CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 28463|Reply: 208

Didie Alias difitnah Julia Ziegler?(Update terkini page 8)

Post Last Edit by xanderz at 29-9-2011 15:06

PETALING JAYA: Pengacara Didie Alias menjelaskan tidak pernah sesekali memfitnah aktres Julia Ziegler termasuk menuduh pelakon tersebut mempunyai hubungan sulit seorang jurugambar ketika penggambaran sebuah drama.

Didie berkata, dia langsung tidak tahu bagaimana cerita itu boleh wujud  malah amat terkejut apabila Julia membuat kenyataan menuduh kononnya dia yang telah menyebarkan kisah berkenaan kepada pihak-pihak tertentu.
"Saya tidak tahu langsung tentang cerita itu. Julia yang membuka pekong sendiri tapi kenapa dia perlu mengaitkan nama saya dalam isu terbabit?

"Penggambaran drama yang dimaksudkan itu sudah dua tahun berlalu dan ketika itu saya menjadi pengurus produksi.  Memang saya yang menjaganya tapi saya tidak tahu apa yang dia buat di belakang saya kerana itu bukan urusan saya," katanya ketika dihubungi mStar Online, di sini, Selasa.

Dalam sebuah rancangan hiburan  minggu lalu, Julia Ziegler membuat dakwaan dengan mengatakan Didie Alias telah memfitnahnya tidur dengan seorang jurukamera ketika penggambaran drama Noktah Erna.
Dalam pada itu, Didie turut kesal kerana penerbit rancangan tersebut tidak mengedit kenyataan Julia termasuklah melepaskan pelakon itu menyebut namanya secara terbuka tanpa mendapat kesahihan cerita tersebut.

"Saya perlu bersihkan nama saya dengan tanggapan masyarakat yang ingat perkara tersebut benar, pihak program tersebut sepatutnya tidak menyiarkan muka saya sebelum mendapat kenyataan daripada saya.

“Peristiwa ini benar-benar menjatuhkan maruah dan kredibiliti saya kerana ia tidak benar,” katanya yang bakal mengadakan sidang media dalam masa terdekat berhubung perkara itu.

Sementara itu, Julia Ziegler gagal dihubungi bagi menjelaskan perkara tersebut.

Credit to : Mstar.com.my

p/s Waw.Hangat!!!

hukhuk..teringat julia ckp kt melodi..tak nak kawen ngn org kaya yang tua sebab dia muda..so..nak cari lelaki muda..ermm..dah tangkap cintan ngn jurukamera rupanya..gugugu..

woww panas!  (baca dengan gaya fazura dalam cete pisau cukur)

hahaha..bukan dulu dia dengan pere andere kah?

da....siapakah jurukamera itew??heheh
bak kata didie..julia sendiri yg bukak pekung..kalau tak..aku rasa org pun tak tau citer nih..
ke kes nak upkan nama dia yg skg nih dah slow??

tak baik fitnah fitnah ni tauuu..

Follow Us
Reply 5# beatgirlX

agaknye dia mmg nk gtau kot hubungan dia dgn jurugambar tu.... tp dia nie cantik ah kt luar...without make up...

dd difitnah julia ke julia yg difitnah dd??

:@:@adoii....tak abis2 la nak kontroversi...ape lah retis2 ni....wat keje sendiri da la...camne la artis nak maju...sikit2 gado..sikit2 gado...reporter ape lg....jd nasi tambah la...nak sedapkan cite...:@:@

akak rasa AA mesti tepuk tangan bila julia gado dgn dd plaks...
dugaan la dd...bila tengah laku ada je yg tak senang tengok...

hm .. die kan penah eksiden.. so maapkan la die ... die tak baper nak sedar time bagi stetment.. mek pun tatau cter nie.. tetiba die p bukak cter tu pesal?? adoyaiii

hm .. die kan penah eksiden.. so maapkan la die ... die tak baper nak sedar time bagi stetment.. mek ...
samshik Post at 28-9-2011 11:51

yup...ermm..bukan ke si julia ni ade cam mental sikit....adik aku keje ngn production..pernah la julia ngn amiza aznan berlakon sekali....ni amyza yg cite ngn adik aku...mase tu...amyza tido sekali ngn si julia...tetibe si julia ni menjerit mcm org gile...nak kata ngigau tak...amyza takut gile...nasib baik time tu hubby amyza dtg kat situ...terus g tukar bilik,..dia ckp takut nak tido ngn si julia...

tapi aritu aku g buka pose ngn rtm..aku tgk si julia ni kelakar je...dia bole panggil org2 kat situ bergambar ngn dia...hikhikhik!! aku gelak je...btw dia ni social smoker gak...sebb time tu pas buka...dia dok lepak ngn hubby aku n tunang adik aku kat luar sambil isap rokok...n dia ni cantik gak org nye kalo tak make up....

Reply 11# samshik

bodoh kan?tp maybe jugak ada yg sampaikan pd dia yg dd tu sebarkan citer....who knows kan?cumanya pd aku....selagi wartawan x p tanya...x yah le buka pekung...apa raaaaaaa

yup...ermm..bukan ke si julia ni ade cam mental sikit....adik aku keje ngn production..per ...
teha86 Post at 28-9-2011 11:57

mek tak terkejutla sebab ader sekali my fren pun kijer ngan die for 1st time .. die terkejut sebab tengok minah nie terkinja2 kat set .. n kadang2 energetik terlampau.. kadang2 termenung sorang2.. orang dah set elok2 tapi die p sepahkan.. pastu terjerit2 .. die still amik ubat .. her trauma bukan siket sebab ader yang bercerita perihal die eksiden tu dah tarap org almost sahkan die mati.. and up till now die stil kena makan ubat..

Reply  samshik

bodoh kan?tp maybe jugak ada yg sampaikan pd dia yg dd tu sebarkan citer....who k ...
mimi77 Post at 28-9-2011 12:02

mungkin jugak .. macam2 la perihal retis2 sendu niee

Reply 14# samshik

sian....ape nk buat..terima je la ek..cuma jgn la nyusahkan org...hrp dd alias memahami keadaan julia yg mentalnya rosak

Reply 14# samshik

mak aii..iar betul??bila dia xcident???kat mana???teruk tu mcm mn???

sian julia..rasanya kengkadang dia pon tak sedar apa yg dia buat..
sabor le dd..

mek tak terkejutla sebab ader sekali my fren pun kijer ngan die for 1st time .. die terkej ...
samshik Post at 28-9-2011 12:07

betol...betol....mmg betol ko ckp mek sam....sume org cite benda yg sama...eee...takut la ngn perangai dia ni erk...sebb ade angin dia mcm mental...pastu tetiba ok plak...adik aku pong ckp...kdg2 dia ni terjerit2 sorg2 kat set..sume org malas nak layan...

sekiranya DD di pihak yg bnr..oneday akn nampak juga yg DD bnr wpun memakan ms yg lm...
kemnugkinn julia ni paranoid..org yg paranoid mmg cmtu...dah terasa cerita2 tu mkn bleluasa mula la nak cari org utk sandarkan kesalahan..takut bg sendiri..aku pnh jumpa minah cmni ms aku kerja kat hotel dulu...