CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: buttergal

pengalaman belajar bawa kereta

insyaallah iza..   kami seme kat sini doakan utk iza ya.. jgn takut2 taw... walau ...
meowlin Post at 13-1-2012 19:11

hari ni adalah hari yang paling bahagia dalam hidup
syukur alhamdulillah tadi semua lulus bahagian II dan III...

mula bukit tu risau juga sampai tangan ni rasa sejuk je... bila dah mula buat bukit alhamdulillah lepas, org jpj tu pun ok...
parking dan 3 penjuru pun ok tapi yang tak bestnya boleh pulak masa tu lupa pusing streng 3 kali masa 3 penjuru, saya buat 2 kali je pusing streng tapi alhamdulillah sempat elak dari langgar tiang.

jalan raya pula dapat jalan yang senang dan jpj tu pun ok, walaupun banyak cakap tapi tak garang dan banyak juga bagi tunjuk ajar... mcm saya terlupa nak bagi singal sebab terlayan dia sembang tapi nasib baik dia tegor. cuma sekali tu je terlupa nak bagi signal yang lain ok...

mcm break tangan tu pun kena tegor, gear kurang mahir.... ingat kan dah tak lulus, redho je la masa tu... bila dah selesai tanya pada jpj tu lulus ke tak, bila dia tunjuk kertas lulus dalam hati ni punya gembira, hilang semua rasa takut tadi. hehe

Post Last Edit by meowlin at 19-1-2012 03:18
syukur alhamdulillah tadi semua lulus  ...
iza89 Post at 17-1-2012 04:50

Alhamdullillah syukur.. yeahhh welkam 2 da klub ya iza.. haa bole pun lulus.. yg penting kena berani la.. ok lepas ni kena gak bawa kete ya.. bagi mahir.. kalu tak sama la cam tak belajar.. mcm hakak bebaru ni ashik ujan.. 4 ari tak pegang stereng lepas tu bawa  cam gentar gak la.. peh separuh jalan baru yakin  itu dtg semula..

semalam bawa omak akak pegi umah PIL huhu.. alhamdullillah seme ok.. kena lalu rondabot pun alhamdullilah lepas.. kita praktik apa yg kita blajar kena tgk bahgian kanan.. kebetulan kete makinle membanyak.. bila waktu nak balik dah 5.15pm time org balik keje.. sesak gak.. tp yg geram tu kat trafic light akak dok sebelah kiri jalan.. selalunya kalu nak membelok kena la dok belah kanan kan.. dan yg belah kiri tu samada nak belok kanan or terus ke depan pun tak pe.. so akak belok ke kanan tp still jalan belah kiri.. tp ada kete tak reti bahasa hon kuat2 kat belakang.. sibuk nak cepat.. padahal akak tak makan pun jalan dia.. cinabeng nye orang.. then lalu lak moto.. lelaki tu sengih2 cam aku ni bodoh aje.. dia hon gak.. kurang ajor.. menyampah gak ngan org2 yg tak reti bahasa ni.. sombong.. sepatutnya prihatin skek kat org2 yg baru lulus ada " P " ni.. lambang " P " tu pun masih baru.. bukan da pudar pun.. apa pun mcm2 peel org kita leh belajar kat jln raya ni..

semalam gak aku mencuba utk guna gear 5... ms belajar dulu sampai gear 4 aje.. tp agak kelam kabot gak coz tak bapa familiar ngan gear 5.. tp syiok laju semacam.. tekan minyak skek pun da pegi jauh.. tp bila nk turunkan ke gear 4 kelam kabot gak coz kete masih melaju turun gear 4 musti rasa kete tu cam menyedut.. huhu.. apa pun kita belajar dari kesilapan..

akak pun tak la tiap2 ari bawa kete.. selang sari ke dua ari ke ok la pada yg baru2 dpt lesen ni..

