CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Anak_Nogori

Zul Nordin dakwa suami boleh liwat isteri dalam hudud PAS

Close [Copy link]
Reply 60# awangbok

tak faham atau pura2 tak faham? senaraikan apa yg berbeza kat sini. sila..

dulu masa zul kulum belum 'kulum umno' dia ni ok.dalam ceramah2nya dia hentam umno sebab suburkan maksiat,dia belasah umno sebab tak cegah murtad dan dia juga kritik umno sebab tak amalkan keadilan dan kebajikan rakyat.

tapi bila dah 'kulum2 umno' nie dia cuba cari salah pas lak.tapi sampai hari ni dia tak jumpa.agaknya baru nie dia jumpa ayat pasal liwat tue yg menyebut ' ........kecuali isteri.......'.aku rasa dia tahu kesalahan itu diletakkan dalam hukum takzir tapi sengaja buat fitnah terhadap hudud dan islam kerana mahu menunjukkan pada najib kulumannya bukanlah lakonan.

dah ada pun jwpan yg diberikan mengapa istilah 'liwat' tidak digunakan dlm kes melibatkan suami isteri. tp nmpknya ramai yg tak baca.. sb panjang kot.. malas nak baca panjang.. golongan yg malas nak panjang2 ni yg meriuhkan suasana... klu bising hak betul tk pa la jugak..
pd semua terutama yg beragama islam ambil la peluang ni.. baca pertikaian ni guna utk memahami hudud .... pd yg bkn islam pun..

Reply 63# budaktua

dorang mana suka bab ilmiah ni...leceh nak kena baca panjang2 bagi paham...otak dah tepu. fitnah kan senang. cam ankel tua sorang tu nampak ustazazizan  naik jet terus fitnah pi round2 eat air

Reply 61# cecari

Biarkan lah dia, baru keluar dari gua, tengok tajuk terus komen...

Reply 52# PersonaGerek

aku sebenarnya scary juga dgn penyokong2 ni.. 2 klu lihat penyokong laa.. mereka ni ramai.. ada sekolah ada yg tak sekolah.. dari kedua2 belah pihak..
cuma ..klu nak berpihak juga / sokong cuba2 lah teliti pd inti pati perjuangan parti .. jgn tgk lagak penyokong2 nya..

Follow Us
tu laa...org lain kali nak buat something yg serius document kan elok2....document tak update nak salahkan org.....

dulu tahun 2003 ckp pasal Hudud....lepas tu tido...lama tido...tahun 2011 mengigau balik...ckp balik....kalau di bagi 8 thn...mcm2 boleh buat...

kalau org tak buat keje 2-3 hari lambat pun ko marah...ni 8 thn ....apa depa buat....ceramah kedai kopi ja ka?

tu laa...org lain kali nak buat something yg serius document kan elok2....document tak update nak salahkan org.....

dulu tahun 2003 ckp pasal Hudud....lepas tu tido...lama tido...tahun 2011 mengigau balik...ckp balik....kalau di bagi 8 thn...mcm2 boleh buat...

mr_oscar Post at 23-10-2011 07:00

melamun apa ni.  apa benda ko melamun ni.
SALIN KULIT untuk melamun jek, ptttuih.

hehehhee. apa benda hang cakap ni. aku ka hang yg mamun.
aku suruh p baca semula draf tu macam yg zul kata.
soalan aku kenapa terdapat perbezaan
antara udud pas dan udud terengganu.
banyak perkara dalam draf tu yg boleh membuat kita tertanya tanya.
islam pas dengan islam sebenarnya ni berbeza ka. cuma zul timbulkan hukum meliwat isteri. ada banyak lagi perbezaan.

awangbok Post at 22-10-2011 09:34

awang, dekat 20 kali kau duduk ulang tentang hudud pas beza.
point nya di sini kenapa kau bacul untuk bentangkan beza itu.
bentang kan lah beza itu. tunjukkan lah beza.

