CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 255021|Reply: 2480

Ada tak sesiapa yg merasakan perasaan ini?

Close [Copy link]
Post Last Edit by andria at 19-3-2012 01:09

Salam semua.

Mungkin thread ni agak pelik sedikit, tapi saya sekadar ingin bertanya, jika ada sesiapa di antara anda yg merasakan seolah2 ada 'sesuatu yg besar' akan berlaku dlm masa yg terdekat ini? Atau ada sesiapa yg anda kenal yg memberitahukannya kpd anda (perasaan mereka)?

Tak kiralah sama ada perasaan itu mungkin merujuk kpd 'bencana besar', atau sesuatu yg anda rasa melibatkan seluruh dunia, silalah kongsikan di sini. Atau mungkin juga anda dah lama rasa seperti ini, dan perasaan ini semakin kuat? Klu tak mahu kongsikan di sini, melalui PM juga boleh. Utk apa? Sekadar menambah ilmu, membuat perbandingan, dan mencipta jadual2 berkenaan, berkaitan maklumbalas anda.

Thanks in advance.  

Nota

Thread ini merujuk kepada anda yg merasakan ada sesuatu bencana besar bakal berlaku/menimpa bumi tak lama lagi. Mungkin anda mendapat petunjuk dalam bentuk mimpi, petanda, pengalaman, kajian dan sebagainya. Mungkin juga anda tiba2 saja merasa  bahawa anda sudah bosan melalui kehidupan yg menekan, di dunia ini, di mana anda merasakan semuanya terlalu bersikap materialistik dan penuh hipokrasi. Mungkin anda merasa ingin melarikan diri tapi tak tahu ke mana. Thread ini berkisar tentang petanda2 dan berita2 (bencana dari aspek2 seperti nature, mass-animals death, economy, meteor/asteroid, etc.) yg berlaku di akhir zaman, yg semuanya seakan memberi petanda kpd manusia di zaman ini. Thread ini juga bercakap secara rambang (random) tentang Planet X, Nibiru, ZETA, Projek BlueBeam, 2012, Imam Mahdi, etc...

Thread ini BUKAN meramal kiamat dan TIDAK berpaksi kpd pendapat/pandangan dari mana2 orang perseorangan, laman web, organisasi, pertubuhan dan sebagainya. Berita2 hanyalah di QUOTE dari sumber, namun ia bukanlah bererti thread ini menyokong 100% mana2 sumber berita yg dinyatakan. Thread ini bertindak hanya sebagai Pembuka Jalan dan Penyampai Maklumat sahaja. Bagaimana anda mencernakan maklumat yg anda perolehi dari thread ini, adalah di atas kesedaran & tanggungjawab anda sendiri. Gunakan akal & hati nurani anda utk menilai & menapis setiap berita dgn bijaksana.

Segala kebaikan, puji bagi Allah. Segala kelemahan, adalah milik saya jua.
Wallahua'lam...

Nape yer? awak ada rasa apa2 ke?

Crta lh apa yg awk rsa tu....

mike mula la dulu..nanti ade la org share gak...

member aku ada bitau aku secara sulit dia kata dunia dah nak kiamat dan aku adalah org yg bertuah kerana terpilih utk tahu rahsia ni awal.

lps tu dia mintk dana sikit utk dia dakwah dan sebarkan maklumat ni kpd insan2 lain yg terpilih.

imam mahdi pun belum muncul lagi laaaaaa.a.......

Follow Us
tok bomoh /ahli nujung mungkin tahu

kita x tau apa akan jadik pd masa depan....
bersedia lah....dgn apa saja kemungkinan
jalani lah hidup seperti biasa...

rase plik2 xde lak...rase camne yang awk maksudkan?ape yang awk rase skang ni?

tau masa depan????  macam tipuan je tu

hurmm,,...payah no komen nie...

huu..klu da rs camtu bw2 ler bertaubat tambah ibadah tuk cover2 kat sana nanti.aku penah gak rs camni..mlm sebelom my kazen meninggal..rs cam akan ade sumthing akan berlaku.but jgn le dok pk sangat sbb kdg2 bisikan syaitan yg wat kite jd xtentu arah.

juz doa byk2 agar dijauhkan menda2 yg xbaik kay..

bertaubatlahhhhh

Reply 1# andria

citer la dulu apa yg TT rasa..
dari situ baru la ramai orang bukak citer..

board ni memang untuk benda2 pelik..
citer jer..

emm... ngah rajin nak share lak mlm ni...

