CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 5011|Reply: 26

HANTU SEJENGKAL

salam kepada semua forumer..saje nak berkongsi cerita...
cerita ni dikisahkan dari abang saya...

KISAH 1:
masa tu abang saya bekerja di t'ganu.oleh sebab syarikat tersebut menyediakan asrama kepada pekerja yang masih bujang...
maka abang saya tinggal di asrama yang menempatkan seorang sebilik.

seperti malam2 biasa, abang saya tidur beralaskan toto.
lebih kurang 2,3 pagi, beliau terjaga,
{:2_78:}
beliau membuka mata dan menutup mata untuk tidur semula.

tetiba...dap!dup!dap!dup!berdebar2 jantung beliau....sambil pejam beliau berfikir...
SEPERTI ADA 'PEREMPUAN' BERAMBUT PANJANG TIDUR DI SEBELAH DAN MEMBELAKANGKAN BELIAU
tapi beliau sedapkan hati...mungkin perasaan kot...tapi...
KENAPA LAMPU RADIO YANG SELALUNYA NAMPAK, KALI NI MACAM TERLINDUNG OLEH 'BENDA' TERSEBUT...

dalam pada tertnya-tanya dan berdebar-debar bercampur baur itu....beliau membuka matanya...AAAAAAaaaaaAAAA!!!!!
(saya yang menjerit)hehe...

'PEREMPUAN' YANG TADINYA MEMBELAKANGKAN BELIAU KINI BETUL2 BERHADAPAN DENGAN BELIAU. JARAK MUKA'NYA' HANYALAH SEJENGKAL DENGAN MUKA BELIAU....
beliau terkaku dan tidak dapat bergerak tatkala itu...matanya hanya terpacak pada 'perempuan' tersebut....beliau cuba untuk bertakbir namun suaranya tersekat dikerongkong...digagah-gagahkan juga namun suaranya masih tersekat lagi sambil matanya masih tidak berkedip dan menatap muka perempuan tersebut.

dikatakan...
MUKA 'PEREMPUAN' TERSEBUT PUTIH SEPERTI YANG DITONTON DALAM FILEM JU-ON DAN TERDAPAT LEBIH 10 KUDIS2 KECIL DIMUKANYA.MATANYA PUTIH (TIADA BIJI MATA HITAM) DAN DITEPI MATANYA SEPERTI MENGALIR AIR MATA DARAH.PEREMPUAN TERSEBUT TERSENYUM DAN MENUNJUKKAN GIGI TARINGNYA LALU TERBANG DALAM KEADAAN BARING DAN MENGADAP MUKA ABANGKU LALU MENGHILANG.

serentak dengan menghilangnya perempuan tersebut, abang saya dapat bertakbir.
ALLAHU AKBAR!ALLAHU AKBAR!ALLAHU AKBAR! Fooh!!!Lega rasanya....

keesokan harinya, seperti biasa beliau pergi kerja...tapi tak sampai separuh hari....trus prgi klinik amik MC...demam panas selama 3 hari berturut2 katanya...

andai aku bertanya kepada beliau ttg kisah ini...pasti beliau dapat menjelaskan dengan terperinci cerita dan muka 'perempuan' tersebut dan katanya....'MEREMANG BULU ROMA ABANG.'aku yang dengar ni pun sama la...nggg...meremang bulu roma...

inilah kisah hantu yang jaraknya cuma sejengkal je...u all ada experince camni....nampak hantu yang jaraknya sejengkal..?

serrrremmm mendengarnya...apatah lagi melalui pengalaman tersebut....selisih....jgn le smpai kene..

eeeeeeeee  seramnya  

eeeee mcam ju on, nie dah macam hantu tenung neh, slalunya masa kita tido dia datang tenungg je muka kita memang dekat gila ahh, junior aku masa skolah dulu kena, orang sibuk prep dia leh plak ponteng balik bilik tido, sewel sekejap budak tue jadi, sib baik la jumpa ustaz yang pandai leh pulihkan kalau tak dah jadi cam down sindrom, kejap2 diam, ketawa, menangis, serammm seehhhhhhh

sejengkal jek??? serammm

KISAH 2:

Diceritakan oleh rakan abangku....

