CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: orangbesi

Cerita Hantu Yang Melucukan

kasitau le
yang patung tu
jenama mr bean ka, apek senario ke
baru kelakar

leh gelak sama sama yeeee

Reply 29# rdzaccess

mcm penah kubaca cerita ni,,tapi d mana  ya?

comel dengan mata camtu    ...trus kejung badan Q di situ!!!

masih lg di tempat keja
hari lain, waktu lain, org lain
gad nih kuar beli minum, dia parking jauh  ...
greantea Post at 19-11-2011 14:20

urm, terigt plak ade 1 cite yg kelakar..pd kite kelakar la..tp pade ankel toet2 agak seram la..tmbh2 plak die tu mmg kategori penakut..huhucite ni jd time lepas tsunami dl..before cite ni, nk btaw awal2 yg toet2 bukannye xsensitif dgn kejadian tsunami..cume saje nk share cite je..

so, citenye cmni..xlame lepas dr tsunami tu, kalau x slh ade lg jdk kejadian ala2 gempa bumi..mcm bergegar sketla bumi msia ni..tp xramai yg prasan sgt kot..sbb siang tu time toet2 p skolah, xde sape pun yg cite bnde tu..bile da 2,3 ari br dorg cite..sbbnye gegaran tu perlahan sgt kat area toet2 dok..

time tu toet2 dgn ankel locationnye lain2..toet2 kat kajang n die kat damansara..time tu awal pg..dlm kol 2,3 pg cmtu..toet2 tdoq dlm bilik..tgh2 mlm tjage sbb trase katil bergegar..bile terjage tu toet2 diam jela..sbb xpnh rase cmtu..pastu pndang sekeliling tgk xde ape yg berubah, xde ape pun yg berubah..

tp lain halnye  dgn ankel..die tgh sedap tdoq time tu..tgh2 tdoq tu die tjage disebabkan gegaran tu..tp mslhnye die ni penakut yg amat..n mase tu dlm pikiran ankel, die cume pikir antu je.. so, time tu die tros doa cmni- ya Allah ya Tuhanku, ko selamatkanlah aku dr gangguan syaitan..tros la die xle tdoq smpai pg..

sehari due pastu br die taw gegaran yg die rase tu..bile auntie toet2 crite, mmg giler2 kami gelakkan ankel kami tu..bukan ape, muke giler ganas..dgn badan besar..klu org tgk bley jd bouncer, tp penakut yg amat..

cerita ni berdasarkan daripada cerita senior aku la yang duduk sebelah bilik aku yang kesahihannya tak dapat nak pastikan, berlaku masa aku muda remaja jadi student uitm kat pantai timur, kolej kami memang lah mengadap ke bukit dan tasik..so masa  musim final semua pakat stay up ..meja study dan tingkap memang mengadap ke bukit dan tasik.... kisahnya gini, disebabkan esoknya nak final hafazan, so akak ni punyalah baik duk menghafaz surah tengah2 malam buta sambil mengadap tasik..tengah duk asyik menghafaz tu tiba2 muncul satu lembaga kat tingkap tusergah dia dan  cakap."hoi apa ko baca tu...salah la" akak tu punya lah terkejut sampai jatuh dari kerusi.....kitaorang kalau ingat kisah ni sure gelak sakan....

Yang lagi satu berlaku kat kawan aku, dia yang citer la, kira housemate ( itm kami dulu ada gak asrama rumah kayu ) n still kat uitm yang sama jugak, masa tu dalam pukul 2 pagi, dia duk sibuk cuci baju dalam toilet sambil nyanyi macam-macam lagu la, dari isabella sampai la  lagu ziana zain, Anggapanmu..dan bila sampai part yang tarik tinggi tu, dia tak ingat tau...pastu dia try lagi nak nyanyi tapi still tak ingat, last2 dia cakap hurmm malaslah aku nyanyi lagu ni, tapi tiba2 ada satu suara muncul cakap, " ko nyanyi sekarang sampai habis, kalau tak abis aku tak bagi ko keluar " ..hehehhehehe....

haru betul...

