CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Anak_Nogori

Zul Nordin dakwa suami boleh liwat isteri dalam hudud PAS

Close [Copy link]
so saudara awang nak nyatakan hudud yg pas nak buat nih bercanggah dgn Islam ?

kalau macam tu ...
moribb Post at 26-10-2011 10:13

haahahahhaha.  kenapa dalam islam ni banyak jenis hudud ke yang sampai pas terengganu lain pas kelantan lain. kenapa hukum common law sekarang ni bercanggah dengan islam ke? kalau bercanggah mana satu nak ikut ni udud kelantan ke udud terengganu? pemilihan hakim kena ikut terengganu ke kena ikut kelantan? . bagaimana kalau ikut terengganu nanti kalau ikut udud kelantan tak sah pula. hai pening pening. kalau tak baca deraf tu jangan pura pura tanya la. dah kena hukum ikut udud terengganu tetiba rujuk kat klantan pemilihan hakim tak sah tak ikut udud kelantan. hah cam mana tu.
pegi baca balik deraf udud udud ikut kepala otak pas tu.  cam mana nak bincang kalau tak pernah jumpa pun draf tu. asyik duk dengar saja apa pemimpin pas cakap. kena tipu pun masih nak bincang. asal letak islam kalau pemimpin pas suruh tunduk pada tokong pun korang akan ikut.
hang jangan lupa nik azis yang dulu tu adalah guru aku. rasanya aku kenal pas lebih dulu dari anda semua. walaupun kita berbeza parti tetapi perjuangan tetap sama. tuhan beri aku akal untuk berfikir. jangan kita anggap asal ada nama islam mesti depa akan berjuang menurut islam.  perkara mudah kenapa dulu negara islam sekarang negara kebajikan. tapi aku  keluar pas seja belum lencong ke negara berkebajkan lagi. sebab apa ? sebab aku ada akal untuk berfikir. tak sanggup aku nak turut orang yg dah mula melencung. selepas allahyarham fadzil nor meninggal pas dah tak macam dulu. perjuangan pas banyak merugikan umat islam. aku masuk umno kenapa? sebab aku senang menjaga diri aku bila berhadapan dengan orang umno berbanding dengan pemimpin pas. betul umno seperti menjaga ketuanan melayu (walaupun dcebik oleh peimpin pas) dan melayu itu islam. pas jaga islam betul itu yang bagus tetapi sekarang islam dah tak ada ganti dengan kebajikan . sedangkan melayu tetap ramai yg islam. (sekurang kuranngya d malaysia ni). ingat senang aku nak tinggalkan guru aku nik azis bila keluar dari pas. aku tetapberterima kasih dengan nik azis. tetapi aku terpaksa tingalkan kerana perjuangan untuk mencapai islam semakin hambar kerana takut pada kafir

sana sini ulama umno kata hudud yg pas rangka tak islamik dan bercanggah dgn syarak.tapi apabila diminta kemukakan hudud yg betul2 islamik dan selari dgn syarak diorang tak tau nak tunjuk apa.last2 pakai je laaa undang2 ciptaan india.

ada hati nak pertikaikan usaha org konon..............

udah ler... susah kita kalo nak bercakap ngan orang yang putar alam macam "awangbok" . pada pandangan aku, dia ni orang yang tidak boleh menerima penjelasan or pandangan orang lain... aku tengok dia ni menilai sesuatu hanya pada keburukannya sahaja...

Biarkanlah dia, sebab hanya dia dan ALLAH SWT sahaja yang tahu niat sebenar dia... kalo niat dia baik untuk agama ISLAM semoga beroleh ganjaran setimpal... dan kalo sebaliknya..ALLAH SWT jualah yang berhak melakukan sesuatu terhadap hambanya...

haahahahhaha.  kenapa dalam islam ni banyak jenis hudud ke yang sampai pas terengganu lain ...
awangbok Post at 26-10-2011 11:58

aku tanya ayat Quran nombor berapa dan dari surah mana yg membuktikan draf hudud pas bercanggah dgn Islam ?

tak boleh jawab kan ?

aku tanya ayat Quran nombor berapa dan dari surah mana yg membuktikan draf hudud pas bercanggah  ...
moribb Post at 26-10-2011 13:14

ayat quran no berapa yg pas kelantan pakai dan ayat quran no berapa pas terengganu pakai dalam draf masingmasing? islam mana yg pas terengganu ami dan islam mana yg pas kelantan amik.
aku nak tanya pas ni ikhlas ke nak buat hudud. kalau ikhlas kenapa sekarang dah tukar jadi negara kebajkan bukan negara islam. dan kenapa hudud bukan lagi agenda utama?

lantak la perbezaan kecil yg timbul.
kat mekah pon berlainan mazhab boleh solat berjemaah.

yg penting kita pastikan diri kita tak bersama2 org kafir dok gelakkan/perlekeh agama allah.
dunia akhir zaman mmg ramai yg mengaku islam tapi dok perlekeh islam.

