CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cinta_ungu

Sukarkah kehidupan anda?

seriusly my life x brapa sukar nk bndingkn ngn org lain kot..alhamdulillah, slama hdup ni semua bnda lengkap...tp as middle child ni, kdg2 i apa2 hal pn i akn pikr byk kali klu nk mintak sumthing kt my parents...dlu2 tgk akak2 msa study sdap je call mintak duit even ada scholarship, ptptn bagai...tgk dorg cmtu, i jd mcm nekad xmoh la jd mcm dorg tu

yg rsa susah sket pn time study dgree dlu la coz i xlayak dpt ptptn full, mahupn half...byr yuran pn kna topup duit sndri...even my mom awal2 da ckp xnk amek ptptn pn xpe, mama mampu, tp amek jugak dpt la seciput tu...nyesal pn ada coz saje bhutang kn ...so duit mkn spnjang 3 thn dgree tu mmg parents tggung je...mkn pn biasa2 je sbb i ni mmg x mkn byk, sbb tu kering mcm x ckup mkn je rupa nye ..org lain dpt ptptn galok je shoping, nsb la my dad memahami jiwa duit shoping kdg2 dia bg..hp pn msuk u amek akak punya, brg2 sume 2nd hand sbb iols byk pikir sgt kot xnk bg parents susah..

lg 1 yg sukar bila smbung blaja..da la rsa mcm tpksa pn ada,ngn susah nye..3 thn bru setel lab work ok ...pn same jugak, self finance stil mkn,duit travel kna jimat2...xsmpai hati nk mntak byk kali...segan wlupn parents x kesah..

skang sume da b'akhir, ada sumber pndapatan sndri..xde rsa susah lg stakat ni..xtau la mcm mna klu kna hadapi situasi yg lg truk kn..rasa2 mcm x larat je

huhuhu...
adakalanye ssh..adakalanye senang..
selalu law ssh mst de org yg mnyusahkn hidup aku..
x bley nengok aku hidup senang,mmng carik pasal nk bg aku ssh..
org pendengki mmng camtu...bl ler dier nk ssh pulOk aku pOn x taw..

jawapan kpd soalan : teramat sukar

1. masalah rumah mak ayah
-tapak rumah ayah,tp jiran dh buat geran claim tu tanah deorg..jd kami dh kene 'halau'
2. masalah tanah mak-penjaga amanah x amanah
3. masalah tanah ayah-xde geran,xle jual..dh jenuh naik turun pjbt tanah dh....cmna nk buat modal nk buat umah baru mak ayah...buntu....
3. masalah kewangan-selalu x cukup bajet nk beli keperluan sndiri,byk abiskan utk kuaga...nk jga kecantikan sndiri pun tpksa berkire...

4. masalah nk kawin (tak boleh nk kawin sbb masalah2 di atas )
-masalah tgh bertimbun,lum selesai xkn iols senang2 hati nk kawin....tp iols nk kawinnnnnnnnnnn
5. masalah tmpt keje-semua cina,xde lgsg melayu..n xde tmpt nk share sumthing berkaitn keje...

iols tepaksa pikul sume ni sndiri sbb akk2 dh kawin,iols jek yg tinggl ngn mak ayah...jd iols je la yg kene ngadap semua probs nih....
Ya Allah....moga masih ada ruang n kesemppatan utk aku memperoleh sdikit kesenangan n kelapangan hidup di atas muka bumiMu ini....kerna sudah terlalu laaaaaama..aku mendamba bahagia.....

hidup ni kalau sumenye mudah nmpak mcm x bervariasi plak hidup... mesti ade susah dan senang... kalau asik susah je pn pelik juge...
saye ni biase2 je.... ade mase senang ade mase susah....  bile senang tu kena la ingat mase susah dan sebaliknye...

pernah hadapi saat yg sukar. bersyukur atas apa yg terjadi. tabahkn diri, kuatkn semangat utk terus pandang kedepan. alhamdulillah, kehidupan lebih indah, tenang dr dulu.

pernah melalui hari2 yang susah sampai hampir gila, sampai tak boleh terima kenyataan, sampai dah hilang separuh akal mempersoalkan kenapa Tuhan bagi dugaan ni kat aku...
tapi Alhamdulillah x gila pon, hari ni masih mampu lg mengukir senyuman.. ternyata Allah tak menduga lebih dari kemampuan hambaNya....

