CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: freekey

Kekerapan Korang Merajuk/Selisih Faham/Bertekak Dengan Pasangan...

Mula kawin dlu slalu gak majuk, dah lama kawin ni jarang sgt la aku nak majuk....

Sebab tak de apa yg nak dimerajukkan...

ari ni sy gduh..tp x penah lg la x bertegor smpai 1hr..sy jnis pendam sorang2...dia ada skit kn hti sy,,sy diam xmlawan..sy akn nangis sorang2 dlm bilik..dlu ada juga luahkn ap yg sy xpuas hati ngan dia..skrg x de mood nk luah coz dia bkn pendengar yg baik..dia xpenah lg pujuk bla sy mrajuk..sbb tu sy xakn mrajuk..sy akn nangis sorang2,,setiap kli lpas sy nangis,hti sy akn jd keras,,mksudnya sblumni sy x smpai hati nk tengking dia,automatik lpas tu sy akn tinggi suara ngan dia..stiap kli dia skitkn hti sy sy akn pndam sorang2,,dan akn igt smpai bila2...dlu sy xsuka pndam2 sy luahkn jer..skrg sy dh tau true colour dia.....

Sepuluh thn kawin kitorang x penah gaduh. If ada kecil ati pun cuma x bercakap je. Tp sejak thn lps bln 9 kekerapan kitorang gadoh sgt tinggi...semua punca dari situ. Itu je yg di gaduhkn dan selalunya mmg aku je yg salah....dia n org sana betul belaka cry cry

beldandy posted on 13-11-2014 01:57 AM
Sepuluh thn kawin kitorang x penah gaduh. If ada kecil ati pun cuma x bercakap je. Tp sejak thn lps  ...

mohon laki ko sedar diri betapa hubungan dgn pompuan tu bawa bencana kat perkahwinan korang

daripada baik ajer tak bergaduh, terus bole bergaduh masam muka bagai DISEBABKAN HUBUNGAN TU
so mana nak dtg berkatnya kalo berskendel??

ishhh geram lak aku

penmerah posted on 13-11-2014 01:19 PM
mohon laki ko sedar diri betapa hubungan dgn pompuan tu bawa bencana kat perkahwinan korang

dar ...

mana nak nampak nya...
dh yg nampak hanya salah aku je...
tp bila aku minta di lepaskan takmo pulak dia

beldandy posted on 13-11-2014 02:22 PM
mana nak nampak nya...
dh yg nampak hanya salah aku je...
tp bila aku minta di lepaskan takmo pu ...

moga aku dijauhkan dari dugaan mcm ko bel
sebab aku ni tak kuat
.... aku takut... ntah2 aku parangkan ajer dedua ekor tuh

Follow Us
penmerah posted on 13-11-2014 04:25 PM
moga aku dijauhkan dari dugaan mcm ko bel
sebab aku ni tak kuat
.... aku takut... ntah2 aku para ...

aku mmg dah fikir nak amik pisau je dah malam tadi...nak suh bunuh je aku dr seksa aku camni
dah la bilik tu sebelah je dapur...dan pisau aku mmg canggih2 serta tajam2...

Aku suka cari gaduh.. ada jer isu nk wat dia panas..tp terlebih pnas aku lak risau..
rindu nk gaduh2

Kdg2 gado2 ni boleh buat hbgn kt lg rapat.. slalu nya jrg gado bsr..tp i juat sgt merajok.. kalo i merajok dok nanges atas katil.. nsb baek hbby pujuk..kdg2 degil sgt..even die pujok rs nk merajok lg.. tp hbby style die pujuk die pelok i kuat2 pastu die wat lawak.. pstu x jd majuk dh.. tp i plak x pndai pujuk hbby.. sian die.kalo die majuk die x tdo tepi i..mmg rs nk nanges..
kalo gado bsr..mmg x best.. tp xkan smpai sminggu..part plg best bila lps gado dh ok blk..msti nk manja extra.. i mcm bdk2..sikit2 nk nanges.. xtaw la normal ke x... nsb hbby sabar lyn.. die ckp i ni baby..
Kalo boleh i x suka gado bsr2.. xmgkin x gado lgsung.. yg pnting lps gado cpt ok  blk...cmtu la hidup berumahtangga..ye dok..