Beliau tinggal di sebuah rumah flat di Shah Alam..Rumah flat tersebut dikatakan haunted kerana terdapat sebatang pokok yang besar...kebetulan balkoni rumah beliau betul2 bersetentang dengan pokok tersebut...sebelum2 ini,beliau hanya mendengar cerita mengenai kisah haunted di kawasan tersebut tapi.....

pada suatu malam tu...beliau dan rakan2nya tidur di ruang tamu...
nak dijadikan cerita...malam tu beliau dan rakan2nya terlupa nak tutup pintu balkoni yang juga pintu sliding rumah tersebut...

pintu sliding tersebut diletakkan loceng gantung...jadi tengah sedap2 beliau dan rakan2nya tidur...tiba2 loceng dipintu sliding berbunyi...
KLILILILILLILLLLILILIIIILIILIILLILILIILIIINGGGGGG!!!

beliau terjaga dan membuka mata...
YA ALLAH!!!!betul2 depan muka beliau...
SATU LEMBAGA YANG TERSANGATLAH HODOH WAJAHNYA....NAFASNYA BERBUNYI (hooohh...hooohhh...) DAN DAPAT DIRASAKAN OLEH BELIAU...

Waktu ni Tuhan je la yang tau...Beliau tak dapat berbuat apa2...tidak dapat bergerak maupun bersuara....
Beliau mengedip-ngedipkan matanya dengan harapan lembaga tersebut hilang dari pandangan tetapi...

LEMBAGA TERSEBUT MASIH TIDAK BERGANJAK DARI SITU BARING DI SEBELAH BELIAU DAN MASIH TERASA NAFASNYA YANG SANGAT MENAKUTKAN....
{:1_126:}

Beliau mengatakan bahawa beliau rasa lebih kurang 10 minit beliau berdepan dengan lembaga tersebut...dan akhirnya setelah dikelipkan matanya...lembaga tersebut pun hilang dari pandangan....

kalau saya le....mau da pengsan agaknya...takuuuuuuuttt....

note:
saya sudah banyak kali bertanya dengan beliau macamana muka lembaga tersebut...setiapkali ditanya beliau hanya mengatakan mukanya sangat hodoh...beliau tidak mau bercerita lanjut kerana beliau sangat takut untuk mengingatinya...

memang sejengkal je la jaraknya...
tu yang kadang2 terbanyang jer cte abang susah nak tidur malam
kengkadang kalau tidur dalam gelap tu....senggol2 dulu orang sebelah bagi jaga baru bukak mata
hehe...

Follow Us
eeeee mcam ju on, nie dah macam hantu tenung neh, slalunya masa kita tido dia datang tenungg je muka ...
PenjualAPAD Post at 15-9-2011 15:04

HANTU TENUNG...memang bahaya....ditenung makin jatuh cinta....merasuk bagai...

gila la...sejengkal tu.... kalau ludah je takleh ke?..

kalo dh sejengkal je jaraknye...nak buat aperr pn dh x boleh..
seram citer tt...dn best..

gila la...sejengkal tu.... kalau ludah je takleh ke?..
zulka Post at 15-9-2011 16:15

uisyyy...skali kita puih hantu tu....antu tu puih kita balik...
tak tido bermalam2 kang...hehe...

KISAH 3:

Kisah ni masa abang saya kat pelabuhan klang...
abang saya lagi ye...hehe..dah rezeki..mmg dalam kluarga sik beliau je yg nampak antu...sama jugalah ngan family beliau skang...
sik2 family beliau je yg slalu nmpk atau dgr something...

ok...kita balik pd cte antu tadi...masa tu company beliau ada masalah...so beliau kene keje sampai malam...sampai tidur2 kat surau tempat keje...sian beliau...isk..isk..isk...

pada malam tersebut,beliau rase cam nak ehem2...{:2_77:}
jadi beliau gi ke tandas....
yang terletak di luar bangunan...
lampu tandas tersebut rosak...
jadi tandas tersebut hanyalah diterangi lampu noen kat luar yang menembusi tingkap tandas tersebut...