Follow Us
Reply 86# dhania_arif

erk, yg ckp tu antu ke org tu kak?(akak ke?he2..) hm, klu antu, mesti sbb die tensen ek xdpt dgr lagu tu smpai abes..lagu feveret die kot..nk p beli sendiri cd lagu tu, die xdak duet..huhu

Yang lagi satu berlaku kat kawan aku, dia yang citer la, kira housemate ( itm kami dulu ada gak asra ...
dhania_arif Post at 15-12-2011 00:36

Akak,mesti suara ghaib tue adalah kipas susah mati Ziana Zain kan..Sesedap dia jerk nak halang-halang orang keluar..

Reply  dhania_arif

erk, yg ckp tu antu ke org tu kak?(akak ke?he2..) hm, klu antu, mesti s ...
toet2meoww Post at 15-12-2011 10:57

haruslah suara ghaib dik non.....ehhehehe..dan haruslah bukan akak....sbb akak tak suka nyanyi....akak suka ngaji je dik...

Akak,mesti suara ghaib tue adalah kipas susah mati Ziana Zain kan..Sesedap dia jerk nak halang-h ...
7teen Post at 15-12-2011 11:00

ahaks kannn...peminat tegar gitu..nasib tak suruh buat kening cam akak ziana gak kan.....

ahaks kannn...peminat tegar gitu..nasib tak suruh buat kening cam akak ziana gak kan.....
dhania_arif Post at 15-12-2011 11:07

Kalau seekor takpelah jugak..Apa cerita kalau berkumpulan suara-suara ghaib tue suruh buat macam-macam..Ala-ala Pilih Kasih..Nak cari the next Ziana Zain untuk hiburkan diorang??
Kalau yang wat kening angkat sebelah macam Ziana Zain tue kalau tak pass,alamat tak boleyh keluar lah kowt..
Neyh kira Ragging atau buli neyh..Kenapa tak report?Hehehehe..

ni ada lagi satu...tapi tak tau la kategori kelakar ke seramm....cam ni kat tempat akak study ni kan, depan laut, tepi dan belakang tasik dan  bukit..pemandangan yang sungguh cantik la, mengikut sejarah dan cerita dari mulut ke mulut ada sepasang kekasih meniggal sbb lemas kat tasik tu..

Sapa duk itm tu tahulah cite ni. So satu hari tu classmate akak  lelaki satu kumpulan dalam 6-7 orang nak gi mandi laut, depa pergi lepas zohor, tapi syok punya pasal tak sedor dekat nak maghrib baru nak naik / balik..so bila dah on the way balik, ( jalan kaki je sbb dekat je pun ) tiba2 sorang mamat ni teringat yang dia tertinggal jam, jadi di cakap la, " korang jalan dulu, jap gi aku kejar, aku nak ambik jam aku tertinggal" so lepas tu dia gi la ambik, lepas ambil tu, dia pun terus jalan cam biasa, well masa dari pasir pantai ke jalanraya, masa tu dia dah membelakangi laut dan tasik tu la, dia dengar ada orang panggil namanya, Farid....Fariddddd....so, dia pusing la, tapi tak de plak.. ( suasana masa ni sunyi dan langit dah merah2, matahari nak terbenam ), so bila dah tak de dia rasa dah semacam, tup2 tup bila dia pusing depan , dalam jarak 10 kaki gitu, dia nampak sorang lelaki perpakaian lengkap cam student jugak, cuma mukanya pucat tak de darah...korang tahu apa jelmaan tu cakap,dia cakap " maghrib-maghrib janganlah main tepi laut, bahaya " dalam nada marah gitu ( ayat tu lebih kurang mcm tu, sbb akak dah tak ingat sangat, dah  lamakan) member dah menggigil sbb kena lalu sebelah jelmaan tu, tapi terpaksa gak...lepas lalu sebelah tu, dia pusing balik nak tengok, dia nampak jelmaan tu terus je jalan masuk ke tasik...tapi bila citer kisah ni kat pak guard, depa cakap memang dah biasa...katanya mungkin jugak itu jelamaan arwah yang hingga ke hari ni belum dijumpai...Wallahualam..

