CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: KAULAT

Tetamu tak diundang

Close [Copy link]
Salam.
sy baru lagi kat sini. x khatam lagi sebenarnya, baru je 30% mukasurat. tu pun dah seram sejuk.

tak sangka sebenarnya mmg ada benda2 ni.. selama ni bukan x caya. xpenah alami(hrp2 xde la) + xjumpa org yg boleh cerita secara terbuka mcm yg di share kat sini. mcm takut-takut pun ada bila baca kisah2 baru. hehe. yg pasti sy yakin forumer kat benang ni tak tipu kan?kan?

tapi mmg byk la dpt dibelajar + pengetahuan baru ttg wujud rupenyer makhluk2 halus ni.
ei seram kalau dipikir2...

thumbs up kat TT & chef

chefmizan posted on 6-11-2011 02:46 AM
Salam semua.. Dah lama rasanya saya tak update cerita2 saya kat sini.. Sempena malam raya ni saya na ...

sedeyh nye baca cite ni
hmmm..ms die mintak tolong tu
die sebut ke?
or just gerak hati (instinct)?

KAULAT posted on 28-11-2012 04:25 PM
tq en kaulat..tp kn,mcm pelik la skit sbb knp sy kn?dia pny la ramai anak cucu..tp pilih sy yg cum ...

nak mencelah sedikit ye bro..
warak tidak semestinya beriman..
beriman belum tentu beramal..
so kene usahakan untuk penyatuan kesemua perkara..
InsyaALLAH...

KAULAT posted on 28-11-2012 04:12 PM
cite laaa kat sini...nanti amy akan dapat macam2 pendapat...
cheff pun sure ada pendapat atau cad ...

ala TT, nak cite pn saya xdela pengalaman seram melampau mcm cite TT dgn chef...selalu cerita biasa2 je mcm nampak dia lalu lalang, barang jatuh, panggil2 nama.

kalau episod sebelum terkena singgah menyinggah ni, pengalaman paling saya ingat masa seminggu sebelum arwah mak saya meninggal. sekolah ada anjurkan camping so macam biasalah ada aktiviti night train, burung hantu dll. kalau aktiviti night train tu cikgu mintak kitorg jalan sorg2 sambil pegang tali dan hafal pantun. dia akan lepaskan sorang2 lepas jarak yg jauh. pengetua bagi pesanan, ada mata pandang depan, ada mulut diam.

saya perasan kakak depan saya ni menggigil2 takut. bila tiba turn saya, halfway tu saya terlanggar dia. rupanya dia tunggu saya. masa tu timbul jugak rasa takut. betul ke tidak kakak ni atau menda lain. saya diam dulu. bila dia beria2 mintak saya jalan dgn dia, dgr suara dia menggigil, saya rasa x salah la kakak tu, bukan makhluk lain.

belum sempat saya suruh dia jalan, saya dgr ada suara panggil nama saya. masa ni la blur saya datang. saya terus otomatik pusing belakang dan menyahut. pusing je, tu dia.... btol2 beberapa inci dr saya dia duk berdiri tenung saya. tinggi, macam pakai cloak warna putih tp muka gelap. saya tenung je dia balik. pastu saya pusing depan suruh kakak tu jalan. sepanjang perjalanan tu saya cool je, hilang terus perasaan takut. sampaikan 'hantu buatan' yang cikgu2 lantik untuk takutkan kitorg tu saya bole bergurau senda lg dgn dia. *tapi pastu kena sound *

dah sampai checkpoint, siap berpantun bagai semua, duduk ramai2, baru saya menggigil takot. tp saya xcerita kt sape2.

kt hutan tu jugaklah mcm2 saya nampak. setiap hari mesti ada. haishhhhh... malam pertama kat situ saya nampak budak pakai uniform zaman2 british dulu lalu kt situ... saya p tegur gak. 'budak mana la yg dtg camping memalam ni'. seksa tau camni TT. celupar tanpa niat

lea_kdo posted on 28-11-2012 04:29 PM
Salam.
sy baru lagi kat sini. x khatam lagi sebenarnya, baru je 30% mukasurat. tu pun dah seram sej ...