Follow Us
[size=14.1667px] ayat quran no berapa yg pas kelantan pakai dan ayat quran no berapa pas terengganu pakai dalam draf masingmasing? islam mana yg pas terengganu ami dan islam mana yg pas kelantan amik.
awangbok Post at 26-10-2011 19:01

kedua-dua draf, draf hudud pas kelantan dan draf hudud pas terengganu tak bercanggah dengan Quran ....kalau bercanggah, tolong kasi tahu pada kami satu ayat Quran atau satu hadis sahih yg mengesahkan bahawa hudud pas tak sama dengan hudud Islam seperti yang terdapat dalam Quran dan Hadis

contoh  : draf hudud pas kelantan hukumnya denda kepada pencuri ...draf hudud pas terengganu hukumnya penjara kepada pencuri ...sementara dalil ayat Quran menyatakan potong tangan kepada pencuri

tapi takde kan macam tu ?
awang, lagi satu aku nak tanya ko , ko faham ker tak apa itu khilaf dikalangan ulama? apa itu perkara furu' ? apa itu nas qat'ie ?

[size=14.1667px]
hang tulis panjang panjang pun puak puak ni bukan reti apa apa. maksud depa senang saja udud pas=hudud islam hahhahahaaa
awangbok[size=14.1667px] Post at 26-10-2011 05:36
[size=14.1667px]

yg pe ...
bangcak Post at 26-10-2011 21:01

kalau orang yg jahil macam kawan kita yg sorang tu pergi ke Mekah....dia mesti hairan kenapa solat subuh kat Mekah tak baca doa Qunut ....dia mesti tertanya-tanya ~ mana satu solat Islam ? solat di Malaysia yang baca doa Qunut kah ? atau solat di Masjidil Haram di Mekah yg tak baca doa Qunut ?

pastu masa bulan ramadhan, dia pergi ke Masjid A, buat solat tarawih 8 rakaat ...esok dia pergi ke masjid B, buat solat tarawih 20 rakaat ....orang yg jahil akan tertanya-tanya...yang mana satu solat tarawih Islam ? solat di masjid A yg buat tarawih 8 rakaat atau solat di masjid B yang buat 20 rakaat ?

sebab tue muhyidin dengan kembang hidung cakap 'umno akan laksanakan hudud apabila rakyat dah paham pasal hudud,buat masa ni rakyat belum paham'.

antara org yg tak paham ni ialah badigol2 umno kat cari ni laaaa.pastu kulu kilir kata hudud yg pas buat bertentangan hukum syarak.

gitulah umno membodoh2kan rakyat.

Post Last Edit by moribb at 26-10-2011 23:22
[size=14.1667px]aku nak tanya pas ni ikhlas ke nak buat hudud. kalau ikhlas kenapa sekarang dah tukar jadi negara kebajkan bukan negara islam. dan kenapa hudud bukan lagi agenda utama?
awangbok Post at 26-10-2011 19:01

kerajaan Kelantan telah menubuhkan Jawatankuasa Teknikal Enakmen Jenayah Syariah 2 ...selain mengadakan sambutan hari hudud setiap tahun bagi menyedarkan masyarakat tentang pentingnya hudud, sedang berusaha kearah itu walaupun bidang kuasa kerajaan negeri terhad.....tapi kalau orang yg dah buta mata hati, usaha yg murni ini tidak akan dipandang walaupun sebelah mata....

negara kebajikan tu telah dijawab oleh Tuan Ibrahim Tuan Man,Pas tidak pernah berubah Prinsip. Negara Kebajikan itu adalah tema muktamar pas, setiap tahun tema muktamar pas berbeza temanya...apakah negara kebajikan bercanggah dengan negara Islam ?.... kebajikan adalah satu juzuk dalam Islam, sebagaimana kalau Pas membicarakan tentang keadilan, keadilan juga adalah satu juzuk dalam Islam ....