diceritakan...semasa beliau duduk kat toilet bowl..
beliau terperasan lubang pintu tersebut gelap...sepatutnya cahaya dari luar akan masuk menembusi sepanjang lubang bawah pintu
tapi ni takde pulak seolah2 ada something betul2 di hadapannya...huhu...

beliau pun dengan secepat kilatnya menitiskan titisan2 terakhir dan cepat2 keluar dari tandas tersebut...

foh!!{:2_78:}..lega...huhu...

uisyyy...skali kita puih hantu tu....antu tu puih kita balik...
tak tido bermalam2 kang ...
azifah84 Post at 15-9-2011 17:37

Kalau tak pown akak azifah84 ajak "hantu" tue main cak2..Tak pown lawan main set set tom tom tom...

Akak tetapkan syarat sapa kalah jangan mai2 dah..Kalau mai,siaplah!

KISAH 4:

Kisah ni masa saya di SMT dulu...
sek ni mmg scary pada saya...setiap pukul 3 pagi mesti saya terjaga dan saya benar2 tak boleh tidur...
walaupun sepanjang di sekolah berkenaan tak pernah saya terjumpa apa2 tapi..kegelapan dan kesunyian malam memang menaikkan bulu roma saya dan cukup untuk membuatkan saya gelisah...

ok...smbung balik....cerita ini diceritakan oleh seorang senior saya...

pada minggu itu,pelajar2 sekolah tersebut digegarkan dengan beberapa orang pelajar perempuan terkena histeria kerana main spirit2.

apala dorg nikan...da tau spirit2 tu bahaya...nak gak main....siap pakai darah lagi...isy...isyy... klu saye...dpd bagi darah kat game sprit2 tu...bekla menderma kat tabung darah..adalah faedahnya...

oleh sebab itu...ustaz memanggil semua ketua dorm.ustaz cakap,sebelum tidur baca 2 surah iaitu surah al-baqarah dan surah al-mulk sampai habis dan azan 4 penjuru bilik setiap malam.pastu ustaz tanya ada dengar cite atau jumpa pape tak...?

kakak senior saya yang juga ketua dorm sebelah pun ctela bahawa pada malam minggu lepas...seperti biasa beliau tidur di katil yang juga katil double decker.beliau punya di sebelah atas...

BELIAU TIDUR MENGIRING SEBELAH KIRI.TENGAH2 MALAM BELIAU TERJAGA.TETIBA...

AAAAAAAAA....!!!(minta maaf..tu hamba yang menjerit)
SEORANG NENEK TUA SEDANG TENUNG WAJAH BELIAU BETUL2 DEPAN MUKA BELIAU...nggggg...
BELIAU TIDAK DAPAT BERBUAT APA2...MELAINKAN TERPAKU MELIHAT NENEK TUA TERSEBUT

yang lebih mennyeramkan lagi....
NENEK TUA TERSEBUT SENYUM KE ARAHNYA LALU MENGIRINGKAN BELIAU KE SEBELAH KANAN...

sampai situ jela senior tu cite...x sempat pun senior tu nak cte detail...ustaz suruh balik...mungkin tengok kami pun dah cam takut2 jer agaknya...
saya pun tak tanya lanjut pada senior saya masa tu...takut nanti tak boleh tidur malam..huhu...

Kalau tak pown akak azifah84 ajak "hantu" tue main cak2..Tak pown lawan main set set tom tom tom ...
7teen Post at 15-9-2011 18:10

hantu moden...gitule kekdahnya...
    ok...boleh je join da geng...ekeke...

