CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 5701|Reply: 53

pernah tak kamu rasa tak dipedulik kan

Post Last Edit by wallflower at 28-9-2011 15:06

Kalau kat shopping complex,aku perasan yg sesetengah salesman/girl yg promote barangan berjenama ni ada sejenis mentaliti yakni suka menilai potential clients hanya melalui penampilan mereka.

Aku tak boleh nak salahkan mereka juga,mungkin mereka nak jimatkan tenaga dan air liur dok promote dekat org yg takde duit kan.Tapi agak-agak lah kan,jangan lah buat pelanggan terpinga-pinga macam pengemis yg dhaif pula kalau kita dah berdiri kat kaunter diorang kan.Nak lagi kalau muka orang tu ala-ala student yg takde duit.

So,kamu semua pernah ada pengalaman tak dihiraukan ke.Apa reaksi terbaik utk bagi pengajaran dekat promoter yg feeling-feeling high class ni.Meh share kat sini.

p/s: ya aku maklum yg kebanyakan kita tak suka promoter ikut-ikut kat belakang,tapi aku cuba fokuskan kepada kedai-kedai yg kononnya jual barangan branded,bukan kat farmasi atau hypermarket.

Rate

1

mcm ieja plak,ieja tak slesa kalu ada promoter2 ikut ieja kat belakang....daripada nak beli terus tak jadi...kena2 plak dapat promoter yang muka seolah2 kita takde duit......so,papai laa..........company dye yang rugi sebab hilang customer yang memang nak beli barangan dyeowang.....

so,kalu bleyh ieja suka ag usha barang tanpa diekori..xde sakit aty n slesa untuk menggunakan hak sebagai pengguna....belek sana belek sini...puas aty,baru beli..kalu x,carik tempat len...

Rate

1

paling x suka kalu kena ikut dgn promoter2 nie.... x suka... kita nak beli bende lain.. dia duk sibuk nak promote product dia.... x suka sgt...

Rate

1

Penah jek. tapi pekerja KFC la. sori lari tajuk sket. haha

Aku ngah order 2 snack plate untuk aku ngan bini aku. pastu dia pun siapkan la order tu. sambil tu aku nampak la ayam yang dia amek tu, kecik2 belaka. hampeh. aku ni cadan macam giant dia bagi aku drumstick ngan wing.

terus aku ckp request kat dia "dik, bleh tak tukar ayam yang besar sket?" pastu dia just pandang aku jek, senyap tak jawab ape2. terus dia sambung keje dia siapkan order aku tu. pastu aku ulang kali kedua ayat yang sama, pastu dia buat2 busy, seolah2 tak dengar.

aku pun geram la. pastu bila dia pass kat aku order aku tu, terus aku ulang ayat aku tadi untuk kali ketiganya dengan aku naikkan suara skali. pastu baru la terhegeh-hegeh nak tukar ayam tu. tu pun dengan muka bavi la kan.

haram btul. macam la KFC tu mak ayah dia yang punye. budget bagi aku ayam besar, KFC tu bleh lingkup. aku bayar untuk makanan tu, so aku rase aku ada hak nak ayam yang macam mana. Sakit hatikuuuuuuuuuuuuuuuuu!!!!

Rate

1

Reply 2# ieja_p2_bumbum

aku pon cam tu...pandai2 aku la nk pilih  barang apa...kang aku perlukan bantuan nk cari size, color ke apa ke aku panggil la....

Penah jek. tapi pekerja KFC la. sori lari tajuk sket. haha

Aku ngah order 2 snack plate untuk a ...
KarTell Post at 26-9-2011 15:10

Dia soh ko tecikkan badan leee tuuu....pasai tu dia bagi ko ayam tecik...kemain nak ayam besooo....

Follow Us
kawan aku keje promoter...dia sdri penah cakap customer cina byk songeh...customer melayu plak xberbaloi...ingatkan ada duit rupanya baru nak survey buat penat mulut je.... aku dgr pun sakit hati promoter mcm tu

pernah berjalan kat satu tempat bersama anak2 pompuan 2 org 10 ngan 11 tahun yg tinggi derang nak sama dengan aku..sebab aku jenis katek so salesman/girl tu ingat kami ni 3 sekawan yg menyemak kat tempat tu kott...derang tak pandang aku punn...dia x tau duit aku kepuk2...

Honestly, saya pon rimas kalau diorang ikut montot kita je. Kalau dia dah tanye may i help you ke pape, saya jwb je i'm just browsing. Kalau ada pape baru la saya panggil dia utk assist kita.

