CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: andria

Ada tak sesiapa yg merasakan perasaan ini?

Close [Copy link]
Reply  andria

apa yg awak rasa? bile baca ayat " berhenti keje dan blari ke gunung" ..trus ...
golden_rose Post at 27-9-2011 07:47

Klu tak nak cite kat thread, boleh PM saya. Mungkin kita boleh tukar2 info. Siapa tahu, info yg kita ada boleh menyelawatkan nyawa sendiri & org lain.

andria:  aku pn dapat rasakan seolah2 mcm ade y nk berlaku xlama lg. mlm td aku p KL nampak mcm awan ...
kaktuscameron Post at 27-9-2011 11:48

Nampaknya anda salah seorg drpd mereka yg merasainya. Nak kata bertuah sebab diberikan petanda, tak juga. Nak kata it's a curse, entahlah. Yg saya tahu, bukanlah best sgt pun bila dpt rasa mcm ni, sebab kita mcm dlm suspense - adrenaline is pumping every second, and you're waiting and waiting... kdg tu rasa mcm, 'let it happen once and for all...'  penantian itu suatu penyiksaan.. but yes, you're rite.. 'something' is coming... dan ia akan menyebabkan populasi dunia turun dgn drastiknya. Klu tak, takkan jumlah pengikut Dajjal cuma 70,000 org Yahudi?

Allah knows best.

tuan punya topik diam je...
deria ke enam memang ujud dalam diri setiap insan.. cuma ada yang highl ...
ariapersanta Post at 27-9-2011 12:27

Bukan tak nak bincang. Cuma perbincangan utk mereka yg 'merasakannya'. Utk yg tidak merasakannya, klu explain pun takkan faham. 1st post pun dah tanya soalan tu - ada tak sesiapa yg merasakan perasaan ini? Sebab itu saya kata, utk yg tidak merasakannya, abaikan saja thread ni - klu tak nanti akan melarat menjadi thread 'perbalahan', yg mana bukan itu tujuan thread ini dibuka.

apa kata TT bercerita dengan sebenar2 nya..coz thread ni cam tergantung..so camne nk buat perbincang ...
safamm Post at 27-9-2011 14:50

Dah cerita dah. Skg terpulang kpd mereka yg 'merasakannya'. Yg mana boleh rasa, mereka tahu apa yg saya maksudkan.

Topik yang bagus untuk bincang... tapi kenapa tak teruskan?

Ada kaitan dengan FUTURE PHENOMENON k ...
matdue77 Post at 27-9-2011 14:54

Saya pun tak pasti. Yg saya tahu, ia adalah permulaan utk memasuki fasa baru, iaitu fasa pemerintahan Khalifah. Jadi ia harus berlaku, tak boleh tidak.

Reply  andria

Dont wanna talk more bout this coz many people will get confused and it'll rise so many question... some of them are too dangerous to be disclosed...
Clockwise Post at 27-9-2011 20:47

Betullah tu. Tu sebab saya tujukan soalan ini hanya kpd mereka yg merasa. Klu cite direct dan buka 100%, saya boleh dituduh membawa fitnah dan omong kosong. Saya tidak mahu membuang masa utk berbalah dgn sesiapa di dlm thread ini. Dah takde masa dah utk berbalah. Skg masa utk membuat persediaan. Thank you for sharing.

Follow Us
Thread ini bukan utk berckp psl 'ilmu psikik' atau 6th sense secara general. Tapi lbh kpd 'merasakan ada sesuatu yg besar, yg membabitkan seluruh dunia, bakal berlaku dlm masa terdekat ini'.

Thread ini juga bukan bertujuan utk bermegah2 atau riak - 'saya hebat sebab saya dpt rasa'. Jauhkan prasangka dari hati anda.

Thread ini utk mereka yg 'merasakan' perkara yg saya sebut di atas. Itu saja. Klu anda tidak 'merasakannya', takde masalah. Skip saja thread ini. Yg penting, elakkan argument/perbalahan. Let's keep the conversation civil.

Reply 47# andria

Apa yang andria rasakan ini kami sekumpulan kecil forumers di Board Hostory Myth & Legend pernah bincangkan panjang lebar... mmg ramai yang tak boleh terima apa yang kami bincangkan tapi kami pun tak paksa sesiapa nak dengar, siapa yang nak dengar lapangkan dada dan kosongkan minda, yang kata kami mengarut tu kami tak paksa... Simple je..

Kami time tu macam AIZVERUS, KROIT, HIGHLANDER, MIFTAHUL JAMILAH dan ade 3-4 org lagi yang saya dah lupa mmg ada bincangkan apa yang andria rasakan ni...

p/s : Saya berminat nak tahu detail apa yang andria rasakan tu... Adakah ianya mimpi ngeri, PREMONITION ataupun lebih kepada rasa naluri... Betul-betul berminat...