hmm TT pun lom check in lagi ke.. TT oooo TT dimanakah kou... {:4_245:}

miss time ujian jpj yang atas jalan raya tu, xde masalah.. siap bawak laju lagi sampai jpj ppuan yang kat sebelah tu kaki dia siap sedia kat brek je sepanjang jalan

bila time naik bukit, baru pijak sikit je pedal minyak tu, tros kete meluncur naik atas. terkejut punya pasal, lepaskan minyak, kete undur balik..
sepatutnya fail, tapi senyum2 manis kat jpj laki yang botak tu, terus dia kasik lulus

syukur alhamdulillah tadi semua lulus  ...
iza89 Post at 17-1-2012 22:50

huah taniahhhhhhhhhhhhh izaa..
ha lepas ni bole merondalah sana sini. yg penting kena yakin, walau kecut perut keyakinan tu perlu ada. kalau tak yakin seme pun tak jadi kan. ha da bole bawa kete ni tentu dah ada kete baru kan {:4_182:}

Alhamdullillah syukur.. yeahhh welkam 2 da klub ya iza.. haa bole pun lulus.. yg penting k ...
meowlin Post at 19-1-2012 21:15

ala ada meow ada aku ni.  biasale aku ni keje menimbun, tak tentu kalu dtg pagi bz, pagi sampai petang. kalu petang bawak ke malam, org rumah pun naik pening.  bukan takat ko aje aku pun masih kelam kabut bawa kete ni. ni pun dah bapa ari tak bawa sebab bz dan tak bapa sihat. agaknye bila la nak betul mahir kan?

aku pun penah gak kena hon dek orang yg sombong ni, padahal aku ikut lorong yg betul la, ntah org belakang tu nak cepat ke atau ntah dia rasa aku wat silap ke tak tau le. menyampah tahap gaban pun ada. aku pun sama dulu masa lom belajar kete pun bila nmpak org ada lesen P kt kete mereka bawa tehigih higih aku kesian pun ada. at least kasi la peluang kat orang yg baru dpt lesen P kan.  macamle org yg hon tu masa memula dpt lesen terus tereerrr. ntah kan lagi teruk dari kita. menyampah aku.{:4_229:}

miss time ujian jpj yang atas jalan raya tu, xde masalah.. siap bawak laju lagi sampai jpj ppuan yan ...
miss_bear Post at 23-1-2012 02:12

amboih miss taniah la lulus ye. kan main lagi main mata ngan jpj yer. hehe.. tak pelah janji lepas ni bole lebih mahir bawa kete kan.

Follow Us
spatutnye aku ambil pra-jpj last week... tp instructor tak kompiden (aku pon tak konpiden gak huhuhuu...) so dia suh aku amk extra class 1 jam sblm wat pra... pd hari yg sama gak la.. so after 1 jam mmg terbukti la sgt2 aku blom leh bwk lagik....

aku yer main problem sebenarnye dgn strereng... kalo buat on the road kadang2 aku termakan jalan… and kalo buat latihan kat circuit pon aku selalu problem nak masuk lorong ke kanan atau ke kiri... ade yg terlebih pusing stereng... terkurang pusing....

dan yg paling tensennnnn skali instructor aku ckp sbb aku pendek   jd aku tak nampak jln terutama bile nak masuk lorong....

sedeh aku bile instructor tu ckp camtuh
rase mcm dah malas je nak blaja keter

spatutnye aku ambil pra-jpj last week... tp instructor tak kompiden (aku pon tak konpiden gak huhuhu ...
ichi Post at 28-1-2012 15:31

ichi saborlah, aku rasa ko mesti kena tester yg cerewet kan.  janganla cepat putus asa ye.  butter rasa sumer org yg memula bajar keter musti macam macam problem derang dapat. tapi berkat tabah blaja insyaallah Allah permudahkan nanti. mcam butter memula pegang stereng dulu pun selalu kena tegor dek cikgu, dia ckp aku ni keras lagila tangan dll lah dia bleter. tp lama lama alhamdullillah.

harap ichi jangan cepat putus asa. go ichi go ichi

pengalamanku ambik masa setahun nk dpt lesen sbb takut pnye psl...bila rasa takut mesti cancel nk pegi belaja...tp nasib baik lepas dpt lesen je ayh terus belikan viva sebijik...kalu x buat hiasan je la lesen tu rasanya...so teruslah praktis bwk sorng2...mula2 tu takut yg amat tp lama2 dah rasa bosan plop bwk kete..

lesen motor pulak sampai ke hari ni aku xpegi belaja...agak2 SM tu dh buang aku pune borang...biar je lah...