selamat melayari "Tetamu Tak Diundang",lea_kdo
pengalaman serta pendapat anda amat dihargai disini..

mmmm...ikut logik kita memang tak cayakan...tapi itulah hakikatnya..
makhluk ni pun hamba allah ia wujud...cuma kita jee yang tak sedar akan kewujudan dia..
insan terpilih jeee yang tau...

apa yang boleh saya bagi tau..apa cerita yang saya ceritakan kat sini adalah cerita sebenar
dan ia memang berlaku sebab makin banyak benda yang kita buat...makin banyak benda yang kita tau...
macam jauh perjalanan luas pemandangan..cheewahhh...
tapi saya tau laaa..forumer lain yang kongsi cerita dalam niii...
apa yang saya nampak...diorang tak berbohong...sebab memang ada kes2 yang macam ni diceritakan
cuma jalan penceritaan tu jee yang mungkin ditambah sebab menulis ni berbeza dengan bercakap...nak bagi orang fahamkan....

apa2 pun selamat melayari...

cik.amy posted on 28-11-2012 04:43 PM
ala TT, nak cite pn saya xdela pengalaman seram melampau mcm cite TT dgn chef...selalu cerita bias ...

wauuuu...amy pun minat camping...
saya faham apa yang amy rasa...tu lahhh dia..
bila kita masuk hutan ni macam2 adakan...
benda tu kat mana2 jeee..tempat dia..

kadang2 bukan sebab keceluparan mulut kita pun...mulut orang lain...
makhluk tu muncul kita yang nampakkk....

nasib baik amy ni kuat jugak...
amy ni macam cheff gak laa...

Follow Us
khatam - 3 hari baca semua - phew ::
minat sungguh baca cerita encik kaulat - chefmizan - bunga - dan lain2 -

1 - masa kecik2 dulu saya pernah kena suruk bunian. semasa umur 6 tahun. masih jelas kejadian hari itu. saya dan dua pupu asik mengutip biji getah di kebun dengan tujuan nak main laga biji getah. semakin kami berjalan jauh kedepan semakin banyak buah buah getah yang baru gugur. cantik cantik belaka. suasana terang benderang bukan main lagi. dalam hati terdetik kenapa kebun ni takde rumput rampai. yang di tanah tu cuma dun kering dan bijik getah yang cantikcantik baru gugur.

tiba tiba terasa lengan saya di tarik. saya berpaling. tengok tengok abang sepupu yang pegang. serta merta suasana terang tadi menjadi gelap gelemat. dan dalam poket baju dan seluar saya penuh bijik getah yang dah buruk buruk. punyalah terkejut dan terus black out saya.

kemudian saya tersedar kembali. saya berada di rumah nenek. rupanya saya telah di sorok bunian. nasib baik tempoh masa yang agak singkat (4pm keluar kutip biji getah sehingga 930malam). baju saya basah ketika sedar tu sebab nenek sembur dengan air. nasib baik tak terus di sorok. sampai sekarang saya masih ingat malangnya dua pupu saya tu tak ingat apa apa pula. saya nak compare cerita saya dengan dia.

cerita dari sudut lain ::
lepas azan maghrib - emak saya dah risau sebab dia tahu anak dia memang takkan balik lewat.kalau saya pergi main main di kampung sebelah sekalipun. pasti menjelang maghrib akan sampai ke rumah. tapi hari tu sangat lain. naluri seorang ibu memang tepat. mak dan abah pergi mencari nenek dan atuk. dan maklumkan pada makcik dan pakcik saya. (kampung kami ni semuanya anak beranak sepupu dua pupu sepusing semuanya)

