CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: buttergal

pengalaman belajar bawa kereta

mcm2 korang punya pengalaman..aku ni balik bulan 9 haritu sempat la dapat lesen L dgn susah payahnya ...
miZtiQ Post at 1-1-2012 03:37

insyaAllah....bisa diatur.....ehe

mcm2 korang punya pengalaman..aku ni balik bulan 9 haritu sempat la dapat lesen L dgn susah payahnya ...
miZtiQ Post at 1-1-2012 03:37 AM

err, ini bergantung kepada schedule pengajar, mcm aku sbb ramai yg ambil lesen dkt institusi tempat aku ni,
alih2 kena schedule 2 bulan utk 8 jam belajar.. jpj pun dkt akhir bulan kedua tu.. pandai2 la kawtim, kalau tak ramai, cepat je abes..

elok lah....nanti kalo dune jumpa, bgth akak ek.....hihi

~so far drive pepagi ke tempat keje, ...
iza_yuss Post at 1-1-2012 11:20 AM

perghh, oh lupe, honda jazz leh la laju2 hehe,
kak link sebelah ni utk check speed trap http://mforum.cari.com.my/viewthread.php?tid=593674&highlight=speed%2Btrap
rata2 speed trap ni positioned dekat dgn flyover dan terowong..

perghh, oh lupe, honda jazz leh la laju2 hehe,
kak link sebelah ni utk check speed trap ;highli ...
dune1989 Post at 1-1-2012 12:59

aritu kat temerloh......sib baik x kena.....masa tu tengahari.....cantik punya duk tekan overtake mybih nih.....memang lebih 110 dah.....rase cam cecah 120.....bila cek2 online.....xde,,,,,lega.....may be hampir cecah 120 kot, x cecah lagi 120.....hehe

saya pun baru first time nak belajar kereta dan motor dua2 tak pernah bawa lagi...

masa mula pergi ujian komputer tu pun sebab terpaksa kalau ikut kan tak nak pergi lagi... di sebabkan cikgu kelas memandu tu dah masukkan nama saya dalam senarai ujian tu kena la pergi juga. dalam perjalanan tu Allah je la tahu punya la risau, takut semua ada bukan apa takut tak lulus je. tapi alhamdulillah la sekali je masuk dan jawab terus lulus dapat 46/50 syukur sangat.

dua minggu lepas raya haji baru pergi ceramah dan memandu dari pagi sampai petang la jugak satu hari kat pusat pemandu tu. mula2 tu ada cikgu terangkan perkara2 tentang kereta ni semua... lepas tu baru mula ajar memandu, yang ini lemah sikit. ingat kan senang je sebab tgk abang saya bawa senang je tapi bila diri sendiri yang cuba bawa baru tau macam mana. mula tu susah la jugak dengan enjin yang suka mati je bila start enjin baru nak imbang cluth &  minyak enjin pun mati mula la gabra masa tu... buat parking dan bukit dalam 2/3 kali lepas tu baru dapat lesen L.

dapat je lesen L terus telefon cikgu tanya nak belajar. tengok2 cikgu yang lain pulak ajar kali ni tapi alhamdulillah cikgu baik tak la garang macam saya bayang tu... memang senang la dengan cikgu ni. masa mula tu banyak kali jugak la cikgu ni ajar bukit sebab bila nak bukit je mesti terlajak garisan kuning terlebih kadang tu belum sampai lagi garisan dah stop kereta sampai enjin mati. nasib baik cikgu ni tak marah siap boleh melawak lagi. masa tu gementar sangat sebab baru first time. bila bukit dah ok cikgu agar parking dan 3 penjuru pulak ni pun banyak kali. dah habis bukit parking tu masa nak balik rumah boleh pulak cikgu suruh saya bawa kereta ni sampai rumah dah la kat jalan raya banyak kereta punya la takut Allah je la tahu tapi masa mula tu first time bawa kat jalan raya masa traffic light tu enjin mati aduh takut punya pasal sebab kat belakang dah banyak kereta cepat2 cikgu suruh hidup kan enjin balik nasib baik boleh..

Post Last Edit by iza89 at 2-1-2012 14:22

dalam 4 hari tu cukup 10 jam saya belajar dan dari mula belajar sampai dah nak test jpj tiap kali dah habis belajar mesti saya yang pandu kereta bawa balik cikgu cuma tgk je, cikgu kata bukan apa dia bagi saya bawa sampai balik rumah sebab nak bagi biasa pada jalan raya dan nak hilang kan rasa takut tu je. alhamdulillah boleh la sikit2 tapi masih tak berapa cekap nak imbang cluth &  minyak enjin lagi yang lain alhamdulillah boleh... tapi saya tambah masa lagi 2 jam untuk test dan sekarang cuma tunggu cikgu bagitau je bila boleh test dengan jpj. jalan yang akan lalui ini ada 3 A,B dan C semua jalan kena ingat sebab nanti satu jalan je jpj akan pilih. tapi jalan A dan C saya suka sebab senang sikit jalan B ni nak kena pusing bulatan. signal pun nak kena ingat kat mana kena bagi nak masuk jalan pun kena bagi boleh dikatakan semua la kena ingat. sekarang ni tunggu jpj je, lepas habis test kereta dengan jpj ni baru saya ambil lesen motor pulak.

