CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: petitemumy

Civic 2.0 type R(bodykit) Vs Lancer GT 2.0

malam tadi dua org member pakai civic FD lepak umah aku sampai pkul 2am...
so aku kira dah khatamla dgn permasalahan pasal kete ni.... alang2 tt dah tanya ni...
nasihat aku baik pegi survey kat Honda Civic FD Club... byk info ada kat dalam tu..
apa yg aku boleh katakan disini ialah...Civic FD 1.8 keluaran taun 2006 - 2008 ...so so so many problem...
no wonder la ramai yg jual balik... btw owner2...tgh tunggu official announcement daripada Honda utk menarik balik keluaran tersebut....katanya ada problem pada stering rack....

kalau dah harga dekat 90k..
baik amik yg baru..
MeeSai Post at 20-10-2011 17:35

baru contoh? yg kepuasan sama mcm pakai both keta ni? hihi

kalu macam ni punya bini, bermadu pun teman sanggup
zzcbr Post at 20-10-2011 18:42

dah tanya bini u dulu...nak kena pelangkung?

beli laaa Lancer GT kalo dah minat....jgn risaukan apa yg orang nak kata Inspira Klon or apa yg  ...
axl_bach Post at 21-10-2011 02:09

haa akhirnya dpt dgr sendiri pengalaman lancer owner... yer mmg i setuju exterior lancer lebey nampak garang dan mafia... muahahha ...dulu lancer kereta yang rare...jarang nampak kat jalan..bila nampak je.. mesti... nak tengok betui2..

tapi sekarang dh banyak.. bercampur dgn ispira.. yerlah tapi lancer tetap lancer kan xleh samakan dgn inspira tu..

interior dlm i tak pasti pasal pernah tengok dari luar je... driver Lancer lebey nampak muda kan.. nampak bujang je..hihi..

civic kdg2 nampak banyak makcik pakcik yg early 40's pakai tapi mostly macam grey, silver..blue...kalau yg standard tu mmg nampak mcm family car.

tak pernah nampa makcik pakai warna putih.. hihi

Lancer sekali servis berapa? eh lancer u warna apa eh..hihi

malam tadi dua org member pakai civic FD lepak umah aku sampai pkul 2am...
so aku kira dah khatamla dgn permasalahan pasal kete ni.... alang2 tt dah tanya ni...
nasihat aku baik pegi survey kat Honda Civic FD Club... byk info ada kat dalam tu..
apa yg aku boleh katakan disini ialah...Civic FD 1.8 keluaran taun 2006 - 2008 ...so so so many problem...
no wonder la ramai yg jual balik... btw owner2...tgh tunggu official announcement daripada Honda utk menarik balik keluaran tersebut....katanya ada problem pada stering rack....zulka Post at 21-10-2011 09:03

lepak kat rumah sampai 2 am.. bini hang tak marah ke.. kalo aku dah bebel2 dah....hahahhaha  
Honda civic FD club to Forum eh.. ada link..kalo xde nt i pg crik sendiri..

pernah dgr honda panggil balik kereta keluaran dia.. tp tak sure model mana...model ini ke..

hish.. ni yang buat jiwa kacau ni... mau.. postpon beli mcm ni..

Mine Civic FD 2009. So far no problem. Milleage dah 84,000km. Civic FD nie hot item la. Merata-rata ada kereta nie. Kat row rumah aku aje ada 3 bijik. Kat satu taman entah berapa bijik plak. Masa aku beli airtu warna putih lom keluar. Kalau beli warna putih, bubuh full mugen body kit, bubuh logo H warna merah, bubuh emblem typer-R - mak oiiiiiii cantiknnyaaa!!!! meleleh air luir!!! berdarah hidung!!!

Follow Us
Mine Civic FD 2009. So far no problem. Milleage dah 84,000km. Civic FD nie hot item la. Merata-rata  ...
Bell Post at 21-10-2011 11:12

yours is 2009 .. Honda had increast its Quality due bad complain...
so should be no problem

Mine Civic FD 2009. So far no problem. Milleage dah 84,000km. Civic FD nie hot item la. Merata-rata  ...
Bell Post at 21-10-2011 11:12

...tak seksi pun rasa seksi drive keta ni......

Pengalaman sebenar.......... pakai lancer ramai kata gua pakai Evo X.

haa akhirnya dpt dgr sendiri pengalaman lancer owner... yer mmg i setuju exterior lancer l ...

petitemumy Post at 21-10-2011 09:35

rasanya skang nih pun Lancer still rare laaa.....sekilas pun dah bleh cam mana Lancer mana Inspira provided Inspira tuh x murtad laaa....kalo dah pemilik Inspira tuh so Ahbeng Wannabe x cukup duit memang akan tukar abis dari Inspira ke Lancer....but sepanjang pengamatan aku owner inspira nih kebanyakkannya golongan dewasa yg dah berkeluarga so x banyak lagi yg aku jumpa yg btol convert to Lancer......

x pernah tgk interior Lancer?so pegi laa memana showroom MMC dan nikmati KEMURAHAN interior Lancer nih yg pada aku mungkin layak diberi 2 bintang berbanding 4 bintang utk Civic......dashboard yg sangat simple, kalo yg minat merasa bawa dlm kokpit memang x layan laa Lancer nih baik angkat Civic.......

