CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: KAULAT

Tetamu tak diundang

Close [Copy link]
dulu2 pernah terbaca dalam majalah apa ntah, dah lupa sbb dah lama sangat, baca pun kt library. ada  ...
tunadalamtin Post at 12-10-2011 10:03

selamatttt....chek bnyk parut...hikhik...

Ok....aku cite yee...ni serius cite niii....
Kan sebelum niii...aku bagi tau aku ada satu team yang ...
KAULAT Post at 12-10-2011 14:55

penah main game nii, waktu join camping dlm utan banat kat area utara, ms blajar dolu...kalu lemah smngat mauu meroyan...hehe
waktu dpt lilin tuu, rs nk marah jer...dlm ati sedap jer bebel, "kalu dah pendek, haluih ketet cam ni, bek tok sah bg lilin lgsg...soh jer jalan dlm gelap..mcm x ikhlas jaa bg lilin.."

tp...best tauuu...walaupun suspen...

jadi sape orang ke 11 tu?

korang rasa sape?sampai aku cite niiii...pun aku tak tau sape....
mesti korang tertanya..takkan aku tak cam?kan
tapi itu laaa hakikatnya...bila dah cuak,takut,takde masa nak pikir,bukan aku jeee...semua faci yang dengan aku pun cuak,student memang x cuak leee...diorang bukan tau apa kami punya plankan...

yg ke-11 tu org ke bukan org??

Kenapa peserta yg ke-11 tu relek je? Adakah dia...jeng jeng jeng

Best story..seram siot...meremang bulu roma..

Follow Us
tah.... aku rasa bukan orang..sebab...semua group cukup...group aku jee lebih...
tah..tuhan je yang tau....tapi apa yang aku cite ni adalah benda yang betul berlaku,walaupun aku tau kadang2...orang susah nak percaya..kalau laaa ada member aku yang 3 orag tu lagi baca thread ni,sila laaa join sekali...

tapi nak tanya TT...takkan dikalangan student tu tatau salah sorang tu bkn kawan dorangkn.. sbb sebelum masuk hutan tu memang dh comfirm semua group TT tahu hanya 10 org jerk...kuar2 dr situ 11 org lak...?? ce ce bg pencerahan sket lg...hehe

tak kot..... badan aku ni hampir 20% berparut.. dan pernah ditiduri bunian..
zulka Post at 12-10-2011 10:10

wow zulka...DITIDURI bunian??? ko bior betoi..

wow zulka...DITIDURI bunian??? ko bior betoi..
ayeesha Post at 12-10-2011 17:17

ye, aku dah citer benda ni kat MPS ni juga dulu...
aku tgh cari kat mana aku post ...

bunyi makin kuat.. bennde makin jauh.. bunyi makin pelahan benda tu makin dekat... arghhh dua-dua situasi tu serammm...

diaorang tak tau sebab mata diorang ditutup dari awal program,sampai game warkah dari kubur nak dijalankan baru dibuka,itu pun dibuka bila sampai turn diorang nak jalan sambil bawa lilin baru di buka,tapi yang pasti kalu dia menyerupai student lain pun kami faci tak bole cam sebab masa tu dalam kepala ingat mayb terambik peserta group lain kan...dah lepas sampai kem baru tau...

Reply 10# KAULAT

smbung lg weyhhh

Kaulat,

Boleh tak aku nak buat odd request kat sini? Boleh tak ko letak gambar anak ko kat sini? Hitamkan mata dia pun okay je sebab aku nak tau juga ciri-ciri orang yang bunian berkenan ni. Setakat ni just dengar cerita tanpa bukti bergambar.

At least kalau ko letak gambar, boleh gak aku tengok taste-taste bunian ni. Itu saja.

alamkkk..aku tak reti laaa camne nak post...
tapi benda ni memang berlaku...