Follow Us
dh hbs kelas yg 8 jam tuh... sabtu ni nak wat pra-jpj dulu... hrp2 pass la... kalo idak xdapat ler nak amk jpj test lagik....

Masa aku tengah test, potong saje kereta depan tu dik. haaa! Double line boleh potong ke encik? Takpe, selow selow.

xde yg bes sgt....sebab mase tu dh reti skit2 bawak keta.....huhu.....idok ler macam kuda kekdah ...
iza_yuss Post at 1-1-2012 01:51

nak tanya sikit...
nak tunggu test jpj tu lama tak? ada ke seminggu lebih baru mereka panggil test dgn jpj?

pengalaman aku ermm,
drive kereta untuk training guna kancil 660,
trainer aku garang yang amat,
n ...
dune1989 Post at 31-12-2011 01:42

huih apa punye cikgu la.. kalu aku maw nangis bila kena drive sedangkan kita lom tau selok belok yg betul. kalu diikutkan mana leh cikgu tidor time ngajar tul tak. tapi mungkin itu buatkan ko makin berani dan mahir, so sebab itulah ko berterima kasih pada cikgu ko kan.. syukurlah ko mesti dah handal skrg..

elok lah....nanti kalo dune jumpa, bgth akak ek.....hihi

~so far drive pepagi ke tempat keje, ...
iza_yuss Post at 1-1-2012 11:20

fuyo berani betul.. hehe nama pun iza dah pro..{:4_182:}

miZtiQ Post at 1-1-2012 03:37

mistiq, ko jgnla takut. ha iyalah lesen L sampai setahun aje, dlm ms tu kenalah habiskan apa yg belajar dan kalu tak lulus jpj bole amek & amek lagi.  ala bukan seme org yg dah lulus jpj tu terus pandai & mahir bila masuk jlnraya. tehegeh2x lagi tau. nak2x bila nak selekoh tu terkadang terlambat nak turunkan gear.. kekadang terlupa agar tak tekan minyak msa selekoh.. & mcm2x lagiler.. paling tak bani bila nk masuk parking lagi nih. tehegeh2x.. nak nak side parking. punyele lembab, kalu ms blajar tu parking berdepan so tak leh nak praktikkan.

mis.. walaupun derang bagi 10jam, tapi selalunya belajar musti lebih 3 4jam yg mana masa yg lebih tu cikgu tak masuk dlm borang utk kita sign selepas setiap kali blajar tu.  depend on cikgu gak. 10jam memang tak cukup nak nak bagi mereka yg langsung tak mahir bawa kereta. tp kalu yg dah mahir tp lom amik lesen kekadang belajar 3 4jam dah lepas dah & pegi ujian kelayakan & test jpj terus.

sabar ye mis coz bila kita rasa susah, ramai lagi yg rasa susah dari kita. terutama hari test jpj tu... mcm2x ragam manusia yg nk amek test ada yg lagi teruk dari kita pun leh pas.

Post Last Edit by buttergal at 5-1-2012 23:10
nak tanya sikit...
nak tunggu test jpj tu lama tak? ada ke seminggu lebih baru mereka panggil ...
iza89 Post at 5-1-2012 12:34

haaaa apa citer iza89 sekarang ya..sorila butter lmbat nak jawap, bizi manjang nih...tapi selalunya tak sampai seminggu lepas ujian kelayakan dlm 3 4ari dah bole test jpj..

wah cepatnya abis 10jam dlm 4 ari aje ye. bebetul abis 10jam ke iza ada masa tambahan? macam aku adalah masa 3jam tambahan coz cikgu nak butter bebetul mahir.

iza dah test jpj ke belum nih? harap2 lulus ya. update nanti..

Reply 149# iza89

iza.....akak x tau la....sebab dh lama dh amik lesennya....

cuba tanya buttergal....hehe

Reply 151# buttergal

mana ada.....bila time tertentu jek

selalu bawak pelan2 jek......

haaaa apa citer iza89 sekarang ya..sorila butter lmbat nak jawap, bizi manjang nih...tapi  ...
buttergal Post at 5-1-2012 23:08

belum pergi lagi test jpj tu... cikgu kata tgk lesen matang baru mereka panggil untuk test jpj...
ni tengah menunggu test jpj tapi risau jugak takut gagal je....

dalam masa 4 hari cukup 10 jam... sebab satu hari dalam 3 jam saya belajar bawa kereta kadang tu sampai 2 jam... sebelum tu minta tambah masa 2 jam. nanti kalau sehari lagi nak test jpj saya akan tambah 2 jam lagi bagi mahir....

Reply 147# ichi

esokla kan ichi.. harap ichi luluslah.. selalunye bole ... ichi bole {:4_184:}

Reply 155# iza_yuss

ala merendah dirila plak..
hehee      {:4_500:}

Reply 156# iza89

ohh gitu. tak apa selalunya memang cikgu akan tambah beberapa jam kira2x off recordla utk calon mahir. fuh lama ya 1 hari smpai 3jam, cikgu iza tu ok tak? ke byk membebel tak lah boring dok lam kete.. hehe

Reply  iza_yuss

ala merendah dirila plak..
hehee
buttergal Post at 6-1-2012 21:55

bawak keta pelan2, sambil nyanyi dengor lagu....bes