CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: True-X

POMPUAN: PENAH ORG KATA KORANG X CANTIK

Reply  cik.panda

sebenarnya dia jeles dan tak dapat terima hakikat yg lelaki yg dia minat dia da ...
ruffleen Post at 14-9-2011 07:28

Tak tau la plak kalau masa tu dia minat ex bopren iols tu. Jahat2 iols kan... iols tak pernah kutuk bopren/gepren kawan2 iols okeyy

ada sbb orang mmg tak cantik pun ....

Rate

1

yang slalu kutuk ai x cantek nih..abg2 sndr..eheheh

bg ai la kan..
klu ade org ckp anda x cantek ke..
pandang tepat kt mate die...pas2 cakap..
ade aku kesah ke pandangan ko??ehehhe...
cantek nih subjektif..xsmestinye sume org akan ckp kte xcantek...
mest ade yg ckp kte cantek gak nant..
janji yakin diri...pedulik hape ckp2 org..bkn leh bg duet pon..

Rate

1

time aku sekolah menengah mmg selekeh giler... tk reti la nk bergaya.. dlm fikiran tk yah la nk melawa.. asal tk busuk sudah
cukup pastikan pakai baju kemas2 n nmpk just nice udah..bab muka ..oh aku kurang menjaga.. dh ler mmg kulit gelap.. mmg gelap giler time sekolah tu...
dlm kepala watpe nk melawa...jadi org pandai sudah..
mmg org ade la ckp muka tk lawa... nmpk selekeh jek..ngan spek beso.. kulit itam lak tu
tp ai redha jek time tu...
skang ni udah bekerja ..ade duit sendiri..
keje pon kena ade connection ngan public ..maka kena la look presentable maka ai pon improve la grooming skill...
yg mana member lama tk jumpa tu ade gak ler smpai tk baper nk cm muka ni
baru la ku mendgr pujian dr mereka yg dlu penah jek ckp.... nmpk buruk jek aku tgk dia tu
tp skang ni pon ade gak org jeles .. ckp .. ala mekap2 kunun macam laa cantik ..
tu pasal smpai skang tk kawen.. laki aku kata dia tk lawa pon .. ---ayat ni aku ingat smpai mati dr officemate aku yg ntah ape meroyannya sume mende aku buat sume tk kena pada dia ...
org kata cuba menafikan sesuatu tu maksudnya menolak sesuatu yg benar ...

Rate

1

kalau ada yg kata aku tak cantik, aku tgk dulu muka & fizikal org yg mengata tu dari ujung rambut smp ujung kaki 2-3 x
hensem sgt/jelita sgt ke dia tu smp begitu berani ckp org tak cantik
  ...
immortallez Post at 13-9-2011 21:53

sama la ngan aku ... officemate aku yg selalu sgt mengata aku kt blkg tu ...aku tgk bkn cantik mana pon...
selalu jek bila masuk opis pg2 ha kau muka seputih2 yaamat pastu pipi semerah2 saga...tp dia ckp itu neutral mekap...
lantak ko la.. ko "cantik" aku mmg tahap tk lawa bagai nak mati ...

Reply 79# True-X

seingat la, kalo depan2 tu x penah la. cakap belakang tu penah la........

Follow Us
dah masuk kategori senior.....x pernah org kata x cantik..pakai selekeh pun org kata cantik gak tp sekadar ckp..'terima kasih, kurniaan Allah'.

Rate

1

pernah!! haritu pernah dapat email dari wife ex-bf.. dia kutuk2 danae cakap danae tak cantik, gomok dan busuk..   yang herannya sejak bila pulak dia jumpa danae ni..hehe ni mesti kes dia tnya laki dia danae lawa ke tak kot.. kesian kesian dibelenggu kerisauan.. tu la rampas agi kekasih org.. dah jadi laki dia pon masih lagi rasa insecure.. sib baik danae balas 'TQ' je.. dia tak tau yg dlu hubby dia tu tak habis2 dok puji danae cantik..   

cantik tu bukan secara visual je..  berbudi bahasa, beriman tu kategori cantik gak ape..

