CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jazaa

Senarai Perawat Islam & Testimoni.......

Terima kasih en. Edy137...
Bila bab penekanan dan pengamalan...ini untuk mereka yang dah m ...
pasuoren Post at 2-11-2011 17:29

takpe, cuba buat dulu, insyaallah... kalau benar2 ada masalah, barulah rujuk pada perawat, ok.... banyak lagi zikir biasa yang ada kaedah pengisian sebenarnya... bagus diamalkan... contohnya zikir Allah HU.... atau zikir ALLAH sampai putus nafas...

Reply 69# hantukiller

kalo cerito seng apik alhamdulillah

Reply  hantukiller

kalo cerito seng apik alhamdulillah
ariapersanta Post at 2-11-2011 19:29

....asal kasur seko kapuk asal kapuk seko randu, seko randu dadine kapuk..seng apik-apik suwi-suwi dadi apekk!

Reply 115# matdue77

jazaa... maaf tanya, (ini mungkin soalan lazim org yang tak tau apa-apa, maafkan ambe), selepas bro hantukiller ZAPP jazaa tu kan, ada jazaa bayar apa-apa ke? Mohon pencerahan...

Matdue....lepas bro HK zasss akak, memang akak tak ada bayar apa-apa....sbb akak baca dalam thread Bro Hk, beliau memang tak kena kan apa-apa bayaran waima sesiapa yang datang bertandang ke rumah beliau pun beliau tak kenakan apa-apa bayaran....so akak pun  "takut" le nak tanya, kang kena sergah le pulak....(mcm tak paham-paham)...iyalah kekadang kita rasa serba salah le pulak kan...mcm kalau kita bertanya dengan orang yang tak kenakan bayaran ni...takut diorang anggap kita anggap diorang ni  pentingkan RM padahal diorang buat ikhlas kerana Allah.....

Akak pernah pergi ke seorang perawat, puncanya jiran akak kerasukan, pukol 1 pagi kitorang hantar jiran ni ke rumah beliau sbb sebelum ni ada orang datang ke rumah tapi melarat-larat sampai 3 orang dalam rumah tersebut yang kena.... bila di bawa ketiga-tiga orang yang kerasukan tersebut ke rumah seorang perawat ni...Alhamdulillah setelah di usahakan, ketiga-tiganya sedar....esoknya kitorang datang semula sbb maklumlah tengah malam dengan panic memang tak tercapai duit ke apa...bila nak bayar memang dia tak ambik bayaran...setiap kali orang datang, dia takkan ambik duit...jadi  memang tau lah dia ni ikhlas & memang marah kalau sesiapa nak bagi duit....kalau kita tinggalkan duit pun, dia akan kejar kita & masukkan duit dalam poket ke....adengan yang mcm ni yang akak tak suka...jadi bila datang ke rumah beliau tu, pandai2 lah belikan isterinya buah tangan ke...

dalam kes Bro HK ni, entah-entah akak je yang anggap Bro HK tak kena bayaran kan?..... tetiba nanti mcm Safamm kata, cukup tahun Bro HK hantar statement kena jelaskan pulak....  tu tak apa lagi...takut tak sempat terima bill, akak dah meninggalkan dunia...tak ke di kira berhutang dengan HK kan?....kebetulan Bro HK dah sudi menjenguk ke sini....apa kata kita minta Bro HK jelaskan berkenaan perkhidmatan yang di berikan kepada kita semua supaya kita dapat keterangan yang jelas dan tiada yang tersurat atau tersirat..dan otak kita pun tak berselirat

Harap dapat penjelasan dari Bro HK sendiri.....

p/s:  Bro...kalau kena bayor...jgn ikut berapa kepala jin yang Bro dah zasss ek....tak terbayor den....

Rate

1

Reply 117# safamm

pedulikan lah apa yg terjadi.... cuma cuba kuatkan rohani ngan zikir..
yang penting slalu zikir LA ILLA HA ILLA ALLAH  setiap masa ikhlas kerana mengesakan Allah

Safamm....blh tak safamm jelaskan apa maksud diatas...(pedulikan lah apa yang terjadi)....

