CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: huszua

Masalah Memilih Insurans Peribadi

Terbaikkk..."

It's Sunday morning.. Nak share artikel yang menarik.. untuk di kongsi bersama...

...
mbk Post at 30-10-2011 08:17

betul jugak kan...

Ejen insuran just share the  idea... selebihnya... Bergantung pd client.. Cuma 3 step... Ambiltahu, Fahamkan dan bertindak

Ejen insuran just share the  idea... selebihnya... Bergantung pd client.. Cuma 3 step... Ambiltahu,  ...
integra Post at 30-10-2011 14:22

Salam,

Ejen insurans hanya diamanahkan untuk memberi kesedaran akan kepentingan Insurans untuk masa depan yang lebih terjamin.. Life is UNPREDICTABLE. Kita nie hanyalah manusia biasa.. bukan nyer artis, bukannya isteri pak menteri atau ader harta 7 keturunan makan tak habis.... Semua nya di tangan anda...

It's Sunday morning.. Nak share artikel yang menarik.. untuk di kongsi bersama...

...
mbk Post at 30/10/2011 08:17 AM

Wani_ta

Follow Us
Reply 45# wani_ta

thanks

Thank for the feedbcak dari semua..
Saya hargai semua..
Dah buat keputusan selepas mendapat penjelasan dan presentation dari few agents.
Thank semua

Pikir yg terbaik utk invesment yg pjg ini... InsyaAllah. Buat istiqarah utk dpt petunjuk drNya

Thank for the feedbcak dari semua..
Saya hargai semua..
Dah buat keputusan selepas mendapat penjel ...
huszua Post at 31-10-2011 17:54

Alhamdulillah... Tahniah.. huszua sudah membuat keputusan yang terbaik.... Insya-Allah agar di permudahkan.. Amin

‎"Life Insurance must be purchased when you don't need it .If you need it you can't buy it. You can buy any thing with your money but life assurance you buy only with you health and pay with your money. If you don't have good health even if you have the money you still can't buy life assurance" Dr. Rizal Naidu

ade 4 situasi untuk pendidikan skrg ni :

1. ade duit + anak nak belajar = OK
2. ade duit + anak xnak belajar = OK
3. xde duit + anak xnk belajar = OK
4. xde duit + anak nak belajar = TAK OK

Buatlah pelan pendidikan awal untuk anak2.
ade saving utk belajar dah besar nnt dan tak perlu risau lagi mengenai kos perubatan kalau anak sakit dan perlu rawatan di hospital dengan medical card.

PruBSN Smartlink istimewa untuk anak2 yg berumur 1-18 tahun

PM me for free consultation dan quotation.

Salam,

Perkenalkan Pru Ummah " memenuhi keperluan Rohaniah, Perlindungan dan Simpanan.. semuanya dalam 1!"

http://www.youtube.com/watch?v=jV5lpZ8FbCE

Ingin lebih jelas? Seperti biasa, PM aje saya.. Quotation dan khidmat nasihat adalah Free........

Pikir yg terbaik utk invesment yg pjg ini... InsyaAllah. Buat istiqarah utk dpt petunjuk drNya
integra Post at 31-10-2011 18:21

Terima Kasih En Integra...
Maaf, semalam battery flat masa tengah cakap.. Dah balik rumah, lupa pulak nak feedback..
Kepada sorang lagi yg dari Hong leong pun, maaf jugak, battery saya mmg dah flat.. Sbb tu tak sempat nak cakap panjang..

Sama2 en huszua... Semoga Allah memberkati usaha kita bersama

Salam,

Be friend with your insurance agent.........Don’t treat your insurance agents as pests

Salam Forumer,
Nak minta pandangan dan bantuan serta buah fikiran.

Saya nak beli life insurans,  ...
huszua Post at 18-10-2011 15:38

huszua,
ak suggest ko guna maa takaful..
Last mun aku operation..bestnya maa takaful ni kita xperlu byr ms deposit/registration fee masa nak admit hospital..
compare dgn insuran yang len, kalo xsilap aku la, kena bayar dlm 10% dr jumlah berapa kita cover tok medical.
time tu mmg aku rasa bersyukur, yerla mana nak carik duit nk byr registration fee..betol x? bila dh nak kena check out ak hanya bayar fee admin shj below rm50..better ko amik maa takaful

haha.bila tang bab insurans ni..maka ramai lah yg akan promot produk diorang daripada keperluan pelanggan tuh sendiri...

tak penah aku jumpe agen yang ikhlas mengaku produk dia ada kurang daripada produk kompeni lain..

bagi pelanggan pulak..kene rajin buat research..

penyelesaiannya pada aku...

1. amik takaful tanpa simpanan tapi ada medical card..kalo stand alone medical card lagi bagus..at least dpd 2 kompeni..
2. simpanan pi buat kat ASB...

tak perlu amik 3 in 1..benefit terlalu sikit..amat sedikit untuk kaver semua..

antara cadangan kompeni takaful..

kalo bajet ko RM100 jek..janganlah amik  PRUBSN..ni prubsn untuk yg bajet tinggi..Mercedez katekan...suh ejen terangkan pasal caj-caj...yg dikenakan....ni benda biasa la...harap ejen kat sini terangkan ye benda ni kat customer korang..jangan pompang pasal ada investment la.simpanan la..pasti untung la...

RM100 boleh ambil MAA takaful ke.Takaful Ikhlas..Etiqa(tak rekomen sangat..)

bajet RM200 - pi lah amik PRUBSN..takde pilihan lain..ni yang terbaik untuk bajet tuh..

pokoknya....takaful itu 1 kewajipan...

sila amik ikut bajet anda... mcm sy n klien sy, sy akan tanye dulu ape dia nak, brape bajet dia ade.... tp kalo nak medical kad minimum rm100... bincng ape yg dia perlukn.. pastu br decide.... yg pasti x bebankn klien sbb yg nak kena byr bulan2 dia... kalo klien bajet dia rm100.. kite cube aturkn yg t'baik.... tu jer...

Baca polisi tu betul2 ... kalau polisi tu bagus kita still boleh dpt claim benefit lagi walaupun ejen tu kurang bagus... tapi kalau dah state dlm polisi tu tak bagus walaupun ejen tu bagus macam mana pun tak boleh buat apa ... payah nak cari ejen yg sanggup keluarkan duit berpuluh ribu utk bayar bill client.