CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: petitemumy

Menyewa rumah teres atau apartment??

kawasan mana tu teres boleh dapat RM850.00...
mesti jauh dari kl ni

noraidil_06 replied at 30-12-2017 02:04 PM
I will choose kawasan sekitar yg selesa. Sbb nk jimat, then kitw duduk kwsn yg murah, sekitan yg x s ...

Ini ayat cobra kah python????

palmolive replied at 9-1-2018 04:34 PM
mesti jauh dari kl ni

Hang pakai sabun Palmolive???? Zaman milenia Nee, walau golongan pprt masih ada yang  pakai sabun berbuku Kah utk mandi????

palmolive replied at 9-1-2018 04:34 PM
mesti jauh dari kl ni

tread ni dah lama. tahun 2011

Assalam semua,
Maaf mencelah. Saya pun tengah dalam dilemma sekarang. Alhamdulillah, dari segi financial, saya dan isteri kira dah agak stabil jugak lah. Boleh afford untuk installment for another property dlm RM3k/mth. Disebabkan umur pun dah makin tua (38 yo). Kami plan nak beli rumah for own stay. So kriteria yg kami nak adalah rumah 4 bilik yg bersaiz besar. Nak dipendekkan cerita, kami dah shortlisted 2 biji rumah.

Actually, saya sebenarnya ada satu kondo di Selayang tapi saya sewakan. Tapi tak dpt +ve return sebab cost lebih tinggi dari sewa disebabkan kedudukannya yang jauh dari public transport dan environment yg tak berapa bagus. Buat masa ni saya sekeluarga menyewa sebuah kondo di Cheras di kawasan yang amat strategik dan senang dari sudut kemudahan pengangkutan, facilities, nursery etc.

So ni findings yang saya summarizekan terhadap 2 options yang saya ada:-

Option #1
Beli rumah 2-storey landed house di Kajang (Sekamat).
Harga: RM520k (dah nego)
Subsale bare unit tak pernah orang duduk.
2km dari MRT.
Kawasan ni bukan commercial area dan takde kondo/apartment bagai so agak susah kami nak cari nursery/kindergarden yang boleh dipercayai.
Kami plan nak jadikan rumah ni weekend transit jer dan dalam masa yang sama tetap menyewa di Cheras. So kena spend extra dlm RM1k/month utk convenience i.e nursery, daily commute ke tempat kerja etc sementara anak kami besar dan masuk form 1 baru plan nak menetap rumah landed ni sepenuh masa.
Kawasan perumahan ni agak sunyi. Kalo anak dah besar nanti mmg tak yakin kalau dia stay sorang2 di rumah. Tapi terdapat SRA, SK, Masjid, kubur, Tabika Kemas kedai di sepanjang jalan ke rumah.

Option #2
Beli Kondo 4 bilik 1364 sqft (mmg besar tak jauh dari rumah sewa sekarang)
Lokasi strategik..dekat taman, public amenities pun ok
Harga: RM550k (belum nego)
Subsale bare unit tak pernah orang duduk.
Cumanya my concern rumah ni mcm tak sesuai utk hari tua. Tak banyak benda boleh buat i.e renovation etc. Sedara mara nak datang melawat pun payah. Tapi yang bagusnya ada security services dan kalo anak dah besar dia boleh berdikari dan boleh sendiri balik ke rumah after school.

So apa yang saya perhatikan sekarang kami rasa sesuai dengan option 1 iaitu beli rumah di kajang dan tetap menyewa di Cheras. Kami rasa lebih selamat. Tapi kami kena spend more utk bayar rumah di Cheras.
Tapi bila campur tolak bahagi dan darab semua kos, perbezaan antara Option 1 dan 2 tak jauh bezapun sebenarnya. Kami cuma rugi dlm RM600 sebulan jika kami pilih option 1.

So part ni yang buat saya confuse. Kalo saudara saudari jadi saya, apa yang anda akan pilih? Option 1 atau 2?

Mohon pendapat kalian...terima kasih