Apakah safamm maksudkan jgn terlalu pikirkan tentang gangguan tersebut yang penting pasuoren kena kuatkan benteng diri atau safamm maksudkan jiran tu nak tergolek ke...nak terlentang ke...tak ada kena mengena dengan pasuoren, beliau kena jaga diri beliau sendiri.....
sbb pada pemahaman saya, pasuoren mcm takut dengan keadaan yang dah terjadi tapi pada masa yang sama pasuoren cuba nak bantu jiran beliau yang ada masalah tu...

ini barulah tugas mod... sepatutnya tindakan ni dari dulu lagi....
eazzad Post at 2-11-2011 14:53

Betulkan eazzad....mungkin Mod tersilap pandang agaknya....
kalau Mod betul-betul ikutkan hati kering, dah lama dah Nick EAZZAD tu dah kena Banhammer!!!!!
Tapi Mod masih bagi peluang & ruang.....cuma eazzad je yang tak sedor-sedor....
Apa kata lepas ni eazzad buat keja eazzad & mod buat keja Mod...
Tak payahlah eazzad susah-susahkan kerja orang lain....eazzad lap je sport rim kat kedai eazzad tu sampai berkilat....

Follow Us
Salam MOD & kekawan semua.....
Thread ni saya ubah tajuk kepada "senarai Perawat Islam & Testimoni" seperti yang di cadangkan oleh rakan seperjuangan saya Hearts...(apa yang kita perjuangkan hearts?....)

Kami menjemput sesiapa yang pernah melalui pengalaman berubat dengan perawat-perawat yang di senaraikan di thread ini untuk tampil memberikan testimoni beliau supaya dapat di jadikan panduan kepada sesiapa yang ingin mendapatkan rawatan.....tak kira samada pengalaman baik atau buruk, tersentap atau tersedak....lebih baik kita luahkan di sini untuk kebaikan semua pihak.....bagi sesiapa yang malu untuk tampil blh PM saya untuk menceritakan pengalaman yang di lalui....identiti akan di rahsiakan....
Semuga dari testimoni ini dapat membantu saudara-saudara kita yang bermasalah untuk mendapatkan rawatan....

Saya dah bagi testimoni pertama selepas meminta bantuan Bro HK...saya harap ramai lagi yang tampil kerana ramai SR yang PM saya bertanyakan kebenaran testimoni tersebut....Bagi sesiapa yang bertanyakan saya melalui posting di thread ini seperti saudara/i matdue77, saya jawab di thread ini...jadi tak ada yang terselindung atau tersandung.....tapi bagi sesiapa yang PM, sya pun menjawab thru PM...takkan nak sms pulak kot....nanti kredit sapa yang nak top-up....

Saya harap kita dapat senaraikan ramai lagi testimoni & perawat-perawat Islam di sini.....

Reply  safamm

Safamm....blh tak safamm jelaskan apa maksud diatas...(pedulikan lah apa ya ...

jazaa Post at 3-11-2011 00:38

betul la tu pemahaman jazaa....jgn terlalu pikirkan pasal gangguan tersebut..buat macam biasa je..sbb klu diteliti dr citer pasuoren pun mula2 dia duduk situ ok je..tp bila disound/ditegur oleh H/M dia..dia macam dh takut2....betul tak??

so kenapa kita nak takut kan?? Allah je yg Maha berkuasa...so balik pada Allah kembali..kuatkan rohani dengan zikir2 yg ikhlas kepada NYA sambil memohon keselamatan dari NYA...insyallah...

dan klu mampu nk tolong jiran tu..tolong je semampu yg bole...klu rasa tak mampu tengokkan je laa ..pun tolong gak kan??

Ramai rupa-rupanya yang ada kebolehan merawat...
antara tau ngan tak tau...antara kena ...
pasuoren Post at 2-11-2011 16:32

salam dik..
adik takder masalah gangguan..jangan difikirkan sangat..dan wat tak reti sahaja terutama kalau tetiba terasa getar didada..
yang paling penting selalu berzikir..

berkenaan dengan jiran adik tu..biarkan sahaja..dan jangan masuk campur...biarkan mereka...dan rasanya sisuami pun ada wat ikhtiar untuk isterinya.....biar dorang selesaikan sendiri kecuali mereka yg meminta adik mencarikan perawat yg lain...

biar jiran adik abiskan rawatan dengan perawat yg dorang pilih.....diulang sekali lagi jangan masuk campur urusan mereka dan buat macam biasa ..tau....

menghulurkan bantuan untuk mereka yg memerlukan sangat bagus terutama pertolongan yg dihulurkan tanpa dipinta..TAPI dalam kes adik dengan jiran adik nie kes lain..

perkukuhkan diri adik..yg wajib jangan ditinggal..jaga adab2 berjiran ..Insya-Allah takder apa2...

takpe, cuba buat dulu, insyaallah... kalau benar2 ada masalah, barulah rujuk pada perawat, ok... ...
edy137 Post at 2-11-2011 17:31

insyaallah...pasuoren cuba.. Tapi yang en. edy suggestkan ni...dah telalu dalam bagi pasuoren yang cetek ilmu dan pengamalan..