Post Last Edit by BabeYSHa at 13-10-2011 11:48

Ni  aku story satu cite lagi....
Masa aku join satu program pendakian,bawak student college naik gunung,korang mesti tau gunung nuangkan,dan aku percaya ramai yang dah sampai ke puncak....tapi ramai jugak yang tak sampai...sesat laaa,kream laaa,flat laaa....dan korang mesti ingat ada satu team Universiti mana,aku dah lupa yang naik sampai sesat,dan terkandas sebab keletihan dan tak berdaya untuk turun,terpaksa laaa call 991 dan bomba bawak turun...pastu banyak lagi kes yang sama berlaku kat gunung nuang tu....siap ada yang terkorban lagi....korang tau tak...ni pun yang aku perasan laa....mungkin kebetulan atau memang kenyataan....

Sebenarnya gunung nuang kalau korang nak naik dalam kuantiti@peserta yang ramai,korang mesti naik lepas solat subuh dan turun sebelum maghrib,sebab apa?sebab kat atas tu macam2 ada...nak dapat air pun susah...
Pertama kali aku naik gunung nuang masa aku form 3 lepas PMR...pastu tahun 2001,2002,2004 dan kali terakhir pada tahun 2006,bawak budak college swasta naik...

Aku  masih lagi dengan team lama aku....ni aku nak cite pengalaman aku niak gunung nuang ngan bebudak niii...kami seramai team aku 10 orang,student dalam 15 orang terdiri daripada 7 perempuan 8 lelaki,dan kebanyakkan budak sabah dan Sarawak,budak semenanjung 3 orang...budak  lelaki asal kluang 2 diorang ni sekampung ngan budak  seremban sorang ,lain budak borneo...aku ingat budak berdua ni sebabnya...haaaa nanti aku cite kenapa.....

So kami gerak dari kolej naik bas yg disewa khas...hari jumaat lepas solat jumaat..cam biasa...sampai kaki gunung kul 3.30 lepas bagi listing nama kat balai polis batu 18 hulu Langat....so dikaki gunung lepas bacaan doa dan sedikit taklimat oleh pengarah program kami pun menapak ke KEM site...lebih kurang  2 jam gak laaa perjalanan naik turun bukit,jalan berbatu...jauh woiii....letih woiii...
So kami tiba dikem site lebih kurang pukul 7 dah nak maghrib,ada gak laa satu team lagi kat kem site tu..sapa pernah gi gunung nuang comform tau kem site dekat ngan empangan dan ada satu rumah tinggal lama...siap ada anjing lagi...rumah orang asli.....so khemah dibina..,lepas solat,makan malam kami dok berbincang,bawah canvas,sebenarnya program kali ni lebih kepada pendakian bukan orientasi..
Malam tu semuanya ok...tido awal sebab esok dah nak naik gunung lepas subuh...
Sabtu pagi..lepas subuh..

Semua dah ready,group aku 6 orang,student 15 orang semua pegi..yang tinggal kat kem site 4 orang sebab diorang kena masak utk lepas kami balik nanti,bermula laaa pendakian aku...memang memenatkan,berhenti kat check point PACAT untuk rehat..so aku pendek kan cite..kami Berjaya sampai kat puncak dengan selamat semuanya...dalam jam 12.45 tghari...maklum laaa..bawak pompuan slow sikit...hehehehe...
Kami turun balik kul 2.30 ptg..masa tu redup jeee...aku sentry last tiba2..sorang budak pompuan sabahan ni flaat..tak bole nak jalan laju..sekejap2 berhenti..so aku suruh team lain jalan dulu,aku panggil  2 org student lelaki,ngan 2 org student pompuan papah dia,backup aku,tiba2 2 orang budak kluang tadi volunteer nak tolong,aku ok laa...so budak pompuan tu dipapah oleh dua orang lagi budak pompuan yang volunteer..memang slow gila kitaorang turun..

masa tu jam dah pukul 6.10 petang kitaorang lambat sebab banyak berhenti rehat,cian budak tu...aku bagitau diorang nak taknak kita kena sampai kem site sebelum maghrib,masa tu kami paksa semua,dia terpaksa di dukung,walaupun aku tau salah...tapi  nak xnak dia kena turun ke kem site..gak...masa tu aku rasa cam ada someting yang tengok kita orang,bukan aku je perasan,mamat kluang 2 orang tu pun perasan...tapi tak cite time tu....pas2 baru cite...aku dah sampai nak give-up dah,dalam ati aku ni ayat kursi ngan surah2 yang aku hafal aku baca kami kuatkan semangat sebab masa tu dah dengar bunyi air sungai....
Akhirnya sampai gak...1jam 45 minit beza ngan team first tadi...budak pompuan tu kami pas kat faci pompuan  bagi dia makan ubat,makanan,suruh dia gi mandi..tapi satu jee dia tak solat,rupanya dia period......jeng..jeng....jeng...
Malam lepas solat maghrib,dan waktu makan  bawah kanvas....

