CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kingcarlos

Kisah Seram Di Bangi, Kajang Dan UKM

Alamak...kedai tu ke..feberet laki iollsss...emmm kena tuka port la plak ni...

havovasta replied at 27-1-2015 02:25 PM
yup asalnye kedai die start kt kuantan tu..kt tjg lumpur..pnah jgk try sane..tp hmm biasela je la  ...

kedai ana ikan bakar ke? pernah makan kat situ...ok gak ikan bakar petai dia...setiap kali gi mesti ramai orang...

Ok, cerita ni berlaku di Jalan Semenyih menghala ke Pekan Bangi Lama..
mmg kita  ketahui jalan ke arah situ memang serem kan...

ok, aku baru la kenal dengan seorang member asal dari Pulau Boyan ni, so, aku tidur la di rumah die..dah dua hari...tiada apa2 berlaku la sebab memang jenis aku xsuke fikir pasal makhluk2 halus ni...

hari ketiga camtu, ayah die cerita, ayah dia ada pasang ilmu batin kebal untuk semua anaknya. aku tetibe sedikit serem.

pastu, ada suatu hari ini, kawan aku baru balik kerja la kan. sekitar 12malam ke 1 pagi gitu.

pastu aku datang la ke rumah dia. sebab nak ngeteh sekali la kan.

pastu aku nampak ada kereta akak die mcm ada lembaga warna putih di bahagian seat penumpang tu. tpi aku macam konfius kenapa la kawan aku dok sensorang dekat seat penumpang tu....tp aku mcm x tergerak hati nak masuk ke dalam kereta tu...then aku pun buat bodo jek la then aku pun terus la wechat kwn aku tu...ada kt mana..tetibe die keluar dari pintu rumah..aku terkejut beruk...pastu..kitorg pun keluar la dari rumah tu nak ngeteh sambil mata aku pandang ke kereta akak die...tp dah xde cahaya putih tu...

lepastu

Rate

1

lepas tu?

sila sambung please

2 mggu lps adik aku kena histeria..lama gak br sdr..sblm tu adik aku jln terketar2..rupenya terkena sampuk nenek kebayan yg mmg pemes kt ukm tu..smpai kn dia cuma pegang jer sinki kt situ..trs pecah..aku terkejut sbb ms jd tu dh mlm..jumaat mlm sbtu tibe2 fellow dia call..kesian dia...dari form smpai skg mcm2 dtg..ms dpt surat panggilan msk ukm mak aku dh lega..sbb aku ngan adik ade kt cni..klu dpt tmpt yg jauh xtau nk ckp ape..rata2 bila pegi berubat dorang kata terlampau byk bnda kt adik aku..

cik.amy replied at 13-11-2014 11:45 AM
budak yang jatuh tu batch saya tp fac lain. dia rapat jugak dengan roomate saya masa tu. Al-Fatiha ...

Ntah sape la bestfren ko yg prihatin lagi suka bercerita tu kan

Follow Us
Missy_la replied at 31-12-2015 12:28 PM
Ntah sape la bestfren ko yg prihatin lagi suka bercerita tu kan

woi!! dah setaun baru reply cite pun dah basi. hahaha

eh, ape lg cite seram kt bangi n ukm tu. jom kumpul. kot2 bila pencen xde keje boleh la tulis kt sini.

cik.amy replied at 20-1-2016 09:17 AM
woi!! dah setaun baru reply cite pun dah basi. hahaha

eh, ape lg cite seram kt bangi n ukm tu.  ...

Bangi aku xtau la. Tapi UKM... ko kan banyak. Dulu kan ko duduk kolej yg terkenal dgn keangkerannya kan hahaha.

Aku nye story kat dpn bangunan nuklear tu xdan lagi nak story. Xtau nape aku cam malas nak cerite huhuhu

Lepas habis belajar ukm selalu je lepak bangi
ada member kat bangi
tapi x pernah tergerak hati nak tanya cerita2 mistik ni

korang tahun bila kat UKM tu? saja jer nak tau..