Reply  matdue77

Matdue....lepas bro HK zasss akak, memang akak tak ada bayar apa-apa....sb ...
jazaa Post at 3-11-2011 00:28

kakakaka.....aduiiii.....mcm mcm manusia ye kak... ade yg kalau tak ade duit  tknak ubatkn. ade plok mcm HK ni kalu nk bayar kena sergah plok... apepon usaha HK ni membantu secare ikhlas harus dipuji. bkn senang nk carik perawat mcm ni. maklumlah skang ni semer kena kos, kos sara idup, kos risiko serang balas, kos masa dan penat lelah. semer usahe mesti ditunaikn juge didunia ni.

tp kalu ade pesakit tu yg nak bayar semampu dn seikhlas tak salah HK time je. duit tu kumpul bole gak bantu mereke yg sakit belikn ubat ubatan ke spt herba herba.

Betulkan eazzad....mungkin Mod tersilap pandang agaknya....
kalau Mod betul-betul ikutkan hati  ...
jazaa Post at 3-11-2011 01:32

oh ye..lupe nak ucapkn time kasig pade MOD bagi tacang pade aku....

Salam MOD & kekawan semua.....
Thread ni saya ubah tajuk kepada "senarai Perawat Islam & Testimoni" ...
jazaa Post at 3-11-2011 01:48

setuju kak jazaa.... mana mana org yg masukkan senarai perawat, itu adalah hak memasing, dan pihak TT tidak bertanggungjawap atas ape ape yg bakal berlaku. bagi yang bertanye pasal mana mana perawat di MPS (yg tidak diseranaikn) sile PM kepade TT tuk penjelasan lanjut. atas nasihat MOD bukan semernye kite bole dedahkn disini atas sbb tertentu.

jadi hanya perawat yang disenaraikan oleh TT saje dianggap secara RASMI adalah perawat yang diakui (setakat ini melalui testimoni dan pengalaman org ramai) adalah betul mengikut kaedah islam atau bukan kaedah islam tetapi tidak menyalahi syarak.

sayugia nk pesan, mane mane forumers yg ingin beri testimoni ade 2 pilihan :

1. berikan testimoni secara jujur, bayaran, pengalaman diubati dn hasilnye.

2. jike rasa tertipu, atau ade komen negatif, sile nyatekn tuk pengetahuan umum (supaye org ramai bole pertimbangankan maklumat anda). atau jika rase tak selesa, bole PM TT dan berikn testimoni itu, TT akan war warkan dgn tidk menyatekan name anda.

tujuannya :

tujuannya bkn nak aibkan atau nak puji seseorang perawat. thread ini dibukak kerane kesedaran kami ramai pesakit di MPS samade diri mereka atau kaum kerabat mereka, para SR yg masuk MPS untuk mencari maklumat perawat sbb nak berubat. maka thread ni akan sedikit sebanyak mambantu anda menilai, menimbang sebelum buat keputusan berubat dgn mane mane perawat.

terlalu ramai pesakit yg telah berubat merate rate , wang abis beribu ribu tp masih tak sembuh, ditipu oleh perawat yg tidk jujur. malah lebih kasihan dimasukn plok jin jin dalam tubuh, kuar mulut rimau, masuk mulut buaya.

penderitaan dan kesengsaraan pesakit (juga umat kita) seharus membuka mate kita agar lebih berperanan untuk membantu. maka jike mane mane perawat yg cuba menawarkn diri di MPS (perawat yg carik makan dan gune kaedah jin jun ni), bersedialah hadapi soklan soklan dan penentangan di MPS. ketegasan adalah ape yg akan anda hadapi terlebih dulu.

salam dik..
adik takder masalah gangguan..jangan difikirkan sangat..dan wat tak reti sahaj ...
ilahkhatibrani Post at 3-11-2011 10:26

alhamdulillah...harap-harap takde gangguan pada diri..
bila 'rasa lain macam' tu datang, pasuoren akan cuba buat apa yang telah disuggestkan...terima kasih kepada yang telah memberi perhatian pada masalah pasuoren ni...

Lepas pasuoren sukat...pasuoren yakin yang pasuoren takkan mampu nak membantu jiran pasuoren ni.. tolong pandang jelah (bak kata en safamm)  Paling tidakpun, pasuoren sedekahkan Al-Fatihah dan doa kat derang agar Allah permudahkan dugaan yang tengah derang hadapi...Amin...

