CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: huszua

Masalah Memilih Insurans Peribadi

SAYA SUKA ANALOGI BAYARAN PARKING  UNTUK ANALOGI TAKAFUL

Bila parking kereta,kita mesti risau pasal saman. Sebab kita tak sure pegawai majlis akan datang atau tak. Ramai orang sebab malas nak beli tiket gores 60 sen,akhirnya terpaksa bayar saman yg dtg tiba tiba sebanyak RM30/RM50/RM150. So begitulah takaful,sebab malas fikir or nak jimat RM200 sebulan, in the future maybe you terpaksa let go RM30K/RM50K/RM150K utk uruskan kesihatan.

SAYA SUKA ANALOGI BAYARAN PARKING  UNTUK ANALOGI TAKAFUL

Bila parking kereta,kita mesti risau pasal saman. Sebab kita tak sure pegawai majlis akan datang atau tak. Ramai orang sebab malas nak beli tiket gores 60 sen,akhirnya terpaksa bayar saman yg dtg tiba tiba sebanyak RM30/RM50/RM150. So begitulah takaful,sebab malas fikir or nak jimat RM200 sebulan, in the future maybe you terpaksa let go RM30K/RM50K/RM150K utk uruskan kesihatan.

Dgr AIA. Pakej baik...tp tak pasti la

Terjumpa dengan seorang brother nie, tengah uruskan discharge hospital. Saya tanyalah sakit apa. Dia jawab dapat rota virus. Bermula dari anak pertama, kedua dan terjangkit kat dia. Bill kos rawatan RM14,000. Alhamdulillah ada takaful coverkan kos rawatan. Kalau tak, macam manalah nak bayarkan. Bukan seorang yang sakit, 3 anggota keluarga yang kena sekaligus. Warded 3 hari di hospital.

Saya hanya sekadar senyum dan ucapkan alhamdulillah. Harap abang nie carum takaful bukan kerna #Jampi dari ejen takaful.

Ini sajalah citer hari nie. K bye..

BALIK BALIK CITE TAKAFUL

"Apa la kau mbk. Balik balik cite pasal Takaful. Takde benda lain ke kau nak post kat FB tu?" keluh seorang kawan

Apa nak buat? Bukak bukak Facebook, Istagram, suratkhabar.... Balik balik muka orang Melayu Islam kita yang terpaksa hidup meminta minta bila ditimpa bencana.. Tak suka buat persediaan awal, tapi suka sangat bergantung kepada orang lain

Dalam kebanyakan kes aku tengok, bencana tu boleh selesai kalau ambik Takaful awal awal lagi. Tapi entah la.. orang Melayu Islam kita, ambik Takaful tak sambung bayar. Kononnya rasa rugi.

Nak rasa rugi sangat, akhirnya tindakan stop bayar polisi, makan diri. Masalah dia, bukan diri dia je susah. Semua anak bini termasuk ayah ibu sendiri pun turut jadi susah dengan beban yang ditinggalkan.

Maafkan je la aku kalau nampak posting Takaful kerap muncul. Aku sekadar ingin selamatkan anak Melayu Islam kita sendiri, dari hidup suka bergantung kat orang lain 😝

Bertuah bakal pengantin dapat hantaran sijil takaful sebagai lambang kasih sayang.. Hantaran paling mahal. <3

Bagi Ibu bapa yang bakal menerima menantu tak salah untuk meminta Polisi Takaful sebagai Hantaran Perkahwinan. Dengan nilai polisi sekurang-kurangnya perlindungan RM 100,000.00 ataupun lebih, mungkin tak nampak kesan sekarang. Jika berlaku musibah, sekurang-kurangnya wang pampasan yang diperolehi dapat dimanfaatkan untuk kelangsungan hidup tanpa perlu menagih simpati pada yang lain.

Yang belum berkahwin dan bercadang nak berkahwin dan pening nak memikirkan hantaran perkahwinan...Polisi Takaful adalah salah satu hantaran yang dicadangkan....

#PruBSN
#Takaful
#TabungWanita
#kuasawanitadisini

Follow Us
Kereta encik ada takaful tak? Rumah ada amik takaful tak? Diri sendiri mcm mana pula? &#128064;

Kalau Ku Tahu

Perkataan kalau antara perkataan yg agak popular dengan masyarakat kita. Lagu pon banyak menggunakan perkataan ini.