Reply 89# dhania_arif

akak suke ngaji ek?klu la time tu akak yg kene tegor, mesti sore tu ckp cmni plak -berenti ngaji..klu x, aku xbg ko kluar dr cni..

Yang lagi satu berlaku kat kawan aku, dia yang citer la, kira housemate ( itm kami dulu ada gak asra ...
dhania_arif Post at 15-12-2011 00:36

mak aii...lawaknye...nak gelak guling2...{:4_502:}

lawak2... lau ade tepek la lagi...

teruskanlah dgn cita2 lawak ya
sebab
tujuan aku
untuk bagi kesan kat sapa2 yg mau
agar jangan dok TAKUT pada para2 hantu ni
depa pun macam kita jugak
kalau depa besar gajah pun
depa ADA SIKIT RASA TAKUT kat makhluk yg diberinama INSAN ni
HANYA
jangan KACAU depa n tempat depa nuuuuuu
jangan cari PASAL yaaaa
sebab
aku pun PERNAH terkencing dalam seluar
masa berlagak aku hebat dulu
MALU la nak cita

best2..lagi2..

ala...
nk lagi

aku pun PERNAH terkencing dalam seluar
masa berlagak aku hebat dulu
MALU la nak cita

syoknye kencing dalam seluar..   ..cite dulu baru malu k

aku ada 1 crita..tp bukan le pasal hantu...cuma pasal jun ler...
kisah ni pasal pesakit ngan seorg perawat..

1 hari ada sekeluarga pesakit yg datang nak merawat salah seorg ahli keluarga deme dgn seorg perawat ni..aku panggil perawat ni Pak Cho ler yer.. pak cho ni memang dah terkenal dengan kaedah rawatan mengurung jun2 ni dlm botol..asal sebut je nama die, kadang tu tak sempat die sampai, yg tengah merasuk pn jadi elok..

sesampai je keluarga ni kat umah pak cho, deme pn dipelawa masuk le umahnye..pesakit ni pn jejak je kaki kat umah tu, terus merasuk..dok bersilat bagai..pak cho dok ada dlm umah ngah besila tngk tv..
tengah2 dok bersilat tu,

pesakit : ha masuk, ha masuk
pak cho : ape nak dimasukkan..?kamu dah masuk pun...duduk je la...
pesakit : masuk, masuk...
pak cho : idak aku tau nak besilat2 ni..kamu duduk je la...

pesakit tu dok bersilat lagi tak abis2,

pak cho : ha bersilat la kamu...nti letih, kamu duduk elok2 ye....

dah letih bersilat, maka duduk la pesakit tu berdepan ngan pak cho..

pak cho : ape kamu nak?
pesakit : 'diam'
pak cho : aku nak kamu bg tau tuan kamu suruh die amik kamu balik...
pesakit : tak nak
pak cho : klu tak nak, kamu keluar sndr...deme ni tak suke kat kamu..

pesakit terus melenting dan bangun bersilat skali lagi...

pesakit : aku ni pendekar, kalau nak paksa aku keluar pun sekurang2nya kena ada keris..

dengan slamber pak cho tarik botol disisinya bawa ke depan,

pak cho : keris tak de...botoiii ade..kamu nak?

pesakit tu  pun diam n duduk semula...berlakulah beberapa adegan perlawanan bathin antara mereka...lepas dah begaduh sakan tu,

pesakit : aku tak penah jumpe org mcm ko ni (muke macam nak nangis dah masa tu)
pak cho : cakap banyak tak nak, kamu masuk dlm botol ni..

dengan redo jer jin tu masuk dlm botol tanpa ditangkat....

hehehe..tadi mule2 pendekar la sangat...last2 nangis2 masuk botol... {:4_500:}