keluar jln baik tak payah.
ni pandangan aku je jgn la terasa yer..minta maaf banyak2.

Follow Us
sorang dah bagi pengakuan tentang kehebatan maibih baru..........TAHNIAH KAWAN

handling kalau 100 markah aku bagi 200..pasal stereng best giler..ringan je bila pusing lagi best dari pakai hidraulik
dirr Post at 10-10-2011 20:32

Tu kalu handling dinilai dari segi power stereng je la.. heheheh.. tapi ekceli, kalu aku, lagi suka stereng hidraulik berbanding letrik sebab 'feel' tayar mencium jalan tu lebih sikit... kalu terlalu 'ringan' tak dapat nak bajet berapa banyak nak pusing utk amik konar.. tapi ni pandangan peribadi aku la sebagai pemandu amatur

setiap orng ade keinginan& pendapat yg berbeza, x semua orng beli kreta semata mata utk attack corner apex setiap selekoh yg mereka jmpa.

to each their own

berangan jugak nak ambe maibih nie...konpem ker jimat minyak nie!...

aku suka myvi 1.5 ni...mmg tahun depan aku x teragak agak la nk angkat sebijik.
kalo nk angkat tahun ni rugi plak..biaq rmai org pkai dlu..tp dh nmpak ada dh org pkai atas jalan..nmpak kemas ja bila myvi baru ni meluncur..geram...geram...geram...

Post Last Edit by karipap at 10-10-2011 22:54

meter maibi yg warna warni tu pun dah bisa mengelabui kelebihan ride n handling saga fl. belum lagi kalau compare enjin dvvt variable turbo lagi. Tengok meter aje pun dah rasa macam bawak keta canggih.

Post Last Edit by karipap at 11-10-2011 08:11

Reply 190# menjad

lau nk jimat ambik suzuki la.......suzuki smash revo

Baikla korang cepat2 gi kensel segala booking2 kereta lain yg korang dah buat. Gi test drive n booki ...
karipap Post at 10-10-2011 09:14

gila laaa....kalo nnt MAIBIH 1.8 berjaya dihasilkan bermakna kemuncak segala teknologi kejuruteraan enjin telah sampai ke kemuncak tertinggi......memang teknologi utk MAIBIH 1.8 mengambil masa yg lama sbb teknologi yg digunakan adalah nanomikrobiooncoracoon punya teknologi yg melangkau teknologi yg dimiliki oleh NASA 20 tahun akan datang......

dgn MAIBIH 1.5 KE BOOLAAN PUN BOLEY apatah lagi jika MAIBIH 1.8 dizahirnyatakan....maknanya perjalanan dari BUMI ke Planet Pluto hanyalah perjalanan hujung minggu bersiar2 sekeluarga.....

geram gak myvi 1.5 ni.

kalo bnyk duit harus tapau satu
otai_g Post at 10-10-2011 16:41

tu laaa aku pun geram gak......ingat nak angkat satu wat travel Malaysia-New Zealand hujung minggu....hahahahaha

KE BOOLAN PUN BOLEY

Reply 188# neotoxin

sebenarnya Neo sistem EPS (Electric Power Steering) yg pkai kat Maibi ni cengkaman kat jln tu sama je mcm steering hidraulik cuma yg bestnya masa pulas dlm keadaan kereta tayar statik..kira sesuai bagi yg baru2 bawa kereta yg nak masuk parking tu terhegeh2 ..bila bawa laju dlm 80km/j steering rasa berat,cuma masa aku test hari tu tak sempat la nak bawa laju lama sikit.aku boleh katakan dah biasa juga dgn EPS ni pasal ayah aku pakai Kia Forte 6 speed..memang aku rasa handling Maibi ni sama je dgn Forte ayah aku tu..
Aku lebih suka variant 1.5 Extreme (walaupun tak la berapa extreme ) pasal dia punya design lebih kemas dari 1.5SE.tapi bila tengok harga yg begitu extreme tak jadi la aku nak ambil..better aku ambil SE..
aku ni tak la pandai sgt bab2 kereta ni..tapi aku rasa di Malaysia ni after value untuk kereta Perodua ni masih baik.kalau tengok kereta Myvi Orange 1.3 tahun 2009 masih diatas 40k..dibanding dengan Gen 2 CPS 2009 hanya dijual dlm 35k-39k..dan kalau tengok kereta Viva,Kenari dengan Kelisa juga masih ada harga..kancil 850 pun masih belas2 ribu lagi.
Kalau ikut hati tu teringin juga nak pakai kereta besar exp.MPV mcm Grand Livina @ Mitsubishi Grandis..tapi mcm aku cakap sebelum ni..aku suka pakai kereta yg aku boleh guna hari2..tak kan Livina nak isi minyak 10rm..tapi kalau pakai maibi @ viva isi 5rm pun tak segan.
jadi mana2 yang teringin sgt2 nak pakai maibi baru ni nasihat aku beli je lah..InshaAllah tak rugi..jgn terpengaruh sgt dengan dakyah2 tak betul tu..sebenarnya dlm hati org2 yg kuat mengata tu teringin juga nak pakai..tapi dah terpakai kereta lain hutang pun banyak tahun lagi terpaksa la pendam dulu perasaan tu..pastu pulak nak sedap kan perasaan cuba lah cari kelemahan2 supaya kereta yg dia pakai tu la yg terbaik..padahal semua kereta ada baik buruk mcm org jugak la.. nobody perfect.Toyota yang canggih manggih tu pun brek tak makan terpaksa recall balik semua kereta..tapi tak salah la pasal tagline dia pun Moving Forward..
ini pendapat aku saja yer..korang jgn terasa pula..aku minta maaf bnyk2.