Missy_la replied at 20-1-2016 08:35 AM
Bangi aku xtau la. Tapi UKM... ko kan banyak. Dulu kan ko duduk kolej yg terkenal dgn keangkeranny ...

jalan situ memang suram, seram ..liku2 lagi..
citer la apa yang seram kat situ?

Missy_la replied at 20-1-2016 09:35 AM
Bangi aku xtau la. Tapi UKM... ko kan banyak. Dulu kan ko duduk kolej yg terkenal dgn keangkeranny ...

citer la cepat keangkeran nuklear tuh.. dedulu sempat g skali je kot ada menompang klas kat situ

aunira replied at 24-10-2011 05:40 PM
ooo ada kuil ke kat situ ke? laa baru ai tau.... tak penah perasan /amik tau pun. walaup ...

oo sekarang kuil tu mcm bangunan pam petronas kan ?sebelah kiri.

hri2 balik kerja dari sek 9-greenvilla mesti lalu situ punyelah.
mula mula ingatkan diorg nak buat pam minyak dlm semak tu.nk gelak pun ada smbil terpikir sape la yg bodoh sgt buat pam minyak dlm semak ni ?dh nak siap pulak tu..
sekali satu hari nk balik keje mcm biasa lah tgok laluan semak kuil tu,masa tu keje shift pagi jdi balik petang.bru jelas terpampang

KUIL INDIA...adehh

A D A    A P A   S E B E N A R N Y A

Saya stay di greenvilla...penduduk greenvilla ni kalau nk park kereta dalam,percuma utk penghuni.satu unit ade 1-2 unit park aje.jdi semua park dh penuh.kalau nk park kosong kena tggu lama smpai managemnet inform kalau kosong..sy pulak bru pindah jdi sah2 lah takde park kat dalam tu..selalu park luar je.GELAP gileeeeee......walaupun bnyk kerata lain parking bwah tu tpi ada satu jalan menuju kemana ntah gelap nk mmpus..lampu jalan pun xde..

kalu kerja shift malam,keluar keje 9.45 smpai greenvilla around 10 lebih.mmg sunyi gile lah.pastu menapak dri luar ke dalam pangsapuri..

satu hari sy beritahu kwan sy park kat luar..terkjut dia.dia tnya xde pape ke kat situ ?

sy pun pelik pehal plak dia tnya cenggitu.Mulanya dia xnak cerita.

Lama2 dia beritahu kalau kau terus lagi masuk ke dalam kau akan nmpak GMI..jalan shortcut student sbenarnya jalan lurus yg gelap tu..tpi sebelum nmpak GMI akan nampak kubur dulu..entah betui ke tak ?

halimi78 replied at 20-1-2016 05:19 PM
citer la cepat keangkeran nuklear tuh.. dedulu sempat g skali je kot ada menompang klas kat situ
...

bro limi, budak ni nampak pontianak tahan teksi kt situ tengah2 malam... siap bawak balik kolej lg...
tunggu dia kesurupan baru dia cite kot. sekarang ni dia tgh kesurupan kira duit.

cc: @Missy_la

Missy_la replied at 20-1-2016 09:35 AM

ko tak kesurupan lg ni... nak aku panggil tok moh boya ke? hahaha

cik.amy replied at 21-1-2016 03:41 PM
bro limi, budak ni nampak pontianak tahan teksi kt situ tengah2 malam... siap bawak balik kolej lg ...

woot... kesurupan kira duit? ohmai....

cik.amy replied at 21-1-2016 03:41 PM
bro limi, budak ni nampak pontianak tahan teksi kt situ tengah2 malam... siap bawak balik kolej lg ...

Tomato sos ko. Aku busy la harini ngek. Kira duit lagi, jadi pembimbing hati orang sentap menyentap lagi hahahaha.

Ok la, ok la aku cerita. Bro @halimi78 dan @Ipo jap eh saya karang.

Clover_Hill replied at 4-8-2015 03:53 PM
Junior..ada bakat tak kenal..haha..
Tapi kalu senior ada can kenal..

Hi Clover.. last week pegi dinner alumni FUU tak? saja tanya.. :-P

eh2.. byk pulak benang psl ukm ni...