CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: torres9

apakah keturunan Melayu anda?

viking bukan bangsa, tapi gelaran bagi orang2 utara eropah ( finland, norway, sweden, denmark icelan ...
ChildrenOfBodom Post at 30-1-2012 14:09

orang german tu dikategori bangsa per? viking gak ke? asal viking dari maner?

the_killer Post at 31-1-2012 08:07

orang German tu bangsa Germanik atau dulunya dikenali sbg Teutonik. Germanik ni sebenarnya adalah satu puak yg besar yg berasal dari eropah utara.

dalam puak Germanik ni plak terbahagi puak2 kecil antaranya bavaria, frank, saxon, goth, visigoth, angles, normans dan lain -lain.

keturunan2 germanik ni tersebar di seluruh eropah. Bangsa eropah harini banyak yg berketurunan germanik dari puak2 yg berbeza. macam bangsa melayu, hawaii, filipina etc  jugak , dikategorikan bawah orang austronesia.

nak senang paham tengok rajah nie,

puak Germanik di Eropah

bahasa2 di eropah jugak banyak yg bersal dari bahasa Germanik, termasuk bahasa inggeris

Reply 157# ChildrenOfBodom

Ada novel Michael Crichton tajuk dia Eaters of the Death x silap sebut pasai benda ni gak. Ni drpd catatan Ibnu Fadlan dr khalifah Abbasiah kat Iraq.

Reply  ChildrenOfBodom

Ada novel Michael Crichton tajuk dia Eaters of the Death x silap sebut pa ...
genot Post at 31-1-2012 14:49

memang ada pong catatan ereb pasai bangsa viking, dekat link hat aku boh tu ada banyak gak pasai viking punya trade dgn puak2 ereb

the_killer Post at 31-1-2012 08:07

kebanyakan viking dari negara2 scandinavia (norway, denmark, sweden). scandinvia dan nordic adalah berbeza. scandinavia (norway, denmark, sweden) manakala nordic adalah gabungan sweden, norway,denmark, iceland, finland, faroe island, greenland. selalunya org refer 3 negara tu jah utk scandinavia. orang viking dikira keturunan germanik.

peranakan..

Follow Us
Reply 154# the_killer

KALO KETURUNAN VIKING MCM MANER LAK?
da sket kena mengena dengan VIETCONG kot {:4_234:}   {:4_229:} {:4_190:} {:4_502:} {:4_500:}

anak dagang...
haih, kena carik nasik dagang bekfest esok...

gabungan dagangan=anak dagang

Aku orang terengganu, mak ngan bapak aku kawin sedara. Aku tanya mak aku apa keturunan aku mak aku kata kita melayu jati. Aku yakin aku melayu jati sebab arwah moyang aku yang lahir pada tahun 1890an bagitahu memang mereka asal dari situ daripada mak bapak tok nenek dia lagi.

aku rasa aku anak jati. Tapi arwah nenek penah citer moyang lelaki aku pny mak org cina.and moyang aku putih melepak. adik beradik mak aku sendiri yg 10 org ada mcm2 kaler.hehe.mak aku ikut moyang kulit putih.adik2 mak aku plak ada yg kulit gelap hidung mancung cam mamak.

anak dagang
mak - minangkau
ayah- jawa

jd ape ea... ??

aku tk tau aku keturunan melayu apa... sedih tk tau salasilah sendiri...nk tanya kt saper pun aku tak tau pasal tok nenek aku dh tak ada....

Sebelah ayah - atok aku asal minang, nenek org melaka tp dah meninggal masa ayah aku baru kawin dgn mak aku (asal tk tau)

Sebelah emak  - atok tk tau asal dr mana (katanya keturunan asal dr tanah arab tp belah mana aku pun tk tau, nenek pun aku tk tau asal dari mana tp org melaka juga...nenek meninggal masa emak aku kecik lagi.

saya melayu anak jati.

Xtau la keturunan apa...
Muka aku klau org tgk cam anak mami sket...sebab aku agak gelap...tp cousin2 aku putih cam ada arab2....

Belah tokbah aku (grand dad), seingat aku mak dia cam keturunan  india muslim je...sebijik cam india muslim dari segi kaler n rupa....ayah tokbah aku lakz datang straight dari indon, maybe medan sebaba adik bradik still ramai kt sana...ayah dia puti melepak bak kata tok aku....

Makktuk aku lakz putih cam cina2 sket kot....tah la...kaler kulit cam ada campuran disitu...xtau la ada cmpuran ke tak...tp moyang aku ada cakap   asal keturunan diorg dari brunei....tp xleh caya la coz dia ni cakap cam xbtol sket.....

Blah bapak, aku xtau....so aku ni kategori mana?

aku peranakan kot...tah..takde dlm list..moyang aku asal org pakistan..

Anak Dagang ....Jawalah keturunan ku...takde campur2 lagi..mmg pure jawa...

akak keturunan melayu pattani...ok laa tu siam mali...

ambe puak Melayu Deli boh

aku lak Melayu Sarawak