CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: azradiza

ALL ABOUT SOUTH KOREA VERSION 7.0 - All Info - page 1

Close [Copy link]
takde org yg pergi & balik ngan date yg akak pegi nnti huhuhu!!

so far..penah jumpa darkbaron jek kat seoul nun....jumpa chimei tuh tak kira sbb mmg dah knl hehe!!

seronok bace thread ni..rase lg excited nak gi...hehe
ade x sape2 sudi nk bg pinjam map seoul/korea?

Post Last Edit by prebetsabu at 12-10-2011 23:10

saya rasa masalah saya dah settle, tapi saya taktau ok ke tak keputusan yg diambil huhuhu

saya dah cek kat booking.com etc etc tapi seua hotel tu jauh2...

last2 cek sekali lagi kat agoda.com and Seoul Hostel tu still available utk date 27-31oct ni.. siot je kan?

so as last resort and aku pun dah berkenan ngn lokasi area situ, so aku pun booked je la thru agoda and terus wat payment..

so tawakkaltu'alallah je la nanti sampai sana kalau dia nak main2 lagi ngn aku, aku taici dia!! kekeke... and aku dapat rate murah sikit la dari agoda hahahah padan muka seoul hostel ekekekke...

ok, so my problem solved.. tapi pasti aku akan pi cari si Han ngn mamat yg reply email aku tu!!! gtrrrrr..

Team Masviona.com mengucapkan ribuan terima kasih pada semua yang telah memberi kata semangat dan juga some insoght! cayok2 warga Cari!!

*now aku ada lebihan cash la plak kat bajet aku sbb hotel dah sesiap bayar thru cc.. kekekekekekekekekekekekekekekek yesss.. enjoy katak la weols..haha

salam...
ari ni g Digital Media City...
Cuaca mendung... so mmg sejuk arrrr... lupa nak check bape celcius...
Best gak lepak kat DMC.. ada KBS etc...
Pastu layan kat apa nama tempat tuh.. Digital Pavillion x silap...
so g tgk xhibition on their technologies... pergh rasa mcm back to the future plak...
pastu jalan cr derang nyer "millineum eye" ... jauh ujung donia tuh berjalan.. tp mak ok jer... husband memula malas nak g.. sbb lapo duk ajak g itaewon nak makan.. so aku cakap la... da alang2 sampai sini... kita bukannyer kat johor ke seremban boley datang balik suka2... tatau nk dtg balik.. so member pon ok jer la.. hehehheheheh
DMC ni tempat baru... so derang tgh naik phase by phase... aku tgk tempat ni ala2 putrajaya la... tersusun jer.. n tak ramai sgt org dia...

patu kiteorg g itaewon.. pai sana dalam kul 6.. tp gelap dia mcm da kul 8++...melantak pilaf kat mr kebab abis dalam 16k won kot... tp besar dia nyer potion... pastu jenjalan area situ... actually lupa nk print map.. n info pasal itaewon.. so jalan je la ikut main road tuh... x dapat la jumpa masjid itaewon tuh...
tgh lepak2 kat cafe bane tuh.. tetiba br terperasan yg malam ni malam last kye org kat cni... trs ajak husband g Namsan Tower... heheheheh aku mati2 ingat balik lusa..

so naik bas kunin 03 g Namsan tower...
ingat bas tu brenti btl2 kat entrence dia.. rupa2nya kena panjat bukit yg curam gila babas tuhhh... semput mak... pai hubby kene tolak arrrr... hahahhahah rasa mcm nk patah kaki lerrr.... pai sana beli tix observotary + teddy bear museum.. masa sampai tu dalam kul 8++... berkejar la round dalam museum tu cepat2... x dpt nak feel langsung... amek gamba bear2 tu suma.. comey gilerrrrr.... pastu naik atas... pergh punya la ramai org...
dalam x duit... belii poscard kat tas tu 2k won sekeping n tambah 200 won utk derang anta ke mesia... hehehe aku ngan geng aku mmg suka anta poscard kat kwn2 mesia kalo g mana2.. walaupon lambat samapi kenkadang tu da sampai mesia sebulan baru la poscard tu sampai... janji anta la jugak... pastu aku TERbeli fridge magnet kat atas tuh rege 4.5k won... bila tyurun baru teringat sapa ntah ari tu bgtau kat kedai souvenier bwh tu ada jual FM 4 keping for 1k won jer... uwaaaaaaaaaaaa tension tp aku beli gak sbb takut tak cukup.. beli 2 set jerrrr...