patut la TDM pun kata berbeza dia pun dapat macam draf yg aku dapat.

awangbok Post at 22-10-2011 10:15

ooooh ...dalam soal hudud, kau dasar kan pada TDM   
awang ...  awang ....

awang,

kenapa kau bacul gila untuk bentang kan perbezaan yang kau nyanyi nyanyi kan.
bentang lah beza itu. Then hujjahkan bahawa beza itu salah atau tidak salah.

sebagai contoh masuk pas walaupun duk kutuk dan mencerca orang boleh senang mengaku dah dapat hidayah. bodoh betul mentaliti sebigini

awangbok Post at 22-10-2011 07:02

awangbok,
tidak perlulah meraban melalut menyanyukkan diri kepada isu hidayah.
sudah jauh menyimpang tu.
settle isu hudud pas beza dulu.
sudah bapa minggu kau menyanyi hudud pas beza.
Tunjukkan kamu cerdik dengan bentangkan beza itu.

ini orang tak boleh pakai punya, ahli parlimen tali barut pendirian tak de...........itu la kalau tak faham hukum islam jgn mengkritik memalukan islam shj

biasa laaa golonagn LUBAI nih memang dah jadi tabiat dewrang memberikan komen berdasarkan TAJUK SAHAJA tanpa membaca apa yg ditaipkan........kalo x xder laa isu MOTIBASI MISTERI

kalau hati tak bersih memang macam tu la penuh hasad dan dengki.
dengar kata hudud semua anguk angguk kata bagus.
padahal  udud pas tu hanya tajuk saja hudud g lain tu amat berbeza.

awangbok Post at 22-10-2011 07:02

kalu engaku tidak angguk, bentang kan lah beza itu pada kami di sini.
sepulu kali engkau post, 10 kali engkau wirid hudud pas beza beza beza beza beza beza, dekat bapa
minggu dah tidak cakap pon apa benda beza nya.

bila dah condong sangat kpd UMNO....mula lah banyak keluar kenyataan merapu rapu....

emm.. aku nk tegok gak apa yang beza sangat antara hukum hudud terengganu dan PAS... Kalo btul bercangah antara satu sama lain atau dgn ajaran ISLAM... aku rasa kompon2 ramai orang yang x nak sokong PAS sbb buat hukum syok sendiri...

so sesapa yang cakp terdapat banyak percangahan tu... tolong ler tunjuk... kami nak tegok dan nak tahu... JANGAN LER JADI CAM TIN KOSONG...BUNYI JER KUAT...

Dan ingat!!!!  hukum hudud tu datangnya dari ALLAH SWT dan amat sesuai dengan fitrah manusia... kalo x paham tanya pada yang pakar dan  tak semestinya orang PAS jer..ramai lagi alim ulamak kat luar sana...

Klo x paham dan tak nak tanya..duk diam2.. jangan merapu meraban macam orang jahil...

memekak kata da ada draf hudud konon mau memburukkan draf hudud pas.bile suh minta bukti menghilang..ala2 moyidin bacul jah

hehehe.tak payah bukti bukti. cukup la kalau aku katakan ke dua dua draf tu berbeza. kalau dah mangkuk sangat tak reti cari sendiri aku pun tak kisah. biar saja siluncai terjun dengan labu labunya.
terus la menjerit melolong minta bukti  hahahahhaaa. aku seronok sangat. tak de nya aku na suap kesemua. biarla korang terus berpegang dan mengutuk tanpa melihat.
dulu aku tak confirm kebodohan balaci balaci pas ni tetapi sekarang aku dah yakin bagaimana mentaliti dan kecerdikan balaci pas dan pr. tak da  fakta pu terus saja melalak melolong hahahhahaha. patut la video tisu terbang ? hahahahahahaaaaa.

senang saja aku nak cakap. mengaku saja korang tak pernah tengok draf tu hahahahahahaaa. hahaaahaa. nak aku suruh bersumpah  takut ulamak anwar ibrahim kata tak leh pulak hahahahahahah