Budak pompuan tu taknak makan,tapi dia diam je,aku ngan member aku dah perasaan dah lain macam je budak ni...mata dia melilau,resah,tak tenang laaaa.....masa ni laaa baru kami tau sape budak kluang 2 orang ni....mamat ni datang kat kami faci..cakap “bang budak tu ada yang minat”yang aku ngan member aku siap cakap “nak cinta balik nanti yee”budak tu cakap bukan yg tu bang,”budak pompuan tu ada makhluk ikut dia satu kat seberang sungai,ngan satu atas batu depan canvas...alamakkkk atas batu tu aku jemur kasut  aku...mamat tu cakap..benda tu suka kat budak pompuan tu...so aku Tanya camne nak settle?dia pun cakap skrg semua kena masuk khemah,dalam khemah kena nombor ganjil cam satu khemah 3 org atau 5 orang,
Masa tu budak pompuan tu dah lain macam..dah jadi lembik,mata dah pandang keatas jee...apa lagi semua terkejut,serta merta arahan dikeluarkan untuk semua masuk khemah,tinggal laa aku,pengarah program aku,setiausaha aku pompuan,tukang masak aku,ngan mamat 2 orang tu...budak tu dah macam kena rasuk dah...pastu satu team yang lain yang dekat seberang sungai  tu aku tengok gelap jee...mayb diorang dah tido lagi pun diorg tak ramai...

Masa tu mamat 2 org tu cakap nak gi tukar baju jap,aku “ha baju”?baju apa?
Korang tau baju apa?baju silat,rupanya mamat 2 orang ni,dah tau ada benda mengikut pompuan tu..mamat  berdua ni ada menuntut jugak laaa..so dia cakap...dia kena deal ngan makhluk tu..kami pun tengok jee laa...mamat berdua ni...nak caya pun tak,tak caya pun susah,benda depan mata...dalam setengahjam settle,problem,budak pompuan tu berdengus-dengus..mamat dua orang tu datang kat kami cakap...budak pompuan ni patahkan pokok bunga diorang masa naik gunung tu,lepas tu  budak ni kotor,so dia suka kat budak ni..aku Tanya camne bole settle tak?dia cakap kena cari bunga untuk tukar...Ah sudah malam2 buta,tengah2 hutan mana nak cari bunga,kena kalau dia nak bunga mawar ke,ros ke,jenuh aku,...mamat tu cakap payah niii..so jumpa balik deal balik..esok kami bagi..itu yang dijanji..gilakan janji ngan makhluk tu..berdasarkan mamat tu cite makhluk tu muka dia cam cair,berdarah2..dia cakap makhluk tu mati kena bunuh kat kawasan tu..lama dulu..memang ngeri laaa muka dia..

So malam tu semua tido khemah nombor ganjil...yang budak pompuan tu Nampak dia ok sikit laa...yang bestnya member dia yang satu khemah ngan dia sebelum ni semua xnak tido ngan dia,terpaksa laaa tukang masak aku,ngan setausaha aku tido ngan budak tu...hehehe goyang gak diorang...nak taknak tido je laaa....takkan nak biar budak tu tido sorang..gila....

