CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ajinomotonosuga

child centre dan bibik Indon

Reply 40# ajinomotonosuga

ntahle aji, tak jumpa lagi sorang hihiihi..
tapi kalo bleh pon apa salahnya aji.. kalo yg datang jadi pembantu rumah pon ala2 rancangan Ustazah Pilihan atau Solehah (TV al-hijrah).. bagusla leh ajar anak2 madu dia sama hahahahhahaha

kalo day care tu salu tentu pengasuh yang profesional, depa tau karektor kanak2..dunia kanak2..apa kanak2 suke dan tak suke, macam mana nak handle budak2, dan paling utama macam mana nak galak perkembangan jasmani dan minda kanak2 tuh
ajinomotonosuga Post at 24-10-2011 13:54

kalau yang harga rm3,500/month macam tina bgtau tu... dapat le nanny profesional ala2 supernanny Jo...
- cuma jaga <3 children per nanny?

dapat kat taska yang rm230/month, tu yang dia hire nanny indo balik hari..
- hah hambek engko, jaga le 20 orang setiap nanny.. tu yang bagi ubat batuk so tido sepanjang hari.. apa kata dia? "tak terkejar kita ibuk"???!!!!! :@ :@ {:1_270:}

kalau yang harga rm3,500/month macam tina bgtau tu... dapat le nanny profesional ala2 supernanny ...
AraAira Post at 24-10-2011 14:30

itu ler dilema nya kan cik kak? ciann korang..nak terbaik tapi penuh kekurangan..itu ler idup yer dak cik kak? kene banyak sabor hihi

pas tu kalo dapat suami cam kawan kita cite pasal adik ipar dia tu..ya robbiiiiiiiiiiiiiiii camna agaknya stress yang wujud kan? silap2 rupa cam wan rojita berubah jadi mak mah..stress punye heh haaaaaaa..yer dak?

dia buh harga mahai2 tu kekadang takmo demand tu lelebih gak tau..kalo dia murah2 jek..sure tak cukup tangan dan jatuh kualiti

long term semua rugi..tu pasal harga tu berpatutan pada apa dia sediakan

untung kalo dapat bibik yang baguih..nak bibik baguih tu kire 'nasib baik' gak kan?

at least kenai oang baru, the stranger..kenai sesuatu yang baru..ada pengalaman baru..kene salu tenguk good side je lah kut..tokleh pk yang negatif..kalo pk buruk sokmo jadi buruk lah kut

lai pun kan lama budak2 tu membesar..by baligh depa dah kene tau berdikari, pejam celik jekk sat2 kang cik kak nak dapat menantu hahahahahaha jadi mak nenekkkkkkkkk laa plak haa..ok laa tu dari takdok macam yang rajin bebel ni kan..cian dak? haha

Patutnya klu dua2 keje, takde la masalah nk bayo yuran nurseri yg mahal2 tuh.... tambah tolak income, klu mak dok umah lg jimat agaknya..... masalahnya mak2 takmo benti keje dok umah sbb nnt takde chance nk berporum.... klu yg amik maid tu sbb malas nk buat keje umah plus somi plak malas belaka.....

Kak ipar aku law graduate yg jdk full time housewife.... tak keje tp stress risau anak2 tak membesar dgn serba serbi mencukupi.... plg stress time anak takde kemajuan either dlm akademik or outdoor activities.... payah btui ada anak kan....

mcm dah byk kali debat benda2 nih...berkali2 ler...
mcm tajuk jer yg lain.....dan pembuka tred org lain2..

common issue.  baik buruk dtg dr pengalamn masing2.  Tp sy ttp x kan ada maid bcoz hb nk privacy (kat dlm rumah tkat pakai kain pelikat je) n dia jenis family type yg x reti nk merayap tanpa anak bini. Tambah2 lg dia jenis over protective. Thinking -ve  before the +ve.

Follow Us
mcm dah byk kali debat benda2 nih...berkali2 ler...
mcm tajuk jer yg lain.....dan pembuka t ...
hereana Post at 24-10-2011 23:24

Wak Kromo nak umpan nick alja masuk ler...hang mana tahu?

tapi gaji silap2 ribulan lagi mahal dari hantar neseri sbb pembantu umah serba berktrampilan.. kang tak pasal2 terambik jadi org rumah laks hiihihih..
ParinAmat Post at 24-10-2011 13:50

amboi2 ko

taska tidak boleh guna non malaysian sebagai pengasuh itu rules dari jkm kalo x silap....jika ada maknanya taska tersebut tiada lesen atau curi2 guna...... kalo boleh cari yang dah establish punya atau good review dari orang lain...
seeloknya maid hanya sebagai helper sahaja...anak hantar child centre tapi sllnya parent tak mampu ..atlast belasah je dua-dua maid buat....

