CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: huszua

Masalah Memilih Insurans Peribadi

edoraixora posted on 30-8-2013 04:19 PM
ooo....tenkiu2, make me clear now
sy amik plan yg 3 in 1 tu...perlindungan,simpanan & ...

kaedah pembayaran untuk medical card biasanya adalah tahunan/annually.

Kalau awak dah bayar let say 3 bulan, dan ada baki lagi 9 bulan sebab dia cover untuk setahun, dan dalam bulan ke-3 tu awak cancel, so awak boleh dapat balik duit yang awak dah bayar tu...

yang ni aku refer amassurance la...

maksud saya yang baki 9 bulan tu la hehe..lupa pulak nak tulis kang salah paham pulak

edoraixora posted on 30-8-2013 04:19 PM
ooo....tenkiu2, make me clear now
sy amik plan yg 3 in 1 tu...perlindungan,simpanan & ...

it's depends.. kalau kita ni good payor n suddenly nak surrender.. dapatlah sikit duit tue n jika kita dah lamer x bayar n nak surrender kemungkinan nak dapat balik tue tipis. Pasal charges tolak dgn duit dalam akaun tue.

Nak tahu insurans terbaik.jgn hanya dgr cakap penjual.nak jual ckp kdg2 berbunga.
Tanya sekurangnya 5 buah hospital..
Mana insurans biasanya yg tbaik untuk pesakit..
Yg mudah bg pesakit..
Tats y untuk aku prudential bsn terbaik.
Sbb sdiri pernah claim,akibat diri..anak pun pernah claim..
sdiri pernah call tanya hospital.
Dh bnyak kerenah dgn insurans yg bg janji manis..akhirnya nak claim itu ini jdkan kita berangin sebadan.
So far ejen insurans aku adlh yg tbaik,a ke z  tlg selesai.

nasib baik ada thread ni... aku pun tgh cari nak beli insuran jugakni... ^^

purpler posted on 14-9-2013 11:26 PM
nasib baik ada thread ni... aku pun tgh cari nak beli insuran jugakni... ^^

hi purpler.

kalau nak tahu pasal insurans boleh saya set appointmt dgn u. u dok maner?

Follow Us

ok korang semua. korang dah ader medical card kan? coverage baper? tak perlu inform aku korang dah tahu sendirik kan? buku polisi jangan buat arkid negara wokehh..

just nak tanya khairat asas korang baper? maksud aku pampasan kematian. tahu tak? kenaper kita kena ambik tahu. Cer kita kira utang n nafkah yang ditanggung kita:-

hutang pokok bagi rumah ialah sebanyak RM 170.000.00. Tolak segala keuntungan bank. Kita kira pada hutang pokok sahaja, kerana apabila kita bayar langsam pihak bank hanya mengambil hutang pokok sahaja dan segala keuntungan akan ditolak (rebit).

Hutang kereta : Contoh hutang kereta sebanyak RM 70.000.00. konsepnya sama juga seperti hutang rumah.

Pembiayaan peribadi : contoh loan peribadi sebanyak RM 50.000.00.

Nafkah keluarga : setiap bulan RM 2000.00 termasuk semua perbelanjaan sekolah dan rumah.

Jumlah keseluruhan komitmen kita ialah sebanyak RM 314.000.00. Jadi sum cover (tabung khairat asas) kita tentukan sebanyak 314.000.00. Kenapa perlu begini? Jawapannya ialah kerana untuk mengelakkan kita menyusahkan keluarga kita, elak dari tekanan emosi, hutang yang ada dapat dilunaskan, dapat membantu persekolahan anak kita dan banyak lagi.

korang nampak tak?

Cuba fikirkan kalau sum cover ini kita ambil hanya RM 20.000 hingga 30.000. Alahaiiiiiii!!!..  Apa yang kita dapat bantu keluarga kita dalam menyelesaikan masalah yang mereka tanggung waktu kita lumpuh atau mati nanti. Sekurang-kurangnya dapat menampung nafkah mereka selama setahun, sudah memadai untuk kita rasa selesa dengan tanggungjawab kita kepada keluarga.

hmmm nak tumpang jugak bole ke ni?

mak aku... umur dah 55 tahun, baru ni laa nak beli insurans... biasa kalau da berumur ni insurans memang lagi double la nak bayar kan berbanding kalau beli masa umur muda lagi...

hari tu dia dah beli prudential, sebab cousin laa dok push2 (tak bagus agent macam ni, nyampah!) suruh beli... dah tu mak aku beli then pastu tak mampu nak bayar... skrang mak aku suruh aku carikan insurans ape yang cover medical dan bulan2 murah? kalau takde life ngan savings pun takpe, tapi yang penting mak aku nak cover perubatan...in case kalau sakit masuk hospital, ade insurans bole bayarkan...

tolong la bagi pendapat. terima kasih =) Last edited by PrintChez on 11-11-2013 03:14 PM

PrintChez posted on 11-11-2013 03:08 PM
hmmm nak tumpang jugak bole ke ni?

mak aku... umur dah 55 tahun, baru ni laa nak beli insurans... ...

dah lamer ker insured dengan prudential?

kalu nak medical card sahaja saya cadangkan PrintChez survey AIA Takaful, MAA Takaful atau Takaful Ikhlas.. (saya sebut takaful operator yg saya tahu n pernah dgr offer medical card sahaja).

