CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: freekey

Kekerapan Korang Merajuk/Selisih Faham/Bertekak Dengan Pasangan...

Post Last Edit by sayawifenikmie at 28-10-2011 11:08

bila tengok benang ni --- baru terperasan dah lamaaaaaaaaaaa tak bergaduh ngan hubby ---- sebab bila umur dah tua ni ------ aku lebih suka mendiamkan diri beralah kejap bila dia timbulkan isu --dan begitulah sebaliknya ----

kalau hubby panas --- aku buatkan air kegemaran dia --- duduk sebelah dia yang asyik layan puisi ---- baring2 kat riba dia --- (jgn hijau ek---)

bagi menjawab: masa baru2 kahwin dulu jarangggggggggg gaduh ---- 5 tahun lepas boleh kata hari2 gaduh ------ now ni dalam  2-3 tahun ni -- rasa macam dah tak ada gaduh2 dah ----

lagipun --- ada anak yang akan jadi jaksa pendamai kalau nampak kami masing2 mendingin diri ---

I vote hampir setiap hari. Kronik tak? tahlah....

Tapi kami bahagia, camana tu....

I vote hampir setiap hari. Kronik tak? tahlah....

Tapi kami bahagia, camana tu....
gticute Post at 28-10-2011 10:24

Yang tidur, bersenggama dgn pasangan hang pun hang jugak, bukannya orang FD...ye kan???????

Yang tidur, bersenggama dgn pasangan hang pun hang jugak, bukannya orang FD...ye kan???????

; ...
manakautau Post at 28-10-2011 10:28

Ye lar i. takkan orng lain lak.

hubby i perangai ada lar cam manak la sikit2 kut. suka usik usik, suka provoke provoke, tu yg gaduh manja selalu

Sedangkan Lidah Lagi Tergigit

Artist: P. Ramlee, Feat: Saloma

Sedangkan lidah lagi tergigit
...
afja Post at 25-10-2011 12:44

Boleh jadi wirid kan ?????????

Ye lar i. takkan orng lain lak.

hubby i perangai ada lar cam manak la sikit2 kut. suka ...
gticute Post at 28-10-2011 10:55

Manatahu??????Ada orang kat FD NIH sebut...antara cara cara nak spice up kan your marriage mesti Ada few sleeping partners.......

Tapi Manak yakin, hang ini adalah golongan one man, one woman..........

Follow Us
aku selalu gaduh masa baru2 kawen tu je....bila dah dpt first baby kurang sket gaduh, makin lama makin kurang gaduh ngan merajuk kot....tak tau pasai apa...ke mmg normal cam tu

Manatahu??????Ada orang kat FD NIH sebut...antara cara cara nak spice up kan your marriage mes ...
manakautau Post at 28-10-2011 12:03

semestinyer....

baru nak gurau gurau ngan manak, alahai dah kena post bahammer dah...

bulat kalau merajuk kena pujuk diri sendiri sebab hubby takkan pujuk nyeee.... buat sakit hati je....

kadang2 ada jgak gaduh...
tp kalo x gaduh bosan jugak....

on average every week...but recently dah slow sebab aku dah start tutup mulut...asyik2 makan dalam jer...tak lama karang aku makan luar la plak....:p

baru2 kawen mmg arr kerap gado...rasenye kebanyakannye la termasuk aku...tu proses penyesuaian, sbb b4 kawin x dok serumah, x tau camane peel sebenar memasing, x mengadap muke memasing...kdg benda kecik, remeh leh jd isu

org laki lak, bile dpt title suami mcm dpt super power kuase veto lak bile isteri wat slack sket terus hentam, ckp isteri x dgr ckp somi la, hape la...yg isteri lak, bile dah sominye cenggitu mula la rase 'gini rupenye laki aku....lom dpt kemain lembut lidah dr gigi, dah dpt, mcm haremmmm ko buat ek...dh ko marah aku bkn ko reti nk pujuk...' gitu la serba sket bebelan kaum isteri ni time gado dgn somi mase bebaru kawin....

