CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: huszua

Masalah Memilih Insurans Peribadi

Salam, just nak share dari blog kami www.mymzonline.blogspot.com atau buat sahaja carian "MYMZ On9 Bisnez" kerana kami turut ada menyediakan perkhidmatan takaful hayat buat anda. Pilih lah prudential BSN Takaful, memang terbaikkkk.... atau klik sahaja url kami di :http://mymzonline.blogspot.com/2012/07/prudential-bsn-takaful.html

Tq

pressor posted on 18-10-2011 05:38 PM
aku pakai MAA takaful 200sebulan...aku pun dah tak ingat insurans aku cover apa...dah 3thn aku main  ...

Salam, just nak share dari blog kami www.mymzonline.blogspot.com atau buat sahaja carian "MYMZ On9 Bisnez" kerana kami turut ada menyediakan perkhidmatan takaful hayat buat anda. Pilih lah prudential BSN Takaful, memang terbaikkkk.... atau klik sahaja url kami di :http://mymzonline.blogspot.com/2012/07/prudential-bsn-takaful.html

Tq

saya..suami dan anak amik Prudential Takaful BSN..so far service sgt puasati..alhamdulillah agent pun tiptop..claim xde masalah..

kalau i antara kriteria yang i tengok pada insuran ni adalah:

1. jenis-jenis penyakit yang ditanggung - lagi banyak lagi bagus, lagi menyeluruh lagi bagus
2. perangai ejen - i amik ejen yang highly recommended dari kawan-kawan in terms of cara dia jaga kita.

pengalaman i pernah ambil dari ejen yang ala-ala manis mulut je. memang tak best.
bila nak call dia tanya apa-apa susah sangat nak angkat. in fact telefon tak pernah angkat.
tapi tiba-tiba satu hari ni maybe dia dapat tahu dari client lain dia (rakan sekerja i kot) yang i baru bersalin.
hai masa tulah baru nak call, baru nak jumpa..
rupa-rupanya plastik jah, niat sebenar dia nak cucuk i amik insuran untuk anak pula.

sorry la i tolak mentah-mentah cadangan dia.
dan i amik dengan ejen lain yang lagi bagus.
masa anak i warded ejen ni siap hantar wakil datang melawat di hospital sebab dia tak dapat datang masa tu.
dan urusan claim juga dia tolong mudahkan..
malah tiap2 tahun dia personally datang jumpa nak hantar diary free tu..

bukanlah i harap sangat ejen yang tatang client ni
yang i nak sama je dengan apa client semua nak
kalau ada apa-apa urusan insuran, ejen kenalah ada dan tolong client uruskan
jangan lepas tangan je

btw i taknak sebut company mana sebab i tau semua pakej insurans bagus, tak kisah company mana
yang penting ejen tu pun bagus juga Last edited by cloudy_83 on 5-5-2014 02:51 PM

BSN prudential adlh terbaikk.....claim pon cepat je dpt..ni ikut pengalaman aku leee..

Salam semua ... lama pulak tak jenguk sini ..

just nak share info semasa.. disebabkan kos medikal meningkat, jadi pihak insuran telah mendapat kelulusan dari Bank Negara Malaysia untuk menaikan kadar premium bulanan .. So apa pendapat anda ... tu belum di kira lagi dgn implementation GST lagi...

Follow Us
ibm632 posted on 14-5-2014 01:58 PM
Salam semua ... lama pulak tak jenguk sini ..

just nak share info semasa.. disebabkan kos medikal ...

pada i as long as dapat claim as tax deduction, i ok je.. anyway besar juga threshold gomen letak utk medical insurance punya deduction ni. kalau dapat increase lagi threshold ni lagi bagus

memang medical cost sekarang mahal, cousin i dulu arwah isteri beliau buat kimo sampai dah habis insurance arwah, masih juga tk cukup untuk tampung kos rawatan..

tapi bagi golongan yang tak kena cukai, mungkin akan terkesan lah

RE: Masalah Memilih Insurans Peribadi

cloudy_83 posted on 16-5-2014 09:06 PM
pada i as long as dapat claim as tax deduction, i ok je.. anyway besar juga threshold gomen letak  ...