Reply  andria

Apa yang andria rasakan ini kami sekumpulan kecil forumers di Board Hostory Myth & ...
matdue77 Post at 28-9-2011 09:06

Ya, saya tahu tentang thread dari Highlander tu berkenaan Future Phenomenon (FP). Cuma saya tak kaitkan dgn itu sebab isu FP tu terlalu luas/berat. Bukan semua org blh bawa. Saya cuma nak keep this thread simple. Klu 'rasa', mgkn boleh kongsi info dgn saya dlm PM. Klu kat sini, mgkn terlalu berat utk dicerna oleh sesetgh org, dan sesetgh premonitions, mgkn sukar diterima oleh minda manusia yg umumnya kita faham, manusia takut berbicara tentang perkara2 yg mereka tak faham (takut utk keluar dari zone selamat).

Rasanya manusia secara umum mmg tak suka berbicara tentang doom & gloom. Lebih seronok tinggal dlm dunia fairy tale where everyone lives happily ever after.

U can PM me if you want to discuss more about this. But to totally reveal it here in this thread, is not possible. Ia blh timbulkan fitnah, spekulasi, dan perbalahan. Cukuplah 'jauhari mengenal manikam'.

Ok, kite sambung thru PM ok... dah send pm tu kat awak...

ya aku pun pernah merasakan demikian.....ada sesuatu yang 'besar' akan berlaku pada masa terdekat......

AKU HENDAK MEMBUANG AIR BESAR......

Mmm... Haku sendiri mcam blur2 sket nan apa yg nak disampaikan oleh TT.. Tapi perasaan ingin tahu tue memang membuak2...

Kalo rasa ianya terlalu2 sensitif.. better tkyah dibincangkan.... Tapi lam hal neh kita bebas berforum... Kalo nak thread neh diletakkan RP 5 ke atas.. Sila maklumkan dan bolehla diskas secara aman lam neh... Idakla smpai berPM-PM sebab haku maleh nak PM-PM neh...

Klu tak nak cite kat thread, boleh PM saya. Mungkin kita boleh tukar2 info. Siapa tahu, info y ...
andria Post at 28-9-2011 08:31

kalo yg takde 'rasa' tp nak tahu boleh pm tak???

Mmm... Haku sendiri mcam blur2 sket nan apa yg nak disampaikan oleh TT.. Tapi perasaan ingin tahu tu ...
BabeYSHa Post at 28-9-2011 11:08

setujuk!!! (rasa membuak-buak nak tahu apakah itu 'rasa' oleh TT)

awat tt ni pemalu sangat
mai la borak2 kat sini
kan ramai yg ada ni
tak pe kottttt
jangan ambik ati
dgn gelagat2 org disini ya

Reply 5# otai_g

bertuahnya OG

event yang diramalkan akan menyebabkan banyak kemusnahan dan kesusahan kepada rakyat semesta

-letusan supervolcano Gunung Berapi Yellowstone di Wyoming USA. taktau bila nak meletus, ada yang rasa tak lama lagi dah.
-solar storm. expected as soon as tahun ni , mungkin 2012.
-perang dunia ketiga / armageddon. tidak pasti adakah semua penduduk dunia akan terlibat. sekiranya provokasi antara agama berlaku, moleh menyebabkan peperangan di kebanyakan negara.

Imam Mahdi dan Dajjal,  basically ketiga-tiga agama utama ; Islam, Kristian dan Yahudi sedang menanti dan sedang membuat persiapan.

Reply 46# andria

ye betul tu.... tapi ramai bebeno yang trtanya-tanya kan... clock hint secara ringkas je mengikut kefahaman clock...

bayangkan satu hari ketika anda sedang sibuk bekerja...anda menerima panggilan dari seseorang di taliah HP anda...nama yg tertera mungkin private number.... dan orang itu memberitahu kepada anda bahawa satu bencana alam akan terjadi dalam waktu-waktu terdekat ini dan dia juga berpesan kalau boleh berpindahlah sementara ke kawasan bertanah tinggi dari tarikh sekian ke tarikh sekian serta selamatkanlah keluarga anda... kemudian talian itu ditamatkan.... apa yg anda nak buat??

Nak amik cuti dari tarikh sekian sampai tarikh sekian??? Nak balik kampung dan ajak family g cameron highland sedangkan parents anda pun masih bekerja? Reason ape nak bagi? camner klu perkara itu tak terjadi pun...marah le family nanti. Tapi kalau terjadi camner pulak???

hehe...sekian hint dari saya. Harap sama mcm mana yg TT nak sampaikan... clock cuma guna analogy panggilan telefon untuk memudahkan....

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

pssssttt....it was happened to me several years ago. but hard to reveal here kerana ia melibatkan bumi terchentaku ini...wassalam

iols pun berminat nk tau apa yg T.T rasakan.....

boleh pm iols jugak ker?

kebanyakan yang punya "rasa" rata-rata umur belia 30-an.Allahualambissawab.