Clock penah alami perasaan cmni gak

masa clock sekolah dulu..kami memang sangat suka dengan bab rasa merasa ni (indera 6 ke ape org panggil)... sebab kami ada ustaz yg agak tau benda2 cm ni...so bila ada geng apa yg kita rasa kita berani la nak citer kat member2

Satu malam...clock rasa tak boleh tido...clock merapu malam tu...clock keluarkan semua barang kemas mak (clock tau mana mak simpan) clock belasah pakai semuanya malam tu campur barang kemas clock lagi..sampai kul berapa clock dok menggayakan barang2 tu...then simpan balik...buka radio tak leh tido gak...gelisah resah semacam jer...dari radio fm clock tukar ke am plak...dapat siaran indonesia...layan je la...walaupun dia ada bunyi cam gangguan frekuansi...pun tak mo lelap jugak...rasa macam ada yg tak kena...tension sangat...terfikir2 kenapa dgn aku ni?? emmm

Esuknya pergi sekolah story la dengan kawan2...citer la masalah clock yg gelisah semalam sampai tak leh tido...macam2 a petua kawan2... ada yg suggest baca ayat kursi la, tepuk bantal la, baca bismillah 5 le...macam2 la kan...

Balik rumah perasaan itu dah hilang la ckit...dan disebabkan semalaman tak leh tido...malam berikutnya itu...clock terlelap awal...clock tertido kat biilik bawah...sampai la ayah kejut suruh tido kat bilik (bilik clock tingkat ats). Clock masuk bilik, bika lampu, tutup pintu terus tido... then.....tengah malam itu....

clock terjaga bila ada susuk manusia sedang mencari-cari barang di dalam bilik clock...clock terbangun dan duduk dan lembaga itu menyedari clock dah bangun...dia punlari... clock jeriy sekuat hati panggil abah dan mak clock...pencuri ah masuk rumah.... dan clock tenguk pencuri tu dalam keadaan lampu terang benderang... habis semua barang kemas mak dan barang clock sendiri...klu la clock pakai semua barang tu pada malam tu...ntah ape nasib clock...dan ntah ape nasib barang tu kan...

Pastu esuknya clock gtau kawan2 clock dah dapat jawapan sebab ape clock gelisah tak leh tido...rupanya ada petanda keselamatan rumah terancam...clock citer ngn abah so kena bebel la sebab tak gtau dia masa clock resah gelisah tu...siap dia pesan klu rasa apa2 lagi gtau dia...huhuhu.

Rate

1

ni off topic jap ye... TT jgn marah tau...clock nak tanya...

ada tak kawan2 masa sekolah dulu penah dapat ilham pasal soklan exam? (bukan soklan spot cikgu...tp kite sendiri dapat ilham soklan ni na keluar exam?) penah tak? emmm;)

Sori ye off topic

Reply  andria

citer la dulu apa yg TT rasa..
dari situ baru la ramai orang bukak citer..

...
capiloton Post at 26-9-2011 14:19

I think you know what I am refering to. We are in the 'same line' actually. I've read your posts before, regarding it. Saya sengaja tak buka cerita sebab saya tak mahu melakukan sesuatu yg boleh dipanggil sebagai fear-mongering. Nanti ada pula yg esoknya terus berhenti keja dan lari ke gunung. Sebab itu saya hanya bertanya - tidak bertujuan utk mengiyakan (hanya utk pengetahuan/tindakan peribadi).

Kpd yg faham apa yg saya tanyakan, mereka tak perlu penjelasan. Tapi kpd yg tidak merasakannya, saya minta maaf, mungkin silap saya kerana membuka soalan ini di sini. Sila abaikan thread ini jika ia membuatkan anda keliru.

P.S Kpd yg faham apa yg saya maksudkan, anda masih boleh PM saya jika anda mahu.

'raen si emit'

Reply 17# andria

apa yg awak rasa? bile baca ayat " berhenti keje dan blari ke gunung" ..trus tpikir something...harap2 bukan ape yng saye fikirkan

Post Last Edit by phanz00 at 27-9-2011 08:27

rasanye kita tak perlu utk takutkan hari kiamat baru nak bertaubat,kalau boleh tiap2 hari kita bertaubat dan mohon keampunan darinya sbb kita tak tau bila kiamat tu nak berlaku jadi pastikan bekalan kita cukup utk dibawa kesana.Dan satu lagi kita taktau bila nyawa kita akan tamat(mati) jadi jagalah amal ibadat pada setiap masa jgn bila dengar org cakap pasal kiamat dah dekat baru la nak bertaubat.

sekadar teguran sesama rakan islam,aku pon masih banyak kelemahan tapi sentiasa mencuba utk menambah amal ibadat dan mengurangkan kemungkaran jadi sama-samalah kita berusaha utk mengubah diri menjadi lebih baik dari sblmnya.

Renung-renungkan dan selamat beramal...

Reply 1# andria

Aku pernah merasakan perasaan ini....ya, perasaan aneh ini sewaktu kali pertama aku memandang wajahnya yang ayu. Perasaan ini namanya JATUH CHENTA. Aku rasa thread ini sangat sesuai dilinkkan dengan Board Masalah Kekasih, Cinta dan Emosi.