Reply 131# hearts

kakakaka.....aduiiii.....mcm mcm manusia ye kak... ade yg kalau tak ade duit  tknak ubatkn. ade plok mcm HK ni kalu nk bayar kena sergah plok... apepon usaha HK ni membantu secare ikhlas harus dipuji

Yup hearts....
Sbb tu akak ceritakan pengalaman akak bila hantar jiran yang kerasukan....ada juga yang tanak duit...mengubat secara ikhlas....tapi bagi yang tak pernah melalui atau berjumpa dengan mereka yang seikhlas hati merawat pesakit tanpa apa-apa bayaran, tentulah terkejut....betul ke?...tak kena bayar ke?....sbb tu akak ceritakan di sini....pada akak memang tak terkejut lah sbb akak dah berjumpa dengan orangnya.....

Mcm perawat yang akak pergi tu, suami isteri bertungkus lumus membantu...sampai pukul 3-4 pagi.....tapi sesen pun bayaran tak akan di ambil...akak dulu selalu pergi rumah beliau, sejak insiden hantar jiran tu....bukan nak berubat pun tapi dah macam adik beradik, sebelum akak sampai, dah suruh dia masak mee bandung ke...goreng pisang tanduk ke...sampai rumah akak singkap je tudung saji....

Reply  safamm

Safamm....blh tak safamm jelaskan apa maksud diatas...(pedulikan lah apa ya ...
jazaa Post at 3-11-2011 00:38

Time kasih sebab memahami...Jazaa ada pandangan..nak mengeraskan semangat yang kekadang rapuh ni...

Ada juga yg tanya aku tentang pengeras

aku jawab senang je, kalau nak bagi bagi le yg keras keras, BMW ke Merz 2 pintu ke, banglo ke..... hehe

tapi kalau nak bagi bagi lah, kalau tak nak bagi pun no hal hehe... dah lebih 20 tahun orang bagi pun aku tak mau, malah aku siap kene kejar aku lari hehe, tapi sekarang dah ambik le...... guru pesan kalau diberi, ambik, tapi jangan mintak... tapi baru ni aku ambik hehe

Reply  hearts

Yup hearts....
Sbb tu akak ceritakan pengalaman akak bila hantar jiran yang k ...
jazaa Post at 3-11-2011 13:13

akak....masukkan la dalam senarai laki bini tu yg merawat sampai 3-4 pagi tu. bukan saje tak meletakan harga malah taknak tima upah plok....mulianye hati mereka. mudah mudahan Allah bersama mereka. subhanaAllah...!!!!  Allah hu akbar..!!! hidup ISLAM....!!!!

alhamdulillah...harap-harap takde gangguan pada diri..
bila 'rasa lain macam' tu datang, p ...
pasuoren Post at 3-11-2011 13:11

kami di MPS mcm adik beradek, kami doakan pasuoren sentiase dilindungi Allah swt. jike ada masalah bile bila mase bagitau la , kami akn cube bantu yek..

okies ....pesal thread ni aku pun nk contribute satu kes gak. pesal atuk aku ni juge bole mengubat org kat kg. atuk aku ni bekas imam kg. skang dok umah je sbb dah tua. tp atuk aku bkn perawat sbb tk pernah war warkn bole mengubat org, cume kekadang org kg yg otai tu ade le dtg umah atuk mintak doakn , mintak air doa dn sebagainye. yerle pesal die bekas imam, otai otai kg kenal le dn selalu gak ade hajat dtg jumpe atuk.

tp ade kes gak org kerasukn dtg jumpe atuk aku. kaedah atuk aku nie die bace doa doa dalam al quran, pastu tiup kat air, suh minum dan mandi. mlm nanti atuk aku akn buat solat hajat. tu jek kaedah atuk aku. pesal bayaran plok, atuk aku tak amik jugek. die kate die tak perlukn duit, makan minum semer dh cukup. die kate sedekahkn jek duit tu kat masjid atau sape sape yg perlukn duit.

jadi lelame org kg dah tau le, bile dorg dtg jumpe atuk nk berubat, mmg tak bagi upah dah sbb dah tau atuk aku taknak punye.   

kesimpulan

1. status perawat : bukan perawat dan tak ngaku perawat dan tak merawat

2. kaedah rawatan : doa doa dan solat hajat.

3. bahan diperlu : air mineral atau zam zam sajek.

4. bayaran : tak time upah. / percume.

ade mase aku stori plok pakcik aku kat kg. (adik ayah aku). ustaz tak bertauliah

Rate

1