Wak Kromo kalau bukak child centre dan dia sendiri adalah antara tenaga kerjanya, Manak Akan die die anjurkan sesiapa yang Ada anak anak yang liat nak disuruh tidor or merely taking a nap waktu Xiang hari...supaya enroll diri dgn child centre si wak kromo........

Coz Manak dengar si wak Kromo kita Ada skill buat anak anak kecil tido...................dia pot pet non stop jerk.........semua anak anak akan tido.

Manak kalau perlu ambil maid....confirm Manak akan ambik nick alja....sebab dengar cita dia Si alja nih dah dapat doctorate mengasuh anak anak kecil yang tak tahu pijak Tanah.
But for now....Jackie belum ready nak Ada anak....Manak kena kiv dulu........

Manak, behave ya....

Manak, behave ya....
BingkaUbi Post at 25-10-2011 10:58

Have you not seen worst of yourself? Atau when it comes to you...it automatically becomes gurauan????????

mmg susah nak cari nursery yg bagus, kalo maid tuh lagi la susah... esp. kalo nak bagi trust kat dia jaga bebudak yg masih kecil.

nak suruh wife berenti.... jaga anak dan suami , lom mampu lagi....

semua dah rasa...nurseri...pastu bibik...kembali ke babysitter...dan bakal kembali ke nurseri kerajaan..

Nurseri private...perit, mahal, ade timing tertentu...pengasuh tak terlatih dan yang terakhir dapat pengasuh tuala mandi anak pon diorang share, jangkitan penyakit,deman silih berganti, paling teruk lepuh-lepuh dimulut sampai tak leh minum susu...so pelan-pelan beralih ke bibik

Era bibik, dapat semua dua orang, 1st bibik, datang sehari...dok menangis dalam bilik tanya kenapa, rindu keluarga di Indonesia...ok bagi phone dia call ke sana, pastu nangis lagi, tanya kenapa? korek-korek rupanya datang malaysia ada hajat...nak jumpa ibu kandung kat pasar keramat, sebut je nama ibu dia...semua orang kenal...katanya. 2nd day, aku keluar kejab dgn suami, nampak bibik nie dok merayau depan rumah, tanya kenapa? nak cari watel...last call agent nak hyantar balik. tak sempat hantar....dah lari dari rumah ...tertinggal beg baju. Liza pon bukak beg baju dia...masyaalllah..nie bukan pakaian orang nak bekerja kat rumah tapi pakaian orang nak kerja GRO kelab dangdut.

Tukar lagi...dapat bibik dari lombok. Sayang sangat kat anak..sampai anak yang kecik dok asyik suap nasik sampai umur baby tak sampai setahun tercerai susu kerja rumah beres, masak memasak memang fail, aku tak bagi masak...dia nak jugak masak...katanya...saya bisa lakukan tapi ketenteraman aku kat opis sentiasa diganggu oleh en suami...kejab-kejab called...tanya tak nak sembang dgn anak ke? tak nak spotcheck bibik ke? aku pelik kebende ler dia nie free sangat. tengahari kekadang anak yang 3 tahun called..."mama kitaorang kat KFC" dgn sapa? dgn ayah! bibik mana? bibik kat umah. one day tergerak nak bal;ik rumah..tengok kebender ler laki aku nie dok suruh sangat balik kerumah...tengok-tengok bibik tengah mop lantai dengan memakai seluar panjang suami....terkejut aku  apa ke jadahnyer nie. Cakap kat suami...tu yang saya suruh awak tengok.tanya bibik , kenapa tak der seluarke? aku beli seluar  bagi pakai, pastu beli tracksuit untuk senang buat kerja, minggu depanya balik lagi tengahari sonyap-sonyap...masuk ikut pintu slidding.....masyaalllah...tengah sapu rumah sambil pakai kain selimut suami suruh hantar balik...stopped ambik orang . anak yang baby pon tak leh sangat nak bermain asyik kena sambar dek bibik, pantang tengok aku dukung...mula ler dia datang nak mengambil. sudahnyer...bawak anak masuk bilik dok melepak dalam bilik kalo cuti

Ingat settled masalah...cari baby sitter....rupanyer tidak, anak selalu kena kurung dalam bilik belakang, disuruh tido, tido sepanjang hari sampai budak dah jadi ketogori burung hantu, malam berjaga main dalam rumah, naik tangga...turun tangga, tengahmalam orang tido...dia cari biskut, panjat kerusi...semua gara-gara dipaksa tido tak ikut jadual. tak der istilah main, tengok tv kat umah orang, bila ditanya...alasanya...budak tu yang tak nak...nak tido aje bila selalu ditanya ...dah tarik muka 44...dan semalam dia dah cakap...dia tak nak baby lagi dah nanti...sebab dia tengok aku dah nak due....

