CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cik_es

Panggilan Telefon Misteri (Part 2)

Close [Copy link]
yeay!! cik es dah sambung citer...

ok!!!!check in..x sgka ada part 2...

cerita yang menarik.... selepas baca di part 1, skg sambung kat part 2 pulak....

sabar menanti....

wahhhh!!! cik es kembali...  

aku nak tumpang cikit.. cikittt jek pasal panggilan misteri nih.. pengalaman aku.. ntah la misteri ke tak.. tapi cukup menimbulkan kepelikan kat aku..

gini.. sejakbulan lepas.. ada satu nombor ni dok tepon enpon aku.. mula2 dpt.. bila angkat.. budak yg jawab.. tanya maaa... maaa....
aku ckp la salah nombor nih.. aku letak.. die call balik..  ckp benda sama gak..
esok or lusa.. die call lagik... tanya maaa.. maaa...
dlm seminggu ada la 2,3 kali... die call.. ckpnya cuma maaa.. maaaa... suara budak yg aku agak umornye dlm 3,4 thn gitu..

jadi smlm aku nekad... call balik no tu.. dgn harapan kot la ada org dewasa yg menjawab... bila aku call.. budakjugak yg jawab...

aku tanya.. mak mana.. die kata maaa.. tadakk....
then aku tanya bapak ada?? die jawb workk.workk..

pastu aku ckp la.. jgn call lagi.. ni salah no ok..

xtau laa die masih call ke tak.. heran aku.. ingatnak cek no tu kat TM.. kot la dorg nak bagi info kan...

salam cik es. saya suka baca citer cik es ni. harap2 tak naik tarap ya. klu naik tarap tak dpt la saya baca lg cam part 1 tu, dpt baca suku je dah naik tarap.

Follow Us
wahhhh!!! cik es kembali...  

aku nak tumpang cikit.. cikittt jek pasal panggilan mister ...
cmf_conan Post at 11-10-2011 14:23

wah... sama kes mcm cik es la plak kes u nih

eeh...ada sambungan...baru je lepas mrempit kat thread lg satu...

assalamualaikum...

best sgt citer TT nie...tp kecewa juga sbb tgh syok membaca kt part 1 dulu tertiba naik tarap jadi R.P 2...huhuhuh....sedih sgt.
harap kali nie takde laa R.P - R.P nie mod... kasihan nie laa kami org baru kt sini ...huhuh nak  follow citer tt nie tk bleh lagi laa kalau ade R.P nie...

Reply 89# kembojaputih

kena rajin berposting di bod lain kumpul kredit

Reply 86# enncy

hehe... saya pon berharap begitu... saya pon xdpt nak baca part1.. dapat baca cket jer... tolong yer cik Es jgn naik taraf hehhe...

baru sampai page ni... saja nak komen sket... em.. saya tgh sedap2 baca Part 1 Cik Es dulu... tetiba jadi RA2... huhu... mengapa? kenapa buat saya macam ni... terus saya merajuk kejap....
Harap citer ni jgn laa buat gitu lagi....

cik es....
Masa mak syaz hantar kunci tu, naik apa sbb balik sekali dengan cik es & syaz.....
jazaa Post at 11-10-2011 11:21

maaf,part ni terlupa pulak nak explain....sebenarnya kunci yg tercicir tu adalah kunci spare..kunci asal dah hilang sebab syaz misplaced jugak beberapa minggu sebelum tu, tu la mak dia bengang. So means that, waktu tu kedua-dua kunci dah hilang dan kitorang terpaksa naik sekali dengan kereta kakak ipar syaz (yg mak syaz drive malam tu)..kereta si syaz, ditinggalkan kat tempat kitorang lepak.. cerita selanjutnya, dlm episod selepas ni..

baru sampai page ni... saja nak komen sket... em.. saya tgh sedap2 baca Part 1 Cik Es dulu... tetiba ...
optiplex53 Post at 11-10-2011 18:21

Untuk menjawab soalan mereka yang tanya soalan kenapa cerita dulu naik jadi RA, sebab nak elak orang cilok cerita sesuka hati. Walaupun tak dapat nak elak 100% tapi at least, sedikit sebanyak dpt mengelakkan dicilok dengan mudah. Korang mesti pernah dengar kan, cerita prince brunei dulu (kalau sapa2 selalu lepak sini,mesti tau punya), cerita dia pengalaman asli, tiba2 dicilok siap masuk dlm majalah tanpa sikitpun kredit atas nama dia. Sebab tu, pihak mod naikkan RA cerita Panggilan Telefon Misteri yg dulu, bukannya sebab suka2. Lagipun pada sy, sebenarnya tak susah nak dapatkan RA 2 tu. Lepas ni, kalau cerita ni ada RA, tolong usaha untuk dapatkan RA 2. Cara nak dapatkan RA 2, rajin2 lah reply kat mana-mana thread untuk tambah kredit, lama-lama jadi lah bukit. Yang penting, kalau kita nak sesuatu, kita usaha.

Dan sy harap jangan ada salah faham, BUKAN sy yang naik tarafkan ke RA 2, itu semua cuma Moderator sahaja yg mampu buat, bukan sy. Jadi, kalau lepas ni ada RA, itu kerja moderator, bukan atas permintaan sy. Sy meletakkan sepenuhnya pada mod sama ada dorang nak naikkan RA atau kekalkan.

Thanks banyak semua

assalamualaikum...

best sgt citer TT nie...tp kecewa juga sbb tgh syok membaca kt part 1 dulu ter ...
kembojaputih Post at 11-10-2011 16:13

masih boleh follow asalkan kumpul kredit...tak susah... cuma kena ada usaha... hendak seribu daya kata orang

setia menunggu sambungan cerita dari cek_es.....

nmpak gayanye kena gigih berposting la utk kumpul kredit...
tt...ku menanti citer mung dgn penuh sabo nie...hehe

Reply 94# cik_es

Ohhh begitu... terima kasih untuk info tersebebut... baikkk... saya akan usahakan... untuk dapatkan RA 2...

Fuh..cik Es dah ada rumah baru..sukanya..

Assalamualaikum seme,

saya pun baru kat sini tp dah lama jadi SR...sama jugak yg part 1 hari tu pun tak sempat baca habis...kena gigih jugak laa lepas ni kumpul kredit nak dapat RA 2...berapa byk ye kena post ?

apa pun salute pd cik_es atas crite yg memang sangat besttt