Rate

1

my bf slalu ckp 'sy xpaham np sume org ckp awk cantik..sebenarnya awk xcantik pun'

huhu kalo org  ...
ina124 Post at 13-9-2011 10:12

pastu? ada tak tanya dia kenapa dia pilih ina? mesti ada kelebihan lain tu.. ataupon dia saje je nak suh ina rasa down kot..

aku x rasa aku cantek sebab kulit aku gelap sebenarnya tapi kulit aku lah yang paling kurang bermasalah.nak tumbuh jerawat tu susah benar.aku guna olay sejak umur 13 tahun.
tapi aku sangat menjaga kecantikan.aku guna skincare mahal dan aku suka mekap.aku rasa mekap ni sangat menyeronokkan.
tapi kalau skincare mahal,kulit tak serasi pun tak guna gak.ape yang penting ialah keserasian kulit tu.

Rate

1

pernah gak...anak sedara aku sendiri...sungguh krg sopan..hehehe
tp x kisahla..bkn jenis cpt terasa pun (tp ade gak sket.. )...
anggap org tu jeles je dgn aku..
yg penting kita happy...lg awet muda...

Rate

1

org slalu ckp iols comel kecil molek..awet muda..dlm adek badek sume besar2 iols sorg je kecik..adik2 iols sume org pikir akak n abang iols...sb dorg lg matured mukenye dari iols..heeheee

Rate

1

hmm entahlah.. lau depan2 x der kot.. x pnah dengar agi stakat ni.. belakang2 tu mungkin.. kita pun x tau hati org kan..
tapi adalah sorang akak -housemate iolls dulu dok puji kulit iolls cantik, siap belek2 agi lengan iolls.. ahaha malu pun ada.. kulit iolls cantik tang mana ntah.. setakat cerah cikit, ramai agi org lain cerah and gebus.. ada jugak la yang mintak petua utk jaga kulit muka.. ahaha x der petua2, pencuci biasa jer..

Rate

1

khas utk semua yg rasa dirinya tak cantik....ketahuilah...anda cantik dgn cara sendiri...

xpernah lah lg dgr depan2 kan. taktahulah blkang org dok ngutuk xcantik ke haper. biarlah pe org nak ckp yg penting kita diciptakan cantik oleh Allah.

Rate

1

pastu? ada tak tanya dia kenapa dia pilih ina? mesti ada kelebihan lain tu.. ataupon dia s ...
danae Post at 14-9-2011 18:07

ina pun xtau danae..dia xpnh nak cakap  bile ina tanya agakny betul la kot yang danae cakap tu..saje nak bg ina down

cuma kadang2 dia akan cakap i luv U juz the way U are

Rate

1

Walau aku mmg tak cantik (serius aku ckp ni, aku tak tipu)... tp seingat aku tak ada yg ckp aku xcantik huhu.
Cuma dorg ckp "semua org cantik, xde yg tak cantik" bila aku ckp aku tak cantik so aku tau la tu mmg ayat tersirat.. ckp terus terang kang takut aku sentap kot?  

Bukannya kita mintak pun nak rupa cantik ke hodoh ke,
kenapa perlu dipertikaikan ek?  :re:

Rate

1

hmm...cantik tu subjektif sebenarnya dan ianya leh gak berubah mengikut perubahan usia. Pastu aku pun x paham napa kene ader double standard utk org yg berkulit gelap neh.

15 tahun lepas : aku ni aktif bersukan time skolah dulu so kulit pun agak2 garing ckit ler. kakak aku lak jenis cam ratu2 skolah, . muka kami berdua seiras (kitorg ni ala-ala anak mami pasal nenek keturunan pakistan) tapi kakak aku versi putih, aku versi gelap kui kui..satu ari tu cikgu matematik aku leh sound depan satu kelas,
" u punya kulit gelap, kakak u plak manyak putih, manyak cantik...tp lu punya otak manyak pandai dari u punya kakak"  

ceh dgn tersipu-sipu malu aku sengih jelah...

15 tahun kemudian : biasa ler kita dah abis belajar, dah keje,melaram sakan ler...skali terjumpa balik cikgu lama aku tuh...leh lak dia cakap,
" wa sikalang u sudah manyak lawa loo..kulit pun sudah manyak putih"

apa daa...bila kulit aku dah cerah tetiba lak dia kata skrg aku dah lawa...x paham tul

Rate

1

aku yg slalu ckp diri aku tak cantek

byak cas negetip betol lah

Reply 98# shamiju

Kadang-kadang org terkompius cantik dengan putih.. Beyonce tu tak putih pon cantik je.. Tu haa miss angola yg menang mias universe 2011 tu gelap gulita pon cantek gak..