Tenkiu TT sbb bukak topic ni... Hehehe... Sbnrnya smlm sy baru je pg blajar kete buat first time... Sy ni tak reti langsung bwk kete... Tak tahu apa2 pasal kete manual sbb kat umah semua auto je...  Kiranya x pnhlah pegang stereng... Huhuhu

Umur dh tua, dah 26 baru nk amek lesen... Tapi nasiblah sy ni pompuan, taklah janggal sgt tua2 baru nk amek lesen...hihi... Masa nk pg blajar kete tu ada tanya adik sy, first time slalu dia srh bwk kete ke blajarbasic je? Adik sy kata blajar basic je, ala... Biasa2 je... Sy kecut perut takut diorg srh bwk kete...

Sudahlah cikgu ngajar sy tu cina lelaki dlm 60an... Suara dia sgt slow, slang yg susah nk paham pastu dia pendiam n byk guna sign language termasuk menggeleng kepala... Bab geleng kepala ni yg sy rasa nk siku je... Hahaha...  Masa mula2 ajar cara duduk, wiper, signal, gear n mirror smua tu sy oklah... Tiba2 dia suruh sy switch tempat duduk... Dia srh sy main gear dulu, lepas dia tgk sy dh ok... Dia kata pakainseat belt, jom kita pegi jalan A... Sy dh mcm whatdehel? Sy tak reti drive langsung... Sy tanya dia "I drive ke?" dia kata yelah, u drive, jgn takut I ada sbelah.... Banyaklah tak takut... Rasa isi perut dh terburai atas jalan,,,huuhuhuu....

Dahlah jalan A tu byk lori kuar masuk, takut.. Gigil kepala lutut... Tapi masa bawak xde masalah... Tapi masalah masa nk tukar gear n break kt trafic light... Break mengejut pastu kdg2 gear tak masuk betul... Yg geramnya si apek tua tu perli "masuk gear takboleh kuat ka? Makan boleh kuat...." tahulah sy tak selim.... Ciskek betul apek ni, tak padan ngan slow...:@

Saya skrg tgh plan nk pinjamkete cousin, nk praktis bwk keta.... Takutlah. Next week dia surub sy drive pg tempat blajarkete... Jauh tu... Dahlah smlm drive balik rumah dia suruh sy drive... Termati skali kat traficlight sbb tukar gear tak masuk.... Benci betul.... Sombong lah cikgu tua ni, patutnya ajalah bwk kete dulu kat tmpt lapang... Ni terus srh bawak atas jln besar.... Minggu dpn slasa ada next kelas... Tension ai

ichi saborlah, aku rasa ko mesti kena tester yg cerewet kan.  janganla cepat putus asa ye. ...
buttergal Post at 15-2-2012 23:51

thanksss butter...
pas hri tu ade gak mogok seminggu tak gi class... hahahaaa
tp memandangkan dh byr hbs gagah kan jgk smbg blaja.... kalo tak rugi jekkk...
last weeknd dh wat qti and pass... this coming thusday jpj test plak... huhhuu riso plak rase...

pengalamanku ambik masa setahun nk dpt lesen sbb takut pnye psl...bila rasa takut mesti cancel nk pe ...
lovelyna Post at 21-2-2012 16:18

bestnya.. dpt kete baru lagi. amboi mesti anak manja dan berada ni..

Tenkiu TT sbb bukak topic ni... Hehehe... Sbnrnya smlm sy baru je pg blajar kete buat first time...  ...
silentmood Post at 23-2-2012 13:58

ala kira orait la tu silent dah bole bawa. biasalah kete mampuih tetiba terutama kat trafic light tu.. menda tu jadi bila kita tak leh nak belenkan clutch ngan minyak.. almaklumla blajar manual.. butter dulu pun gitu masa memula lepas cluth sket then tekan minyak mampuih mampuih dan mampuih sampai rasa ta mo da blajar.. tu baru aje start enjin dah gitu.. kecut perut jgn ckple.. tp bila pikir anak sedara butter pun da dpt lesen.. then org rumah da bayar separuh baru kuat sket semangat. then dpt blajar.. bila masuk gear 2 pun rasa lajuuuuu sgt.. takut.. tp sekarang tak adela mahir gi jalan kt kampung pun musti gear 4 dah...

