CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: azwalissa

Man Kajang kaki sembelih

tailor ke taylor....feeling2 fasha sandah tau whyas ni
wirazam Post at 27-10-2011 16:47

Sowy laling.. Iols xperasan!! Hahaha padan rasa smcm je ms type but iols fedulikkks je..

Reply 81# bayumentari

Exwife dzul ni kt jalan reko kalau tak silap. Mak iols rajin tempah dah sbb harga tak semahal dzul. Baju pompuan mmg dia yg dok buat sblm ni rasanya. Anyways, rose tu competition deyols la..

pitam aku baca rega sehelai baju pengantin uolss... kalo kat melaka nih sekali kawin sampai 18 kali  ...
azwalissa Post at 28-10-2011 12:42

still nak cuba faham kenapa orang melaka (johor pun sama) kalau kahwin mesti kena tukar2 baju sampai berhelai2?

ni mesti orang melaka ramai teringin nak jadi model tapi tak dapat, maka hari kahwin tu orang lain jadi raja hari tu, tapi pengantin perempuan hari tu 'bekerja' pulak walaupun model tak berbayar (bayar dgn duit hantaran la kot?).

kot yang seangkatan dgn nasha aziz yg dok modelling merata selama hidup, agaknya apa rasa masa hari wedding tu kena lagi peragakan baju....?

memang tak tahan bab baju konvo tu hi hi hi..... ni first time baca psl ni.. kelakar sgt he he...

still nak cuba faham kenapa orang melaka (johor pun sama) kalau kahwin mesti kena tukar2 baju  ...
mclaren Post at 28-10-2011 13:47

samala... aku sampai sekarang pun still tertanya2 apakah motif dari zaman nenek aku punya nenek punya nenek kawin pun dah ada trend tukau baju pengantin berbelas2 kali (pompuan je.. lelaki tak kot, kecuali diorang ambik gambau kat studio/kedai mak andam). boleh masuk thread Misteri, Paranormal & Sakti kan??

sengal je..hahaha...kawin pakai baju konvo..  baju mandi xpakai
put3reen Post at 28-10-2011 12:53

kalo pakai baju mandi harus tok kadi nikahkan diri dia sendiri tetiba

pitam aku baca rega sehelai baju pengantin uolss... kalo kat melaka nih sekali kawin sampai 18 kali  ...
azwalissa Post at 28-10-2011 12:42 PM

baju konvo...??  x penah dibuat orang...

aku bajet sekelas kelas man kajang pon xde koleksi baju konvo...

Follow Us
wakakkakaka...lawak lah korang nih, citer psl bersanding pakai baju konvo, gelak sakan aku depan pc nih...

Reply 162# whyas

kat jln reko, apa nama kedai ex wife dia nih? nak gi carik gak..sbb pernah tempah kat dier masa kat dzulldeclassique dulu, dia byk bagi idea nak buat baju ape...then sedap pkai baju tuh

ipar aku dia dgn anak2 dia, setiap tahun tempah baju raya kat man kajang ni. ok je dia kata. tak tah ...
wawin Post at 27-10-2011 09:47

Time awal 90an dulu masa mula-mula dia bukak kedai kat arked MARA Kajang, ramai le bebudak pompuan UKM tempah baju dengan dia (termasuk le aku). Jahitan dia tidak le kemas sangat time itu. Harga pun boleh tahan mahal le....Bukan dia yang design pun baju-baju kurung...banyak amik dari majalah je....

BAJU KAWIN  Memey dgn NORMAN aritu pun dia punya jugak kot...pasal dengar sampai JOTA jotaan.Siap nak masuk muzium lagi...

wahhhhh...aku cumer tingin nak tempah baju kat hatta dolmat sbb dier encem heheheheheh

lembut apa.. bila makihamun , suara jantan keluar. cam puaka. muka macam pian cecupak skit. cucuk botox, vitamin C, filler bagai.. buat laser muka lagi. pondan B*** ni, aku tak halalkan duit aku bagi.

sitot.. pondan yg uols maki ni si man kajang ke?? dia buat muka gak ke??

mak ai..ajak tempah kat jovian....kalau ikut taraf iols yg bukan retis ni...tara2 hatta ke ...
she Post at 28-10-2011 11:05

di pendekkan citer lepas kawen baju 30k tu simpan dlm kotak..pastu watpe uols?? pekasam ker??
eh lupa.. muzium nk amek tayang kat umum sbelah baju pengantin 12juta..

Personal experience aku sendiri...masa kawin dulu wife aku beria nk wat baju ngn Man Kajang ni...sbb ada dlm family dia dulu yg pernah kerja ngn Man Kajang ni...aku mmg x berkenan cara dia ni...ckp bajet bagus...tp paling aku bengang ckp besar sume boleh tp bila kitorg dpt baju mmg x puas ati...sbb da pesan x nk cutting itu ini tp itula yg dibuatnya...dah la x reti nk tepati janji...dia sendiri yg set time tp bila hari yg dijanjikan manjang delay...asalnye janji nk bagi baju sebulan sblm kawin, tp sudahnya seminggu sebelum kawin baru siap...sekali tu mase kitorg gi fitting baju...kebetulan ada sorg pelakon ni datang nk tempah baju kawin gak...hahaha...time tu tone dia mmg bagai langit ngn bumi...kalo time ckp ngn kitorg men perli2...tp bila ngn artis mmg lembik abes...

kalu kita bernasib baik kita akan dpt makandam yg buat baju mmg berkualiti sebigik designer yg terkenal.. dia tiru bulat2 kat magazine.. pastu harga sgt la reasonable.. cantik pun cantik.. mekap pun meletop.. mek nasihat kan uols survey betul2..

pada makandam & designer mek nasihat kan uols buat kerja tu biarlan ikhlas.. jgn la cekik darah.. mana rezeki nk berkat!!

tukar nama dia jadi man puaka jer....

haku rasa design baju Gezal Mehat lagi cantik beribu2 kali dari man puaka ni..

di pendekkan citer lepas kawen baju 30k tu simpan dlm kotak..pastu watpe uols?? pekasam ker??
...
elorna Post at 28-10-2011 15:40

gitula cite nye dik...tamat la riwayat baju designer...duk dlm kotak bawah katil aje....baik sewa baju aje dik...duit lebih2 tu wat belanja beli rumah tuk masa depan...(tips tuk warga sederhana mcm akak ok)

ai likeeeee...membazir lepas kawen...orang nampak smpai bile2 uolssss....baju kawen tempah ...
she Post at 28-10-2011 12:11

Mak aih! Apehal sampai 24k, agak2 kalo kene dengan Man Kajang nie, kene brape mil agaknye..haha..aku tempah baju, sume kat Kajang..pelamin n so on..mekap je sendiri... Kajang banyak pilihan... Man Kajang haruslah dielakkan kalo bawak kete Honda City je..kene bawak Merc CLS baru dilayan seperti raja kapur

gitula cite nye dik...tamat la riwayat baju designer...duk dlm kotak bawah katil aje....ba ...
she Post at 28-10-2011 16:25

betul nasihat kak she tu... mek x paham yg tempah puluh2 ribu...
bazir jer.. yg paling sadis utang kawen x abis lagi dah cerai berai..
mintak simpang!! takot nyer....

korang semua tak payah la tempah dengan man kajang neh. tempah dengan designer yang buat baju tunang ana dahlia. lagi cantik dari man kajang or even si hatta dolmat.