Mamat 2 orang tu relaks jee tido kat canvas...tah aku nak percaya pun tak Sangat laa...janji budak pompuan tu ok sudahhh...
Esoknya ahad hari nak balik...kami nak gerak lepas makan tengahari lepas solat zohor sebab janji ngan  bas pukul 4.00 kat kaki gunung...masa nak turun tu semua ok,termasuk budak pompuan tu..kali ni dia tak payah dipapah,bole jalan tapi slow,ok lah dari kena usung.hehehehehe..semua mcm dah lupa jeee pada janji semalam,termasuk mamat 2 orang tu,aku ngan member lain lagi laaa...hanyut janji xde problem okkkk...

rupa2nya tak semudah tu...sampai lagi 200 meter kat chalet kaki gunung mamat 2 orang tu xleh jalan,rasa berat apahal niii..aku jalan ngan diorg,nasib baik budak pompuan tu dah sampai kat bawah....ahhhhh sudah..makhluk tu ada lagi rupanya...pastu sorang mamat ni,tah apa yang dia baca terkumat-kamit mulut dia baca sesuatu,dapat jalan,dia capai parang siap cabar benda tu..tak silap aku camni laa ayat dia”B****AT, KO CABAR KAMI ANAK ADAM YE”sambil menghunus parang kearah hutan,aku yang tengok ni terpinga-pinga laaa...pastu baru member dia sorang lagi dapat jalan...mamat 2 org ni kira power gak laaa...berisi..dia siap tunggu suruh semua cepat jalan,tunggu depan sikit,siap kekiri ke kanan mcm halang sesuatu,aku rasa dia halang dari benda tu nak pergi ke budak pompuan tu balik...serius beb ni live depan aku ngan 3 orang member aku ni lagi...tukang masak aku,setiausaha aku,ngan pengarah program aku...apa lagi kami lari laaa...

Bila semua dah naik bas...baru mamat ber2 tu naik...tu pun dia tunggu depan pintu bas...brother drebar bass tu ngan bebudak dalam bass tu pun goyang apahal...siap berparang-parang...ni...bila diorang Tanya kami jawab..dia gurau jee...taknak bagi bebudak cuak...hehehehe...
Selesai takat tu..so semuanya Nampak okkk kan...tapi  lepas tu aku dapat tau,2 hari kemudian satu rumah budak pompuan tu kena hysteria..hehehe..aku tak tau adakah benda tu masih menggangu..atau benda lain..yang pasti pihak kolej dah ihtiar....
Sebenarnya gunung nuang bole dikatakan syok gak laaa mendaki dia...tapi kena gak laaaa ikut syarat2nya antaranya,mulut jangan celupar,perangai kena jaga,mana yang dating bulan kena elok2 sikit,mana2 pun laaa...kalau yang dikatakan hutan sure kena berjati-hati...tempat diorang kan....

- EDIT by Babeysha ~ WAT PERENGGAN- {:3_83:}

Rate

1

wah...cerita best ni.....
Teruskan lagi TT....
I follow........

Jap lagi, eyans, kismis, leez ...
jazaa Post at 11-10-2011 20:44

yes...  saya check in ni...  ekekeke...

Assalammualaikum....

Sebenarnya aku dah lama follow thread niii....
tapi tak tau camne nak mula. ...
KAULAT Post at 11-10-2011 20:32

nanti aku nak ajar anak aku makan labu la...ada reason ke nape bunian tak suka budak yang makan labu?

Post Last Edit by jazaa at 12-10-2011 20:46
yes...  saya check in ni...  ekekeke...
eyansss Post at 12-10-2011 20:23

kih...kih....dah agak dah....
kita tunggu sorang lagi...Leezaliza....

Post Last Edit by eyansss at 12-10-2011 20:42
Ni  aku story satu cite lagi....
Masa aku join satu program pendakian,bawak student college naik gu ...
KAULAT Post at 12-10-2011 19:44

TT, buat perenggan please...  macam first post tu...

Nuang ni memang marabahaya sket...  tak digalakkan daki sorang atau berdua...  kena tiga orang ke atas...  tapi kalo ikutkan rules masuk hutan pun camtu gak...  sebab, kalo jadik pape pada sorang, sorang lagik jaga n baki sorang kena carik bantuan...

TT ada lalu kat kawasan buluh tak masa naik Nuang...  kawan2 aku cakap tu tempat peberet 'diorang' lepak...  orang sana cakap, yang suka 'lepak' kat Nuang ni banyak berniat jahat...