CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: winamp05

In The End, Kedapur Jugak Perginya Org Pompuan Ni.

Sudahlah win   
Bila nak makan keepsi sesama?
cik.panda Post at 6-10-2011 09:11

kaka ruff ajak aritu cikpan bizi la pulak. nak gak ajak ke keepsi belakang PPUM tu

Reply 40# cik.panda

sudah la ko cik pand, kang aku ajak kang ko kat memana aje la pulak. bizi memanjang. hik hik hik     

hari ni gi makan keepsi ade bran ?

Reply  siputsedut

mesti hangit nasik tu nanti. in the end, bini jugak yg kene masak balik.   ; ...
winamp05 Post at 6-10-2011 08:48

apa yang penting..the thoughts tu masak la leklok..jgn ler sampai hangit..uols pakai dapor arang ke pakai la periuk letrik..tade nye hangit...

Reply  cik.panda

sudah la ko cik pand, kang aku ajak kang ko kat memana aje la pulak. bizi meman ...
winamp05 Post at 6-10-2011 09:26

Agak2 la hari ni....

kaka ruff ajak aritu cikpan bizi la pulak. nak gak ajak ke keepsi belakang PPUM tu
ruffleen Post at 6-10-2011 09:13

Hari tu balik umah. Minggu ni akak datang. Abeh nak buat camne.... busy sokmo kekdahnya

Reply 43# siputsedut

kalau bubuh air lebih pon dia still menjadi jugak ye bila masak dalam periuk letrik tu. aku pelik la periuk letrik tu. xyah kaver api bagai. ehehehe.

Follow Us
emm perempuan mestilah kena tau memasak
lau sudah beranak pinak x kan lah laki ngn anak2 nak makan kat kedai...

aku paling tak pandai nak masak.

aku masak je tawar le, masin sgt le, tak sedap la ape la

last ...
annehuda Post at 6-10-2011 09:08 AM

ko kene banyak bersabar dalam memasak nih. kalau ko hari hari prektis mesti ko akan berjaya. makcik aku duku masa dia memula kawen, semua org kutuk kutuk dia kata dia xpandai memasak... sian kat laki lah apa lah... tapi dia rajin rajin berusaha. sekarang, aku paling xleh tahan kalau dia masak. mesti aku menambah. thehehehe.

Rate

1

ko kene banyak bersabar dalam memasak nih. kalau ko hari hari prektis mesti ko akan berjaya. mak ...
winamp05 Post at 6-10-2011 09:33

aku takde masa la nak masak hari2 ni. sbb aku ni keje keje keje.

aku balik smpi rumah plg awal pun pkl 7 tau tak?

aku harap la kpd mereka2 di luar sana tu appreciate la skit org yg masak tu. oklah mayb tak cukup rasa, tak berapa sedap bla bla bla, tp masak tu penat tau. at least aku masak aku takdela hidang benda mentah or hangus kt diorg. tau nak kutuk2 je. :@ aku masak bukan aku dpt duit pun

baik aku keje wat OT, dpt gak duit n pujian.

iols pompuan, naluri memang suka masak, suka bagi makan, suka tengok orang makan makanan iols. lagikpun apa yang iols masak, ditanggung halal kekdahnya... tapi kan---- all the great chef in the world are men... how come eh

Rate

1

Reply 49# annehuda

alaaa rileks la... ..... aku tak rasa yg laki ko akan komplen masakan ko xsedap nanti. ko kene cari laki yg sabo ler dalam hal memasak ni kan. ehehehehe. takkan la seorang somi nak komplen masakan bini tak sedap. tapi komen tu penting bagi meningkatkan skill memasak ko tu. terima le komen laki ko dengan hti terbuka agar skill ko bertambah perfect. ehehehe.

Rate

1

iols pompuan, naluri memang suka masak, suka bagi makan, suka tengok orang makan makanan iols. lagik ...
nuryakmal Post at 6-10-2011 10:11 AM

sebab, cheff adelah satu carrier. manakala memasak adelah satu tanggung jawab. ko bayangkan kalau pompuan yg banyak jadi cheff terhebat. udah ler kije die memasak, balik umah pon kene memasak lagi untuk somi kan. letih bekerja tak hilang kene ngadap bende yg sama macam pekerjaan dia. kui kui kui. lg satu, kalau bini jadi tukang masak ni, sensitip betol derang kalau laki dia kata bini masak tak berapa sedap. wal hal tukang masak tu. hahahaha. lain pulak ceritanya dekat lelaki.

Rate

1

Reply  annehuda

alaaa rileks la... ..... aku tak rasa yg laki ko akan komplen masakan ko xsedap  ...
winamp05 Post at 6-10-2011 10:14

laki aku komplen tak sedap sng je....sila makan kat luar. peduli ape aku, na bini pandai masak sila kawin ngan tukang masak, habis citer

bapak iols kalau mak iols masak terhangit pun die diam n habiskan jugak. pesan die 'org dah tlg masak bersyukurrrlllaaaaa.....' tu baru perangai yg bagus

Rate

1

Reply  siputsedut

kalau bubuh air lebih pon dia still menjadi jugak ye bila masak dalam periuk l ...
winamp05 Post at 6-10-2011 09:31

jadi...jadi bubur

Reply 53# annehuda

bapak uols sama perangai macam iuols la. kekekeke

Reply 52# winamp05

tu la, sebab being a CHEF is a CAREER.. tapi kan.. dalam islam takde pulak jot down woman MUST be a COOK for her husband . yang tulis layan somi la.. bagi aku la kan, masak ni kena dari dalam hati,pandai tak pandai tu boleh belajar. kalau hati tak ikhlas, it reflects pada makanan yang kite serve. kalau hati ikhlas, insya allah, sambal sardin pun sodap...

Rate

1

setuju jah..
kalo pon x kawen lg tp penting lah pompuan memasak
walaupon high educated..
bila lagi nak rasa masak sendiri, kat opis asek mkn air tgn indon, siam jah

Rate

1

laki aku memang tak pandai masak. dia nak tolong tapi aku rasa baik aku buat sendiri sebab apa yang dia buat tak menepati standard aku. jadik aku lebih suka dia buat air ke atau rehat rehat jek tengok tenet. time makan aku panggil pastu puji. dia ni jarang puji masakan aku, tapi kalau 2-3 kali tambah sedap la tu. dia pun selalu suruh aku masak tuk kengkawan opis dia.. so aku paham la....

Rate

1

betul betul betul!

setuju sgt.....