alternatif terakhir....nak hantar nursery kerajaan...semuanya subsidi, kat opis...cuma kelamkabut diwaktu pagi dan terpaksa keluar kejab ambik anak....pastu masuk balik kerja...bakal jadi biskut...kejab ade kejab hilang. child stp kerajaan negeri nie bagus gak...sebab harga subsdi, baby baru lahir sampai umr 1 thn 11 bln...RM 100, transit 110....makanan dah ditentukan menu dan dibekalkan oleh pembekal yang dilantik oleh jabatan penyelaras. Sapa yang anak tiga keatas diberi diskaun ...rebat 50% keatas anak yang ketiga...cuma sekarang yang bermain difikiran ialah ...tahap kesihatan...penularan penyakit kanak-kanak, tahap penjagaan.....apa pon terpaksa redha. Tahun depan dah kena hantar. lepas nie kalo nak pegi mana-mana outstesen ke, krusus ke...En suami...bersedia ler jaga anak sendiri

So bagi soalan diatas...setiap pilihan datang bersama package...baik buruk, kalo nasib baik....dapatler bertahan lama  tapi saya menyokong child centre yang diuruskan oleh pihak kerajaan atau majikan yang harganya patut di subsidikan dan sebagai langkah penggalakan...mungkin pengurangan cukai keatas majikan yang terlibat dalam welfare untuk staf ini.

Rate

1

semua dah rasa...nurseri...pastu bibik...kembali ke babysitter...dan bakal kembali ke nurseri keraja ...
lizaliza Post at 25-10-2011 18:50

Kalau kita ikut panduan agama, suami sebagai pencari nafkah..isteri pengasuh Dan penjaga rumahnya.....Manak rasa kekalutan seperti yang hang sebut an diatas ini.....tidak mungkin Akan berlaku........

Kalau kita ikut panduan agama, suami sebagai pencari nafkah..isteri pengasuh Dan penjaga rumah ...
manakautau Post at 26-10-2011 23:54

gini ler manak..kalo cakap isteri sebagai pengasuh, suami pencari nafkah...aku nak tanya sikit...sapa nak bayar loan PTPTN aku, sapa nak bayar pinjaman negeri, duit sapa aku nak korek nak bagi kat mak ayah aku,....dunia sekarang nie manak ikan kembong a.k.a ikan rakyat pon dah rega 10.00 sekilo, so tak boleh cakap nak suruh pompuan dok rumah, lelaki saja cari nafkah...aku rasa bagi lelaki yang gaji CEO mungkin sesuai kot, kalau setakat pendapatan hanya sekadar melepasi garisan kemiskinan nie...aku rasa sama-sama membantu meringgankan beban keluarga adalah perlu.

gini ler manak..kalo cakap isteri sebagai pengasuh, suami pencari nafkah...aku nak tanya s ...
lizaliza Post at 27-10-2011 09:51

Kalau nak sebut pasal cukup nih..memang sampai mati pun tak Akan cukup..........

Tapi kalau nak sebut cukupkan Dari sedikit yang kita Ada itu...INSYAALLAH....Akan cukup......

semua dah rasa...nurseri...pastu bibik...kembali ke babysitter...dan bakal kembali ke nurseri keraja ...
lizaliza Post at 25-10-2011 18:50

Sabo la ya liza.... awat pelik perangai bibik tuh? Mana punya org tu? Org kata bibik jawa bagus, agama molek, perangai pun ok
... org kata la..

Sabo la ya liza.... awat pelik perangai bibik tuh? Mana punya org tu? Org kata bibik jawa  ...
BingkaUbi Post at 27-10-2011 12:20

tahun lepas...satu group bibik jawa lari  dari majikan...kebetulan majikan semuanyer tinggal sederet.So diorang nie kekadang buat pakatan...larian beramai-ramai  bibik liza yang suka pakai seluar hubby tu orang lombok, ingat kalo ambik yang medan, senang nak lari, ambik yang lombok lagi pelik rupanyer  Masalah bibik kat malaysia nie...bila kita tak der kat rumah...diorang nie dok sesi beramah mesra a.k.a berboipren dgn pekerja alam flora...sama-sama senegeri katanyer. Pepagi dok memasing menunggu lori sampah datang...bukan nak buang sampah pon...dok bergelak ketawa, lori sampah pon lambat nak bergerak dari satu lorong ke satu lorong, gara-gara kemesraan yang terlebih suda