menurut saksi kejadian - saya dan dua pupu dilihat menuju ke arah kebun getah kat hujung kampung. maka gerakan mencari di mulakan. sehingga di temui. atuk dan nenek saya kata orang bunian tu marah sebab saya dan duapupu tak reti2 nak balik dan masuk rumah mereka dan ambil main2an anak mereka. jadi saja mereka nak bagi pengajaran. actually diantara bunian itu ada sepupu atuk saya. dia telah duduk di alam tu. ada kampung dalam kampung lah kiranya. kisah (atok sedara kawin bunian pernah di siar dalam mastika)

sebab itu sewaktu harga getah mahal, dan kes kecurian getah berlaku dengan bukan hebat sekali di kampung sebelah. kampung saya memang tak kan ada kecurian. kesah lain :: pernah ada cubaan mencuri getah di kampung saya. sipencuri sesat 3 hari dan guni yang berisi "getah" curi itu. dipenuhi daun2 dan ranting2 sahaja.

ciktomato posted on 28-11-2012 04:29 PM
oke en kaulat..tq..tp mgkin slh 1 sbb mse kecik2 dulu sy rapat ngan anak dia

mungkin masa tu lagi dia dah nampak yang tomato niii sesuai....

encikWawad posted on 28-11-2012 04:52 PM
minat sungguh baca cerita encik kaulat - chefmizan - bunga - d ...

selamat melayari "Tetamu tak Diundang", encikWawad..
pengalaman serta pendapat anda amat dihargai disini

encikWawad posted on 28-11-2012 04:52 PM
minat sungguh baca cerita encik kaulat - chefmizan - bunga - d ...

bunian memang wujud wad...
dulu saya pun tak caya sangat...
lepas anak saya kena..macam yang saya cerita di awal thread dulu...
latest lepas raya puasa hari tu saya bawak anak saya berubat...
n then ada satu malam tu sebelum tidur saya solat sunat dan saya berhajat nak
tengok pendamping anak saya...

alhamdullilah..saya dapat jumpa..tapi tak bercakap..pompuan dalam linkungan
awal 20an..(haaa jangan fikir bukan2)....dia pakai baju kurung putih dan ada selendang
hijau kat bahu...tapi seketika...cuma saya tak pasti itu betul orang yang berkawan ngan anak saya.

KAULAT posted on 28-11-2012 04:51 PM
wauuuu...amy pun minat camping...
saya faham apa yang amy rasa...tu lahhh dia..
bila kita masuk  ...

camping mmg best kan...
cuma makin tua ni dah xde geng nak pergi... lgpun dah x fit mcm dulu2.
haritu jela pergi camping yg xberapa nak camping...hilang feel
sbb member satu khemah tu siap bawak charger phone, tab...nak cucuk kt mana pn xtahu la tu. xboleh tahan siap bawak trolley bag lagi mcm nak naik plane...

ish, saya xdela sehebat chef. saya xbole berubat org pn... nak banding dgn TT pn saya lg sikit ilmu. in fact, kalau tgk cite hantu kt tv, saya la paling penakut

pasal ayah saya tu kan, dia dulu xpercaya sampai la dia nampak sendiri saya berubat. tp sampai skrg xbaik2 lg. ada je halangan. bila saya nak berubat, makcik pakcik saya mcm amek remeh je, igt saya ada2kan cerita. adehla... duk bising suh saya kawen tp bila mintak teman p berubat xnak pulak. ni yg rasa nak geget bantal ni. eh, teremo plak. heheh... anyways, ayah saya cakap dia xtahu n dia xnak saya fikir bukan2 pasal nenek n atok saya... tp arwah atok saya ni nelayan... so selalu la ke laut. xtaw la kalo ada apa2 pada dia.

cik.amy posted on 28-11-2012 05:08 PM
camping mmg best kan...
cuma makin tua ni dah xde geng nak pergi... lgpun dah x fit  ...