Follow Us
kehidupan aku xsesukar mane kalu nk banding dgn org lain..itu yg selalu aku pegang..

aku pernah susah,akan susah atau tgh susah...sume pon aku kene hadap...mane lg nk larik..
tp inilah pengalaman dlm kehidupan....aku rase hidup ni perjalanan utk kite...jumpe mcm2 org dlm perjalanan ni...kdg2 kwn2 dtg dan pegi dlm hidup kite....

so jgn la rase diri kite susah...sbb ade org lain lg susah...hari ni kte masih mampu ade kat sini..hebatnyer kite....tgh ari td kite masih mampu mkn tgh ari( aku siap mkm mcd lagik da gaji la katekan)...

tp kdg2 aku selalu teringat ayat ni ' u're not in my shoe..u dunno what it feel like'..
itu lah sebetolnyer...kasut kite lain2...mane kite tau kasut kawan kite basah ke sempit ke..
peace

ruangan mengadu nasib diri ke ni

kadang2 rasa sukar..kadang2 rasa biasa je..alah bisa tega ...
siputsedut Post at 13-10-2011 07:48

cedeyyy ( motip posting dh berjaman, rini iols baru baca )
be strong laling..setiap dr kite di uji dgn cara yg berbeda-beda. idop iols ngan uols like the other way around. paling ketara uols ade habang somi yg lovey dovey gituh iols? sob3...( kekekeke )
anggap sesuwatuh musibah tuh akan didatangi ngan hikmah yg x tercapai dik akal. and uols sentiasa disayangi teman2 gojes spt iols ( okeh, sile muntah bebanyak )

**bile nk wat partay buih lagik nokssss?**

and uols sentiasa disayangi teman2 gojes spt iols( okeh, sile muntah bebanyak )
pr3ttytw33ty Post at 2-4-2012 13:05

,.....err, iols juge! muahahaa...sayam sipuk!

aku nak vote 'Ya'.. tapi terfikir pulak, ramai lagi yang susah dari aku.. aku bersyukur apa ada sekarang..masa depan tak tau lagi..

sentiasa berdoa.agak kehidupan aku lebih baik.ermm. bosaan hidup sekarang.

tiada yg lebih sukar melain saat ini.. bila mak iols bercinta masa dalam edah... ayah iols meninggal bulan 7... mak start bercinta & keluar dgn lelaki tu.. dalam bulan 9... sedih hati hanya Allah yg tahu... menitis air mata bila teringat arwah ayah... skrg ni dah sibuk2 nak kawin hujung tahun katanya... tp masa dlm edah lg dah bincang pasal kawin ni...

jadi P.A mak bear start dri umur 15 tahun..g tukang bayar hutang kat bank semua smpai skrg..mula2 x nk buat..mana la tau semua tu..ada abg pun x leh harap..so semua bear yg tolong mak..kadang2 pk gak npe la zaman remaja bear x mcm org lain.. tapi skrg bear dah x kisah..spe lgi nk tlg mak bear kalo bkn bear.. harap nnti dh keje blh tlg mak..

manade org idup semuanyer senang... dan manade org idup semuanyer susah... balance of both...

bebaru ni ada org cakap kat ira...

mungkin kita selalu mengeluh dengan hidup kita... tapi ada org yg 'admire' dengan hidup kita sebab hidup dia lagi teruk. so.. bersyukurlah dengan apa yang kita ada tu. jangan dok tengok kat org yg lebih bertuah.. tapi pandanglah pada org yg idupnyer lebih susah.