Apa maksud cloudy dgn

tapi bagi golongan yang tak kena cukai, mungkin akan terkesan lah

ibm632 posted on 20-5-2014 03:44 AM
Apa maksud cloudy dgn

maksud i, kalau yang tak bayar cukai tapi ada amik insurans contohnya housewife atau pakcik-makcik warga emas.. mungkin ada rasa terbeban sedikit dengan kenaikan tu sebab macam takde nampak direct benefit selain dari increase coverage..
Last edited by cloudy_83 on 20-5-2014 10:23 AM

Alhamdulillah. Dengan bertakaful dapat meringankan beban beberapa keluarga untuk kos rawatan anak.

Alhamdulillah. Dengan bertakaful dapat meringankan beban beberapa keluarga untuk kos rawatan anak.

Edisi soalan: 1. Takaful mana yg terbaik? 2. Apsal Takaful awak mahal? 3. Saya tengah compare-compare lagi...

Sepanjang saya jadi ejen Takaful, saya banyak diajukan soalan seperti:

A) 'Takaful brand mana lagi bagus'
B) 'Kenapa takaful brand ni lagi murah dari ko punya?
C) 'Saya tengah compare compare lagi ni'.

Saya jawabkan sini supaya mudah menjadi rujukan pada non-Takafulist untuk membuat keputusan.

1. Mana mana brand yang namanya Takaful adalah baik.

2. Mana brand lagi baik? Kalau saya jawab bias jadinya, sebab saya mewakili salah satu dari beberapa brand yang ada.

3. Sepanjang saya menguruskan Takaful dari tahun 2010, sudah hampir 20++ klem yang saya kendalikan (walaupun setengah org raserkan sedikit tapi bagi saya sesuailah juga untuk berkongsi Ilmu). Alhamdulillah 100% dari keseluruhan klem diselesaikan dan di honor oleh Takaful seperti yg dijanjikan.

Apa yang saya nak sampaikan kepada semua Non-Takafulist sekalian, jawapan yang saya ada semuanya berdasarkan pengalaman peribadi saya sendiri sebagai seorang pengendali Takaful. Saya tidak tahu syarikat brand lain bagaimana, atau ajen lain bagaimana, saya tidak ada jawapan mutlak untuk soalan soalan perbandingan sebegitu.

Jadi, kalau bersoal dengan saya, tak perlu tanyakan takaful syarikat lain macam mana, sebab saya tak mahir.

Tumpang tanya if on ce dh ter lapsed n still continue bayar still tak boleh buat claim ke? Certain customer kdg Ada prob mcm ne ye?

Tengok pada case n pakai pelan ape..
Kalau prubsn, policy lapsed 1hb, tapi buat payment sebelum 7hb, policy akan hidup balik as usual.
So xde masalah dari segi claim

kalo nk sign up, kena wat medical check up x?

err idop lg ke tred ni

pr3ttytw33ty posted on 27-6-2014 12:50 AM
kalo nk sign up, kena wat medical check up x?

err idop lg ke tred ni

tred nie idup lagi... heheheheh

depends...

1. kalu pernah masuk spital , tak kisah akibat sakit atau accident.. kena buat medical check up.

2.Jika macam ader sakit keuturunan atau sakit sedia ader pun pihak Takaful mohon medical check up.

3. jika semasa preggy ader detect high blooed pressure atau diabetes pun kena medical check up

secara summary jika ader sakit tak kisah masuk spital atau x, kena buat medical check up. Sometimes memandai dengan medical report atau questionnaire sahaja.

pr3ttytw33ty nak memohon ker?

May your blessings be too many to count... And your worries too few to matter... May your days be filled with Sunshine... And your nights in comfort.. May you never go hungry... And be able to share your bounty... May God bless and protect you... And strengthen your faith..

SELAMAT RAMADHAN AL MUBARAK

Nak kongsi infor mengenai komplikasi kehamilan (edisi medical card cover): kehamilan anggur

DISCLAIMER: IMEJ YG DIPAPARKAN MUNGKIN SENSITIF UNTUK SESETENGAH PIHAK

Alhamdulillah... Kelmarin Pihak Takaful ader approved claim untuk akak nurse di JB. Syukur pada Allah Pihak Takaful sudah luluskan tuntutan ini. Dan syukurlah ader Takaful sudi tolong bayarkan kos rawatan neck abcess (leher bernanah) termasuk kemasukan ke wad dan operation akak nurse nih. Moga akak nurse disaner happy dapat duit nih. Boleh buat pi shopping. heheheheheheheeh

Tuntutan yg di buat aderlah (sebelum masuk ward & selepas masuk ward):
1. membuat ct scan dan kos adalah RM968.00
2. consultant dengan dr dan mencuci luka

Grand total semua RM1,536.39