BETULLL...dah berusia niii yee...
tapi saya still boleh lagi join...sekarang 4time....traneer je...

tapi syokkk laa...macam2 perangai dapat tengok...

chefmizan posted on 21-11-2012 04:00 PM
Al-kisah berlaku ketika saya otw outstation.. Kalau tak silap bulan lepas.. Tempat saya outstat ...

salam chef
akak ni SR jek kat sini
tp ni msti jalan ni keluang ke mersing kan
msti berhenti kat Felda Nitar, klu tak silaplah

achik84 posted on 27-11-2012 01:32 PM
chef, gigih mncr cerita yg bersambung tu..hehehe..
tggu chef sambung ni..
post 285#

haaa.sambung chef..jgn tak sambung..si achik dah tlg crkan...hehehe..

tq achik..rajin dia cr....

KAULAT posted on 28-11-2012 05:03 PM
bunian memang wujud wad...
dulu saya pun tak caya sangat...
lepas anak saya kena..macam yang say ...

jadi memang serupa lah description dan rupa sebenar pendamping tu ya - rasanya selagi tak mendatangkan kesan buruk -
tak apa lah kot. one ustaz cakap, benda halus ni kalau kita lupakan dia. dia susah nak kembali sebab dia boleh dekat dengan kita sebab energy dari kita jugak.

saya sendiri kalau kalau sorang asik terbayang wajah pocong bermuka hitam.even sampai dalam solat kadang2. maybe ada terlanggar dia atau tertegur. masih merawat diri sendiri. dengar ayat ruqyah. baca ayat kursi. dan a few ayat lain.

masa mula2 terlintas bayangan tu. setiap petang lepas asar sehingga maghrib akan dedau badan serasa nak demam. memang lawan dan cakap dalam hati aku takkan mengalah. sebab aku lagi mulia dari perciptaan engkau.

sekarang dah berkurangan. cuma kadang2 aja terlintas jugak. apa pun masih misteri lagi ya - kehilangan rantai emas tu. dan saya pun tertunggu tunggu sambungan dari chef pasal kes ikan tu.

encikWawad posted on 28-11-2012 05:53 PM
jadi memang serupa lah description dan rupa sebenar pendamping tu ya - rasanya selagi tak mendatan ...

setuju

n@z posted on 28-11-2012 05:34 PM
haaa.sambung chef..jgn tak sambung..si achik dah tlg crkan...hehehe..

tq achik..rajin dia cr... ...

Xsabar nk tggu cerita selanjutnya..hehehhe

Achik xbyk crita seram ni, Tp ms achik bdk2 dulu, achik pnh jumpa sekali...
Achik xtau bnda apa..
Waktu tu maghrb, achik br ja lepas tmpng mnd rmh org.
ms tu br pindah belum ada air kat rmh.so mnd kat rmh org kg area situ..
Tp dulu bilik air kat luar je..air pn air gunung.belum ada paip jkr lg..
Ms nak balik achik jln kat depan, arwah adik & arwah ayah kat belakang.
Tiba2 muncul dpn achik makhluk rupa gerun.achik ingt mata merah ja...
Achik terkejut terus jalan ngundur ke belakang, then langgar arwah adik yg kat belakang..
Terus jatuh, then arwah ayah yg ms tu tgh jinjing baldi air terus jirus achik ngn adik dgn air..
Achik bgn tgk dh xder...
Arwah ayah mmg hairan nape achik tiba2 jln ngundur..
Bila balik rmh ceta kta mak, mak achik kata yg org pny kot.mayb jg kaw...
Sampai sekarang xtau apa..tp ms bdk2 lau lalu tempat tu time magrb mst achik jln laju2 @ lari...
Last edited by achik84 on 28-11-2012 09:38 PM

KAULAT posted on 28-11-2012 07:34 PM
setuju

Salam bro....waa dah sampai 100 dah umah ni ghupenya
Nanti boleh sambung part 2

Keduarc posted on 28-11-2012 09:33 PM
Salam bro....waa dah sampai 100 dah umah ni ghupenya
Nanti boleh sambung part 2

keduarc..long time no see....
lama tak jenguk sini kott...

sihat bro?