Kita org Malaysia ni terlalu fanatik dgn jenama..terutama kereta dari Jepun..Nissan,Toyota,Mitsubishi n whatever la.,tapi bila kereta Korea mcm Kia dgn Hyundai awal2 kita dah pancung..padahal kebanyakan jurutera2 kereta Jepun sebelum ni adalah org Korea.bila ekonomi Jepun merudum pakar2 ni semua pulang ke Korea dan bina jenama kereta mereka sendiri..itu bila kita tengok kereta Korea ni ada mirip seperti kereta Jepun..contoh mcm Kia Forte dgn Mitsubishi Evo 9..aku gerenti la korang mesti rasa seronok bila bawa kereta korea ni terutamanya Kia Forte dgn Hyundai Sonata 2.0( jenama lain pun best tapi ini yang aku pernah bawa )

aku cerita benda2 ni semua bukan la nak agong2 kan kereta luar..
aku cerita benda2 ni supaya kita sebagai rakyat MALAYSIA yg tercinta ni menyokong jenama kita dan, jgn terlalu obses dgn kereta jenama luar..kritikan tu boleh tapi biarlah kritikan yang membina..memberi semangat dan galakan untuk mereka membuat sesuatu yang lebih baik..jurutera kita berhempas pulas memikir..siang malam berjaga kerja tak tentu masa..anak isteri terabai hanya untuk memenuhi keinginan dan kepuasan kita yg tak pernah puas..kita kira beruntung kerana kita negara pengeluar kereta..Proton dan Perodua dan kita sebagai rakyat boleh mencipta dan melakar sendiri bentuk kereta yang kita inginkan.,jika dibanding dengan negara jiran seperti Indonesia dan Thailand..percayalah kalau kita keluar negara kita akan rasa bangga melihat kereta kita di negara orang.
sekali lagi aku minta maaf kalau terkasar bahasa ini hanya pendapat peribadi dari aku..

itu la aku rs thread maibi 1.5 ni dah mcm menganjing dr membincangkan secara fact psl kereta ni...

mcm ni baik tutup terus thread ni..

Reply 197# otai_g
betul la OTAI..
kita nak cari info itu sebenarnya tujuan website CARI diwujudkan..tapi thread ni dah macam dah lari dari landasan asal..bagi la info yang menarik tentang kereta ni..copy paste @link dari mana website.gambar2 yang menarik tak perlu la nak buat lawak yang tak berapa nak lawak tu..nak lawak sgt pergi la kat thread lawak..buat la cerita apapun tak apa..nak komen biar la membina contohnya kereta ni sepatutnya kena letak brek disc belakang..
ok geng..salam hormat dari aku

tmpg lalu

terbaik la dirr dgn otai..
aku dok masuk jgk thread myvi ni....kurang info....byk yg kondem..
kesian orang yg nk cari info psl myvi...huhu..

maaf dan salah klu tegur..

no strings attached

Reply  yaya12

amek maibih je, lagi power lagi best............
apa barang suzu ...
card_reader Post at 10-10-2011 16:33

aku ni duk penin la per yg terbang ke bulan...hebat sgt ke myvi nih...smpai brpage2 duk trbang xabih2...rupa nya thread ni dah mngarut....

kot yer pon xyah la kondem kete mlaysia  truk sgt...haduihh korg ni

tp swift cunnnn ooo...melelehhhh