“Kalau ku tahu mawar berduri, tidak ku petik ia dengan jari, kalau ku tahu jadi begini, rela ku hidup seorang diri”

- Tan Sri SM Salim -

~~~Takaful~~~

Kalau saya ambil, saya mati, orang lain yg kaya.

Kalau saya buat nanti boleh? Tak ada buget la

Kalau saya masuk ni untung ke?

Itulah dia masyarakat kita, kalau ku tahu bila ajal ku, kalau ku tahu bila musibah menimpa.

Haaa, kalau lah semua ku tahu, mestilah ramai jutawan di malaysia. Mesti semua ada cukup duit untuk menghadapi sebarang kejadian.

“Langit luas terbentang di mana tegak tiangnya,
Siang bertukar malam siapa yg mengaturnya,
Lihat burung yg boleh terbang ke awan entah apa la sebab nya,
Lihat ikan di sungai dan di lautan entah bila kah tidurnya,
Bulan bintang di mana punca cahaya siapa menentu kan nya,
Di dunia ini kita dilahirkan entah bila pula perginya”

Kepada semua jangan berkalau, rancang perjalanan persaraan anda dengan sempurna.

Derita sang pungguk berhati galau,
Kerana menanti bulan purnama,
Jangan selalu berkata kalau,
Kelak derita akan menjelma.

Mak cakap, kalau mak dah tak ada, duit Takaful nanti beli COWAY dan letak di surau. Dapatlah pahala berpanjangan...

k bye

Selamat Hari Wanita. Moga anda sentiasa dilimpahi rezeki dan dipermudahkan segala urusan. Amin.

Kuatnya seorang wanita itu apabila
Tetap berdiri walau sendiri,
Tetap bersabar walau diuji
Tetap berbelas walau diuji
Tetap tersenyum walau disakiti
Tetap mengasihi walau dibenci
Tetap mendoakan walau dikhianati

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

TAHUKAH ANDA?

Anda tak mandi pun takde masalah nak mohon Takaful. Kami tak kisah rupa atau bau anda

Yang kami kisah ialah kebajikan dan masa depan anda! So, mohonlah Takaful sekarang. Set appointment untuk jumpa. Bukan sekadar minta quotation saja

Takde air bukan masalah besar
Takde duit berterusan yang perlu anda elakkan!

Tahukah anda, jika anda mempunyai polisi Takaful Perubatan mahupun polisi nyawa, anda layak untuk mendapat PELEPASAN CUKAI sebanyak 9,000.

nk tya sesape ejen AIA yg boleh jawab

kalo comp nak apply insurance utk setiap staf & keluarga, boleh apply individual tak?
ke kena grup jugak

"I terpijak nail clipper. Darah banyak keluar. Boleh claim tak?"
#AMR

edoraixora replied at 15-3-2018 01:09 PM
nk tya sesape ejen AIA yg boleh jawab

kalo comp nak apply insurance utk setiap staf & keluarga, b ...

Saya tolong jawab walaupun bukan ejen AIA. Pernah handle AIA Employee group scheme untuk company abang saya.

Boleh kalau nak individual. Tapi mahal lah sikit dari group punya insurans. Kalau individual tak perlu dah nak renew setiap tahun. kalau group kena yearly renewal. Dan individual tak offer klinik. Bagi saya, better ambik group untuk company. Kalau penyakit dah sedia ada, normally group insurans cover. Personal dah x dapat nak cover. Staff berapa orang?

Semalam ada sahabat saya tanya, med card company mana yang paling bagus?

Saya jawab, setiap syarikat ada kurang dan lebih. Biasalah, syarikat pun berbeza.

TAPI saya tekan kan, pilih lah Agen yang betul. Tak guna kalau ada med card yang gempak, tapi agen tak boleh nak bantu, pecah amanah, dan guna duit klien.

Utk life insurance apa perkara penting yg perlu diambilkira?

Just undergo a minor surgery for biopsy last week, nasib baik covered by takaful... total bil rm7.8k... n harini dh dpt claim elaun utk warded 2 hari tu..
So should i revise my policy lps ni?... any suggestion nk tmbah apa lg?

aechae replied at 11-4-2018 09:19 PM
Just undergo a minor surgery for biopsy last week, nasib baik covered by takaful... total bil rm7.8k ...

Sudah berapa tahun ambil takaful? Kalau dah lebih 3@5 tahun perlu revise balik. Nak tambah apa tue kena tengok benefits yg you ada versus financial analysis sendiri plus kehendak sekarang. Sama ada nak upgrade medical, nak buat plan penggantian gaji atau nak buat hibah takaful untuk ditinggalkan pada keluarga tersayang. Financial analysis nie lebih pada gaya hidup (how you spend your money or allocate your money to certain expenses).

imissmyseoul replied at 10-4-2018 09:04 PM
Utk life insurance apa perkara penting yg perlu diambilkira?

1. Matlamat kewangan: Tujuan untuk ambik life tue sebab apa? Untuk hibah takaful (meninggalkan aset cair kepada waris) atau nak buat plan penggantian gaji untuk cover kita punya income loss

2. Kos premium : Kena lihat bajet kita berapa. Adakah sesuai bajet kita dengan nilai perlindungan yang ditawarkan.

3. Nilai polisi : Coverage atau jumlah perlindungan tue ditentukan dengan cara macam mana? Setengah ejen akan menentukan jumlah perlindungan berdasarkan hutang yg kita ada, ada juga yg kira dengan cara 10 tahun gaji.

Nielah 3 perkara yg perlu kita tahu dan ambil kira jika nak mohon takaful hayat.

cheers

mbk