Saya ader kawan dari AIA Takaful, MAA Takaful n Takaful Ikhlas. Kalau u nak contact number dierorg just untuk bertanya, saya sudi beri.

thx

mbk posted on 12-11-2013 10:42 AM
dah lamer ker insured dengan prudential?

kalu nak medical card sahaja saya cadangkan PrintChez  ...

thanks! baruu lagik. tak sempat nak full coverage pun...baru 2-3 bulan rasanya...
saya kat JB la, kalau ade agent yang bagus2.. bole bagi contact...

kalau amik prudential direct ke bsn tanpa agen boleh ke?
so, nnt kalau nak claim apa2, segala urusan kat bsn?

txs7 posted on 22-1-2014 10:59 AM
kalau amik prudential direct ke bsn tanpa agen boleh ke?
so, nnt kalau nak claim apa2, segala urus ...

Kalau direct ke prudential atau prubsn, still kena deal dengan agent. Kalau bab claim, upgrade coverage pun, akan deal dgn agent. kalu u pi saner, pihak saner akan recommend agent yg reliable (agent yg ok) to you.

Selamat bertakaful

mbk posted on 22-1-2014 06:42 PM
Kalau direct ke prudential atau prubsn, still kena deal dengan agent. Kalau bab claim, upgrade cov ...

nk tnya...

klu nk update coverage mcm mna eh?

aechae posted on 22-1-2014 09:24 PM
nk tnya...

u nak upgrade coverage apa? medikal kad? penyakit kritikal? atau yg lain2? Apa yang perlu u buat:-

1. Isi borang supplementary Proposal Form (borang nie u boleh dapat di cawangan prudential yg terdekat. PruBSN Takaful ker atau Prudential Assurance Malaysia Berhad?)

2. Kena pastikan u nak upgrade coverage apa?

Contoh jika pampasan kematian

current RM50,000                New RM70,000

3.nak upgrade tue kena melalui agent jugak. kerna agent kena tandatangan as representative client

4. berapa kena bayar tue kena tunggu reply dari HQ. Mereka yg akan determine the price.

sekian. harap saya menjawab soklan aechae.

Kalau u nak i assist you pun boleh. Tinggal kat mana?

aechae posted on 22-1-2014 09:24 PM
nk tnya...

Memang boleh upgrade !!!

Jom sertai saya di Great Eastern Takaful.

Hafiza Hanafiah
017-6262747
http://fizatakaful.wordpress.com/

surat cinta dari Takaful : Tips Dapat Surat Tak Bayar Takaful

Kalau ada antara kau orang (klien aku atau klien orang lain), yang dapat surat dari HQ Takaful sound kata payment ada outstanding 2 bulan, makanya possibility ada 2 saja:

a) kau memang betul punya tak bayar.
b) kau bayar cara manual. Samada bagi duit kat agen di hujung bulan suruh agen bayar, atau bayar sendiri kat kaunter, atau bayar m2u, atau bayar cimb click.

Untuk kes A, aku ucapkan Assalamuailakum lah. Semoga selamat sejahtera.

Untuk kes B, mekanisma surat HQ ni dia akan capture overspill. Maksudnya, kalau sistem tak capture payment ko in that particular month, automatic dia akan keluarkan surat dan bgtau ko tak bayar 2 bulan sebab due date semua payment Takaful ni jatuhnya pada 1st day of the month.

Cth: March 2014 ko tak bayar. Masuk 1 April, dah kira 2 bulan due. So along the week atau week after dia akan keluarkan surat autogenerated bgtau outstanding ni.

Yang selalu buat klien melompat adalah bila dia bagi duit kat agen suruh agen bayar, tiba tiba dapat surat tak bayar 2 bulan, pehhhh memang panasss laa!

Tapi bertenang, jangan panas dulu. Sebabnya, kalau ko bagi duit kat agen pada bulan April untuk pembayaran bulan March, maka surat tu akan jadi isu teknikel yang explainable. Maksudnya, ko bayar tapi lambat, disebabkan lambat, HQ keluarkan surat (sebab overspill month).
Hal yang macam ni tak menjejaskan polisi, sebab overspill cuma sebulan, kalau overspill dua atau tiga bulan, memang Assalamualaikum lah.

Walaupun begitu, boleh jadi juga agen yang tak jujur kelepet duit korang. Kalau bab kelepet ni kau orang buatlah spot cek, caranya call customer service 03 20537188, semak rekod payment. Kalau rekod payment takde, walhal setiap bulan ko bagi duit kat agen, it means something wrong.
Hahh masa ni kau kena cemas! Sebab boleh jadi polisi dah lapsed.

Jadinya, pada yang dapat surat macam aku cakap kat atas, mohon rilek dan bertenang, verify dengan agen masing masing dan buat spot cek kalau instinct rasa tak sedap.

Selamat beramal.

sila pastikan bayaran anda OK. Elakkan polisi anda dari Lapsed. Once dah Lapsed, tak boleh claim.

Salam, just nak share dari blog kami www.mymzonline.blogspot.com atau buat sahaja carian "MYMZ On9 Bisnez" kerana kami turut ada menyediakan perkhidmatan takaful hayat buat anda. Pilih lah prudential BSN Takaful, memang terbaikkkk.... atau klik sahaja url kami di : http://mymzonline.blogspot.com/2012/07/prudential-bsn-takaful.html

Tq