balik dr tower naik bas 05... nak g chungmuro.. tp tetiba teringat buah berangan.. ajak husband turun kat nandaemun... sampai sana byk kedai da tutup... n rasa org yg jual buah berangan pon da x de kot... ye la da kul 11 da pon... tgk muka hubby da letih giler... aku pon ajak la balik hotel... esok g cari la... weh camne nak sebut buah berangan dalam bahasa korea ek??? sok kalo takut da lewat sgt aku ingat nak tye je la kat ahjuma2 situ...

mcm sedey plak nak balik besok.. heheheh boley????
tapi mcm mana pon rindu nak makan sardin kat umah gak la... adeh tetiba tgh2 mlm nie sbt pasal makan.. terkeliur plak mackerel bakar ngan octopus kat dandaemun tuhhh... sedap gilerrrr... sok nak ajak laki aku g sana la sblm balik... hehehheheheheh...

ok la geng.. aku nak naik atas da neh... smlm ada plak wifi free terlepas kt dlm bilik kte org... tu yg bermaharajalela guna wifi dlm bili... malam ni x dok plak... kene turun bwh nak pakai internet.... sbb nak tanya.. camne nak sebut buah berangan dalam bahasa korea????

kat sini panggey sweet chesnut ke chestnut jer?

saya rasa masalah saya dah settle, tapi saya taktau ok ke tak keputusan yg diambil huhuhu

saya da ...
prebetsabu Post at 12-10-2011 23:08

alhamdulillah settle gak masalah tempat tinggal ko nih.. harap2 kat sane nanti takde la diorang mix up plak... dah la dah bayar semua bagai kan... tapi pelik jugak kan... booking direct dan2 kene reject, booking thru agoda, bleh plak.... moskil sungguh...

Follow Us
azra,

plan saya dah tukar,

sya gi korea time winter..18-24 Jan..terbang duit sebab tukar date..huhu

sesapa nak join saya boleh la beli tiket date saya diatas ya..

azra,

plan saya dah tukar,

sya gi korea time winter..18-24 Jan..terbang duit sebab tukar date. ...
zul_khaleeda Post at 13-10-2011 09:02

berapa ek charge tukar date? yana pun mcm nak tuko

azra,

plan saya dah tukar,

zul_khaleeda Post at 13-10-2011 09:02

wah akak, nape tiba2 tukar tu..? ni mesti sebab tak sabau nak main snow...

azra,

plan saya dah tukar,

zul_khaleeda Post at 13-10-2011 09:02 AM

bleh tukar ke wei?? bape dia caj ye...ade gak dak opis tanye dia nak tukar...byk tak caj dia?

takde org yg pergi & balik ngan date yg akak pegi nnti huhuhu!!

so far..penah jumpa darkbaron jek ...
Jelita Post at 12-10-2011 08:59 PM

ngahahhaha x leh kira ke masuk list jumpe jumpaan di korea depan SPAO smbil lompat2 dari kejauhan..ekekekekekkeke

Post Last Edit by zul_khaleeda at 13-10-2011 09:39
azradiza Post at 13-10-2011 09:18

memang selalu donate kat pak tony je..huhu

yana pun nak tuko jgk kalo murah...nak main snowwww tp huby dah bising kata membazir pulakkkkkkkk.

yana pun nak tuko jgk kalo murah...nak main snowwww  tp huby dah bising kata membazir pulak ...
yanadin Post at 13-10-2011 09:22

penalty charges RM140 .... pastu kalau tiket yg kite nak tukar tu lagik mahal dari tiket original kite tu, then kene bayar difference in ticket price lagik... kalau takde beza rega, then bayar RM140 tu ajer....

Reply 131# chimei

mcm tak penah jumpa kat mesia seblm tuh

penalty charges RM140 .... pastu kalau tiket yg kite nak tukar tu lagik mahal dari tiket origina ...
azradiza Post at 13-10-2011 09:24

betul kata azra,

sib baik tiket saya tu sama harga..tp terbang gak rm280..sebab kena bayar rm140 untuk pergi dan rm140 ut balik...

zul_khaleda,,, berapa kena charge tuko tu???

azradiza Post at 13-10-2011 09:18

januari ada snow ke?

zul_khaleda,,, berapa kena charge tuko tu???
yanadin Post at 13-10-2011 09:27

rm280.....

huhuhu...rm280........... mampos huby bising kalo nak tuko jgk. ingatkan 2 way rm140 je.