aku dah bnyak kali kena dgn hantu tenung ni
-tp dia tak tunjuk muka, mungkin pasal hijab aku tebal
-aku cuma terasa "dia" ada dekat, bila aku rasa ada perasaan mcm tu, akuc epat2 tarik selimut dan tido mengiring

takotnyeeeeeeeeeeee

Aku pernah gak kena .
Masa tu kat rumah moyang aku.
Tapi aku tak tidur menelentang, aku tidur menyarap.
Maka pada satu kegelapan malam ( dulu rumah tak der elektrik )
dalam terkunang kunang cahaya pelita minyak tanah aku lihat sesusuk tubuh dah ada baring di tepi aku dan sah memang tubuh perempuan.
Aku tak bergerak.Selepas beberapa kali pejam celik, aku menutup mata dan bila aku buka dah tak der dah.
Aku tidur kat tengah rumah kakak saudara aku yang reramai tu tidur sebelah moyang aku tepi bilik. Suma dah pakat tak nak tidur dalam bilik ( aku tak tau mengapa masa tu )

Aku pernah gak kena .
Masa tu kat rumah moyang aku.
Tapi aku tak tidur menelentang, aku tidur meny ...
rdzaccess Post at 16-9-2011 00:32

foh...sib bek antu tu tak teguq papa...tak dapek nak bayangkan klu antu tu teguq...'ble bkenalan bang...???'
hehe....

Reply 18# azifah84

bile bace citer TT ni, baru teringat dlu member saye pernah bercerita pasal antu lebih kurang cmni gak.

citer die:

Kawan saye name Ima (bukan name sebenar ye) dan Ela (pun bukan name sebenar). Yg menjadik penglipur lara cerita dekat saye ni si Ima la.

Kisah die, diorang ni berjalan2 di bandar Seremban di awal mlm, dlm lingkungan 8mlm lebih2 skit. Tibe2 si Ima ni nk pergi beli topup. So dorang singgah la di sebuah kedai Handphone. Ima dan Ela pown masuk ke dlm. Kemudian Ima bercakap2 la dgn tokey ni. Sementara tunggu topup masuk, Ima perasan si Ela ni pucat pastu berundur skit ke belakang. Si Ima ni buat isyarat muke sambil mulut buat2 cakap "Kenape?".. Si Ela geleng je.

Lepas setel bayran smue, dorang pown blah cepat2.. Masuk je dlm kete, Ela suh bawak kete cepat2 jauh dari kedai tu. Bile tgk Ela cmtu, Ima lg la cuak. Takyah byk soal, dh dua2 pmpuan. Terus tekan pedal minyak. Smpai nk tembus keluar pedal tu. Hehe kemudian dh agak2 jauh, dorang berenti minum dlu. (oh ye, ni petua gak, kepada sape2 rase mcm "diikuti", sila berenti di mana2 dlu, minum air atau buang air agar "si dia" ingat tu rumah anda. jangan terus balik umah. Klu balik pown, sila jirus2 dlu badan diluar. supaya "si dia" xmasuk dlm umah. ni ayah kepada kawan saye ajar.) Ok, sambung balik cerite ni..

Maka, setelah berenti minum tu, agak2 dh tenang dh kepala masing2 baru la Ela ni bukak cerita. Die cakap, mase dlm kedai tu, die nmpak sorang budak dlm lingkungan 5taun cmtu la, pucat n macam abang TT cakap, ade mcm air mate darah. "Budak" ni duduk atas kaunter kace tu sambil tenung Ima ni. Mase Ima tgh becakap dgn tokey tu, "Budak" ni g tenung rapat dgn muke Ima. Pastu sengih sambil tunjuk gigi. Tapi Ima xnmpak "Budak" tu. Itu yg Ela berundur ke belakang. Ima dh .....

Pastu mase dorang kuar masuk kete, Ela tgk lg, "Budak" tu still ade kt kaunter tu. Die mcm perasan Ela nmpak, pastu terus sengih kt Ela. Bile dh orang senyum kt kite, lg la luruh ati Ela tu. Die kate, mcm nk pengsan tgk "Budak" tu senyum. hehe

Ima lak, lepas dgr citer tu, takut gile. Tapi dlm takut2 tu, die sempat lg marah member die ni. Asal x tarik aku td??????
{:3_83:}

Reply 1# azifah84

Seramnyaaaaaaaaaa
Nasib baik dia tak ada buat apa-apa

12Next
Return to list New