Saya ni jarang berselisih or merajuk dgn suami..mase mula mula kawen slalu gak gaduh n merajuk..tp bila dh ade anak, rase dh malas nk merajuk lg..suami pun tak pernah buat hal n tak banyak ragam..suami saya jenis ikut j ape yg saya cakap selagi tak mengada ngada laa..lg pun saya ni sibuk duk uruskn family..n untuk merajuk tu dh tak ade dlm list hidup lg..suami pun sama sibuk dgn kerjayanya..n biasenya kalu ade isu yg berbangkit, biasenya kami akan bincang sama sama n cuba selesaikannya...

sebulan sekali...selalu jadi time nak dtg bulan...  dia pun dah faham peel aku ni kalau asyik nak marah2 tu.. so kalau gaduh tu.. dia akan diam je.. esoknyer dia akan tanya.. 'Dah ok ke??'... hihi

Hari-hari gaduh, last2 dua2 diam, no communication..huhu

baru setahun kawen. bergaduh tak pernah. kecik hati je. tu pun rasa 3x je kot.
husben tak leh tgok bini dia nages, nati dia join skali, n pujuk sehabes pujuk.
biasanya tak lebih dr 2 jam terasa hati. ekekekeke. drama betul. haha

sblm kawen pernah merajuk. husband dok johor, rushing johor-kl (2jam) semata2 nak pujuk.
-masa tu ugut nak putus tunang. huhuhu.
husband sampai je mata dah merah.

rasa bersalah tu sampai sekrg. seb baik tak jadi apa2 waktu otw dia datang tu..

2-3 ari sekali...

Gaduh2 perkara biasa...tapi xleh lama... xtau naper...rasa kalau gaduh lama2 rugi sbb idup kita ni singkat jer... huhuhu... paling lama gaduh pun xsampai sehari kot... sejam dua? maybe... hihihi

Edited by Tiram at 18-1-2015 06:22 PM
ridz09 replied at 27-12-2014 01:59 PM
Hari-hari gaduh, last2 dua2 diam, no communication..huhu

Saya pun hari-hari gaduh.........to be precise: sehari berkali2 gaduh......

Gaduh benda macam serius sgt, tapi sekejap je dah ok semula.....

Sbb nye kami org tak berapa nak sama, dia soft-spoken , saya tak,dia berkias-kias, saya org yg straightforward, value pon tak sama etc etc

Tapi sbb dah berkurun lamanya kawen , macam malas nak jadikan ia issue, kalo dah ter- bergaduh, gaduh aje lah....masam le muka dlm 10 minit pastu ok balik.......
Kalau nak jadik isu boleh sangatt........tapi entah la ....malas.....macam buang masa je....life is short kan.....

Masa saya mula2 kawen dulu mmg jarang sgt gaduh.......sbb nye pasangan saya sgt reserved org nye, bukannya tkde masalah tapi masalah tu di pendam2 disimpan2.......bila dah lama kawen (after 5 years) anak pon dah ramai.......baru la keluar pangai masing2 wahahahahah mmg macam apa rumahtangga kami hehehe

kami org sgt tak rajin nak bersocial jadik dia le 1-1 nye kawan saya & saya le 1-1 nye kawan dia, pusing2 kat kita jua hehehe

jarang sgt...

nk kuar ngn org lain pn no hal..

asal , masing2 tau..

aku jarang sebenarnya gadoh ngan laki. tapi bila dah bergaduh memang bahana la. tu pun mcm 6 bulan skali

Dulu masa awal2 kawen..selalu jugak. Tp bukan bertekak la..rasanya antara kami suami isteri tak pernah tinggi2 suara antaraxsatu sama lain. Cuma kdg2 terasa hati, merajuk je. Hubby pun tk pernah tinggikan suara sejak kawin 11 tahun yg lepas. So tak de point nk gaduh2..

Klu tak sama pendapat mcmana..

Contoh.. I nak anak I sekolah biasa je.. Tapi wife nak suruh masuk sekolah tahfiz...