yup, memang most of civic owner cam yg dah dewasa dan berkeluarga but Lancer pun ada jaaa makcik2 bawak contohnya mak aku bila tym banjir dekat tempat kerja aku, aku tukar bawa kete mak aku yg agak tinggi dan mak aku bawak Lancer aku yg dah dilowerkan,hahahahaha

tu laaa, kalo nak info pasal servis memang x dapek laaa nak nolong sobab eden masih dlm waranty lagi.....baru nak servis kali ke empat......lancer nih servis dia every 10k km......my lancer mestilaa yg paling garang iaitu merah,hahahahaha.....

penyo Post at 21-10-2011 18:11

tu laaa....rasanya Lancer GT/GLS nih terlalu overated sgt.........yg paling best ada yg tanya aku ABANG BELI EVO X NIH BERAPA SEBULAN BAYAR? dgn muka konfiden.....hahahaha.....padahal Lancer nih just sama cam CIvic, Nissan Siplis, Altis jaa pun but sebab rupa bentuk exterior yg mengancam membuatkan orang2 biasa yg x amik pot sgt pasal kete nih memandang AGUNG kepada LANCER GT......LANCER GLS x laaa sgt sbb rim 16" jer pun, btol x LOBAI GLS??hahahaha

ingat ada rezeki lebih layan Megane plak laaa.....

tu laaa....rasanya Lancer GT/GLS nih terlalu overated sgt.........yg paling best ada yg tanya aku ABANG BELI EVO X NIH BERAPA SEBULAN BAYAR? dgn muka konfiden.....hahahaha.....padahal Lancer nih just sama cam CIvic, Nissan Siplis, Altis jaa pun but sebab rupa bentuk exterior yg mengancam membuatkan orang2 biasa yg x amik pot sgt pasal kete nih memandang AGUNG kepada LANCER GT......LANCER GLS x laaa sgt sbb rim 16" jer pun, btol x LOBAI GLS??hahahaha
axl_bach Post at 21-10-2011 18:28

Antara dialog2 yg sempat aku ingat sepanjang pakai lancer ni

penyo : oit, taukey pasal apa kena naik lori, bukan towing biasa je ke? (merujuk kepada lancer ku accident )
Cina Towing : Ooooo...Ini 4 wheel drive maaa.... kalau kita towing biasa nanti boleh rosak itu belakang punya drive maaaa...
penyo : .

Polis : Bang , ni minyak compare dgn Subaru mana kuat bang
penyo : Errr.....lebih kurang sama jah

tunggu beberapa bulan saja lagi, civic 2012 akan dilancar dan ketika itu harga civic fd second hand ni akan jatuh lagi..

x pernah tgk interior Lancer?so pegi laa memana showroom MMC dan nikmati KEMURAHAN interior Lancer nih yg pada aku mungkin layak diberi 2 bintang berbanding 4 bintang utk Civic......dashboard yg sangat simple, kalo yg minat merasa bawa dlm kokpit memang x layan laa Lancer nih baik angkat Civic.......
axl_bach Post at 21-10-2011 18:23

Aku kurang setuju. Cuba ko masukkan double din touch screen kat tgh2 dashboard kat situ ala2 evo x......Memang nampak class

tunggu beberapa bulan saja lagi, civic 2012 akan dilancar dan ketika itu harga civic fd second hand  ...
moribb Post at 21-10-2011 22:43

Lampu belakang mcm persona.....kih kih.

Aku kurang setuju. Cuba ko masukkan double din touch screen kat tgh2 dashboard kat situ ala2 evo ...
penyo Post at 21-10-2011 23:24

kalo beli GLS yg dipasarkan lepas Inspirated dah launch memang best sbb ada screen touch...yg GT tym aku beli masih ada radio jer pun....tp kalo pasang screen touch pun Lancer masih x mampu nak lawan interior Civic yg memang cun gerek ganteng.......

kalo beli GLS yg dipasarkan lepas Inspirated dah launch memang best sbb ada screen touch...yg GT tym aku beli masih ada radio jer pun....tp kalo pasang screen touch pun Lancer masih x mampu nak lawan interior Civic yg memang cun gerek ganteng.......
axl_bach Post at 21-10-2011 23:51

Tak puas la tgk speedometer tu naik dalam bentuk digital.  Kepuasan melihat speedometer naik tetap dalam bentuk jarum sebab kita dapat tgk setial 1km/h dia pergi berbanding digital punya ada skip2.....0.....10....40.....75...80...89...90...105....

kalo beli GLS yg dipasarkan lepas Inspirated dah launch memang best sbb ada screen touch...yg GT ...
axl_bach Post at 21-10-2011 23:51

Aku rasa Lancer Ex kot?

Aku GLS version all black punya (2nd). GLS ada 2 version
Version 1st ; dashboard 2 tone, satu hitam, bawah biege cream, seat cream, trim kayu (serius huduh giler mcm kereta uncle)
Version 2nd : Dashboard trim sama mcm Lancer GT, cuba seat jer tak sama ngan GT tapi sama ngan Evo X, yakni fabrik seat.

FYI, RIm 16" aku dah jual kat besi buruk dah.