annehuda posted on 17-10-2011 02:58 PM
Reply 89# annorr_maira

hahha..aku pun sama mcm ko..dalam umur lebih kurang aku cuma ada hutang ptptn jer..tapi tulah bukan senang nak maintain hidup mcm ni..banyak kena berkorban sementelahan gaji pun bukan banyak..tapi tulah orang kata berjimat cermat..aku sukakan hidup yang tak perlu pikir sangat pasal wang klau time susah..sebab? sebab aku anak orang susah..ayah aku nelayan..mak suri rumah..kehidupan sangat hazab time musim banjir..ayah tak boleh kuar ke laut..duit simpanan..ilekk...anak 7 cukup2 makan jer..penah mak goreng gandum letak serbuk kunyit semata-mata nak suruh anak makan..nak masak nasi beras tak de..iyelah dah kebiasaan kan...klau kita susah semua orang tak suka..pernah mak suruh berhutang sos cili kat kedai sebab tak selera nak makan gandum letak kunyit jer..tapi aku dimaki tuan kedai..klau ada nasi..ikan selayang tu kerat dua..

tapi tu semua pengalaman..pengalaman tu buat aku matang dalam menguruskan hidup aku..banding aku ngan en suami..dia sangat lemah dalam pengurusan wang..maklumlah dia anak orang kaya..sejak kecil kehidupan dia diuruskan mak dia..semua yang dia nak mak belikan...langsung tak rasa payah..

bila kami hidup bersama dia mengalami kemerosotan kerjaya..nampak dia murung..aku supporter dia yang paling kuat walaupun aku sendiri tension..takut kehidupan dulu berulang..bila dia dah nikah mak ayah dia tolong la sikit2..tapi tulah en suami memang tak pandai dalam pengurusan hidup..payah nak bangun balik..tak kuat dalam menghadapi cubaan..seseolah dia baru tahu nilah dunia sebenarnya..

dua tahun ini tahun yang paling kritikal buat kami..tapi alhamdulilah nampak ada sedikit cahaya walaupun tak pasti kesudahan macamna..mungkin berkat solat dhuha..kawan aku nasihat aku wat solat dhuha..aku dah boleh bernafas sedikit..aku harap en suami dapat ambil pengalaman ni jadi pengajaran..nampak dia sedikit kuat sekarang..mungkin dia telah belajar banyak sepanjang dua tahun ni..yee..tahun 2011 dan 2012  ni banyak sekolahkan dia..hehehe..tahun 2013 kami akan lebih kuat berjuang!!!

Life is full of lots up and down.....
Hidup aku skarang x susah dan x senang tp lebih pd senang.
Pernah idup susah dr awal berkahwin tp slow2 senang wpun hayat perkahwinan x panjang.
Yg aku tahu..idup skarang lebih2 senang dr masa berkahwin..senang dr segi emosi dan perasaan.

mcm aku dr darjah 6 sampai tingkatan 6 blk dr sek jaga arwah abah yg sakit kanser kat umah...dia meninggal ms aku tingkatan 6 atas...ms tu rs mcm nak mati sekali...lps tu aku dpt msk univ...sambil belajar bt keje part time...cuti sem tak balik coz bt keje part time...lps abis study dpt keje...alam pekerjaan penah kene halau dr site...kene pecat tp lps tu dipanggil blk...bila dah nikah dah ada anak aku behenti keje...jg anak sendiri n anak tiri...skrg mslah duit tak de cuma mslah janda suami aku duk mengatal gan suami aku jer bt aku pening pala...aku rs susah nie ada banyak kategori...jd bertabah je la menghadapi cabaran hidup...

mgu ni saje....tangki air bocor teruk, kete kne tukar timing belt...esoknye cermin kete pecah
duit oh duit....

bertimpa2 ko yer...lg la bertimpa2 duit yg nak kene kuarkan...nape cermin kete leh pecah...cermin dpn ke belakang...rs2nye tuk cermin kete pon dah beribu2 kan...

sesukar n sesusah cmne pun kehidupan harus diteruskan...nk mengeluh..tp terdetik...ada org len lg susah kehidupannyer berbanding dengan aku....jd..tabah menghadapinyer