CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: madknownz

Mostly Perempuan nak Kahwin Lelaki Kaya, so Lelaki Miskin nk kahwin dgn sapa??

biarlah lelaki itu miskin harta tetapi kaya ilmu agama dan budi bahasa, kerana ia mampu membahagiakan isterinya di dunia dan di akhirat. berbanding lelaki kaya, tetapi ilmu agamanya kosong yg menjerumuskan isterinya ke neraka.........

keja besa2 pon xpa..jnji ada umah sndri..tnggu apa lg..kawin la..ni apa pon xdak..aku yg laki ni pon kalo xdak rumah sndri pon malu nk kawin

Post Last Edit by AbukRokok at 14-9-2011 00:12

Dok meroyan lelaki lembik fonen.... apakes...ni mesti kawan2 semua ala2 hadek2... maklumla duk kota...nak lelaki gagah cari kat kampung la..... sewel

kang depan belakang kene baru tau.... fonen2 pun... klu dirangsang mau dia menikam jugak tau

p/s : avatar aku tidada kene mengena dengan personaliti haku...

Reply 81# card_reader

tol2....kang kaya sgt huru hara...agama ntah ke mana

Reply 82# john_pablo

better cari harta dulu...nnti dah kawen senang....xyah bergantung kt parents...
tp rezeki lepas kahwin tu selalu ada...kawen kan ibadah...huhuhu

rezeki Allah tak datang serta merta...
mungkin sekarang dia miskin sbb blum terbuka hati utk berusaha gigih...
madknownz Post at 13-9-2011 16:09

so bila nak terbuka hati tu? lepas dah ada 8 orang anak?

Follow Us
setuju ngn cik lolli kite  tapi ramai xmaw amik risk nih.kenapa eh?
5229 Post at 13-9-2011 17:36

malas nak menyusahkan diri sendiri dgn problem yg sudah kelihatan di awal cerita. nanti banyak perkara kena dilakukan utk memperbetulkan keadaan. kita kahwin sbb nak bahagia, bukan nak tempah derita.

lelaki yg rase diri dia miskin, perlu jadikan bende ni sbg motivasi utk dia jadik lebih baek. mungkin dia boleh ubah care hidup dia utk berubah ke arah kebaikan.
md_nana Post at 13-9-2011 20:12

yup. kemiskinan membawa kekufuran.

fikirkan, kenapa gerakan gereja target orang miskin utk dibantu? kenapa tidak orang kaya?

Reply 88# ruffleen

Yup. jgn laa mereka tergolong dlm mereka yg terlalu mudah menerima n mengharap bantuan uth jadik lbh sng. Xnk berusaha tp hrp kan ade 1 magic yg blh ubh mereka utk  jd lbh baek..

Reply 89# md_nana

yes......Tuhan pun tak suka orang yg goyang kaki menunggu rezeki jatuh dari langit

Reply 90# ruffleen

Lelaki yg rase dia miskin...jgn n x boleh rase hina. Dia kena tau ujian allah tu utk bg dia lebih kuat n berusaha...

Reply  ruffleen
  Lelaki yg rase dia miskin...jgn n x boleh rase hina. Dia kena tau ujian allah tu utk bg dia lebih kuat n berusaha...
md_nana Post at 14-9-2011 07:55

Ya, ujian Tuhan datang dlm bentuk kesenangan dan kesusahan. Tak bolehlah kata orang kaya takde ujian, itu mcm mempersoalkan Allah tak adil. Kekayaan tu pun ujian jugak, Allah nak tengok adakah orang kaya tu gunakan hartanya utk beribadah atau ke jalan maksiat? Adakah orang kaya tu tunaikan zakat? Sedekah? Bantu orang miskin?

Setiap kita ada ujian masing2.

pasangan muda2 becinta skrg ni espeselli yg baru grad,xde keja tap x nyempat2 nak kawen...konon2nya duit x penting,cinta segalanya.lautan berapi sanggup diharungi kekdahnya..
diorang blom tahu sepak terajang dunia perkahwinan nih.bercinta mmg manis.apa pon sanggup.yg elok ja nampak kt kekasih tu even  keja nan hado ja.langsung x menjamin masa depan.
ada sebab parent halang sbb diaorang sbg org yg dh lama mkn asam garam,diaorg nmpk apa yg kita x nmpak.dan selalunya firasat orang tua ni tepat.
ni bukan pasal kaya @ miskin, ni pasal ms depan.ibu bapa mn yg nak anak dia susah.kdg parent bkn nak yg kaya,mereka cuma menitikberatkan soal kerjaya yg dpt menjamin hidup supaya anak dia x melarat lps kawen.

hehehe mcm2 dunia skrg kan?

tp pmpan na secure kot,tp ta sume laki kaye baek

laki miskin dok dendiam dlu kumpul duit bg stabil idup.... kawin lmbt skit...kaye dlu bru ngorat awek..ajak kawin..sara bini pas  kawin...jgn dok harap duit bini same nk sara idup pas kawin...

pasangan muda2 becinta skrg ni espeselli yg baru grad,xde keja tap x nyempat2 nak kawen...konon2nya duit x penting,cinta segalanya.lautan berapi sanggup diharungi kekdahnya..
kun_tum Post at 14-9-2011 08:46

kan? utang MARA @ PTPTN pun tak start bayo lagi dah gatai nak kawen. belajar pun harap loan, bila nak kawen pun nak loan jugak, sampai bila2 pun hidup diselubungi hutang jekk

aku ada sorg kawan sekampung ni, die bertunang ngan sorg tukang masak kedai. masa tunang tu die tgh belajar lg, amek nurse.  

masa belajar mak kawan aku tu tak kasi kawin, sbb msh belajar kan?

dah habis belajar, dah keje dah pun, tup tup mak kawan aku tu naikkan wang hantaran. alasan sbb anak die berpendidikan.

aku pun tak sure la ape jd ngan kawan aku tu, jadi kawin ke tak. tp mmg aku kesian la sbb anak dah suka, mak plak mata duitan. makcik tu ade gak ckp 'keje nurse mesti sng nk dpt doktor kan?'  ish ish ish wallahualam....

Reply 97# ruffleen

itulah...belajar smpai degree tap pikiran cam org x sekolahsuma amik jln mudah.x pk abih2 sblm wat apa2.nk kawen pon berhutang last2 smpai beranak pinak x abih bayar utang..

dah habis belajar, dah keje dah pun, tup tup mak kawan aku tu naikkan wang hantaran. alasan sbb anak die berpendidikan.
annehuda Post at 14-9-2011 12:44

aku rasa, mak kawan ko tu sengaja nak bagi tempoh pada tukang masak tu utk berusaha gigih cari duit utk masuk minang anak dia. tu sbb dia tak bagi kawen masa belajar.

entah2, cukup masa, bila kawan ko dah keje, tunang dia masih tak stabil. masih di takuk lama,takde peningkatan. mak pun tak yakin lah.

p/s: aku speku je tau....jgn mare