sebab tue muhyidin dengan kembang hidung cakap 'umno akan laksanakan hudud apabila rakyat dah paham  ...
golok mail Post at 26-10-2011 23:10

mereka terikut-ikut dengan kejahilan pemimpin mereka....sungguh menyedihkan

ingat lagikah pada kes norrita?

si hanif tu mengaku berzina tapi tak mengaku membunuh dlm mahkamah ...tapi apa hukuman yg dia kena mengikut undang2 kerajaan umno?

di thread sana awangbok dah tercirit, takkan tercirit lagi kat sini kot ?hehe....tunggu dia konar baring jer, dan dia takkan jawab soalan...paling kuat pun dia gelak dan tanya balik pada org yg menyoal dia terlebih dahulu....org umno memang ramai yg bodoh

kalau masih nak negara islam kenapa depan dap dan keadilan tak berani cakap?. cakap sikit dah kena tegur oleh dap terdiam balik. hahahhahaa

aku tercirit? hahahhahaha ko dah baca ke draf kenatan dan terenganu tu. haahahha. kalau gelak maksud dia terciti ke hahhahahaaa aku tercirit pulak

ingat lagikah pada kes norrita?

si hanif tu mengaku berzina tapi tak mengaku membunuh dlm mahkama ...
matpiah Post at 26-10-2011 23:36

dia ada 4 saksi ke?

kerajaan Kelantan telah menubuhkan Jawatankuasa Teknikal Enakmen Jenayah Syariah 2 ...selain men ...
moribb Post at 26-10-2011 23:20

kalau setakat sambutan nak buat apa enapa tak nak demo macam bersih tuntut kerajaan benarkan udud pas. ke takut kena balun dengan dap dan pkr

yg pe ...
bangcak Post at 26-10-2011 21:01

bukan korang kata mekah pakai wahabi ke? hahhahhaa. kat msia bukan main kutuk dr asri hhhahaaa. sekarang dah boleh sokong wahabi ke? hhhahahahha

kalau masih nak negara islam kenapa depan dap dan keadilan tak berani cakap?. cakap sikit dah kena t ...
awangbok Post at 27-10-2011 06:51

pas tidak akan memberikan peluang kedua kepada umno untuk menggunakan isu negara islam untuk memecahbelahkan pakatan rakyat...pas tak sebodoh itu...yang penting, Pas tak pernah berubah prinsip, dasar pas tetap adalah Islam ..tengok ketegasan kerajaan kelantan, walaupun ditegur DAP, dan berdepan dengan saman daripada MCA, kerajaan kelantan tetap bertegas dengan pendirian mereka...

Judi: MCA Saman Kerajaan Negeri Kelantan
10hb. Julai, 2011 ni di Mahkamah Kota Bharu akan berlangsung perbicaraan pusingan pertama Kes Malaysian Chinese Association (MCA) menyaman Kerajaan Negeri Kelantan dalam tuntutannya supaya Mahkamah mengarahkan supaya Kerajaan Negeri Kelantan membenarkan kegiatan Judi dan mengeluarkan lesen untuk aktiviti tersebut.

bukan korang kata mekah pakai wahabi ke? hahhahhaa. kat msia bukan main kutuk dr asri hhha ...
awangbok Post at 27-10-2011 06:54

umat islam seluruh dunia faham wahabi ke salafi ke tiada masalah pon sbb dlm islam semua puak dan bangsa bersatu kecuali segelintir kecil yg masih terkurung dlm parti hasad perkauman masih hidup berpuak2 dlm ketakutan dan kegelapan

insya'allah kita sama2 berdoa agar cahaya islam mampu membebaskan minda mereka.

aku bangkang kau  moribb.
kau kena tune slow bila kau berforum dengan bodohan umno seperti awangbok.
jangan tanya banyak soalan sangat.
bodohan umno itu masih lagi membengap kan diri dan dlm keadaan berikut:-
1)belom nyatakan apa beza hudud pas   
2)tercirit terberak terkencing meleleh melarikan diri dari menyatakan samaada hudud pas salah atau betul.

selain dua perkara di atas, sunguh memalukan puak-puak umno bila bodohan tegar mereka awangbok
melencong ke topic negera kebajikan
dia belum tahu ujung pangkal hudud, dia melencong ke negara kebajikan pula