tp pokok pangkal, diri sendiri...kalo ko nk umah tangga aman damai bahgia hingga ke sorga kekdahnye, pandai2 la control...start dgn diri sendiri. kite ni, x kira la laki ke pompuan ke, somi ke isteri ke, still manusia yg x penah sempurna...so, bile bertekak x hengat donia tu pikir la ade faedah ke buang tenaga, masa setakat bebenda kecik & remeh temeh.....{:4_236:}

dah vote no. 6, x menetu tp rasanya dah lama x gaduh atau merajuk sbb mmg xde isu pun, dah tue anak2 pun dah besar rasa cam x best lak nak majuk2 cam dulu nnt anak2 tegur dan tanya naper, agaknya tempoh gaduh2 tue dah berlalu dan majuk2 nie dah kurang kot sbb tue cam aman sikit umah tangga kami

vote no 1...aktiviti wajib setiap hari...tapi tu yg buatkan kami lebih serasi...lau x gadoh rase cam ade yg kurang je...sllunye bende2 kecik pn leh bertekak...tp syok gak...pastu gelak2 x ingat...wakakaka

aku vote tak tentu sebab, org pempuan ni hangin die xtentu... nak2 kalo time nak period kan.
so, sebagai seorang lelaki perlulah prihatin dengan perubahan isterinya tu.
kalau dah dekat2 nak dtg bulan, wife membebel2 jangan la dilayan.
kalo dilayan mest menjadi2 punye kan.
so, as a tips;

isteri bebel, jgn buat xtau..just cakap ok..mest bini akan bosan dengan jawapan tu.

ehehe...

aku kalo merajuk ke sedih ke, mst hb pujuk. time tu la aku bleh mtk mcm2. hb mmg kalah kalo aku merajuk

xdalah gaduh2 selalu tapi dlm sebulan tu adalah..hal remeh temeh je..tapi selalu yg besar2 i lee..selalunya asal i buka mulut je hubby buat dek malas nk layan pot pet pot..alih2 capai rokok kua duk kat balkoni..i lah bebel seorg2..

cm klau tak da gaduh2 dlm sebulan x syok gak...kata hubby i pulak rs sunyi je umah ...bak kata hubby gaduh2 syg gitu...

Rate

1

mek pon kategori tak tentu..
rasanya mcm dah lama xgadoh {:4_193:}
buhsan pulak.. sebelom ni kitorg ada la jugak gaduh sekali dua dalam setahun..
tapi dalam 2 tahun kebelakang ni.. hampir tak ingat dah bila last kami gaduh..

Pernah gaduh besar tahun 2009 .. sampai dekat sebulan lebey tak kontek.. mek pon ala2 patah arang dah.. bistu bila kena pujuk.. terus cair .. n dia janji 'takkan buat lagi' .. so sejak dari tuh sampai skrg.. mcm xder gaduh.. dia sebolehnya akan elakkan apa jua ruang untuk konfrontasi hukks
kalau ada apa2 yg xpuas hati.. dia sengaja diam ... pastu buat2 xtahu..
akhirnya mek pon terikut..
mcm zaiha cakap laa.. maybe sbb dh matang.. malas nk kecoh..

Rate

1

merajuk ade la kengkadang... skrg ni pun dkm mood merajuk gak ni...

tapi selalunye kena pujuk diri sendiri.... sebab my hubby bukan jenis nk pujuk...
dia buat x tau je...

tp dua tiga hr ni mmg bulat merajuk, kecik hati sgt2....
huhuhuhuhuh.....

Vote tak tentu.. Dh lame tak gaduh..lgpun,kalau aku majuk,hubby tak pujuk pon. Dia wat dono jer..lagi la aku hangin kan?

Tp,yg best nye,kalau kitorang gaduh,dia mesti taknak pandang muka aku.. Sbb kalau pandang,tak pasal2 dia akan gelak.. Dia sendri pon pelik..hehe..comel jer..