My friend penah mengamuk kat butik bonia tak silap. Dia nak beli purse tapi biasala, kita tanya2 mintak tolong kira harga after discount semua. Agaknya lama2 salesgirl tu penat, dia pon merungut, kalau takde duit buat cara takde duit...something like that la. Dia ckp slow tapi my friend ni dengar tapi time tu dia lurus bendul dia diam je.

Lepas bayar dah keluar butik baru la kawan ni cerita kat bf dia. Bf dia mengamok patah balik kedai, tengking2, maki2 pompuan tu balik, mintak refund. Ikut procedure tak boleh tapi sbb takut kena report kat bos, budak tu pulang jugak duit balik.

Pengajaran, customer is always right.

Reply  ieja_p2_bumbum

aku pon cam tu...pandai2 aku la nk pilih  barang apa...kang aku perlukan b ...
bukanomi Post at 26-9-2011 15:14

haa betol,kalu ieja rasa nak tahu pasal barang tue ieja sanggop g cari promoter....xpayah ngikut2 ieja..rimas....kita an nak belek2 barang..regenye...kualitinye..an banyak produk..so amik masa laa sket..perlukan ketenangan...ne kalu ada owang kat blakang kita dok tengok atau promote barang2 ne,xbrape slesa.....

tq momod...

hahahaaa..citer pasal promoter ni kan...

adif nak citer lah..
adif ni ketinggian x brp lah nak tinggi....x cukup 5 kaki pun... alhamdulilah...
ramai gak yg tego...muka nmpak cam belasan tahun....
padahal dah layak jadik mak org pun..
adif klu lalu kat tpt die orang....die orang wat saje jek
dlm hati...bgus aman dunia...
kalau jalan2 ngan kawan...ngan kakak atau abg...
bila kuar jek.....kat tgn dia orang byk pamplet
tapi kat tgn adif...1 pun xde...lalalaaa

Reply 2# ieja_p2_bumbum

yeppp betul..i pon sama..x suka ..hihihi

huhu... kalo me plak biase die ikut r juge i tapi masa i nak pilih die tak kacau
i juz tanye kalau dah berkenan, nak saiz pe yang i nak n i test pastu puas ati g bayar... hehe
my father ajar dari kecik, kalo nak kuar mesti smart2 sikit... takleh serabai-serabai...
kt umah xpe arr, dgn baju pagod n kain gombang... huhu

Sha krja kt suprmrket, biasalh promoter ni mmg pndang cust pnya pnampilan,
dn biasanya diorg ni emo sbb gji diorg tggi huhuhuhu

Sha krja kt suprmrket, biasalh promoter ni mmg pndang cust pnya pnampilan,
dn biasanya diorg ni emo sbb gji diorg tggi huhuhuhu

Reply  ieja_p2_bumbum

yeppp betul..i pon sama..x suka ..hihihi
Mama@twins06 Post at 26-9-2011 16:22

ingat ieja sowang je...ieja suka pegi tempat yang ramai owang.....contohnya guardian yang kat dalam shopping kompleks..bler ramai customer,dieowang tak menang tangan.....so,takde laa ngikut ieja....amannnnnnnnnnnnnnn sikit nak bershopping.....

Post Last Edit by faraway1 at 26-9-2011 08:27

me nyampah bila shopping kat KLCC sebagai contoh,
masa masuk kedai, salesgirl tu buat tak tau,
tapi lepas tu laki me masuk kedai,
omputihkan, berbondang bondang pi tanya laki me apa dia nak..

meluat gila dengan sikap salesgirls camni..

dekat sini me tak da masalahpun,
dorang layan equal...

thank you semua sebab kongsi pengalaman kat sini...

rata-rata kita semua berasa rimas dengan promoter yg mengekor kita,nak-nak time kita dok survey barang kan.lagi selesa pilih sendiri tanpa gangguan orang terutama kat farmasi atau kat section-section tertentu.

tapi yang menjadi persoalan ialah kalau kita pergi dekat kaunter-kaunter barangan berjenama yg jual perfume,kosmetik,beg atau kasut yang kononnya berjenama.kalau kita pakai baju kurung misalnya, memang tercongoklah kita kat situ,promoter buat tak hirau aje.

me suka bila shopping kat KLCC sebagai contoh,
masa masuk kedai, salesgirl tu buat tak tau,
tapi l ...
faraway1 Post at 26-9-2011 21:25

asal Caucasian aje,beria-ia diorang layan kan...sangat shallow...