thanksss butter...
pas hri tu ade gak mogok seminggu tak gi class... hahahaaa
tp  ...
ichi Post at 25-2-2012 16:06

sama2x tul tu ichi.. kena kuatkan semangat gak.. byk menda yg bermain kat pikiran bila blajar tp mcam2x kesalahan kekadang kita cam nak give up aje.. tp bila ingat duit da kuar.. org lain yg lurus bendul pun bole bawa.. napa kita tak leh.. org yg bodoh lam pelajaran pun dah leh drift pun.. (kehekeke macamle aku ni pandai sgt takat form 6 aje)

tak pe ichi..  ichi boleh.. insyaallah boleh la tu..

salam semuaaaa.
I nak tanya soalan. I baru jah start amek lesen ni. Tua-tua baru nak amek lesen.Da dapat lesen L da after ceramah and amali 3 jam tu. I sonok2 baca kat sini, baru sedar yang 3 jam praktikal tu instructor kena ajar kita bawak kereta sikit2.

Masa I pergi yang benda 6 jam tuh, dia tak ajar pun. After ceramah, dia cuma tunjuk bukit tu, tunjuk tempat parking tu. Tu jaaahhhhhh. Masa tu dia tunjuk dekat satu kelas. satu kelas tuh adalah dalam 20 orang. I ingat benda tu normal. I tak tahu pun sebab amek test sendiri-sendiri kan takdela plak nak tanya orang ke camne. Sampaila I baca thread ni. Adakah I tertipuuuuuuu??

Ces.:@

salam semuaaaa.
I nak tanya soalan. I baru jah start amek lesen ni. Tua-tua baru nak amek lesen.Da ...
Hanis88 Post at 2-3-2012 21:01

kite pon same la hanis... dh masuk thread ni baru tau yg class amali 6jam pas dpt L tu instructor akn ajar sket2...
tmpt sy blaja ni plak 3jam dok terperuk dlm class cerite psl test jpj... padahal dh cerita dah psl mende2 nih time 1st class.. pastu 3jam lagi dok kat luar class wat rombongan kat litar and pastu instructor explain sket psl part2 keter... tp smua sekali tak cukup pon 6 jam... rase 4jam je kot huhuhuu~

salam semuaaaa.
I nak tanya soalan. I baru jah start amek lesen ni. Tua-tua baru nak amek lesen.Da ...
Hanis88 Post at 2-3-2012 21:01

sori hanis butter bizi lama tak masuk.. oye ke cam tu? seingat butter masa lepas habis amali tu, penceramah ada bagi tahu yg kita akan dpt cikgu wat suai kenal belajar sket cara utk naik kete. depend atas cikgu tu juga samade mahu ajar, suruh kita bawa kete tu atau tak. penceramah ckp ada gak cikgu yg langsung tak ajar sgt dan hanya main tunjuk basic dalam kete. tp butter bernasib baik gak cos cikgu tu mahu gak ajar dan suruh butter pandu uji kete lepas amali tu. tp kecut bukan main laa

kite pon same la hanis... dh masuk thread ni baru tau yg class amali 6jam pas dpt L tu instructo ...
ichi Post at 18-3-2012 14:44

ichi sama lah kat sini. seme bergantung atas cikgu juga. kalau cikgu tu jenis rajin dia akan ajar terus. kalau malas alamat selamat bertapa lama lama lar kat tmpat blajar tu. hehe.
tempat ni lembab gak lepas amali blajar sket lepas tu nak boleh tunggu lesen L sekian plak. kerani & cikgu ckp lepas 2 minggu dpt lesen L.. dicongak congak rupanya 3 minggu lebih gak bru nak dpt lesen L tu. syukurla seme dah selesai.

ichi camne sekarang da dpt lesen ke

Tahun lepas aku belajar memandu dan baru-baru ini aku ada test drive Preve (Premium) dan hasilnya memuaskan sebab start engine dia cuma tekan butang start/stop engine saja.